Actorii vostri preferati

sub lumina lanternei magice

Acteury pref.

Mesajde Dee-Dee71 » Lun Aug 19, 2002 8:14 pm

Mie imi place acum Kevin Bacon.
nchaiahaha :D
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Lun Aug 19, 2002 9:09 pm

Actorii mei preferati (si actritele): Matt Damon, Al Pacino, Robert DeNiro, Julia Roberts (ca e in aceeasi zi cu mine), Jodie Foster si Chris O'Donnell (imi place cum arata).:D
Kayla
 

Mesajde digital divide » Lun Mar 31, 2003 4:22 am

Va mai aduceti aminte de Romy Schneider sau Richard Chamberlain, sau poate nici n-ati auzit de ei ... Dar de Toma Caragiu si Dem Radulescu ati auzit sigur. Mai departe Patrick Swayze, Peter O'Toole, Tom Hanks, Leslie Nielsen, Nicole Kidman, Sandra Bullock, Demi Moore etc. Cred ca mi-ar trebui o pagina intreaga daca as sta sa-mi aduc aminte de toti.
P.S. Si pe mine ma *enerveaza* Julia Roberts :(
digital divide
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mar 31, 2003 2:05 am

actori

Mesajde Cristina » Lun Mar 31, 2003 11:58 am

Actrita mea favorita ca stil de imbracarea, ca look este Julia Roberts. Este idolul meu, imi place cu arata cum se imbraca , dar mai ales cum zambeste.
Ca actor preferat Al Pacino.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Mar Iun 10, 2003 11:51 pm

top10 masculin:( nu ma refer numai la aspect)
1.ben affleck
2.josh hartnett(pearl harbour)
3.leonardo di caprio
4. al pacino
5. keanu reeves
6. russel crowe
7. brad pitt
8.martin lawrence
9. dustin hofmann
10.johnny depp
feminin
1. julia roberts
2. demmi moore
3. nicole kidman
4. kate winslet
5. gwineth paltrow
6. lucy lu
7. kim besinger
8. sharon stone
9. liv taylor
10. kirsten dunst(spiderman, bring it on)
:o si cum am putut sa uit de superbul vin diesel... la egalitate cu ben affleck pe locul 1
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde dinu » Mie Iun 11, 2003 12:37 am

Ca sa fiu mai exotic, i-as pune pe primu' loc pe Razvan Vasilescu si Gheorghe Dinica.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

pai sa vedem.....

Mesajde SatyR » Mie Iun 11, 2003 12:53 am

Brad Pitt
Robert De Niro
Al Pacino
Johnny Depp
Edward Norton
Keanu Revees
Val Kilmer
Tom Cruise
Kurt Russle
Joe Pescy
Michael Madsen
Charlize Theron
Erika Eleniak
Mila Jovovich

Ar mai fii ...
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Mie Aug 13, 2003 3:50 pm

Sunt mult prea multi si perspectiva de a-i scrie pe toti ma cam sperie, dar am sa incerc.

Actori

(nu i-am asezat in vreo ordine)

Daniel Day-Lewis
Viggo Mortensen
Jude Law
Christopher Plummer
Johnny Depp
Sean Benn
Karl Urban
Ian McKellen
Mel Gibson
...etc ...

Actrite

Winona Ryder
Angelina Jolie
Nicole Kidman
Audrey Hepburn
Liv Tyler
Cate Blanchett
Catherine McCormack
Gwyneth Paltrow

... si asa mai departe ...
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mie Aug 13, 2003 10:33 pm

o intrebare destul de grea.. as spune ca : Al Pacino, Robert de Niro, Keanu Reeves, Brad Pitt, & Ben Affleck... si ar mai fi destui..
cat despre actrite.. Julia Roberts, Sandra Bullock, Angelina Jolie, Nicole Kidman (nu este o ordine anume)..
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde nocturna » Joi Aug 14, 2003 10:59 am

Sean Benn

asta nu-i Sean Penn deghizat? :D
Va mai aduceti aminte de Romy Schneider sau Richard Chamberlain, sau poate nici n-ati auzit de ei

bun Romy Schnieder.
Chamberlain? mi-a placut in 'The Count Of Monte Cristo', 'The Lady's Not For Burning' si 'The Portret Of A Lady'. totusi, cam soft.

bine mah, vaz ca nu va place John Malkovich. eh, nici mie nu-mi place John Travolta si nici Harrison Ford, iar de Ruthger Hauer si Kianu nici nu mai zic.

personal, il prefer pe De Niro inainte lui Pacino. asta nu-l exclude pe Pacino.

Anthony Perkins, incontestabilul si inegalabilul Psycho, Daniel Day Lewis, Liam Neeson, Dustin Hoffman, Tom Cruise (ok, ok. I confess: just for his pretty looks :D Kevin Spacey, Christopher Lambert, Sir Sean Connery (the best Bond, James Bond ever) Anthony Hopkins, Peter O'Toole, Gregory Peck (god rest his soul), da' deja o dam in monstrii sacrii.

actrite? pai contemproanele astea ce ruleaza pe marile si micile ecrane mai putin, hai fie o Julliane Moore, o Meryl Streep (cat de contemporana o fi si ea) si pe ultima suta de metri, o Jodie Foster.

peseu: moshule, mie mi-o placut Julia Roberts in Erin Brockovich. zau de nu.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Aug 14, 2003 11:14 am

Actori: seth perten [The time]; j. depp ; robert de niro ; anthony perkins ; colin farrel [sau cum dreacu s-o scrie] .
brad pitt joaca bine, pacat ca joaca la fel in toate filmele.
il detest pe leonardo dicaprio. e varza.

Actrite: Juliane Moore ; Nicole Kidman [tare rau] - cam astea imi vin in minte ... desi imi plac mai multe le-am uitat numele ... :(
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Nightmare » Joi Aug 14, 2003 12:24 pm

Actorul preferat: Brad Pitt;
Actrita preferata: Angelina Jolie.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Aug 15, 2003 12:27 am

pai cum ma luarati voi cu brazi pitzi, ben afleci si khianu riviji (de unde bre atata talent si frumusete incorporate toate la un loc, ma intreb?) de uitai ca sa mentionez pe Woody Harleeson, Ed Harris, Sydney Potier (restu' actorilor de culoare is fetze palide pe langa el!)

peseu: acum ca am stat putin si am cugetat mai bine, Gregory Peck intrunea per total conditiunile de care ziceam mai sus.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Vin Aug 15, 2003 1:01 am

Nicholas Cage si atat!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Vin Aug 15, 2003 1:50 am

Initial trimis de Nightwish
peseu: acum ca am stat putin si am cugetat mai bine, Gregory Peck intrunea per total conditiunile de care ziceam mai sus.


Da' James Dean ce-are? Sau Brando? Sau mai nou Kyle MacLachlan? Ca sa nu mai spun ca Brad Pitt nu-i chiar asa rau...
Oricum, eu am mai degraba actrite preferate, iar in fruntea listei sunt de departe Aria Giovanni si Silvia Saint :o
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Vin Aug 15, 2003 9:56 am

sa ne fim intelesi. eu vorbeam de intrunirea conditiunilor de frumusete si talent la maximus.

James Dean da. very nice indeed. teribil, rebel, desi oleaca cam dezordonat. totusi place. :)

Brando nu mi-a placut niciodata, nust'u de ce, nu ma intreba.

Kyle MacLachlan...hmm...merge (merge?) hai ca merge, da' nu la superlativ.

pai Brad Pitt nu-i rau deloc. :D dar nust'u de ce imi e oarecum greu sa ma concentrez pe talentu' lui actoricesc, ori nu-l vaz io, ori nu ie el prea evident. eu asa zic.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Vin Aug 15, 2003 10:11 am

Incepusem saptamana trecuta sa ma cert cu cineva pe tema Brad Pitt. Eu argumentam ca nu are deloc sau aproape deloc calitati actoricesti, si, comparativ cu alte personaje din lumea Hollywood-iana, care arata (poate) mai "rau", dar joaca excelent, el e un nimeni. Si totusi, persoana respectiva ma innebunea cu faptul ca poate si el sa faca roluri mari. Exemple ? Fight Club cumva ? :D
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 15, 2003 11:11 am

Bloody , asta e primul tau post gresit de pe fanclub. Probabil ca nu ai vazut filme cu Brad Pitt.

In afara de Fight Club arunca un ochi pe : Snatch , 12 Monkeys , Legends of the fall , The Devil's Own , Meet Joe Black , 7 years in Tibet , Sleepers.

Roluri foarte diverse. Eu zic ca e bun actor.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Vin Aug 15, 2003 11:18 am

moshule, m-ai prins cu slabiciunea, Sleepers mi-o placut mult, mult, mult. (de niro mah, ala era)

in legendele toamnei si meet joe black, Brad Pitt a fost mai mult decat bun...si actor. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Vin Aug 15, 2003 11:33 am

Moshule, imi cer scuze, deh, lipsa de experienta.

Ce sa spun, fiecare om are dreptul la parerea lui proprie, si problema mea cu Pitt este ca nu are mobilitate faciala :D si se face prea multa tevatura in jurul lui. Ziceam doar ca nu am cum sa-l pun langa actori de talie mondiala, care au ramas in inimile tuturor decenii intregi.

Din cele mentionate, am vazut si Legendele Toamnei, si Sleepers (da, Nightwish, si mie mi-a placut filmul) - unde a facut un rol interesant, si Meet Joe Black (cam ... static totusi), si 7 Ani in Tibet (alt film reusit, dar ... ). Nu stiu, probabil ca mie imi plac actorii care degaja mai multa viata, mai multa ... pasiune interioara.

Cel mai mult cred ca mi-a placut in Mexicanul, nostima chestie, poate pentru ca interpreta un tip (destul de) obisnuit. Si se purta mai natural.

Ma rog, nu vreau sa va suparati vreunul pe mine pentru asa o chestie, deci mai bine tac :).
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 12:10 pm

da , din cele 3 pagini citite sunt si nume de actori da multe sunt doar niste vedete holiudiene ridicate la rangu de pseudoactori . oricum gusturile nu le discutam asa ca voi incerca si io o lista :

-lawrence olivier
-peter o'toole
-orson wells
-marlon brando
-sidney poitier
-jean gabin
-marcelo mastroiani
-omar sharif
si inca cativa deja mentionati

de prin zilele noastre
-de niro
-pacino
-anthony hopkins
si favoritul meu numarul 1 tommy lee jones

la actrite doar un nume : ana magnani

de pseudo actori ati vorbit voi mai sus

oricum scoala britanica de actorie a scos actori ,scoala americana insa ,cu f mici exceptii ,a scos doar vedete de multe ori paralele cu actoria...

multumesc pt atentie (c.b.)

later edit: il uitai pe jack nicholson. rusine sa-mi fie...porc batran.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Aug 15, 2003 12:17 pm

bre martore, sa intzeleg ca matale nu pre-l ai la suflet pe Humphrey Bogart?

care la mine, 'nafara de cei mentzionatz de aiu shi cu care sunt dacord, ar mai fi Klaus Kinski shi Bela Lugosi. Pentru moment.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 12:28 pm

bah nu prea , cum nu-l am nici pe gregory peck pe care nocturna mi-l lauda de cel mai complet si cel mai ,cel mai .... in plus tehnicile video si audio de atunci erau cam slabute ca sa scoata in evidenta un joc bun ,cu prim planuri,expresii ale meclelor... asa o punem si pe bette davis sau charlie chaplin ,erol flyn,fratii max si altii. oricum bogart nu m-a impresionat...static si plat...fantele anilor 40

fa o comparatie razboiu lu murphy cu o'tool si casablanca cu bogart...hai sa te vaz :D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Aug 15, 2003 12:31 pm

n-o sa-tz convina, da eo ash alege casablanca. o reminiscentza a copilariei.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 12:38 pm

bah neata tu iesti dupa neshte beri? io nu-ti zisei sa alegi ci sa compari...chiar daca ie de al doilea mondial in ambele doo era vorba de jocu lu bogart si cel a lu o'toole sau ia noaptea generalilor a lu o'toole poftim...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Aug 15, 2003 12:55 pm

pai stai fra, asha unpic... ca nu ma bag la comparatzii de genu asta, ca nu era vorba de filmu meu preferat evar sau de numaru unu mondial. care daca ar fi s-o lom asha, care eo am mai zis odat treaba asta, za best of za best for mi iz Harvey Keitel in The Duellists (1977) R: Ridley Scott.
ce zici acu?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 1:05 pm

da bre o nimerishi cu asta...il vazui si io de neshpe ori pe vremea cand nashica citea pifu din scoarta-n scoarta...io ma gandeam ca de la neshte beri ar fi putut sa-ti placa matrixu fie el si reloaded si discharged simultan si-n acelasi timp da vazui ca n-ai gusturi rele...io il am la inima pe one flew over a cookoo's nest ,da ce stie copiii din ziua de azi ? :D

ps inca un acor care nu-l suport ca-mi vin in minte acu numa nume de actori ca ma bagaterati in sedinte de comitet de bloc : spencer tracy
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Vin Aug 15, 2003 1:11 pm

aiule, o fi ceva az in admosfera, creca de la ziua marinei nise trage. la inima mea cat shi pa raft la loc de cinste se afla caseta cu cucii, cu jack nicholson, carele nu prea ie pomenit paicea de niminea, alaturea de piesa ashijderea, cu florin piersic shi costel constantin, cum te vad shi cum ma vezi, dupe cum creca mai spusei pa undeva candva.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 1:15 pm

mah piesa aia de la national fu o incantare pt sufletelu meu de tanar zglobiu si zburdalnic. stiu ca piersic era in rolu indianului da pe martini si billy cine-i jucara ca neatza uita azi sa-mi dea doza de lecitina?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Vin Aug 15, 2003 1:18 pm

glumejti? costel constantin plus caludiul bleont!
ca sa te mai razi de pifurile mele! hmmm....
na shi supliment: shi doctoritza a reaua ierea olga delia mateescu.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori