Actorii vostri preferati

sub lumina lanternei magice

actorii vostri preferati

Mesajde Mirela » Joi Ian 10, 2002 9:56 pm

ca tot am vazut pe aici discutii despre keanu si brad pitt,de ce nu un subiect unde sa vorbim despre actorii(sau actitele,of course) care ne-au impresionat de-a lungul timpului....
actorii mei preferati,de cand ma shtiu sunt Charlton Heston,Mark Dacascos(din serialul Corbul) si Don "the Dragon" Wilson.
apropo,daca are cineva "DRIVE" pe video dau orice sa ajunga in posesia mea!!!!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Ian 10, 2002 10:05 pm

Harrison Ford si Michael Fox
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Mirela » Joi Ian 10, 2002 10:15 pm

Initial trimis de Rolf
Harrison Ford si Michael Fox


Michael Fox?cine e tipu'?Harrison Ford intr-adevar imi place ca actor si mie...am vazut de la Indiana Jones pana la Evadatul si Clear and Present Danger.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Ian 10, 2002 10:23 pm

Michael J Fox. A fost prin filme usurele, da mie mi-a placut (Back to the Future, seriale TV si nu mai stiu pe dinafara altele). Acu are parkinson.

Altii: Tim Robbins, Morgan Freeman, Brad Pitt. Toti astia mi se pare ca joaca bine, nu l-am pus pe Pitt din motive de clasa 6-a, va rog sa nu faceti bascalie, sa fim seriosi dom'le, ce naiba...!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Aliosha » Vin Ian 11, 2002 5:48 am

In afara de Pacino si de Niro ( cred ca toate lumea ii are pe lista) imi plac foarte mult Edward Norton( Rounders, Fight Club, American History X, the Score) si Brad Pitt ( am discutat la subiectul dedicat lui de ce).
Ar mai fi multi de mentionat dar momentan ma opresc aici.
Apropos de Harrison Ford: Han Solo & Indiana Jones kick ass
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Katal1n » Vin Ian 11, 2002 5:10 pm

Gary Oldman
Maybe we should both do something else, pal.
I don't know how to do anything else.
Neither do I.
I don't much want to either.
Neither do I.
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 11, 2002 5:45 pm

Actorii preferatzi (random order) : Robert De Niro,Tim Robbins,Al Pacino,Adam Sandler,Denzel Washington,Samuel L. Jackson,Nicholas Cage,Anthony Hopkins

Actritze preferate (random order) : Meg Ryan,Emma Thompson,Helena Bonham Carter,Kristin Scott Thomas

.,,,ma mai gandesc (si va mai spun)


Mentiune : sunt anti Julia Roberts ! mi se pare cea mai penibila actritza ! nu stiu de ce o pupa totzi in c*r !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 11, 2002 5:46 pm

L-am uitat pe Edward Norton....care a jucat extraordinar..in Fight Club & American History X .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Ian 11, 2002 6:00 pm

Da, nu m-am gindit si la actrite. Jodie Foster.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Mirela » Vin Ian 11, 2002 8:30 pm

[quote]Initial trimis de Rolf
[B]Michael J Fox. A fost prin filme usurele, da mie mi-a placut.
ma gandeam eu ca despre el e vorba,dar vroiam sa fiu sigura....pe mine m-a impresionat unul din interviurile cu impresarul lui,acu cativa ani.l-am vazut de curand pe un canal irlandez de filme non stop.si mi se pare super ca,in ciuda bolii,tot mai intra pe platoul de filmare.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Mar Ian 15, 2002 4:15 am

am uitat sa-l amintesc pe Peter Searless.e un actor britanic-specializat in teatru si comedie si mi se pare ca e tare bun.in plus de asta,l-am cunoscut personal dupa un show live si am stat de vorba cu el vreo 2 ore.experientele lui ca actor,si ca om--sunt absolut fenomenale!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Ian 15, 2002 12:54 pm

Initial trimis de mirela2001
Initial trimis de Rolf
[B]Michael J Fox. A fost prin filme usurele, da mie mi-a placut.
ma gandeam eu ca despre el e vorba,dar vroiam sa fiu sigura....pe mine m-a impresionat unul din interviurile cu impresarul lui,acu cativa ani.l-am vazut de curand pe un canal irlandez de filme non stop.si mi se pare super ca,in ciuda bolii,tot mai intra pe platoul de filmare.


Face dar mai mult proiecte de televiziune. Anul asta o sa apara Stuart Little 2 unde la fel ca si in 1 el o sa fie vocea micului Stuart.
In rest am vazut ca mai e mentionat intr-un film care ii are ca actori principali pe Gary Oldman si Christopher Lloyd . El are probabil si aici o aparitie episodica.
Ca un amanunt : a fost coleg de scoala cu Bryan Adams
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Mie Ian 16, 2002 4:18 am

. El are probabil si aici o aparitie episodica


episodice sau nu aparitiile lui,e cert ca tipul are vointa si curaj....parkinson-ul nu e o boala pe care poti s-o controlezi....
Vizitator
 

Mesajde onk » Mie Ian 16, 2002 8:36 pm

pai keanu, robert downey jr, robert carlyle, de niro, pacino, si ma mai gandesc
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Cristina » Joi Ian 17, 2002 3:33 pm

Actorii mei preferati sunt:
Jonny Deep
Brad Pitt, Anthony Hopkins, Robert de Niro.
Actrite:
Julia Roberts
Meg Ryan
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 19, 2002 4:24 pm

Am uitat sa spun de Julianne Moore . Mare actritza !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Ian 21, 2002 7:28 pm

l-am uitat pe Christophe Lambert....
si nu stiu de ce se incapataneaza americanii sa-i scrie numele christopher,cand el e pe jumatate francez,si prenumele lui e francez!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Lun Ian 21, 2002 11:10 pm

Initial trimis de mirela2001


Michael Fox?cine e tipu'?Harrison Ford intr-adevar imi place ca actor si mie...am vazut de la Indiana Jones pana la Evadatul si Clear and Present Danger.


cRED CA SE REFERA LA Michael J. Fox!

Cel care a jucat in filmele "Inapoi in viitor".

Si a mai jucat si in serialul "Family Ties"

A fost vocea lui stuart little!


See you!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Ian 23, 2002 9:05 pm

mah unii zic ca Stallone a fost impushcat shi apoi a inviat.
De la repoterul nostru special o poza:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

top 100 ever

Mesajde Rolf » Lun Ian 28, 2002 4:24 pm

Siteul Film Four a stabilit un top al celor mai buni 100 actori, pe baza voturilor publicului. Primii sunt De Niro, Pacino, Spacey, Nicholson, Connery, Ford. Prima actrita este Jodie Foster, abia pe locul 23. Tot aici s-a votat si pentru cele mai bune 100 filme, dar asta pe threadul de filme.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde the radical » Mar Feb 26, 2002 7:19 pm

la mine sunt mai multi , nu neaparat in vreo ordine ;
Daniel Day Lewis ,Samuel L Jackson,Johnny Depp ,Keanu Reevs,E Norton ( de cand a jucat in Primal Fear , apoi in absolut tot ce a urmat ) , Brad Pitt desi nu ma omor mi-a palcut f mult in Twelve Monkeys si California ,Sean Connery ,George Clooney si Russell Crow etc.
Actrite , Joanna Lummley , Sandra Bullock ,Madeline Stowe.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Joi Mar 07, 2002 2:18 pm

Nicolas Cage - Tom Hanks
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde baixinho© » Vin Iul 26, 2002 7:46 am

Daca imi permiteti sa ma bag si eu in seama. Unul dintre actorii de care imi place cum joaca este Rutger Hauer. Tare de tot tipul. Mi-a placut enorm de mult cum a jucat in "Furie oarba". Si diseara pe "Protivi" o sa fie un film cu el, "Teroare in aer". Abia astept sa il vad. Imi mai place mult de Steven Seagal si de actorul care a jucat in "Gotti". Am un lapsus fantastic, nu-i mai retin numele (poate ma ajuta cineva pana imi amitesc). Nu pot sa trec cu vederea nici cum a interpretat Edwrad Norton rolul avocatului in "Scandalul Larry Flint". Sunt mai multi actori de care imi place. Dar nu stau sa ii insir aici pe toti.
Dintre romani Gheorghe Dinica.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iul 26, 2002 7:59 am

Mi-am amintit cum il cheama pe cel care a jucat in "Gotti": Armand Assante.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde qeru » Vin Iul 26, 2002 10:01 pm

in afara de grei (pacino, de niro, nicholson, brando, etc) l-ash pune tot in partea de sus pe ewan mcgregor (trainspotting, a life less ordinary, moulin rouge, star wars, etc) shi nicole kidman. nu shtiu de ce, dar tzin sa spun ca in partea de jos a topului sint la gramada: tom cruise, demi moore, jeff bridges (cu 2 exceptzii la filmele sale)
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 27, 2002 10:58 am

La mine in partea de jos se afla : Julia Roberts si Diane Keaton.
Iar la masculin : Steve Martin,Billy Cristal si inca unu pe care l-am uitat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Iul 28, 2002 1:57 pm

Al Pacino,Samuel Jackson,Denzel Washington,Benicio del Torro,Jean-Paul Belmondo shi Sean Connery.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Lun Iul 29, 2002 5:29 pm

Tommy Lee Jones, nu v-am spus?! Primul, si la mare distanta de ceilalti. Si dup-aia, Gheorghe Dinica, Amza Pellea si Toma Caragiu.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Actrite frumoase

Mesajde inspawn » Mie Aug 07, 2002 9:16 pm

Cele mai frumoase sunt Angelina Jolie si Nicole Kidman.Dar mai exista si Lucie lue care ROACK's
inspawn
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Aug 07, 2002 8:50 pm
Localitate: Romania-Iasi

Mesajde eyewitness » Vin Aug 09, 2002 5:14 pm

Initial trimis de Mirela
am uitat sa-l amintesc pe Peter Searless.e un actor britanic-specializat in teatru si comedie si mi se pare ca e tare bun.in plus de asta,l-am cunoscut personal dupa un show live si am stat de vorba cu el vreo 2 ore.experientele lui ca actor,si ca om--sunt absolut fenomenale!!!



intradevar peter sellers a fost un mare actor si intr-un top al filmelor de comedie as pune foarte sus "petrecerea"
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori