filme proaste / cel mai prost film ever

sub lumina lanternei magice

Mesajde Weet-weet » Vin Feb 27, 2004 1:23 pm

Nu , nu , nu Gone in 60 seconds , ala a fost fain , din punctul meu de vedere ...
Nu stiu , Nightwish , numele filmului ... e sofer .. pe ambulanta ? Habar nu am , sincer , dar nu am rezistat prea mult la el .
Intrebare : filmele frantuzesti se pun ? Ca am ceva exemple ... La beuze , Les 11 commandements + orice alt film in care Michael Youn apare ; un om mai cretin decat ala ... mai rar .
Ah , da , Spiderman e ingrozitor .. chiar penibil .. si apare si partea a doua :rolleyes:
Ar mai fi si Matrix3 .. cu celelalte nu am nimic , dar ultimul a fost oribil .
Cable guy , George of the jjungle ... iarasi filme idioate ...
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Vin Feb 27, 2004 2:57 pm

Snake Eyes se cheama filmul...
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Feb 27, 2004 3:38 pm

georgica alu jungle nu e chiar prost de tot. primu' chiar e amuzant. in schimb jorjica alu jungla 2 (ca schimbara actoru) e mai mult decat jenat...e jenibil (copirait cineva de pe forum)...


mihaitza: nutz place sau nuntzelegi nu citesti ca sh-asa nu perzi niica
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Feb 27, 2004 6:27 pm

Ala cu soferu de ambulantza ie Bringin out the Dead(care den intamplare ie destul de bun,lafel cum ie jhi 8mm tuot cu Cage).Snake Eyes ie cu altceva...Alta puorcarie ie shi Get Carter(ie cu Stalonne,deci se iecsplica)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Vin Feb 27, 2004 7:20 pm

Get Carter e un remake dupa unul in care juca tot Michael Caine, numai ca in rolul lui Stalone... Ala zic unii de pe net ca ar fi ceva mai bun, da nu pot sa ma pronunt ca n-am vazut decat idiotzenia de remake
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Sâm Feb 28, 2004 6:20 pm

Ma,vad ca il cam luati in baza pe Cable Guy. Mie mi se pare foarte misto dezvoltarea intrigii pe tot parcursul filmului, iar Jim Carrey e super-haios. Chiar e una din comediile mele preferate. Ziceti-mi si mie cateva motive pentru care nu v-a placut.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Feb 28, 2004 7:17 pm

bhutule,nu jtiu,mie unu nu prea imi place de Carrey.Uoricum cable guy nu ie chiar asa proust.Ie chiar amuzant aj putea spune.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Feb 28, 2004 7:25 pm

Pentru Cable Guy e exact actorulpotrivit. Nici nu se stramba prea tare, da' nici nu poti sa-l iei prea in serios. Faza cand se dueleaza cu Matthew Broderick in costum medieval mi se pare de referinta.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Dum Feb 29, 2004 12:17 pm

daca vreti sa il laudati pe Jim Carey exista alte filme de care sa vorbiti: Masca, Truman Show sau Man on the Moon.

Cable Guy e cam stupizel...
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Feb 29, 2004 2:33 pm

N-am vazut Truman Show sau Man on the Moon, dar am impresia ca nu prea da bine in filme serioase Jim Carrey. Iar in Bruce Almighty e penibil. Ala ar fi un candidat serios la cel mai prost film.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Feb 29, 2004 3:17 pm

neatza scrie:un film mai prost decat asta.... mai rar.

inseamna ca nu ai vazut "Duminica la ora 6". bine ai facut.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde wwritza » Lun Mar 01, 2004 9:27 pm

bhuttu scrie:N-am vazut Truman Show sau Man on the Moon, dar am impresia ca nu prea da bine in filme serioase Jim Carrey..


ar trebui sa vezi astea doua filme pe care le-ai mentionat si poate iti schimbi parerea.

Week-end-ul trecut mi-am propus sa vad un film bun. Am mers sa-mi iau un dvd si m-am hotarat, fiindca nu mai vazusem de mult un film cu George Clooney, sa iau Intolerable Cruelty. Mare greseala...mare de tot. Subiect tampit...asta e marea greseala a filmului.
Zeta-Jones in film arata bine dar doar atat( hmm, sa fie invidie feminina?!!)
Am avut puterea sa urmaresc acest film doar datorita lui Clooney (nu ca ar fi jucat bine ci fiindca imi place ca tip ) si a unei sticle de vin.
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Mar 01, 2004 9:31 pm

Intolerable Cruelty ie facut de fratzii Cohen,deci ie normal ca suybiectu sa fie mai deplasat(ca sa nu zic tampit).Uoricum filmu nu ie pruost,duar ca ma ajteptam la mai mult de la Coheni
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Mar Mar 02, 2004 1:39 pm

E, oricum e cel mai prost film de pana acum al Cohenilor...

Bai, dar de Titanic s-a vorbit pe aici?
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Mar 03, 2004 11:38 am

mihaie, cum sa se vorbeasca cand filmul asta a primit 11 oscaruri? ma repet: aici nu discutam despre ce nu ne place noua, ci despre filme intr-adevar proaste, sau cel mai prost film ever. ceva imi spune ca ai academiei critici nu-s tocmai idioti...desi nu se stie niciodata. :D
Titanic mi-a placut.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde fahrenheit » Mie Mar 03, 2004 1:18 pm

Mie "The ring'' mi s-a parut foarte tampit.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Mar 03, 2004 1:20 pm

gabitzule, shi de unde pln shtii tu despre ce discutam aici? ai deschis tu treadu'? ai venit tu cu ideea? ai impus tu regulile lu' subiectu'? io nu ma repet: aici nu discutam despre ce-i place sau nu lu' gabitzu.
shi ce daca a luat oscaruri? gladiatoru' care e unu' dintre cele mai nashpa filme dintre astea cu oscaruri shi pretentzii n-a fost shi el aprobat de critcii de la oscaruri? sau cum ar zice stefan: la vita e bella n-a luat shi oscar? :D deci se puate. bineintzeles ca o sa vina moshu sa incerce sa ne convinga ca gladiatoru' e de fapt un film fuarte profund shi ca noi ashtialantzi mai insensibili din fire nu l-am intzeles shi ca inadvertentzele istorice de care se bucura filmul nu-l intereseaza ca iel oricum a citit inainte cartea tradusa din latina. nu merge pe icnor ca e mod. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 03, 2004 1:29 pm

Nocturna, sunt sigur ca tu vrei sa-l impresionezi pe Hyde...de te tot iei de La vita e bella. :yD
(apropos de La vita e bella...l-am revazut ieri. mi s-a parut mai bun ca prima data. abiamo vinti ! mille puncti. ritorno di casa a caro armado !. imi cer scuze pt. scrierea incorecta dar nu sunt vorbitor de limba italiana.)
si nu vreau sa te mai conving de nimic. esti o cauza pierduta. pishati-va pe Gladiator,LOTR,La vita e bella,Forrest Gump....filme de top 100 in topul oricarui mare cinefil.
apropos, Nightwish....tu ai filme preferate ?

sa revenim la topic...vreau sa va spun ca unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut a fost What dream may come, cu Robin Williams. un amalgam de porcarii.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Mar 03, 2004 10:02 pm

The ring mi s-a parut bestial.

bre nocturno, eu ma revoltam pt ca mihai a intrebat daca de titanic s-a vorbit (desi nush exact ce intentii avea :con: ) , titanic , care e una din capodoperele cinematografice . eu zic cum ca nu suntem noi in masura sa criticam la modul serios anumite filme, pt asta avem academia. da, am citit tredu' de la inceput. am inteles eu gresit, de fapt aici discutam despre ce ni se pare noua prost, nu despre ceea ce chiar este prost.
si ca sa dau un exemplu concludent - sa nu mai existe confuzii :rolleyes: - Auro il considera genial pe dormea, asta nu inseamna ca dormea chiar e. minunat.

acum on topic: o mare porcherie mi s-a parut "Enough!" , filmul lui Jeniffer Lopez...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mie Mar 03, 2004 10:26 pm

The Ring e bun. Ringu (filmul japonez dupa care a fost facut the ring) e pe lista filmelor de vazut. Pe urma imi voi revizui, eventual, atitudinea despre versiunea americana

Gabizzu-le, Titanicul o fi o superproductie, o fi filmul cu cele mai mari incasari ever, o fi luat 11 Oscaruri, dar capodopera in mod sigu NU E
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Mar 03, 2004 10:43 pm

Argumenteaza, te rog.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Mar 03, 2004 10:54 pm

Moshule,las-o ca macane.Adica un cinefil se uita la LOTr shi Gladiator.Las-o dracu.Shi mai zici shi de la Vita e bella care nu ie tocma rau da Train de Vie ie cu 10 clase peste.Shi de Titanic am zis io cre ca chiar de la inceput ca ie un film teribil de pruost.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mie Mar 03, 2004 11:48 pm

Cele mai proaste filme mi se par alea chinezesti, "Biciul fermecat", "Mesagerul invincibil", "Sora 13", cu aia de zburau din casa in casa. Si mai nou "Crouching Tiger, Hidden Dragon"...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Joi Mar 04, 2004 12:00 am

moshule, de la vita ie bella nu-mi aduc aminte sa fi zis ceva pentru ca n-am nici o parere din simplul motiv care n-am vazut filmul deci n-are cum. asha ca ma abtzin sa-mi dau cu presupusu ceea ce va dorim shi dumneavuastra.

toboshare, chinezismele alea nu-s filme mah, asha putem sa vorbim shi despre filmele indiene, adevarate capodopere, mai ceva ca titanicu'. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Joi Mar 04, 2004 2:22 am

Titanic - NU E capodopera dintr-un motiv simplu. Un film-capodopera trebuie sa fie ceva ce, peste ani, ramane in mintea publicului si a criticilor de film drept ceva de referinta din punct de vedere artistic. In Titanic nu poate fi vorba de asa ceva. Daca vrei si dovezi, imdb-ul e o chestie destul de sigura, din punctul de vedere al clasificarii filmelor. Nu zic ca e infailibil, dar totusi e vorba de parerile a zeci de mii de oameni, dintre care unii mult mai avizati ca noi. Titanicul nu e in primele 250 de filme de pe imdb, iar ratingul lui de de 6.9/10 (ceea ce il baga la categoria film ok, dar nu pare branza)

Sora 13 - nu sant de acord Mi-a marcat copilaria. Mai ales pauzele in care ne fugaream incercand sa zburam de pe banci. E bun :)

Acum serios. majoritatea sunt niste porcarii, dar Tigru si dragon nu e. E un film de referinta, macar prin faptul ca a reusit sa ne arate putin si noua, occidentalilor astia grabiti, cate ceva din ce inseamna cu adevarat felul de a gandi al chinezilor.
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Alt film...

Mesajde Aurolacul » Joi Mar 04, 2004 4:29 pm

Care merita nominalizat la unul dintre cele mai proaste filme e: "Siberian Cowboy band"(sau ceva de genu asta). Un film finlandez, unde characterele cica vorbesc rusa, shi este vorba despre o formatie de rock 'n roll, care merg in America sa cante acolo. Cica e o comedie, dar nu mi-avenit sa rad deloc. Cel mai comic, au fost decorurile, shi performantza extrem de proasta a actorilor(that was funny!)
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Sâm Mar 06, 2004 7:07 am

Acum serios. majoritatea sunt niste porcarii, dar Tigru si dragon nu e. E un film de referinta, macar prin faptul ca a reusit sa ne arate putin si noua, occidentalilor astia grabiti, cate ceva din ce inseamna cu adevarat felul de a gandi al chinezilor.


Lol, de unde pana unde?! E ca si cum ai spune ca telenovelele sunt reprezentative pt. cultura si gandirea sudamericana. CTHD e o mare varza, daca vrei ceva relevant pt. cultura chineza uita-te la "Ultimul imparat" sau "In the mood for love", nu la clone opulente de "Enter the dragon" :D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Sâm Mar 06, 2004 9:06 pm

vazui si cele doua filme de care mi-ai zis. "in the mood for love" e cat se paote de hong-kong-ez, ceea ce nu e chiar cina, dar ma rog, in esenta ai dreptate... totusi CTHD nu e varza si abordeaza un alt aspect al culturii chineze decat celellalte doua filme... in esenta e un basm chinezesc, daca vrei, si e foarte bine facut. Iar daca e sa fie varza, probabil ca e varza de Bruxelles, ceea ce e cu totul si cu totul alta mancare de peste (ma rog, de leguma in cazul asta :) )
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde aspyrin » Sâm Mar 06, 2004 9:41 pm

ma uitam prin top 250 de pe imdb, si la locul 237 ce-mi da ochilor sa vad: X2 (2003), adica continuarea la X-Men. Acum nu zic ca filmul e prost, dar sa fie totusi intre primele 250 de filme all-time, ma cam indoiesc. Luind in calcul strict filmele bazate pe eroi de comics book-uri, Batman si Batman forever, thanks to Tim Burton, Jack Nicholson si Michelle Pheiffer, bat la fund X2 din orice pozitie, si totusi filmele nu sunt deloc in top 250 (desi au ratinguri bune). ceea ce ma face sa ma intreb cat de relevant e totusi acest top si, in caz ca e relevant, ce mama masii cauta filmul asta tocmai acolo.
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Mar 07, 2004 12:08 am

Tocma ce am mai vazut uo porcarie.Ie cu Van Dam ii zice Hell shi se petrece intr-o puscarie ruseasca,unde insa ie plin de maericani.Scenariu nu ie atat de prost cum ma ajteptam da filmu per total ie uo catastrofa.Ie facut in Bulgaria,biensur,da ce n-am inteles io sunt MiG-urile alea 29 care survolau puscaria.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator