filme proaste / cel mai prost film ever

sub lumina lanternei magice

Scary Movie 3

Mesajde Dzeu » Lun Mar 08, 2004 9:19 am

Scary Movie 3....film care il am de peste 3 luni si pe care nu ma satur sa il vad.A aparut shi la noi in romania pe cinema.Dupa parerea mea filmu' este un clasic al seriei Scary Movie...asa ca vedetzil.Faze mishto sunt destule,asha k avetzi de ce sa radeti.In plus filmu' face kterinca de 8Mile,Matrix,Matrix Reloaded,The Ring,Air force one etc.
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Mar 08, 2004 9:23 am

Singura faza misto din tot filmul sint tzitzele lu´ pamela. In rest, glume vechi si rasuflate. Parerea mea...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 08, 2004 9:34 am

Dzeu..facuse topic separat pt. Scary Movie 3. Mi-am permis sa il unesc cu acest subiect. Totusi....suntem un forum serios de filme...chiar daca unii dintre noi nu au inteles ROTK, La vita e bella sau Gladiator.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Dzeu » Lun Mar 08, 2004 9:39 am

Transporter,cel mai de cacat film vazut vreoadata....e o porcarie mai mare decat orice porcarie....aaa aproape...aaa cred.
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mar 08, 2004 2:07 pm

Mihai-MOF, probabil ca si Hero e plin de invataminte, nu?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Mar 08, 2004 2:16 pm

Oribilul Mosh scrie:Dzeu..facuse topic separat pt. Scary Movie 3. Mi-am permis sa il unesc cu acest subiect.



Da, da´ l-ai pus la filme proaste. dzeu a zis ca ia placut porcaria aia. :yD
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mar 08, 2004 3:09 pm

bre daca vreti sa pierdeti fro doo ore din pretiuasa viatza in loc sa faceti ceva util pt semenii vostri ,vedeti water world. n-am vazut o tampenie mai mai mare...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Lun Mar 08, 2004 4:02 pm

evident ca si The Hero e un film foarte bun. nu pricep totusi treaba cu "invatamintele". Nu esti obligat sa tragi invataminte dintr-un film ca sa-l declari bun sau prost... Si Hero are niste calitati destul de importante. Eu ii dau un 8/10.
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Mar 08, 2004 4:57 pm

q.e.d.

Un alt film de cola cao e "Trip to Europe"... Ce m-a deranjat cel mai mult e ca au prezentat Bratislava ca un oras de lumea a treia, in care, chipurile, cu 2 dolari si ceva o duci regeste...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Mar 09, 2004 10:53 am

Behind Enemy Lines care ie prostutz,sa zic asha.Gene Hackmann mai salveaza cat de cat filmu ala,in rest jale.Owen Wilson ie unu din cei mai prosti actori pe care i-am vazut vreodata,sarbii din film totzi sunt nejte bestii,unii din iei puarta armpatch-uri shi insigne croate,shi totushi 30 de oameni inarmati cu arme automate si artilerie usoara pot sa rateze o tinta de la 50 de metrii:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Mar 09, 2004 11:14 am

migule, te rog filmul ala este amuzant....

spoiler (daca poate fi numit asa)
deci la final de undeva de jos apar nijte elicoptere americane si nenea actoru principal fuge inspre ele. in spatele lui 50 de sarbi dotati cu AK-uri, 2 tance usuare si parca o masina dotata cu mitraliera. toti astia trag inspre el (nici unu dintre tancuri nu trage inspre elicoptere care stau nemiscate la aprox 50-100 metrii). nenea americanu fuge inspre elicoptere pe singura traiectorie posibila si imposibila unde nu sunt gloante, isi aminteste ca a uitat cedeu cu filmu (probabil LOTR3), se intoarce, intra prin alunecare la scaunul unde era cedeul, scoate pistolu impusca 3-4 sarbi, scoate cedeul din lacas, se intoarce inspre elicoptere pe aceeasi traiectorie lipsita de gloante (a nu se uita: cateva bucati de ak + 1-2 mitraliere mari) sare in elicoptere care pleaca, acu isi amintesc si aia din tanc sa traga inspre elicoptere numa ca rateaza (ce coincidenta). Ca un ultim amanunt, tipul era de cateva zile nemancat si vanat de sarbi.

Filmul este inspirat dupa un caz real cu singura cheste ca in momentul in care l-au gasit pe american asta era in soc, in nici un caz un fel de superman si flash in acelasi timp.
Oricum saitu filmului e misto facut : http://www.behindenemylinesmovie.com/
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Mar 10, 2004 1:18 am

Shi mai iera ceva...faza aia cand dobuare sarbii Hornetu,care de felu iei ie bine facuta,da se uita un amanunt shi anume ca racheta aia(Sa-8BGecko aj zice) are uo viteza de ceva gen Mach2.5 deci ajungea la efoptaspele ala repde de tuot,de nu mai avea aia timp sa mai faca nici uo manevra,tinand cont ca zburau fuarte jos.Shi plus ca racheta asta de care ziceam io ie radio guided,deci ie semi-activa,deci in nici un caz heat-seeking adica cu ghidaj in IR cum ne lasa sa credem aia in film.Shi inca ceva.Sarbii n-au avut niciodata SA-8-uri in dotare,petru simplu motiv ca rusii nu prea le-au iecsportat.Bineinteles se puate shi ca racheta sa fii fost SA-13,care culmea ie IR guidded shi d-astea au shi sarbii,da nu seamana cu ce au aia in film.Shi daca stau sa ma gandesc bine parca Hornetu ala iera unE/F ,adica versiunea biloc,care nu iera fuolosita atunci pe motivu ca iera inca in stadiu de cercetare.Asta in caz ca nui e un D care insa ie folosit numa de MARINES,nu de NAVY(ca duar ierau pe portavion ,USS Carl Vinson,care de uobicei sta prin Atlantic,shi n-are treaba cu Mediterana).Shi inca ceva...Din cate jtiu io ajtia de la NAVY n-au nici Huey-uri(elicopterele de care zicea animalu).Numa MARINES au.Da pe iele scria NAVY.Shi francezii aia can pleaca in misiunea SAR sa-l caute p-ala,sunt intr-un Mi-8(posibil Mi-17),un elicopter rusesc.Da francezii n-au shi pruobabil nu vor avea niciuodata asha ceva.Ca duar d-aia au Puma,Super Puma,Dauphin,ietc.Mda,ie amuzant filmu:D:D:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Mar 10, 2004 8:02 am

MiG29 scrie:Sarbii n-au avut niciodata SA-8-uri in dotare,petru simplu motiv ca rusii nu prea le-au iecsportat.


Migule, eu nu stiu ce-i aia SA8, da´ m-am gandit, daca rusii nu le-au exportat, de unde le-au luat americanii sa le puna in film? :yD
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Mar 10, 2004 9:38 am

migule, apai tot ce zisasi tu acolo is amanunte pe care numa un om bolnav la vede...
poola mea, io zic ca aia trag cu 10.000 gloante pe minut si nu-l ochesc si tu zici ca racheta aia care e sa8 dar de fapt nu e sa8 ci e sa-13...
Ejti bolnav cum s-ar zice.... :D
aniuei amuzant...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Mar 10, 2004 1:50 pm

Animale,iou sper sa ma fac bine:D
Alexe,da ce mah tu n-ai auzit de mock-up?:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

la aceeasi parere semnez si eu

Mesajde Cumintica » Mie Mar 10, 2004 6:44 pm

Mihai-MOF scrie:sunt de acord cu 2-u si 3-u din matrix, dar la faza cu Fight Club trebuie sa protestez public. ala e un film bun.

Si mie mi-a placut Fight Club
Pentru vizionarea matrix 2-3 n-am avut rabdarea necesara sa le urmaresc pana la capat. Rele rau :(
Cumintica
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Mar 10, 2004 5:11 pm
Localitate: somewere in town

Mesajde 7vies » Mie Mar 10, 2004 7:52 pm

de tras apa dupa.......
-garcea si oltenii
-seria ,,scary movie,,
-spiderman
-batman si robin
-charlie s angels1,2
-league of extraordinary gentleman
-godzilla
-filmele cu dezastre(cu vulcani,avalanse,blocaje in tunele si pesteri,inundatii etc.....
au exact aceeasi reteta)
-filmele la care s a modificat scenariul initial doar pt. ca niste vedete fitoase au insistat sa joace(ben afflek in ,,shakespeare in love,,...jada pinket in ,,matrix,,)
-filmele cu creaturi mutante(serpi,crocodili)scapate de sub control
-filmele cu adolescenti americani(f.timpe si pline de clisee)
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde wwritza » Joi Mar 25, 2004 11:58 pm

Tocmai am descoperit un site http://www.moviemistakes.com care merita vizitat .
Nu stiu daca are legatura cu subiectul, fiindca multe din filmele prezente in topul cu cele mai multe greseli nu sunt chiar asa rele, dar nu i-am gasit un alt loc #-o
La top films, daca click-uiesti pe titlul filmului, poti citi lista cu greselile si comentariile fanilor.
De multe din ele habar aveam. Trebuie sa vad iara filmul ca sa observ acea greseala. Printre putinele de care mi-am dat seama inca de cand am vazut filmul, a fost cea din Vrajitorul din Oz, cand parul lui Dorothy era mult mai lung la jumatatea filmului, apoi spre final iara un pic mai scurt....iara lung...desi actiunea din film se petrece de-a lungul catorva ore.
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Vin Mar 26, 2004 12:09 am

Worst of the Worst
Starsky and Hutch cu Ben Stiller
Save the Last Dance-Julia Stilles si Sean Patrick Thomas
LOTR-film de copii mici...
BeDazzled... comedie siropoasa...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Vin Mar 26, 2004 12:30 pm

Crazy Babe - ma bucur ca tu esti un adult inteligent si preocupat de chestii intelectuale, de ai jauns sa treci LOTR la categoria "copiii mici"... in cazul asta eu ma declar la gradinitza si sunt mandru cu asta
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Mar 26, 2004 12:57 pm

iar io sunt bebeu mic...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Vin Mar 26, 2004 11:58 pm

off topic:
scuzati ca mi-am exprimat si eu opinia...ca sariti repede.. ce-ar fi la fiecare post al vostru sa ma iau de voi...

si acuma on topic:
am uitat in lista aia sa mentionez si 40 days and 40 nights cu josh hartnett.. pentru ca a fost un film cam tampit...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Nanuka » Dum Mar 28, 2004 1:23 am

Cea mai mare porcarie mi s-a parut Freddy vs. Jason

Nu va uitati la filmul asta , va pierdeti timpul aiurea.......
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Mar 28, 2004 1:52 am

how to lose a guy in 10 days.

nota 0
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Dum Mar 28, 2004 2:02 am

out of time cu denzel washington ... poti sa deduci care va fi actiunea filmului chiar dupa prima scena... nota 2/10....
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Joi Apr 15, 2004 6:06 pm

inca un film care se incadreaza cu usurinta printre cele mai proaste filme all time ar fi cheaper by the dozen cu steve martin in care apare si hillary duff care mai nou s-a apucat de cantat:)) nota 1/10... 12 copii care ii fac lui zile fripte... nimic nou... mi se pare numai mie sau chiar e o copie a filmului daddy day care care-i avea ca protagonisti pe cedric the entertainer(berny mac) si eddie murphy...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Dany_S » Vin Apr 16, 2004 12:35 am

in ceea ce ma priveste inca n-am vazut vreun film din genul Horror care sa-mi placa.......toate mi s-a parut niste porcarii si nu inteleg cum cuiva poate sa-i placa asa ceva

in afara de asta, am vazut multe filme care le-as considera proaste

Spawn e pe locul unu in topul meu,
Black Mask cu jet li,
Crouching tigger hidden dragon,
Resident Evil,
Fast & Furios si 2 Fast 2 Furios (astea erau filme bune daca erau incadrate la genul:comedie, dar nu asta a fost intentia producatorilor ),
Red Line (un film australian tot cu masini, care eusperam sa fie macar decent, si a fost o mizerie),
Deep Rising,
seria iKnow what u did last summer,
Cold Creek Mansion
Ghost Ship
Ghosts of Mars

si filme care nu-s proaste dar nu mi-au palcut mie deloc
Matrix 1 si Fight Club
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Sâm Apr 17, 2004 5:23 pm

In afara de asta, am vazut multe filme care le-as considera proaste
Crouching tigger hidden dragon,


ce aveti, fratilor, cu filmul asta?
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Dany_S » Sâm Apr 17, 2004 8:22 pm

Mihai-MOF scrie:ce aveti, fratilor, cu filmul asta?


dupa prima juma de ora, n-am mai suportat si am inchis dvd-ul. Imi plac artele martiale, dar cand au inceput sa zboare,filmul nevrand a fii "superhero" sau macar SF, pe mine m-a enervat, aceeasi problema care am avuto si cu Black Mask, zbura Jet Li pe schelele alea de zici ca era in lumea virtuala din matrix
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Sâm Apr 17, 2004 8:23 pm

mi-am amintit de alta mizerie: Blade
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron