Lovecraft

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Lovecraft

Mesajde PET » Sâm Noi 08, 2003 3:00 am

As fi curios ce carti ati citit ? Ce carti v-au placut ? Si de ce ? Am auzit ca scrie carti bune...dar pana acum nu am avut ocazia sa citesc ceva...
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde aphextwinz » Mar Noi 11, 2003 11:26 am

Am citit "In cautarea cetatzii Kadath" cu multa vreme in urma shi mi-a placut mult, atunci (nu shtiu daca mai mi-ar place). Cartea face parte dintr-un ciclu epic, shi este un fantasy ushurel.

De curand, m-am delectat cu proza scurta in format .txt shi .html :)
Unii zic ca scrie horror, pe mine unul nu ma sperie, dar ma fascineaza. Imi place ca este mai atent cu personajele sale decat altzi scriitori care cocheteaza cu acest gen.
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Wydarr » Mar Ian 06, 2004 1:47 am

Cum scrie pe piatra de mormant de pe coperta albumului "Live After Death" al formatiei Iron Maiden: That is not dead / Which can eternally lie / Yet with strange aeons / Even Death may die. H.P. Lovecraft

Iti place horror? Nu citi noaptea. Am citi o culegere de nuvele a lui si mi s-a parut exceptional tipul.
"To lift an autumn hair is no sign of great strength;
to see the sun and moon is no sign of sharp sight;
to hear the noise of thunder is no sign of a quick ear."
Sun Tzu - The Art of War
Wydarr
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Lun Noi 10, 2003 11:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde cezadany » Lun Feb 02, 2004 6:29 am

numi place sa citesc..cu toate astea am citit shi eu acteva cartzi.."Romanul adolescentului miop"-Mircea Eliade..."Elevul Dima dintra saptea"-Mihail Drumes....astea 2 chiar miau placut..in rest citesc chestii legate de psihologie..altceva nuh..in concluzie..f greu ma determina cineva sa citesc ecva..numai sami placa mie..cu adevarat ...(de ex tot ceea ce tine de psiholigie..)

pentru postul asta, luserul are un avertisment pt offtopic
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde PET » Sâm Feb 21, 2004 3:45 am

stie cineva unde gasesc niste carti de cumparat ? Sau sa-mi comand de pe net (romania only).
NO MA.AM
PET
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Noi 06, 2003 12:00 pm
Localitate: Timisoara


Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator