Stargate SG-1 & Stargate Atlantis

sub lumina lanternei magice

Mesajde h0va » Sâm Iul 15, 2006 11:37 pm

aiule, greshesht daca crezi ca nu shtiu despre postul ala, insa io evit sa mai pun adresa de mail pe forum nu de alta da' m'am trezit cu cel putzin treij de indivizi care au tabarat pe mine cu invite'uri pe mess motiv pentru care mi'am scos mailu shi de la profile..

cristy, multzumesc anticipat, acu am dat pm.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Iul 16, 2006 7:22 am

am urmarit si io primul episod din atlantis seria a 3 a, foarte slabut
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

primele episoade

Mesajde mihnea27 » Dum Iul 16, 2006 2:41 pm

Sal
Am si eu o mare rugaminte la cine are putin timp liber si bunavointa
Poate pune cineva cele 2 episoade pe yousendit.com sau alt site de free upload intrucat nu am permisiune de a instala nici un program la institutul la care activez momentan, iar in Bruxelles nu gasesc pe nimeni care sa fie interesat de SG :((
daca da, please email me sau private
merci
mihnea27
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 16, 2006 2:31 pm
Localitate: Bruxelles

Mesajde old lord » Vin Iul 21, 2006 7:09 pm

am observat o faza de toata jena in s03e01 din atlantis: faza cand col shepers (??) se afala in FX303 "lipit" de navele write, la un moment dat el se desparte de nava write (cu gandul de a ataca motoarele write) si atunci se observa o cadere a navei FX303 ????? in spatiu nu egzista gravitatie , cum plm sa cada ?? :D

oricum atat atlantis cat si Sg1 sunt tare slabute

SCFi difuzeaza in premira stargate sambata sau vinerea ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Iul 23, 2006 11:54 am

am urmarit azi episodul 2 din seria a X a SG1
am ramas cu un singur cuvant: penibil
o multime de dialoguri pur si simplu fara rost, pur si simplu nu s-a intamplat nimic, numai vorbe fara strop de actiune, nici un pic de suspans
mi-a placut umorul
pacat, deci seria a X a va fi similara cu sertia IX, putina actiune, multa vorbaraie fara rost
cred ca am sa mha uit la un alt serial, am inteles ca galactica e bun

seria a 3 a din atlantis am inteles ca e ultima. e adevarat ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Salut!

Mesajde crysflower » Lun Aug 28, 2006 11:21 am

Eu sunt noua pe aici, dar sunt un adevarat fan SG Atlantis. ADEVARAT!!!!!
De aceea m-am informat si am aflat ca sunt planuri serioase pt seria 4. Singurul sfarsit despre care vom auzi in curand este cel al seriilor SG-1. Sunt rasuflate cu adevarat. Cat despre Atlantis,.....squeeeeeeeeee si iuhuuuuuuuu.........Torry si Flanigan sunt de milioane!!! Nu crezi?
crysflower
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 28, 2006 10:28 am
Localitate: acasa

Mesajde Djinn » Lun Aug 28, 2006 11:51 am

mod talk: crysflower, n-ai voie sa citezi postul anterior. Te rog sa citesti regulamentul inainte de a posta. De data asta ti-am editat eu postul, dar data viitoare se lasa cu avertisment.

Multumesc. Continuati, va rog.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Aug 28, 2006 5:37 pm

Eu sunt noua pe aici, dar sunt un adevarat fan SG Atlantis. ADEVARAT!!!!!
De aceea m-am informat si am aflat ca sunt planuri serioase pt seria 4. Singurul sfarsit despre care vom auzi in curand este cel al seriilor SG-1. Sunt rasuflate cu adevarat


tu chiar esti tanpita sau postezi serios?
ofera-mi si mie fro diferenta intre sg1 sezonu 10 si sg atlantis sezonu 3, in afara de faptu ca unii se bat cu orii si ailalti cu wraith. multumesc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Sep 04, 2006 10:42 am

Luni, 21 august 2006: Canalul "Multichannel" a adus vestea anularii serialului Stargate SG-1 de catre canalul SciFi intr-un moment foarte prost ales, si anume cel mai frumos al serialului - lansarea celui de-al 200-lea episod. Anuntul a venit la petrecerea care celebra aceasta realizare.
Marti, 22 august 2006: SciFi a confirmat anularea prin serviciuluisau de stiri SciFi Wire, spunand ca, "SCi FI crede ca a venit momentul ca acest sezon sa fie ultimul. SCI FI este onorat ca a facut parte din istoria Stargate timp de cinci ani".
Marti, 22 august 2006: Mark Stern, vicepresedintele SciFi a afirmat ca anularea "nu a fost o decizia luata pe baza audientelor. De fapt, terminam acest sezon cu cifre mari".
Miercuri, 23 august 2006: Stern afirma "Ne place aceasta franciza si daca mai exista si alte cai de a explora aceasta lume, suntem deschisi la discutie. Acesta nu este in nici un caz finalul calatoriei noastre in universul Stargate".
Miercuri, 23 august 2006: Stern a indicat ca audienta a scazut, dar au fost luate in considerare si ratiuni creative si economice. El a mai adaugat ca, avand in vedere termenii contractuali, decizia retelei de a anula serialul va impiedica MGM de a mai face noi episoade pentru orice televiziune din SUA. El a subliniat: "Daca MGM ar fi venit la noi pentru mai putin, SciFi ar fi fost interesat de universul STargate, fie sub forma de noi episoade, filme sau miniseriale."
Sambata, 26 august 2006: Un purtator de cuvant al SciFi a afirmat ca acele comentarii ale lui Stern despre faptul ca MGM a venit la retea pentru mai putin, nu trebuie sa dea fanilor false sperante ca anularea va fi reconsiderata. Si mesajul venit azi de la Stern: "Nu va exista un al 11-lea sezon pe nici o televiziune din SUA. Contractul nostru cu MGM impiedica asta"
Deci, ce concluzii se pot trage de aici?
La mijlocul saptamanii, cand primele scrisori de protest impotriva anularii serialului au inceput sa curga la retea, vicepresedintele Stern a aparut si a spus ca daca MGM ar fi cerut mai putin, ar fi fost interesati de mai multe episoade Stargate.
La sfarsitul saptamanii, cand campania era in plin avant si fanii SG-1 sugerau noi optiuni, cum ar fi alte retele de TV din SUA, distributie digitala sau descarcare de pe web, acorduri de co-productie intre consortiuri internationale, brusc Stern a reaparut spunand lumii ca nu va mai exista un al 11-lea sezon la nici o televiziune din US.
Cu greu poate fi in interesul unei televiziuni sa fie rauvoitoare. Mult mai probabil si mai realist este ca SciFi reactioneaza asa din teama. Teama ca, din cauza ca MGM ia in considerare optiunile enumerate mai sus, impreuna cu reactia comunitatii SG-1, ar putea duce la difuzarea serialului de catre alta retea din SUA si astfel si la pierderea fanilor loiali serialului.
Sa fim realisti, avand in vedere ca franciza Stargate este, din punct de vedere al profitabilitatii pentru MGM, a doua dupa franciza Bond, studioul nu va renunta la ea fara lupta. Vicepresedintele executiv al MGM este un mare sprijinitor al Stargate, mai ales ca aduce sume mari de bani din distributia internationala, vanzarea DVD-urilor si a produselor legate de universul SG. Nici un contract nu este atat de solid incat sa nu poata fi rupt intr-un tribunal sau pur si simplu rascumparat.
SciFi poate ca a scapat de serialul SG-1, dar ii vrea pe fanii lui. Au nevoie de ei pentru a urmari Stargate Atlantis, Battlestar Galactica, Eureka. Va imaginati nebunia daca SG-1 va reaparea la o televiziune rivala in acelasi interval orar cu Galactica, Eureka sau cu unul din noile proiecte ale lui Stern?
Sursele site-ului http://www.savestargatesg1.com sugereaza ca SciFi nu era pregatit nici pentru viteza si nici pentru puterea protestelor fanilor din toata lumea la anularea abrupta a Stargate SG-1. Asta ne ofera un spatiu de manevra, acum este momentul sa dam greutate oricaror negocieri pe care MGM le-ar avea cu canalul SciFi.
Canalul SciFi au mai reactionat pozitiv la presiunea fanilor, de doua ori la cea a fanilor SG-1. SciFi a citat loialitatea pasionanta a fanilor ca fiind un factor decisiv cand au preluat serialul dupa ce a fost abandonat de canalul Showtime. De asemenea, au recunoscut rolul campaniei "Salvati-l pe Daniel Jackson" cand Michael Shanks s-a intors in serial dupa o absenta de un sezon.
Ce putem face ACUM?
Putem mari presiunea asupra canalului SciFi. Sa le aratam ca inca nu au vazut nimic. Reactia fanilor are efect si trebuie sa continuam. Pentru un impact mai mare telefonati sau trimiteti un fax catre SciFi.
Un exemplu de text care poate fi trimis prin fax este (pe langa nume, prenume, adresa de email, tara):

"I'm extremely sorry SciFi has cancelled Stargate SG-1; it's my favourite show. I believe your own scheduling decisions are to blame for the fall in ratings, and with a little creativity, you can fix it and save the show for the fans. Try a different time slot for SG-1, say the hour BEFORE Monk airs, or put Eureka into the mix as the crucial 3rd programming hour that made SG1, Atlantis and Galactica the must-see-live block on Friday nights. If not...MGM are working extremely hard to secure the future of Stargate SG-1 and so are the fans around the world. I'm afraid I'll be following Stargate SG-1 to a rival network unless you rescind the cancellation and commit to a full 20-episode order for Season 11 of the show."
FAO: Bonnie Hammer, President
NBC Universal | Sci Fi Channel
Fax: (01212) 664-3890
Tel: (01212) 664-4444

Va rugam raspanditi mesajul "Big Push" cat de mult puteti pe site-uri, forumuri, si altele. Putem influenta aceasta decizie.

Nota:

Aceasta ("Big Push") a fost unul din multele mesaje care fac parte din campaniile de salvare a serialului SG-1. In mesajul original era data si ideea telefonarii la canal si rostirea mesajului de mai sus. Nu credem ca acest lucru va fi facut de catre fanii romani, dar un fax se poate trimite; totodata, ultima fraza din acelasi mesaj nu este aplicabila pentru noi, oricum nu intram in discutie cand este vorba de ce canal emite serialul, ci ca ne dorim ca acesta sa continue.


salvati serialul stargate sg1
http://www.scifiteam.ro/bigpush.html
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Oct 11, 2006 10:54 am

cele 2 seriale stargate au luat o pauza de difuzare. stie cineva pana cand ? egzista o regula anume pentru aceasta pauza ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Cristy » Mie Oct 11, 2006 12:46 pm

Pana in martie. De asemenea, exista http://www.google.com si http://www.tv.com, unde oamenii sunt la fel de politicosi ca aici, dar au mai multe informatii.
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Noi 09, 2006 12:34 pm

multumesc
dar io tot n-am intels. de ce acesta pauza ? la ce foloseste ?? din cate am inteles sezoanele sunt filmate complet ? e o practica obisnuita ?
in cazul lord of the rings 3 am inteles, vroiau sa incaseze cati mai multi bani din alte activitati, dar stargate se filmeaza de 10 ani, ce mai aveau sa vanda ???
avand in vedere ca din cele 10 episoade SG1 sau cele 10 episoade SGA numai 2 hai 3 erau cat de cat bune (parerea mea) e de inteles pauza. doar asta sa fie motivul ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Noi 23, 2006 1:26 pm

stiri preluate de pe situl http://www.scifiteam.ro
[quote]Conform spuselor producătorului Brad Wright, deşi serialul SG-1 se opreşte după sezonul 10, fanii nu vor fi lăsaţi “cu ochii in soareâ€Â
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde danavoicu » Joi Noi 30, 2006 9:40 am

are cineva toate subtitrarile (lba romana) ale primului sezon?
danavoicu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Noi 30, 2006 9:17 am
Localitate: Romania

Mesajde old lord » Joi Noi 30, 2006 10:27 am

primul sezon la ce ? SGA ori SG1 ?
oricare ar fi raspunsul de clik pe http://www.scifiteam.ro
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Dec 11, 2006 12:16 pm

Actrita care joaca rolul Sam Carter are contract pe 2 ani cu producatoii Stargate. Cum serialul SG1 a fost anulat, Sam va aparea in Stargate Atlantis. Eu nu vad cu ochi buni aceasta chestiune, in SGA deja se vorbeste prea mult, acum o sa fiu plictisit de discutiile Rodney - Carter.

PS: dar ce multe subiecte fixate sunt pe acest subforum ?? sunt prea multe. Inainte era unul.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Stargate

Mesajde ValTud » Lun Iun 04, 2007 9:16 am

Salut,
sunt un mare amator de filme SF, desi nu ma pot lauda ca sunt la curent cu tot ce misca pe frontul asta.
Am toate cele 10 sezoane din Stargate SG1, primele 3 sezoane din Atlantis, doua sezoane din Lost, cele 10 filme Star Trek, si altele, as vrea sa-mi completez colectia cu cat mai multe filme de gen.
Nu ma ocup cu afaceri in domeniu, dar doresc sa cumpar daca e cazul discurile cu filme SF.

M-ar interesa in primul rand sa gasesc sezonul 11 din SG1 si sezonul 4 din Atlantis, sa completez Andromeda, Galactica, Star Trek, etc.

Daca cineva poate sa-mi furnizeze constant filme din aceasta categorie, ii voi trimite lista a ce am deja, ca sa nu fac dubluri.

Multumesc anticipat si astept un semn de la voi!
ValTud
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 04, 2007 9:01 am
Localitate: bucuresti

Mesajde old lord » Vin Iun 08, 2007 1:03 pm

de torente ai auzit ??

Sezonul 11 din SG1 nu va exista niciodata
Sezonul 4 sin SGA va trebui sa mai astepti un an
restu trebuie sa cauti
Succes!
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Iul 05, 2007 1:11 pm

http://www.stargateromania.com

un bun site despre stargate
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Dan_20 » Mie Iul 22, 2009 1:20 pm

Am vazut toate stargate-urile.

Dupa parerea mea SG-1 a devenit prea SF cand au dat-o cu rasa aia OUR-EYE fiintele energetice care vroiau sa cucereasca universul...

Primele serii erau mult mai tari.


Iar stargate Atlantis mi se mare mai slabut decat SG-1...

old lord, esti fan Battlestar Galactica sa inteleg? :)


Ai poza capitanului Adama...
Avatar utilizator
Dan_20
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 22, 2009 1:22 pm

dan, dacă iţi dai seama că mai vrei să scrii ceva intr-un interval mai mic de trei ore, editează postul, nu scrie altul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Dan_20 » Mie Iul 22, 2009 1:25 pm

aha, ok, nu stiam.


Asa o sa fac de acum in colo.
Avatar utilizator
Dan_20
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori