Harry Potter

sub lumina lanternei magice

Care volum va placut cel mai mult?

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Oct 20, 2004 10:38 pm

Vol. 1
0
Niciun vot
Vol. 2
1
17%
Vol. 3
2
33%
Vol. 4
2
33%
Vol. 5
0
Niciun vot
Toate la fel de mult!
1
17%
 
Voturi totale : 6

Harry Potter

Mesajde Lea » Sâm Aug 21, 2004 10:37 pm

Ce parere aveti despre acest film, aceasta carte si mai ales acest vestit personaj? Mie mi se pare extaordinar! In plus este super misto. Ce Parere aveti voi? Si mai ales ce film va placut cel mai mult dintre toate cele 3 aparute? Si care dintre cele 5 vol. va placut la nebunie si de ce?
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Sâm Aug 21, 2004 10:39 pm

Eu am o parere foarte buna despre Harry Potter. Desi nu ma consider o super fana, totusi imi place! Cel mai mult dintre personaje imi place Hermione, normal! A-)
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Aylin » Dum Aug 22, 2004 12:53 am

eu n-am avut rabdare sa vad nici macar prima parte din serie. m-am foit pe scaunul ala si imi venea sa plec din cinematograf . nu stiu de ce dar nu mi-a placut, adica nu neaparat ca nu mi-a placut dar a fost plictisitor si daca l-am vazut o data a doua oara chiar nu l-as mai vedea. am vazut ceva , ceva la tv din partea a doua dar nu am stat sa vad tot filmul. cartea s-o citesc? poate ar fi interesanta , dar nu ma atrage in momentul de fata si pana nu ma convinge cineva ca merita citita nu cred , de fapt sunt sigura ca nu o voi face. in schimb mi-a placut "stapanul inelelor" la nebunie!!!! :B filmul asta l-as revedea, imi place lumea creata cu atatea tipuri de fiinte si relatiile dintre personaje, misterul puterii, princiipile lor .
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Dum Aug 22, 2004 6:52 am

mie, incera sa fiu, nu mi-a placut deloc stapanul inelelor. asa cum ai facut tu cu harry potter asa am facut eu cu filmul asta foarte mult iubit de tine! mie mi se pare prea violent! :con: :nope:
Dar revenind la harry potter, nu ti-a placut deloc? nu pot sa cred! :nope:
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Aylin » Dum Aug 22, 2004 12:32 pm

a fost plictisitor , bine pe o scara de la 1 la 10 mi-a placut de un 4-5 asta in comparatie cu alte filme caci am vazut filme mult mai proaste, ce nici nu se pot compara cu el. adauga optiunea la voturi "nu am citit nici o carte" ca sa pot vota si eu si probabil si altii ca nu cred sa fie toti cititorii ai cartii. si tie nu ti-a placut deloc "stapanul inelelor"? :-? violenta a fost si in harry potter :p
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Kayla » Dum Aug 22, 2004 4:01 pm

Am vazut pe HBO "Harry Potter" I si II si au fost dragute. Aveam impresia ca e vorba despre o porcarie de copilasi, dar merge. Cartile nu le-am citit si nici nu cred ca o voi face, din moment ce vad filmele. Insa am colege care si la varsta asta sunt innebunite dupa Harry Potter, vin cu volumele la scoala etc.
Kayla
 

Mesajde Lea » Dum Aug 22, 2004 4:07 pm

Aylin, viloenta in harry potter? unde? in ce film, daca nu e cu suparare? cel putin in stapanul inelelor stie toata lumea ca erau mai mult lupte cu creaturi oribile etc.

Kayla, totusi ai putea sa citesti si volumele pentru ca sunt mai misto ca filmele! Sa stii! Oricum nu trebuie sa fi neaparat super fan/a pentru a citit sau a te uita la harry potter. Cine zice asta, abereaza!
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Aylin » Dum Aug 22, 2004 8:52 pm

atata timp cat exista o lupta exista violenta. si in harry potter era lupta dintre copilul ala ochelarist ;n si vrajitorii cei rai sau ce erau. tin minte in piatra filozofala ca am vazut faza aia de la sfarsit cand il distruge el pe vrajitorul ala rau si nebun ce o fi fost. aia nu era violenta? ma faci sa ma uit la film sa-ti spun scenele cu violenta :p .
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Lea » Dum Aug 22, 2004 10:17 pm

[quote="Aylin"]atata timp cat exista o lupta exista violenta. si in harry potter era lupta dintre copilul ala ochelarist ]

Aia a fost o faza... in schimb in stapanul inelelor era violenta in tot filmul! si nu este adevarat faptul ca atunci cand este o lupta este si violenta. pot fi lupte si fara! nu stiu acum un exemplu foarte bun sa-ti zic dar iti voi da curand. in orice caz, daca ar fi in orice lupta violenta crezi ca copiii s-ar mai uita? ma rog, poate ca baietii da. fetele nu prea! asa cred! sunt multe admiratoare super "inraite" ale lui Harry Potter. Violenta inseamna sange, batai, etc. In harry potter eu nu am vazut asta. poate doar violenta "magica"!
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Lun Aug 23, 2004 11:34 pm

Mai, e o nebunie cu harry potter asta si nu prea inteleg de ce. Lasand la o parte persoanele de varste mai mici, cunosc o gramada de oameni innebuniti dupa hp.oare de ce?
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lea » Sâm Aug 28, 2004 4:56 pm

cred ca pentru ca este plin de pericole, suspans, actiune... si poate si dragoste! in urmatoarele filme hp... mie imi place! :con:
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Sâm Aug 28, 2004 8:18 pm

a patra parte mi-a placut cel mai mult...la sfarshit cand moare Cedric..lool
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde UndeadWizard » Lun Aug 30, 2004 5:41 pm

eu am citit harry potter 3 si mi se pare ca e cel mai tare dintre toate
UndeadWizard
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 29, 2004 7:38 pm
Localitate: Navodari

Mesajde UndeadWizard » Lun Aug 30, 2004 5:55 pm

filmul cred ca e mai interesant
UndeadWizard
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 29, 2004 7:38 pm
Localitate: Navodari

Mesajde Lea » Vin Dec 03, 2004 3:52 pm

Eu sunt la sfarsitul vol. 4 si mi s-a parut pana acum fascinant! Este cea mai misto carte dintre primele 4. spun asa avand in vedere ca pe a cincea nici macar nu stiu despre ce este vorba. stiu doar ca am vazut titlurile fiecarui capitol din cuprins. de abia astept a cincea carte! sa occitesc desigur...pentru ca am toata colectia in biblioteca!
Avatar utilizator
Lea
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Kakarott » Sâm Dec 18, 2004 10:43 am

Ultimul film a fost aproape prost. Pentru cei care nu au citit cartea e bun dar pe mine unu nu ma atras deloc.
Unde-s multzi puterea creshte dar se dezvolta homosexualitatea.
Avatar utilizator
Kakarott
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Dec 13, 2004 12:00 am

Mesajde joanna_malfoy » Mar Dec 28, 2004 3:30 am

io sunt innebunita si dupa filme si dupa carti si sunt cool
Avatar utilizator
joanna_malfoy
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Dec 28, 2004 12:00 am

Mesajde PAUL M » Mie Feb 23, 2005 2:05 am

Am citit toate cartile, am vazut si filmele si parerea mea este ca cea mai buna carte este volumul 3 iar la filme mi-a placut mai mult primul
PAUL M
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Feb 23, 2005 1:01 am
Localitate: Arad


Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron