Sailor Moon!!

sub lumina lanternei magice

Sailor Moon!!

Mesajde Sunshine » Dum Aug 28, 2005 7:46 pm

Va mai amintiti desenele care ne`au infrumusetat viata cand eram copii? Eu sunt unul dintre acei copii pentru careSailor Moon a insemnat aproape ..totul. Tin minte jocurile noastre, batzul care ma transforma in Sailor Jupiter, ce mai, a fost o adevarata aventura. Fiecare zi era o bucurie sa urmaresc aventurile luptatoarei lunii ..uneori alb-negru,alte ori color..
Acum anii au trecut insa nu imi pot sterge din suflet atat de scumpele amintiri..cu greu am reusit sa strang de pe dc++ cateva episoade, dar ele nu am putut sa imi stinga dorul...
Cum putem lua legatura cu vreo televiziune, sa inceapa sa difuzeze Sailor Moon..nu e vorba doar de noi, cei pentru care Sailor Moon a insemnat aproape..totul, dar si de alti copii care vor creste si vor avea de invatat ceva din aceste desene?!
Poate daca ne strangem mai multi se va indupleca cineva de noi?
Sunshine I want you in my life again
Avatar utilizator
Sunshine
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Mesajde Angelo » Dum Aug 28, 2005 10:22 pm

Sa stii ca si mie mi-au placut desenele astea, desi sunt baiat...si mie ca si altora baieti sau fete, ne-au ramas intiparite in minte desenele copilariei. Chiar de curand am descarcat toate ep de pe net si le-am revizionat....e incredibil cat de bine poti sa intelegi la o varsta mai "inaintata" dramele si glumele unor desene animate pe care in copilarie le priveai cu ochii unui copil.Nu stiu daca TVR 2 va redifuza dar se pot trimite scrisori pe adresa redactiei si daca sunt suficient cereri se redifuzeaza.... [-o
Angelo
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 20, 2005 3:54 pm
Localitate: Romania

Mesajde catharsis » Lun Aug 29, 2005 1:13 am

tin minte ca sailor moon mi se parea o porcarie, dar ma mai uitam din cand in cand. poate eram prea mare, dar si cand eram mai mic desenele animate japoneze nu imi placeau (gen candy)
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Lun Aug 29, 2005 1:16 am

supeerrr desenele ,ma uitam in fiecare zii m-au cucerit
imi amintesc ca ne jucam prin fatza blocului dea sailor moon ,eu eram mascatul in frac(sau cum ii zicea ca numai stiu) si ma cocotzam pe undeva si dadeam cu un batza ceva ,ce aveam eu !
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Sunshine » Lun Aug 29, 2005 7:18 pm

cine e candy? sandy bel?
angelo cum ai reusit sa faci rost de toate episoadele? eu am gasit foarte putine pe dc++, din seria super S alea cu chibi moon si cu pegas, si cateva episoade dinspre final.
Sunshine I want you in my life again
Avatar utilizator
Sunshine
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Aug 30, 2005 10:08 pm

mai si mie mi-au placut aceste desene animate, cred ca am vazut toate episoadele
aproape uitasem de ele pana acu

oricum au fost multe seriale joponeze pe care le-am urmarit
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Angelo » Mie Aug 31, 2005 10:46 am

Cauta pe odc.....ceva de genul sm01a.rm si apoi sm01b.rm asta e un episod a cate doua parti..in max 5 min ai descarcat un episod sau macar jumate.
Angelo
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 20, 2005 3:54 pm
Localitate: Romania

Mesajde gigica » Joi Sep 01, 2005 9:31 pm

Poate eram eu mai baietoasa or somethin', dar mie nu mi-a placut desenul ala cu Sailor Moon deloc.
Stiu ca prietenele mele erau moarte dupa desenul ala animat.
Sincera sa fiu eu nici nu stiu pe ce canal se difuza. Mai prindeam din cand in cand cate un fragment de episod... cel mai des prindeam la italieni... :D

In schimb la alte desene animate japoneze ma uitam. Am vazut si eu Candy ala sau cum se numea...cu fata aia blonda :D
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Lun Sep 12, 2005 10:16 pm

gigica scrie:Poate eram eu mai baietoasa or somethin',


adik ce vrei sa spui ca eu eram mai fetita? ;))
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Sep 12, 2005 10:51 pm

normal ca da. sau erai prea mic.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde RallyShady » Lun Oct 03, 2005 7:23 pm

da si mie mi au placut..:p..eu cik eram sailor jupiter..mama ce ma mai certam pentru ea...acum south park rullezzzzz sunt dependenta de el...
Avatar utilizator
RallyShady
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Vin Sep 09, 2005 11:00 pm

Mesajde pacha » Lun Noi 07, 2005 2:08 pm

De rahat;ca orice japonezarie pe comp.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde HapaGiu » Lun Noi 07, 2005 2:16 pm

as dori sa fac si io rost de serialul asta cu as vrea si eu sa il revad... si mie mi-a placut, si mai erau unele dragon ball z care nu am reusit niciodata sa vad tot serialul, care ma poti ajuta cu filmul, ne intelegm intr-un fel... pls :D
HapaGiu
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Dum Iul 31, 2005 2:46 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Sică » Lun Noi 07, 2005 3:22 pm

Sailor Moon mi s-au parut cele mai tari desene ever chiar as vrea sa revad episoadele, o sa caut pe site-uri de torrente poate o sa gasesc.
Tin minte chiar am plans la vreo 2-3 episoade unul era parca ultimul episod din prima serie cand mascatul in frac era sub un farmec si vroia sa o omoare pe ea iar aceasta s-a pus in genunchi si a deschis un colier pe care acesta il daruise cu mult timp in urma pt al face sa scape de vraja, chiar mi-a atins inima mea de copil atunci acea faza :) (cred ca o sa vad ce am scris aici pe aberatia zilei :D )
si acum da south park rulzz dar si family guy alaturi de "monstruletzi de la south park"
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Voidship » Joi Dec 22, 2005 3:18 am

Ma uitam foarte rar la Sailor Moon, pentru ca era pentru fete. Ceea ce spune totul (fara sa vreau sa fiu foarte misogin). Erau la Italia 1 si la Italia 5 o gramada de alte anime mai interesante, dintre care amintesc Nadia si misterul pietrei albastre.
Sincer, era un site cu poze hentai Sailor Moon, si ala era ok. Cam atat.
Avatar utilizator
Voidship
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Mai 01, 2004 11:00 pm

Suuper Mishto!

Mesajde Amilin » Mie Ian 18, 2006 4:40 pm

Cel mai tare anime posibil. Mi-a placut cand eram mica si ink imi mai place, doar k acum am mai evoluat, iar filmul nu mi se mai pare atat de bun, e doar haios. In schimb, varianta manga e suuuper, iar poveste de acolo e un pic mai diferita decat in anime. Pentru cunoscatori: fetele ( prietenele lui Usaghi/Serena-senshi-) sunt cuplate in manga cu cei 4 "shitennou"(adik tipii aia rai din prima serie).
Pentru cei interesati: pe http://www.fanfiction.net se gasesc tot felul de povestioare, mici sequel-uri la ambele variante (anime sau manga). Multe din ele merita citite ptr k sunt f bine scrise si prezinta o varianta mai matura a desenului si a personajelor.

Ja ne!! :* :*
"Vania Vanitatium Omnia Vanitas" !!!
Avatar utilizator
Amilin
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Ian 18, 2006 12:00 am

Mesajde Wille'e » Vin Ian 20, 2006 1:28 am

animatzia japoneza e cea mai tare!!!! :rulz: ia rupt curu' lu Walt Disney cu tot cu Mickey Mousu' lui :axe: ,totushi Sailer Moon shi Pokemon sunt niste porcarii :caca: de seriale.Daca vretzi sa vedetzi anime adevarate(de astea pt adulti)cautatzi shi voi Akira,Steamboy,Ghost in the shell,Appleseed,Wonderful Days s.a.m.d.
Avatar utilizator
Wille'e
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Ian 17, 2006 12:00 am

Mesajde une helene » Vin Ian 20, 2006 2:12 am

initial stiu ca nu m-am uitat la el...pentru ca era la nu stiuce ora ciudata..pe la italieni..

Dar dupa cea aparut si la noi...m-am indragostit de Sailor Moon...si...inca sunt indragostita de lumea aceea fantastica si frumoasa...
une helene
 

Mesajde Discordia}{ » Mar Iun 13, 2006 11:56 pm

Ador desenele alea!!!! As vrea mult sa le revad. Chir am intrat pe site-ul de la tvr si le-am adus aminte de el
Discordia}{
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 12, 2006 3:47 pm
Localitate: ARAD

Mesajde nokia2010 » Vin Iun 16, 2006 10:45 pm

Şi eu eram un băiat care se uita la Sailor Moon; da, şi, acum cand mă uit la acest desen animat (avea cineva trase cateva episoade pe casete VHS) inţeleg anumite chestii din alt unghi.
Păcat că n-am avut VCR pe vremea aia...
Avatar utilizator
nokia2010
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde whatsmyname » Vin Iun 30, 2006 12:38 am

vremuri dragute cand ma uitam si eu la sailor moon.. mi se pare ca atunci cand le-am vazut prima data aveam vreo 7 ani.. asa am invatat eu sa desenez corpuri umane... ma chinuiam sa fac si eu diferite personaje pentru o noua serie.. deh, copil disperat. eu eram sailor pluto, pentru ca intotdeauna am fost genul mai serios, insa cand ma gandesc acum imi vine sa rad. am revazut de curand primul episod si m-am distrat gandindu-ma cu ce ardoare asteptam o noua zi ca sa urmaresc sailor moon. insa a fost frumos. exact ce ii trebuie unui copil.
and i'm going, i'm goind and i'm... kidding myself..
Avatar utilizator
whatsmyname
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Ian 07, 2006 12:00 am

Mesajde V@lentino Rossi » Vin Oct 06, 2006 3:16 pm

REcunosc si EU ... am vazut toata seria Sailor moon .... :D :X eram indragostit de aceste desene! ... mi-au facut copilaria mai frumoasa! :D .... As vrea sa le revad .... sa-mi amintesc de ... mascatul in frac.. amy.. :-/ si toate celelalte personaje!
Free YOUR mind ! DiNaMo 4 EVER!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde simina_sj » Sâm Feb 17, 2007 11:42 pm

vand toate episoadele cu Sailor Moon(200 de ep. + 4 filme).subtitrarea in lb engleza.cine e interesat sa imi scrie: simina_sj@yahoo.com
simina_sj
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Feb 17, 2007 6:28 pm
Localitate: romania

Sailor Moon

Mesajde TwilightGirl » Joi Mar 01, 2007 1:17 am

Si eu am crescut pe denele astea...sunt simbolul copilariei mele.Iar acum am si eu un copil si as vrea sa stie ce inseamna un desen animat frumos si profund.Pentru toti care au ramas putin copii in suflet si mai pastreaza nostalgia credintei in mimuni...:toate episoadele sailor moon le gasisi aici:
http://www.youtube.com/results?search_query=SAILOR+MOON+1
acesta e primul episod dupa care le puteti cauta pe toate in ordine atat varianta japoneza cu subtitrari cat si cea engleza(care mie una nu imi place deloc)...Eu le`am revazut si le`am inteles altfel decat cand eram copil..defapt...it`s all about love!...
Enjoy yourselves!
TwilightGirl
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 01, 2007 1:01 am
Localitate: Romania

desene sailor moon

Mesajde nafets_eisur » Mar Iun 26, 2007 9:38 am

salut!

vreau si eu toate desenele cu sailor moon... cine le are si cine poate sa mi le dea si mie? astept raspuns. id de mess: nafets_eisur
nafets_eisur
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 26, 2007 9:27 am
Localitate: Rm. Valcea

Mesajde Inuyasha » Sâm Sep 29, 2007 1:59 pm

Hey
Is un mare fan al animeurilor, dar Sailor Moon ramane preferatul meu. Nu pierdeam nici un episod, si nici nu pot reda ce-am simtit cand ne-a scos postul italian din grila tv. Si acum ma gandesc cu nostalgie la vremurile alea. Cu multa greutate am reusit sa-mi adun toate episoadele, si timp de 3 zile nu m-am mai dezlipit de calculator. Cu toate astea, sper sa redifuzeze desenul la tv, as vrea ca si copiii din ziua de azi sa vada ce desene se dadeau acum 10 ani la tv ..caci daca ma intrebati pe mine, desenele care se dau in prezent sunt niste porcarii.
Oricum, pentru cei interesati de acest anime - gasiti toate episoadele pe youtube, cu subtitrare in engleza.
Un lucru e clar ..acest desen a marcat multe persoane din toata lumea. Ramane unul din cele mai bune si complexe animeuri facute vreodata.
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am


Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori