scos scris de pe film

sub lumina lanternei magice

scos scris de pe film

Mesajde old lord » Sâm Ian 07, 2006 7:24 pm

am un film pe care vreau sa-l bag pe cd insa am o problema uriasa
o data la 3 minute imi apare mesajul de mai jos, pur si simplu ma termina
mai apar in unele filme tot felul de mesaje, dar o data maxim de 2 ori pe film nu o data la 3 minute

PROMOTIONAL DVD ONLY. SALE OR RENTAL PROHIBITED. IF YOU RENTED OR PURCHASED THIS DISC. PLEASE CALL (088) 223-4FOX .
ALL CALLS CONFIDENTIAL



cum pot scapa de acest mesaj ?
nu stiu ce este, cum de apare , de ce dar tare as vrea sa scap de el?
stie cineva daca se poate? cum? cu ce program? ce comenzi sa folosesc din program? multumiri anticipate
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Cristy » Sâm Ian 07, 2006 8:18 pm

Filmul pe care l-ai luat e screener, adica filmul in varianta trimisa criticilor pentru anumite recenzii, si textul acela e hardsubbed pe film . N-ai ce sa faci, decat sa iei o alta versiune a filmului ...
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Ian 07, 2006 9:59 pm

bre old lord, cu chestia asta m-am lamurit, de-acu nici nu ma mai mir ca tii cu dinamo ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Ian 08, 2006 3:22 am

Cristy scrie:Filmul pe care l-ai luat e screener, adica filmul in varianta trimisa criticilor pentru anumite recenzii, si textul acela e hardsubbed pe film . N-ai ce sa faci, decat sa iei o alta versiune a filmului ...

da cuvinte in romana nu ai bre?k nu intelege baiatu nimic A-)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Ian 08, 2006 11:45 pm

Cristy scrie: N-ai ce sa faci, decat sa iei o alta versiune a filmului ...


nu gasesc alta varianta de aia sunt asa disperat

eyewitness scrie: bre old lord, cu chestia asta m-am lamurit, de-acu nici nu ma mai mir ca tii cu dinamo ~p


care e faza mha?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Lun Ian 09, 2006 12:04 am

faza e ca pretentzia ta e realmente ridicola shi chiar nostima, daca s-ar vrea a fi o gluma. doamne fere, maine poimaine o sa intrebi cum ai putea sa-l scotzi pe Tom Hanks din Forrest Gump fiindca te deranjeaza sa-i vezi fatza asha de des. ~p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Ian 09, 2006 10:25 am

cu ceva timp in urma cautam niste subtitri la gadfather 2 si m-am tot plimbat pe mai multe situri
pe acese situri se discuta si de aceasta problema, aceste mesaje/insemne care apar pe film si parca imi amintesc ca se vorbea de un program care poate sa le scoata.
oricum nu imi mai amintesc unde am citit , asa ca imi trebuie zile sa caut din nou dar sunt/eram sigur ca egzista un program care poate scoate acele mesaje

la ce m-am gandit io. acel mesaj a fost introdus cumva pe film, ia fost setat intervalul de timp la care sa apara, ia fost setat dimensiunea, culoarea, etc, etc. corect? deci sa poate scoate cumva. corect? de ce nu ar fi posibila scoaterea lui ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde vali » Lun Ian 09, 2006 1:43 pm

nu se poate.

despre ce film e vorba?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Ian 09, 2006 9:22 pm

zoso scrie:nu se poate.

despre ce film e vorba?



main on fire 2004 cu denzel w.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Ian 10, 2006 7:35 am

old lord, reiterez :

bre old lord, cu chestia asta m-am lamurit, de-acu nici nu ma mai mir ca tii cu dinamo


amice, sfatu meu prietenesc este s-o iei de la 0 asa cum a facut tuata lumea. incearca sa intelegi de la inceput ce inseamna un fisier ".avi" , de unde provine iel, ce poti face cu el. netu ieste plin cu informatii in sensul asta dar, asa cum iti spunea si cristy mai sus, trebe sa-ti bati putin capu. unde nu pricepi intrebi (de ex io acu 2 ani cand eram bata dar m-a ajutat vali) insa in nici un caz nu veni cu tanpenii gen :

pe acese situri se discuta si de aceasta problema, aceste mesaje/insemne care apar pe film si parca imi amintesc ca se vorbea de un program care poate sa le scoata.
oricum nu imi mai amintesc unde am citit , asa ca imi trebuie zile sa caut din nou dar sunt/eram sigur ca egzista un program care poate scoate acele mesaje

la ce m-am gandit io. acel mesaj a fost introdus cumva pe film, ia fost setat intervalul de timp la care sa apara, ia fost setat dimensiunea, culoarea, etc, etc. corect? deci sa poate scoate cumva. corect? de ce nu ar fi posibila scoaterea lui ?


man on fire exista pe dc++ in cateva variante excelente calitativ. eventual instaleaza-ti strong dc++ si cobori simultan mai multe variante iar cu ajutoru lu "avi preview" dupa ce cobori 10-20 mega din fiecare vezi care varianta se potriveste cu pretentiile tale nefiind nevoie sa cobori tuate variantele integral. ce-ti place lasi la d/l ce nu ii dai remove
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Ian 10, 2006 12:06 pm

multumesc mult eyewitness

dar la care retea te referi tu? io nu sunt din bucuresti

cristy multumesc mult pentru raspunsuri, imi cer scuze inca o daca am fot nesimtit nu a fost intentia mea
de pe net oricine copie foarte foarte greu
iar lumea nu prea isi da cd-urile la altii iar mie nu-mi place sa cer lucruri de la altii

amice, sfatu meu prietenesc este s-o iei de la 0 asa cum a facut tuata lumea. incearca sa intelegi de la inceput ce inseamna un fisier ".avi" , de unde provine iel, ce poti face cu el. netu ieste plin cu informatii in sensul asta dar, asa cum iti spunea si cristy mai sus, trebe sa-ti bati putin capu. unde nu pricepi intrebi


ai dreptate, cu atatea mijloace de informare e o prostie sa ceri
io nu stiu ce e ala AVI sau MPEG 1 sau MPEG 2 , nu stiu ce e cu subtitrarile sau toate chestiile astea , nu am fost nevoit sa invat despre ele
din acest punct de vedere nu cunosc mai nimic despre filme

ce a fost asa paranormal sa intreb daca se poate scoate un mesaj de pe film ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde vali » Mar Ian 10, 2006 12:41 pm

old lord, tu vrei sa faci ceva ce nu se poate face ushor sau prin metode conventionale (accesibile publicului larg)
nu ai cum sa dai cu pensula. imagineaza-ti cum e sa stergi scrisul de pe un afis.

cum spunea si eye, filmul este aparut in varianta fara scris cam de multicel.
2004-07-22 Man.On.Fire.DVDRiP.XViD-DvP
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Ian 10, 2006 4:10 pm

ok
am inteles asta
nu am inteles ce e asa anormal sa nu stiu asta? ce este in neregula sa intreb asta?

multumesc pentru schimbarea titlului subiectului
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Ian 10, 2006 8:25 pm

nu am inteles ce e asa anormal sa nu stiu asta? ce este in neregula sa intreb asta?


pentru ca vrei sa rezolvi o integrala cand nu cunosti aritmetica. asta este buba. repet sfatu, incearca sa cauti pe net tuate informatiile pentru "begginer" , incearca sa intelegi procesul realizarii unui fisier ".avi", de unde si cum provine, ce inseamna si ce poti face cu el, intreaba prieteni, cunoscuti etc iar cand vei stapani nijte notiuni elementare iti vei da singur seama de enormitatea intrebarii tale. personal n-am aptsolut nici o pregatire in domeniu da am petrecut ore in sir pe net documentandu-ma, am stricat o gramada de sidiuri, l-am bazait zilnic la cap pe vali sa-mi esplice si creca acu ma descurc at de cat. deci, succes!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Ian 11, 2006 8:08 am

lorduletz, uite aici:
daca subtitrarea filmului (in cazu tau - scrisu ala suparator) este fisier separat, o dregi, il scoti cumva, il inlocuiesti, il editezi ca pe un text obisnuit; dar daca este inclusa in cadrele filmului (cazul capturilor de la TV: subtitrarea transmisa de canalul TV, sigla din coltzul ecranului) n-ai cum s-o indepartezi, decat luand fiecare cadru al filmului si prelucrandu-l in PS, ACD sau alt program de editat poze. Pritzi? face parte din film (ca ochii din fetzele actorilor - asa ie iele, cu ochi)
adica: din cand in cand, un cadru (sau o succesiune de cadre) din film este pictat cu un un text, scris (imagineaza-ti fotogramele si pe traducatorul care le ia pe rand si le scrie manual) in josul imaginii
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde StarTrek » Joi Ian 19, 2006 9:32 pm

old lord scrie:am un film pe care vreau sa-l bag pe cd insa am o problema uriasa
o data la 3 minute imi apare mesajul de mai jos, pur si simplu ma termina
mai apar in unele filme tot felul de mesaje, dar o data maxim de 2 ori pe film nu o data la 3 minute

PROMOTIONAL DVD ONLY. SALE OR RENTAL PROHIBITED. IF YOU RENTED OR PURCHASED THIS DISC. PLEASE CALL (088) 223-4FOX .
ALL CALLS CONFIDENTIAL



cum pot scapa de acest mesaj ?
nu stiu ce este, cum de apare , de ce dar tare as vrea sa scap de el?
stie cineva daca se poate? cum? cu ce program? ce comenzi sa folosesc din program? multumiri anticipate


problema mai grava la acest film e alta: scrie acolo "PLEASE CALL (088) 223-4FOX ." Ei eu vreau sa sun la numarul " (088) 223-4FOX ". Cum formez eu cele 3 litere de pe un telefon care nu are butoane, din ala fix vechi, cu rotita, care are numai cifre, nu si litere ? Si din 2007 adica de la anul, vom face parte din Uniunea Europeana, si vor mai fi inca telefoane cu rotita, si deci, ca cetatean al uniunii europene nu voi putea cumpara acest film ca nu pot sa sun la un numar de telefon care contine litere.
StarTrek
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am


Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron