filme proaste / cel mai prost film ever

sub lumina lanternei magice

Mesajde stefan » Dum Apr 18, 2004 8:53 pm

Nici mie nu mi s-a parut prost "Crouching Tiger, Hidden Dragon". Povestea era chiar frumoasa, iar in filmele chinezesti vazute de mine zburatul pe acoperis sau saritul 10 metri erau chestii comune. Chiar mi-a placut o scena cu tenta autoironica in film, cand unul din personaje zice ceva de genul: "mi-a luat ceva timp sa ajung la tine, cu toata nebunia asta si lumea asta care zboara pe acoperishuri prin Pekin".
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

noro

Mesajde Andriuha » Lun Apr 19, 2004 11:26 am

filmu' ala cu baiatu' se numeste 'noro'; cred ca intr-adevar e cel mai prost facut vreodata in romania; dar mai e unu, mai recent, "raport despre starea natiunii" pe nume; daca ar fi fost facut pe beta si filmat mai prost, l-ar fi spulberat pe "noro", pur si simplu; nu mergeti; sau mergeti ca sa vedeti ce face romanu' cu banu' lui.
Andriuha
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:14 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Dany_S » Lun Apr 19, 2004 9:19 pm

alt film care mi s-a parut extrem de prost: Blade
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde tester » Sâm Mai 08, 2004 4:53 pm

Weet-weet scrie: Prin decembrie , am vazut , parca pe HBO , un film super cretin cu ceva de genul " teoria vacutei noi " .. ceva de genul asta .. groaznic ! .


Filmul se numeste Someone like you cu Ashley Judd, Hugh Jackman, Marisa Tomei. Slabutz filmul, comedie romantica cica.

Dupa o cariera stralucita in filme, Chuck Norris prezinta reclame la tot felu de aparate de facut abdomene si alte prostii.

Arnie o m-ai scos si el cate o glumitza si acum e guvernator.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Nanuka » Lun Mai 10, 2004 3:50 am

Inca o porcarie mi s-a parut Hell Boy..nu va duceti la cinema cu gandul sa-l vedeti pt ca va cheltuiti banii aiurea ....sincer vorbesc
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Joi Mai 13, 2004 10:14 pm

am fost si eu sa vad filmu Girl Next Door si mi s-a parut un film cretin... ii frumusica tipa Elisha (nu prea pot sa-i scriu numele de familie corect)
ieri am vazut si filmul The Day After Tomorrow care e o tampenie de film.. mai mult film de stiinta... ii bun sa-l pui la copiii de-a 8-a la earth space science... toata actiunea filmului e filmata dintr-un elicopter si-i arata pe unii ba prinsi de avalansa.... apoi tornade... si sa fie cat mai lung au facut si o inundatie care a sters new york-ul si hollywood-ul de fata pamantului.... si au imbinat toata panica si cu cateva scene de dragoste... ce sa zic... waste of time....
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Vin Mai 21, 2004 7:41 pm

Pentru mine, unul din cele mai stupide filme este Intoarcere la Laguna Albastra.Scenariul complet timpit si clisheic nu poate fi salvat nici de peisajele exotice, nici de frumusetzea Millei Jovovich, pe care eu una o gasesc mai interesanta in reclamele la L'Oreal, decit in rolul de ingenua insipida.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde vali » Sâm Mai 22, 2004 6:54 pm

catzelusha, esti insensibila
mie mi s-a parut o superba poveste de dragoste
mai ales ca e inspirata din robinson crusoe, una din cele mai bune carti scrise vreodata...
iti sugerez sa revezi filmul
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Catzelusha » Sâm Mai 22, 2004 10:39 pm

Eu zic ca era "inspirat" din Laguna Albastra cu Brooke Shields, de asemenea unul din cele mai proaste filme facute vreodata.Thanks but no thanks. (:|
P.s., de unde este secventza din avatarul tau?
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde vali » Sâm Mai 22, 2004 11:04 pm

"inspirat"???
uite de aia nu citesc topice din astea...
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Anakin » Lun Mai 24, 2004 5:55 pm

Permite-mi sa iti spun ca filmul "Cable Guy" cu "Jim Carey" bate apropo la natura stupida a creierului uman, daca iti aduci aminte la final Jim se ataseaza de tipul care il salveaza (pana atunci fiind obsedat de relatia cu amicul sau)
Avatar utilizator
Anakin
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 24, 2004 7:23 pm

Si mie mi-a placut foarte mult "Intoarcerea la laguna albastra". Este o poveste deosebit de frumoasa.
Cu toate acestea imdb-ul este de partea Catzelushei...si acorda 4,1 stele pentru filmul cu Milla Jovovich si 4,6 stele pentru ecranizarea cu Brooke Shields.
Mie mi-au placut ambele...si le acord 7. Se pare ca lumea e mai putin romantica :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Reatrd » Mie Iun 02, 2004 5:48 pm

Unele din tre cele mai proaste filme realizate vreodata sunt cele dupa marvel comics.Incepand cu x-men,spider-man,daredevil si continuand cu gunoiul numit the hulk.Chiar dc is fan a comisurilor si chiar dc halle berry a aparut in ambele xmen tot nu as da nici unui film din categorie mai mult de 3,hai fie 4 pt efectele vizuale
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Mie Iun 02, 2004 5:52 pm

ai dreptate aici... ce mi-e greu sa inteleg e cum naiba a reusit X2 sa patrunda in top-ul 250 pe imdb...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Lucretia Borgia » Joi Iun 24, 2004 12:05 pm

Pacientul englez.
Prietenii stiu de ce. ;)
Avatar utilizator
Lucretia Borgia
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iun 23, 2004 11:00 pm

Mesajde 2PAC » Joi Iun 24, 2004 12:29 pm

Acum mi-am adus aminte de el.Cred ca e cel mai naspa film pe care l-am vazut. Cité des enfants perdus, La
Grab your glocks when you see 2pac
Call the cops when you see 2pac...
Avatar utilizator
2PAC
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde Bboy-SBt » Mar Iun 29, 2004 1:02 pm

sa nu va uitati niciodata ~o la Evil Dead 1,2,3...etc....si la Dracula The Empaler...(sau cum dreak se scrie...filmul ala facut de romani)...damn...am crezut ca ma dau cu capul de pereti...cele mai tampite filme din istorie...!!! ~o
Bboyin' rulzz...!!!...Hip Hop 4 'eva...!!!
Avatar utilizator
Bboy-SBt
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mie Apr 28, 2004 11:00 pm

Mesajde Super! » Joi Iul 15, 2004 12:35 am

Eu am o mare problema cu sequelurile clasicelor Disney! De ce? Doamne, de ce?
Am si o nelamurire cu Pearl Harbor: cand pleaca Ben Afflek( nu mai stiu cum il chema in film) din New York in Londra parca...unde pleaca cu trenul?
Si Pianistul... mi-a placut, dar existau Band-Aids pe atunci?
Ultima intrebare nu e rautacioasa, e simpla curiozitate...
Super!
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Iul 14, 2004 9:59 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde valbog » Mie Iul 21, 2004 5:00 pm

cel mai naspa film din toate timpurile , dupa mine , cred ca este Titanic, totusi cam prea siropos.......naspa de tot! Nu mai aveam stare la cinema uitandu-ma la el...abia asteptam sa se termine..foarte prvizibil filmul! Si mai sunt filmele cu Steven Segal care ii bate pe toti...
Orice optimist nu e decat un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde To Mega Therion » Joi Iul 22, 2004 10:53 pm

Seria Scream, mai ales ultima aparitie, constituie cea mai proasta tentativa de a speria fetele sub 10 anisori si cardiacii in faza terminala (exista asa ceva ??)
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde To Mega Therion » Joi Iul 22, 2004 11:13 pm

Mai trebuie sa mentionez si Van Helsing, filmul extraordinar, surprinzator, uimitor, chiar neasteptat de STUPID !!! [-X
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde ROXANA » Vin Iul 23, 2004 4:50 pm

nu e cel mai prost film ....dar e unul dintre pentru mine The Lady Killers
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde iceey » Dum Iul 25, 2004 3:34 pm

Stealing Harvard cu tom green
Freddy got fingered tot cu ala & in general toate filmele in care a avut un rol imp sunt proaste
Dumb and dumberer 2
LOrd of illusions...o aberatzie
Love and a bullet
May - lol
Sniper 2
The breaks ..parodiaza filme f bune
malibu most wanted....in ciuda faptului ca joaca si anthony anderson in el e d kkt
light that shit, smoke that shit, pass that shit!!!
iceey
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Joi Iun 24, 2004 10:57 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Crazy Babe » Vin Iul 30, 2004 7:35 pm

vissions of passion- un jaf de film despre o tipa care asista la sedinte foto pt reviste care uneori se implica prea mult in sedinte si este pusa de un agent fbi sa urmareasca fiecare miscare a sefului ei si cand afla ca tipul este fost agent fbi isi risca cariera si viata,.. in fine nu vi-l recomand.
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Aug 14, 2004 4:03 am

pey...filme proaste...nu chiar proaste ,dar nu mi-au placut au fost: HP shi prizonierul din Azkaban sau cum ii zicea..lol...shi The Manchurian Candidate...mare porcarie...s-a dus taica-miu la ala shi eu n-aveam ce face ..shi...m-am dus shi io...lol...de kkt tot filmul!!
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Aylin » Sâm Aug 14, 2004 2:10 pm

valbog:
cel mai naspa film din toate timpurile , dupa mine , cred ca este Titanic, totusi cam prea siropos.......naspa de tot! Nu mai aveam stare la cinema uitandu-ma la el...abia asteptam sa se termine..foarte prvizibil filmul! Si mai sunt filmele cu Steven Segal care ii bate pe toti...


intru totul de acord. prea siropos, sunt unele scene care vor sa scoata lacrimi de la spectatori cu orice pret. prea lung cand stii deja ce o sa se intample. shi toate filmele de actiune in care se gaseste un erou shi lupta impotriva a zeci de inamici , care stau la rand sa ia bataie.
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Aug 14, 2004 3:13 pm

Pai cum naiba sa nu stii ce se intampla in Titanic mai ? Stia toata lumea , deja , ca Titanicul se scufundase ! La ce va asteptati ? O fi luat oscaruri degeaba , ce prosti ie criticii astia !
Si Lady killers e departe de a fi un film prost , a fost bine realizat , iar Tom Hanks si-a jucat super bine rolul , e vorba de umor mai greu de inteles . Mie mi s-a parut super !

Nu stiu ce film as putea spune ca e cel mai prost ,nu-mi vine nici unul in minte ... A! Am incercat sa vad " spawn " , nu am reusit .. mi se pare chiar cretin ..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Mar Aug 17, 2004 2:05 pm

nu-mi place Titanicul, dar asta nu inseamna ca e un film prost...

in ultima vreme am reusit, in general, sa ma feresc de porcarii. totusi mi-au scapat vreo doua. feriti-va de Club Dread si Kiss the Girls pentru ca sunt foarte proaste... Nici cu Taking Lives nu prea se poate lauda cineva, da macar e Angelina dragutza... Alte porcarii ar mai fi Eurotrip si Welcome To Mooseport
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Dany_S » Mar Aug 17, 2004 4:10 pm

vad ca mai e cineva care-l are pe "Spawn" in top ca cel mai prost film ever, lui Spawn numai zicandui "film" e un compliment nemeritat
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Cristy » Mar Aug 17, 2004 10:04 pm

Freddy got fingered .
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori