filme proaste / cel mai prost film ever

sub lumina lanternei magice

Mesajde MrRight » Dum Aug 22, 2004 12:26 pm

Hmmm... E cam greu sa faci un top al celor mai naspa filme vazute vreodata.
Din punctul meu de vedere, totusi, conduce detasat "Jason X"!!!
Jeeeesus, groznic film... E de groaza :-? si la propriu, si la figurat.
Inchipuiti-va cea mai nashpa questie pe care ati vazut-o vreodata, inmultiti cu 10, ridicati la patrat si ati obtinut a mia parte din cat de oribil poate fi.

Scuze impatimitilor genului, carora le-a placut, totusi. ;e
Cand ma analizez, ma detest.
Cand ma compar, ma declar multumit!
Avatar utilizator
MrRight
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Hmmm...

Mesajde MrRight » Dum Aug 22, 2004 12:49 pm

Nu stiu ce sa zic... Parca asteptam un comentariu la filmul asta.
Mie, parca mi-a placut, parca nu mi-a placut...
Si stii de ce?? Pentru ca, desi nu sunt rasist, xenofob sau alte questii de genul asta, mi-a cam ajuns de-atata evrei!!! Nu poti sa faci nimic fara sa-i auzi jelindu-se. Respect durerea pe care au suferit-o, insa cate alte miliarde de oameni au murit in istorie, fara sa fi auzit nimeni de ei??!!
In alta ordine de idei, filmul a fost bunicel, totusi. Ideea, excelenta.
Eu iubesc foarte mult copiii si mi-am imaginat momentele alea, traite prin ochii pushtiului.

P.S. Apropo, multiplele Oscaruri obtinute de "Lista lui Schindler" ti se par meritate?
Cand ma analizez, ma detest.
Cand ma compar, ma declar multumit!
Avatar utilizator
MrRight
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Mesajde ValiEnte » Sâm Sep 25, 2004 10:12 am

feriti-va de "Lara Croft Tomb Raider: the cradle of life" si de " The league of extraordinary gentlemen",adevarate kkt-uri de la hollywood ;B
respekt pt. S. Connery :B
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Sep 26, 2004 9:37 am

mie nu mi-a placut niciodata Lord of The Rings...sa nu saritzi cu gura,k oricum gusturile difera shi nu se discuta :D pur shi simplu nici n-am avut rabdarea sa ma uit pan'la sfarshit...adormeam...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Noi 15, 2004 7:42 pm

Daca pana acu' ceva vreme oscilam intre "The Ring" si "Final Destination", fara insa a ma putea hotari, pentru ca pe Naomi Watts o cred in stare de filme chiar mai proaste, un concurent serios vine sa zguduie topul capsunicilor. Ladies and gentlemen, I give you.... "Two White Chicks", un film jenant de prost, teribil de prost, inspaimantator de prost, incredibil de prost. Un sfat, daca nu cumva e prea tarziu: nu va uitati.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Lun Noi 15, 2004 9:47 pm

LORD OF THE RINGS - toata trilogia---ah si Harry Potter...frate ce-aveti in cap cand va uitati la filmele astea inspirate din carti de copii si din jocuri de PC de proasta factura ?
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Noi 16, 2004 8:32 am

Da..niste cacaturi...Lord of the rings astea. As mai adauga trilogia Godfather...si seria Star Wars. Nu stiu ce fel de oameni se pot uita la asemenea filme...de cea mai joasa factura.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Noi 16, 2004 10:06 am

Lindros88 scrie:LORD OF THE RINGS - toata trilogia---filmele astea inspirate ...din jocuri de PC de proasta factura ?

deci, fii unpicutz atent, intai a fost cartea, dupa care filmu, dupa care jocu pc de pruasta factura. ie greu cand nu scotzi capu din monitor cu anii.

inalta dezordine de idei, vazui asta:
Asassinu scrie:Defintely How High....cea mai tare comedie:D cred ca lam vazut de o suta de ori.

la cele mai bune filme.

defintely, indubitabil, irefutabil, How High este unul dintre cele mai retaarde filme. rapperii vietzii pe post de actori is jenantzi.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Noi 22, 2004 11:29 pm

ziua indepedentei ,un film sub orice critica ,actorii mizerabili
spiderman 2 ,teribil de ingrozitor ,americanii astia se tampesc rau de tot
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Noi 22, 2004 11:31 pm

ziua indepedentei ,un film sub orice critica ,actorii mizerabili
nu inteleg cum de a avut asa o faima ,nu e normal ,nici macar nu-l pot comenta

spiderman 2 ,teribil de ingrozitor ,americanii astia se tampesc rau de tot
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Elektra » Lun Dec 20, 2004 7:18 pm

unul dintre cele mai jegoase filme pe care le-am vazut e cu siguranta "van helsing", dar lui i se pot alatura "american pie"1,2&3, seria "scary movie", orice film cu van damme sau chuck norris.
sunt o groaza de filme care au luat premii cu duiumul si care sunt laudate peste tot, dar care mie nu mi-au placut... de ex "cold mountain"...
cu cateva exceptii, cand vad vreun cantaret transformat peste noapte in actor imi vine sa-mi iau campii. madonna, mariah carey, britney spears sau byonce sunt de dreptul penibile.
ma rog, gusturile nu se discuta si sper sa nu fi suparat pe cineva prin tot ce am scris.
Avatar utilizator
Elektra
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Lun Dec 20, 2004 7:30 pm

Oribilul Mosh scrie:Da..niste cacaturi...Lord of the rings astea. As mai adauga trilogia Godfather...si seria Star Wars. Nu stiu ce fel de oameni se pot uita la asemenea filme...de cea mai joasa factura.

de acord cu tine :B pe langa filmele astea as mai adauga si Alien vs Predator...:bleah:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Dec 20, 2004 8:24 pm

mylord scrie:ziua indepedentei ,un film sub orice critica ,actorii mizerabili
spiderman 2 ,teribil de ingrozitor ,americanii astia se tampesc rau de tot



Daca-ti vine sa crezi am fost vara asta la independence day pe la 10 dimineata si am adormit in sala la jumatea filmului.

PS Ma corecteaza decret:
Decret : shi p.s. cred k confunzi independence day cu the day after tomorrow
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Cristy » Mar Dec 21, 2004 9:52 am

Not another teen movie .. nu este un film propriu zis .. el incearca sa capteze toate porcariile prezente in filmele pt adolescenti .. si sa faca caterinca de ele .. ceva in genul Scary Movie
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde blood_wiz » Mar Dec 21, 2004 8:51 pm

blade 3 film cu vandam aproape, si la asta chiar am adormit ;B
iubesteti clatita ca pe tine insuti
clatita existentei
Avatar utilizator
blood_wiz
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde aspyrin » Sâm Ian 15, 2005 4:49 pm

transamerican killer

no comment
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iun 08, 2006 6:20 pm

reactivam tredu, ok?

population 436 (2006)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde jiji » Joi Iun 08, 2006 9:00 pm

Nu mai stiu cum ii zice. Cica e comedie. E cu doua tipe no1=Cameron Diaz; no2=fiica lu Bundy. Nici macar nu am reusit sa zambesc o data. Ce e sigur e ca am ramas fascinat de stupizenia lui si m-am uitat pana la final.
..., părerea mea, ...
Avatar utilizator
jiji
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Joi Iun 29, 2006 9:22 am

"The Sweetest Thing", 2002. Pe allmovie are 2 stele din 5 :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Iun 29, 2006 1:27 pm

dirty love. Zmeura de aur anu trecut. ceva senzational. Am rezista cu stoicism si lam vazt pe tot
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Invincible » Sâm Ian 31, 2009 7:31 pm

Avionul mortii, un film groaza la care am ras atat cat s-a putut ca dupa aia nici amuzant nu mai era. mereu aceleasi clisee.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron