cinemateca.moft sau necesitate?!

sub lumina lanternei magice

cinemateca.moft sau necesitate?!

Mesajde just|me » Dum Apr 30, 2006 1:34 pm

sunt din cluj.avem si noi 3 cinematografe...filme de duzina...filme 'hot' pupam...ici colo, din an in pasti, cate unu mai simpatic...

la filarmonica, cate un concert, da asa, nu prea des, ca ce-i prea mult strica!

la teatru national, aceleasi piese la infinit, din cand in cand cate-o premiera, si nu neaparat o piesa buna...

altceva?!aaaa, da, un pub... un concert jazz?!blues?!ceva mai de doamne ajuta?! VECI NU PUPA CLUJENII!

in fine, intrebarea este CINEMATECA ESTE UN MOFT SAU O NECESITATE? asta la modul general.va rog, pareri argumentate!si in afara de asta, IN CLUJ, CENTRU UNIVERSITAR, INIMA ARDEALULUI, CINEMATECA AR REPREZENTA O NECESITATE?!


trebuie sa dau un raspuns 'DA' sau 'NU' la intrebarea "FACEM CINEMATECA?!" si m-ar ajuta FOARTE MULT sa aud niste pareri.
de asemenea, daca sunt oameni intereseati de un proiect in aceasta idee, SARITI!

multam fain!
A-)

p.s. nu zic amu parerea mea, argumentele mele, pt a nu influenta IN NICI UN FEL raspunsurile voastre.p parcursul discutiilor, e altceva A-)
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

Mesajde wednesday » Dum Apr 30, 2006 9:21 pm

voi nu aveti minunea aia de TIFF? anul asta nu se mai tine? eu nu-s din cluj, dar in ultima vreme am fost destul de prezenta pe acolo si nu mi s-a parut ca o duceti atat de rau din punct de vedere al vietii 'de societate'.
ideea cu cinemateca e buna (recunosc ca-s oarecum surpinsa ca nu aveti deja..)
sa inteleg ca tu faci un fel de petitie?

ah, si o curiozitate..la cinema marasti ruleaza filme? :D
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde just|me » Lun Mai 01, 2006 7:40 pm

ba da, avem TIFFu...da nu stiu pana cand...exista varianta de a fii mutat la sibiu:plans:
nu cre ca mai ruleaza nimic la cinema marasti :nu: e varaza cinemau ala

wednesday, incearca sa raspunzi si la intrebarea 'cinemateca este un moft sau o necesitate?' t rog t rog t rog... [-o A-)
so I ran, again...and again...and again...and again...and...
Avatar utilizator
just|me
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 25, 2006 11:00 pm

Mesajde wednesday » Mar Mai 02, 2006 12:19 am

pai, necesitate, in caz ca nu am fost indeajuns de clara in primul post. :)
un oras cum e clujul are nevoie de cinemateca lui.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am


Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron