Alien Vs. Predator...

sub lumina lanternei magice

Alien Vs. Predator...

Mesajde Kagan » Vin Dec 10, 2004 5:17 pm

Presupun ca ati auzit cu totii de renumitul film Alien Vs. Predator nu?
Ehhh...Nu sariti asa repede de pe scaun ca am descoperit cateva 'bug-uri' la film...


1. Din cate stiu din celelalte filme, unui alien implantat in pieptul cuiva ii trebuiau cateva ore bune pentru a iesi, iar in AvP doar vreo 10 minute. WTF ???
2. Nu stiam ca alien-ul implantat in gazda imprumuta ceva din zestrea genetica a gazdei, la urma urmai alien-ii care ieseau din gazadele oameni aratau la fel cu cele existente deja ( vezi Alien 2 ). Singura exceptie o face Alien-ul din Alien Resurection ( A4 ) care, ma rog, cica era o clona cu material genetil amestecat cu al lui Ripley. Iar in AvP, la final alien-ul care iese iese din Predator era cam un predalien.
3. Desi nava predatorilor a tras cu un fel de proiectil pt. a deschide drumul predatorilor catre piramida subpamanteana, al dracu proiectil dupa ce ca a reusit sa nu lase nici o urma in solul de sub gheata ( de parca s-ar fi oprit brusc de cum a trecut de stratul de gheata ) s-a mai si volatilizat si nu a lasat nici o urma a prezentei sale.
4. "Proiectilul" tras de arma predatorilor ( aia de pe umar ) se deplaseaza atat de incet incat ar fi usor de ferit din calea ei chiar si unui om daramite unui alien super agil si super rapid. Insa aia stau ca trasnitii si asteapa sa-i loveasca.
5. Cum naiba dupa ce aia orbecaiau de ore si ore in interiorul piramidei, le trebuie doar cateva minute predatorului si gagicii sa iasa din piramida. Cred ca nici daca ar fi avut cale libera, luminata si in linie dreapta tot nu ar fi reusit sa iasa din imensitatea aia in doar cateva minute dupa ce activeaza bomba.

Si mai sunt dar nu-mi vin acum in minte. ;M
Avatar utilizator
Kagan
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 10, 2004 12:00 am

Mesajde Cristy » Vin Dec 10, 2004 6:42 pm

E un film foarte prost, reiterez: Paul Anderson, you are an idiot !
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Kakarott » Vin Dec 17, 2004 7:54 pm

Pe langa buguri, ceva ne mai spune ca a fost facut superficial. Cred ca a fost cel mai scurt film dintre toate legate de alien shi predator.
Avatar utilizator
Kakarott
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Dec 13, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Vin Dec 17, 2004 8:45 pm

cel mai scurt si cel mai PROST......... ~r
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde thunder84 » Mar Dec 28, 2004 10:34 pm

Imi pare rau,dar cam trebuie sa reiau ce a spus antevorbitoru meu...prost rau filmul ala...am stat 6 ore sa-l scot de pe net crezand ca e ceva misto si dupa 20 de minute l-am sters de pe hard...anwywa....o mare deziluzie.
"Am vazut ingerul in piatra si am sculptat pana l-am eliberat." Michelangelo
Avatar utilizator
thunder84
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Dec 19, 2004 12:00 am

Mesajde toogood » Dum Ian 09, 2005 9:32 pm

Parerea mea e ca AvP e mult mai bun decat Alien3 si Predator 2. Nu e nici pe departe "as good as" Alien, Aliens, Alien:Renasterea si Predator 1. Efectele speciale (putine intr-adevar) sunt bine realizate. Intr-adevar filmul e scurt, si a facut tocana din seria Alien si filmele Predator.
toogood
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 09, 2005 7:59 pm
Localitate: where the hell should i be???

Mesajde PAUL M » Mie Feb 23, 2005 2:03 am

Mie sincer mi-a placut filmul.
PAUL M
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Feb 23, 2005 1:01 am
Localitate: Arad


Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron