e-literatura, link-uri, discutii, etc

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Gelu Vlasin

Chestionarul s-a închis pe data de Joi Ian 25, 2007 11:06 am

va place...?
1
50%
Nu va place...?
1
50%
 
Voturi totale : 2

Mesajde eyewitness » Dum Iul 09, 2006 12:33 pm

uite exemple, daca nici asta nu e abuz atunci kante miru e virgin:

emire, eu nu inteleg despre ce vorbitzi voi aici... asta peste faptu k, vb danei, nu-tzi intzeleg parteneru de discutzie sa ma tai. ce voiam sa spun e k mie cuvantul sau in fine sintagma e-literatura imi sugereaza cartzi in format electronic, shi nu literatura scrisa pe forumuri sau chiar forumurile in sine. chiar ma intreb de ce nu se vorbeshte aici despre cartzi in format electronic, k ar fi un subiect interesant... spre exemplu, am gasit destule cartzi editate cu ani in urma, scanate, shi-asha am citit cel putzin vreo doo cartzi pe care nu shtiu dupa cata alergatura le-ash fi gasit prin anticariate... plus k sunt site-uri se constituie intr-o adevarata mini-biblioteca virtuala, adik au puse fragmente de romane sau povestiuare intregi. aveam nishte linkuri la biro, sa vad daca le mai gasesc...



in afara de antiCAriat restul e numai K.

in al doilea rand, tu ca mod, nu ai voie sa folosesti acest limbaj absolut deloc si chiar as dori sa tragi de manecutza pe oricine care confunda forumul de literatura cu cemeul sau chatul, inclusiv pe mine si restul de membrii mai vechi. nu ma refer la o glumitza presarata ici colo ci de limbajul folosit peacest forum de literatura

multzumesc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Iul 09, 2006 4:21 pm

eyewitness,

5 de "k" intr-un pasaj destul de consistent si in care voiam sa transmit ceva, mi se pare cam exagerat sa-mi fie imputate...

doi, imi amintesc ca danone, pe vremea cand era mod pe literaturi, folosea un limbaj cm-ist si n-a tras-o nimeni de manecuta

trei, procedezi gresit in situatia asta :) dar nu-s asa de naiva si inteleg, asta e, mergem mai departe...

multumesc :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Iul 09, 2006 4:38 pm

cand era danone e deja istorie, schimbarea mozilor s-a vrut si pentru o schimbare de mentalitate si imagine. spune-mi unde nu intelegi ceea ce vreau eu de la acest forum?

anuntul meu pentru cererea de noi moderatori, printre altele, suna cam asa:

in conditiile in care in ultima perioada pe acest forum isi fac aparitia fel de fel de personaje scapate din camerele de chat, persifland voluntar sau involuntar insasi notiunea de literatura


si uite post pe literaturi de acum 3 zile:

john saul este scriitorul meu preferat...toate cartzile lui sunt super bune de citit....dar park pedeapsa pacatosilor nu a fost cine stie ce...si kulmea...a fost prima carte pe kre am citit-o din colectzia lui....in rest...mi-a plaqt in mod special "Mana dreapta a diavolului", "Umbra", "Proiect divin", "Somnambulii" si "Vocile"....dar si restu'...ink mai caut carzti mai vechi...."Prezentza" a fost park mai SF dekt horror


intrebarea mea este, care e diferenta intre moderatorul shaki si lutza alla daca ambii folosesc limbajul de chat?

sper ca acum sa ma intelegi

case closed
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Dum Iul 09, 2006 5:08 pm

offtopic:
din citatul lu nenea aiu, am mai remarcat un 'ca' in loc de k:
sa vad daca le

iaodi, mie mi se pare corect sa incercam ca macar pe un forum din tot feceul sa facem efortul de a scrie romaneste, desi eu incerc sa aplic aceasta regula cam peste tot

in rest, la ce se refera threadul asta, totusi? :D

PS: si shaki, sterge mesaju asta, pls ;)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron