Orlando Bloom

sub lumina lanternei magice

Orlando Bloom

Mesajde delia dorcioman » Sâm Iun 12, 2004 7:41 pm

cine mai e si asta??? hai ca stiti :)
Legolas din The Lord of The Rings
cand l-am vazut in filmul de mai sus nu mi-a placut foarte tare, dar urmareste-l in Piratii din Caraibe, Troy...si vei vedea de ce-mi place asa mult. e unul dintre cei mai sexy actori de pe planeta. nu stiu cat de cunoscut e in Ro, dar aici se face mare valva pe seama lui. e in mare voga.
voi ce credeti despre el? A-)
delia dorcioman
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Mai 19, 2004 1:54 pm
Localitate: UK

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 12, 2004 8:00 pm

da. In Romania nu e cunoscut deloc. Aici urmarim doar filme din anii 60 cu Jean Gabin. Poate prin 2055 sa ajunga si filmele cu Orlando Bloom.

parerea mea ca nu joaca absolut nimic. il ajuta doar infatiseara...fiind placut de femei.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde delia dorcioman » Sâm Iun 12, 2004 8:04 pm

actor slab...hmm...chestia e ca nu i-a fost incredintat un rol important in vreun film pana acum, cand se va intampla asta vom vedea, nu? dar daca era slab, nu cred ca era ales dintre mii de actori sa joace alaturi de Brad Pitt
a, ba da...The Calcium Kid. dar nu l-am vazut, a aparut acum cativa ani
delia dorcioman
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Mai 19, 2004 1:54 pm
Localitate: UK

Mesajde whatever » Dum Iun 20, 2004 9:20 pm

pai cam asa e, e doar un alt actoras lansat de un film exesiv de mediatizat (ma refer la LOTR) Astept sa il vad intr-o productie serioasa sa ma conving despre talentul sau actoricesc. Cum a zis si Moshul, e ajutat de infatisarea sa, si vad ca si tu ai remarcat in primul rand ca e sexy, nu ca e actor bun. De ce oare ? :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde kahlan » Dum Iun 20, 2004 9:28 pm

Nush de ce s-a declansat asa o isterie in jurul lui.
Am colege care se crizeaza cand gasesc articole despre el sau stuff like that.Una a incput sa planga cand a auzit ca-i plac blondele...ea fiind bruneta...geez!get a life!nu-i cine stie ce actor...arata bine dar nu nemaipomenit...ma rog...fiecare cu gusturile lui!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Titina » Sâm Aug 14, 2004 4:11 am

nu shtiu dc toate is moarte dupa Orlando Bloom...mie nu mi se pare deloc k arata bine...chiar deloc...!!
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Lia » Lun Aug 23, 2004 2:58 pm

fisic e mortal! ca actor nu e prea stralucit. in America de Nord e nebunie curata. femei maritate si cu copii sint in limba dupa el. eu personal, as smulge hainele dupa el! ;)
"Life & Death... Energy & peace... If I stopped today, it was fun... Even the terrible pains that have burned me and scarred my soul... It was worth it for having been allowed to walk where I have walked... Which was to hell on Earth, Heaven on Earth, back again into, under, far in between, through it, in it, over and above it."
Avatar utilizator
Lia
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 22, 2004 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Lun Sep 20, 2004 2:20 am

mie nu-mi place cum arata.. in nici un film nu mi-a placut cum arata.. in ultima poza care am vazut-o cu el avea mutra de dependent de cocaina.. yuuuks
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Sep 20, 2004 9:21 am

are fetze de ratat in filme ~p
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Mie Sep 22, 2004 12:51 pm

Crazy Babe scrie:mie nu-mi place cum arata.. in nici un film nu mi-a placut cum arata.. in ultima poza care am vazut-o cu el avea mutra de dependent de cocaina.. yuuuks


ajtea cu cocaina are o fatza anume?

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Come back man !!!

Mesajde Sioco_SB » Dum Iun 05, 2005 5:16 pm

Oribilul Mosh scrie:da. In Romania nu e cunoscut deloc. Aici urmarim doar filme din anii 60 cu Jean Gabin. Poate prin 2055 sa ajunga si filmele cu Orlando Bloom.

parerea mea ca nu joaca absolut nimic. il ajuta doar infatiseara...fiind placut de femei.

Dar tu nu ai auzit de net, cinema, nu te duci si tu sa inchiriezi o caseta?
Ce te face sa crezi ca in Romania nu poti vedea filme noi?
Uite ca mai sunt si altii care deja au vazut Kingdom of Heaven. Tu cand il vezi? Hmmm...2050 e bine?
Sioco_SB
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 05, 2005 5:02 pm
Localitate: Craiova

Vorbeste romaneste

Mesajde Sioco_SB » Dum Iun 05, 2005 5:20 pm

Titina scrie:are fetze de ratat in filme ~p

Dar cate fete crezi ca are?
Din cate am vazut are numai una.
Sioco_SB
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 05, 2005 5:02 pm
Localitate: Craiova

Mesajde Sioco_SB » Dum Iun 05, 2005 5:25 pm

Ma eu sper ca a vazut cineva Kingdom of heaven si poate de acolo va puteti da seama mult mai bine ca este un actor bun. Nu stiu cate fetze are si nu inteleg de ce unii spun ca vad filmele cu intarziere. Si cand vine vorba de vestimentatie eu ii dau 10. :P
Sioco_SB
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 05, 2005 5:02 pm
Localitate: Craiova

Mesajde bhuttu » Dum Iun 05, 2005 5:44 pm

In KoH e stors la maxim Orlando Bloom, ca o lamaie ciufulita. Se vede ca au muncit mult la el fetele de la machiaj. Gurile rele spun ca si baietii de la VFX, aia cu Photoshopu'. Mie nu prea-mi vine sa cred, da' mai stii...
Si rezultatele se vad. Orlando Bloom arata intr-un fel, de-a dreptul bine pe alocuri. Dar ca performanta...nu-mi place de el, ca termina repede. Cu actoria zic. Pe Jeremy Irons l-ati vazut de ce e in stare, doar c-o cicatrice pe och?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Herr 9mm » Vin Iun 24, 2005 8:52 pm

Sunt fanu' lui de inainte sa-l cunosc.
Herr 9mm
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: Cluj

Mesajde bhuttu » Vin Ian 13, 2006 11:51 pm

A faut 29 de ani azi. Intereseaza pe cineva?

Poate si talentu' asta, vine cu varsta. Cati il stiau pe Pacino la 29 de ani?

PS: Nu stiu de ce-s asa bland. E un actor jalnic.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde My Silence » Sâm Ian 28, 2006 3:53 pm

:calm: :... Intr-adevar, arata bestial, indiferent ca e blond sau brunet, ca are parul lung sau scurt... Insa la capitolul"actorie" lasa de dorit. Cine stie insa ce ne(ii) rezerva viitorul si (ne ) demonstreaza ca e un actor boooon... :nop: :nop: :nop:
My Silence
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 23, 2006 3:19 pm
Localitate: Iasi

Mesajde punct » Vin Apr 21, 2006 4:04 pm

in LOTR mi-a placut la nebunie (Legolas) , ca doar de aia m-am uitat, dar dupa ce am vazut piratii caraibelor, KoH , troy m-am lecuit. face aceleasi mutre, acelasi stil taraganat de a vorbi... orlando bloom sucks
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde orli_fan » Vin Iul 14, 2006 10:48 pm

http://www.orlando-bloom.myforum.ro

Astept toti fanii Orlando Bloom!!!!!!!!!!!!! A-)
orli_fan
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 14, 2006 10:44 pm
Localitate: Buc


Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori