Coloana sonora

sub lumina lanternei magice

Mesajde No Name » Dum Oct 16, 2005 1:39 am

hgjldjdrtjdjrt
No Name
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Oct 07, 2005 11:46 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde o_tzestoasa » Mar Oct 18, 2005 12:27 pm

Cruel Intentions (Tentatia Seductiei)..dupa ce-am vazut filmul, mi-am luat si OST-ul...dintre piesele de rezistenta - Placebo "every me and every you" si the Verve "Bittersweet simphnony"
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde water_lily » Mie Feb 14, 2007 5:20 pm

Va rog frumos sa ma ajutati sa gasesc varianta vocala ,,Romeo end Juliet,,din filmul lui Zefirelli.Va rog :)
water_lily
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 14, 2007 3:45 pm
Localitate: romania

Mesajde Titina » Mar Mai 06, 2008 10:43 pm

hm eu sunt cam disperata dupa ce vad un film ce-mi place sa adun melodiile din el :) unele dintre ele nici nu pot fi gasite, ma chinui zile intregi sa dau de ele :(

so...

OST-ul de la (am mai zis de el mai sus, mai demult, dar voi detalia acum) Bride Of Chucky, din '98 e my fave de cand am vzt filmul si m-am indragostit de toata seria Child's Play. Melodiile ar fi urmatoarele, le-am subliniat pe cele care imi plac f mult si vi le recomand :D :

1. Boogie King - The Screamin' Cheetah Wheelies
2. Thunder Kiss '65 - White Zombie
3. Blisters - Coal Chamber
4. See You in Hell - Monster Magnet
5. Blood Stained - Judas Priest
6. Love You to Death - Type O Negative
7. Human Disease - Slayer
8. So Wrong - Stabbing Westward
9. Son of X-51 - Powerman 5000 (Powerman 5000 au totusi o melodie ce-mi place mai mult dekt asta: "When worlds collide", chiar merita ascultata :X)
10. Trumpets of Jericho - Bruce Dickinson
11. Bled for Days - Static-X
12. Love for Sale - Motorhead
13. Crazy - Kidney Thieves
14. We Belong Dead - Graeme Revell

Next... hehe de cand tot ascult eu OST-ul filmului Queen Of The Damned si nu ma mai satur de el. Filmul are doar unele faze ce-mi place sa le revad dar soundtrackul e :X
Cateva melodii recomandate de me: Marilyn Manson - Redeemer, Deftones - Change, Godhead - Penetrate (de mel celor de la Disturbed sau Static-X nu va mai zic, presupun ca le stiti deja :)) ), Tricky - Excess.

Foarte "4 good mood" sunt OST-urile pentru American Pie 2 sau American Wedding, mai vechi putin si ele.
Si acum, tocmai pentru extrema cealalta ar fi melodiile lui Mandy Moore, arhicunoscute, din A walk to remember.

Acum cateva melodii ce-mi plac ff mult si sunt f fericita ca le-am descoperit/gasit, odata cu filmul vazut: ( :L )

Blonde Redhead - Elephant woman (Hard Candy)
Butch Walker - Maybe it's just me (A lot like love)
Charlie Clouser - Don't forget the rules (Saw 2)
Deborah Lurie - Hide & Seek (Hide & Seek)
Deftones - Lucky you, Unloco - Bruises (Matrix Reloaded)
Faultline with Chris Martin - Your love means everything (Legaturi Bolnavicioase)
Fear Factory - Bite the hand that bleeds (Saw)
Fefe Dobson - Be strong (It's a boy girl thing)
All That Remains - This calling (Saw 3)
Imogen Heap - Angry Angel, Emiliana Torrini - Dead things (American Psycho 2)
Jude - My name is dead (Final Destination 2) (vai cat am cautat melodia asta si pana la urma am luat-o direct din film, n-o gaseam niciunde)
Our Lady Peace - Somewhere out there (White Noise) (aceasta fiind si in top 3 printre mel mele pref :) )
Out Hud - How long, The Melvins - History of bad men (I know who killed me) (la fel, nu mai stiu pe unde am gasit melodiile, dar mi-a luat vreo sapt pana sa dau de ele)
Lifehouse - You and me (Smallville, care era un serial, chiar nu am vazut niciun episod intreg, doar sfarsitul unuia, din greseala, dar m-am indragostit de melodie :L)
Nitzer Ebb - Payroll, Sixx A.M. - Tomorrow (Saw 4) (tot OST-ul la Saw 4 merita ascultat, dar mel astea am considerat k sunt cea mai reprezentative :D)
Oasis - Stop crying your heart out (Butterfly Effect) (nu poate lipsi filmul asta, nici nu mai stiu d kte ori l-am vazut, dar ma impresioneaza de fiecare data...si filmul si quote-urile din el si Oasis)
Paul Haslinger - The End (The Girl Nextdoor) (only piano...si totusi imi place)
Sa nu uit de unul din filmele mele preferate: American Beauty si scena cand privesc punga zburand ... Plastic Bag Theme :L
Prologue (Beauty and The Beast) (n-am mai vzt eu desenele de muuuuult, dar melodia de inceput, de fundal mi-a ramas in cap si nu m-am lasat pana nu am gasit-o)
The Engine Room - A perfect lie (alt serial sau ce o fi despre care nu stiu nimic, dar again, by mistake, am dat de mel asta si chiar nu-mi pare rau :D Nip/Tuck) (+ va recomand tot de pe acest soundtrack: Poloroid - So damn beautiful)

Cam atat din OST-urile ce vi le recomand. :)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

80 remember

Mesajde monik1978 » Mie Sep 02, 2009 2:30 am

un nou blog si o noua emisiune radio, care merita. Muzica si istoria unui deceniu fabulos.

http://www.80remember.blogspot.com

Asteptam sugestii pentru imbunatatire...in curand va fi creat si un forum si vor fi lansate concursuri cu premii, articole personalizate cu logoul emisiunii, dar si cd-uri cu muzica anilor 80.
monik1978
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Sep 02, 2009 12:32 am
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron