Funny movies that were not meant to be funny

sub lumina lanternei magice

Funny movies that were not meant to be funny

Mesajde Reatrd » Lun Apr 11, 2005 10:37 am

Daca ati vazut vreodata un film in halul ala de prost si de previzibil incat deja de la atata sila a inceput sa-ti starneasca rasul posteaza aici

Eu propun 'The core' pentru inceput
Isn't it rude enough to be alive when nobody likes you?
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Lun Apr 11, 2005 5:42 pm

da, am vazut o gramada

Trebuie sa mentionez aici ca the Fast and the Furios si 2Fast, 2Furios sunt filme la care am ras copios chiar daca ele se vroiau cat de cat serioase.

As mai adauga toate filmele cica horror cu adolescenti, ca I know what i did last summer & co.
draivit laic iu stolit.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Reatrd » Lun Apr 11, 2005 6:39 pm

Din categoria mentionata de dany_s(I know what i did last summer & co.)as aminti 2 filme care sigur iau titlurile de 'the cheapest movie' si 'second cheapest movie':Jason x (*guy gets stabbed*'Takes more than that to kill me'*guy gets stabbed again*'That'll do'*Guy dies*)si Haloween Ressurection (Busta rhymes il bate pe Michael Myers de nu se vede)
Isn't it rude enough to be alive when nobody likes you?
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Apr 16, 2005 3:03 pm

neaparat intra la categoria asta Ghost Ship
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Sâm Apr 16, 2005 3:18 pm

Deci primu care-mi vine in minte ie The Patriot in care Mel Gibson ii bate cu toporu pa tatzi si-i face de ras. Pana si taica-mio s-a pishat pe el de ras. ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Apr 16, 2005 3:26 pm

deci ar fi Matrix 3 care a fost de-a dreptu miserabil,Commando ala cu actualu guvernator al Californei:p si inca o mizerie cu Vandam,ceva cu o puscarie pe la rusi:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Cristy » Sâm Apr 16, 2005 6:21 pm

deci , da : Idle Hands .. se vrea horror dar mai mult razi la el decat te sperii ..
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde nocturna » Sâm Apr 16, 2005 11:37 pm

chucky, mireasa lu' chucky, chucky papusha razbunatoare, chucky, chucky shi iar chucky. deshi, cred ca astea chiar s-au dorit a fi o comedie de un infiorator prost gust.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde weed13 » Sâm Apr 16, 2005 11:47 pm

musai tre sa mentionez de dracula the impaler. io la un film serios nu am putut rade asa de mult cum am ras la filmu asta. ie un film romanesc din 2002 parca. am fost la premiera la cj, unde au fost si actorii. ne-au zis ca s-o chinuit mult cu filmu, ca o avut un buget restrans, si dupa cum povesteau, ma asteptam sa nu fie cine stie ce, si am zis ca poate pot fi mai indulgent. si cred ca si restu 368 de oameni din cinema la fel o zis. din pacate, din cauza rasetelor de pe parcursu filmului, la sfarsit, actorii nu mai erau in sala, cu toate ca au zis ca mai raman, sa ne raspunda la eventualele intrebari.
eniuie, o fost cea mai pishatoare (c. d.) comedie pe care am vazt-o vreodata.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Reatrd » Lun Apr 18, 2005 12:27 pm

Cristy scrie:deci , da : Idle Hands .. se vrea horror dar mai mult razi la el decat te sperii ..


Ah.....da.....singura problema ii ca idle hands a fost gandit sa fie o comedie horror....deci nu se prea integreaza la categoria asta....
Si as avea si eu o intrebare,da sa nu-mi sara lumea in cap.Forrest Gump e,dupa voi,comedie sau drama?
Isn't it rude enough to be alive when nobody likes you?
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Mai 06, 2005 1:00 pm

Si 13 Ghosts...alta chestie "horror" :D
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde matzaa » Joi Iun 30, 2005 8:50 pm

poi..ar mai fi..filmele alea..cu bighidiii ninjalai :box: care se tot bat cu maimutze de 40 de ani..sau alea care au teme din trecut..evul mediu sau mai stiu eu ce..cu un decor care se vede clar cai facut pe o scena..sau...proietele blair witch..am ras de numa cu o prietena cand lam vazut pe hbo..
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Psilocybe » Dum Iul 24, 2005 7:21 pm

Eu la Van Helsing am ras de am inebunit.As putea face lejer vreo 3 parodii dupa filmul asta.Mi s-a parut cam tampitel filmul(sau poate eram eu prea distrata in momentul respectiv).Aaa...alt film la care am ras cu lacrimi a fost Troia :) (dar asta era din cauza unui tip ce facea caterinca in sala de cinema)
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde baba.yaga » Lun Iul 25, 2005 11:33 am

acuma, probabil ca o sa ma trezesc cu un cos de rosii & oua in cap, dar eu am ras cu lacrimi la titanic (si-am reusit sa distrug "experienta unica" si pentru f'un sfert din sala arhiplina de cinema). sincer, mi s-a parut de-un umor involuntar nebun.
OPEN YOUR MIND! But not too much, your brain might fall out...
Avatar utilizator
baba.yaga
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 23, 2005 11:00 pm

Mesajde baba.yaga » Lun Iul 25, 2005 11:38 am

a, si mai ceva: la categoria filme that were meant to be funny but not this way: american pie 1 & 2.
OPEN YOUR MIND! But not too much, your brain might fall out...
Avatar utilizator
baba.yaga
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 23, 2005 11:00 pm

Mesajde diablo_pECi » Joi Iul 28, 2005 9:16 pm

House of 1000 corpses...cat m-am distrat la filmu' ala
tre sa-l vedetzi...moam cat am ras... ~p mai rad shi acu cand ma gandesc...sau scream
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Iul 28, 2005 11:10 pm

matzaa scrie:proietele blair witch..am ras de numa cu o prietena cand lam vazut pe hbo..




daca despre blair witch 2 se poate spune ca e slabut, primul e printre cele mai faine filme ce le-am vazut in ultimii ani, in nici un caz amuzant, sau macar cu cea mai vaga tenta de comedie. Eu nu stiu ce ai urmarit tu, dar iti propun sa te mai gandesti inainte sa postezi.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Reatrd » Dum Iul 31, 2005 2:28 am

proietele blair witch


Inteleg ca nu au fost de groaza, da ce dracu'....chair de blair witch te legi cand eu abia am tineam de burta la Batman begins sau War of the worlds, come on....ala a fost cred ca singurul horror semiacceptabil care l-am vazut.Si, vorbind de van helsing, ati vazut The league of extraordinary gentleman?....la ala nu stiu sigur dc am ras sau m-am enervat....poor Sean
Isn't it rude enough to be alive when nobody likes you?
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Mesajde MST3000 » Mar Sep 13, 2005 6:37 am

Reatrd scrie:poor Sean


Voai de mata! Imi pare rau pt. el...un actor de calibru lui in asemenea jeg...hmmm...btw...apare un nou James Bond...cu Conery nu cu Pierce...THANK GOD!!! Hate Pierce.

Batman Begins o fost o palma pt Tim Burton si nu am stiut ce sa fac...sa rad sau sa ma inervez ca so dus si mai jos seria dupa Batman Forever...

Van Hellsing o fost un jeg de neuitat...eram la cinema si deasupra lui Van si tipa aia buna la care ii tot uit numele era capatul microfonului...nu odata a aparut microfonu in errr..."filmu" ala.

Another piece of Holywoodian dung will be Doom the movie.
Monstrii,inafara de a fii niste tipi in costume de cauciuc,arata mai penibil ca si Godzilla ala japonez.(Reatrd remember 3 in the morning Godzilla vs. Megalon).
Deci sincer...si daca ii joc si daca ii pe calculator, Doom3 are grafica mai faina ca si filmu care apare candva anu asta...adica toata atmosfera din Doom 3,cu muzica si sunetele ciudate si infricosatoare..intunericul si devastarea si demonizarea bazei martiene dispare in film. Deci inafara faptului ca va fi un Rezident Evil mai prost cu The Rock dupa cum arata asa de curat si sticla si aluminiu va avea si un "story" asemanator cu "the final genome of the human dna was found" si aberatii de genu.

Concluzia..."Poor Whilliam"
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde Wille'e » Vin Ian 20, 2006 3:57 pm

Resident Evil 2 (GTA motha'fucka!!! :n: penala rau faza aia) defapt :nesigur: ...tot filmu e penal :nop:
Avatar utilizator
Wille'e
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Ian 17, 2006 12:00 am

Mesajde Reatrd » Vin Mar 24, 2006 1:44 am

Am vazut ceva ce se numea 'the return of the unnameable' dupa o carte de Lovecraft.Personal n-am citit am itneles ca nu-i tocmai de lepadata, da roicum filmul a fost absolut genial.De la socul insulinic folosit in scopuri de exorcizare pana la montrul cu tate de bunicuta si efectele deloc speciale.Recomand sa va uitati.
Isn't it rude enough to be alive when nobody likes you?
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm


Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori