Requiem For A Dream

sub lumina lanternei magice

Mesajde MiG29 » Joi Ian 26, 2006 3:59 pm

sydney, oribilu era ironic cand scria chestia aia.citeste toate mesajele si ai sa intelegi contextu.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Joi Ian 26, 2006 4:12 pm

impartashesc aceiashi parere ca shi bhuttu.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Ian 26, 2006 4:16 pm

am loat si io de pe net (adica l-am cumparat, ce credeati?:D) filmu si am de gant ca in limita tinpului sa il vizionez inca uo data. si apoi ma pronunt:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sydney » Joi Ian 26, 2006 8:46 pm

MiG29 scrie:sydney, oribilu era ironic cand scria chestia aia.citeste toate mesajele si ai sa intelegi contextu.


Pe bune??!Bine ca m-ai lamurit...ce ma faceam?!?!

Puate te mira,dar chiar am citit tuate posturile!
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Ian 26, 2006 11:02 pm

whatever....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Ian 29, 2006 3:25 pm

bhuttu scrie: Prestatia actorilor e jenanta. Jared Leto nu ofera pic de gradatie sau de adancime personajului. El e la fel si cand e intreg la minte si cand are corpul si mintea harcea-parcea. Si cu negrii din Two White Chicks nu se fac filme bune...
Ceva-ceva incearca Sarah, babuta aia, dar pe ea o ajuta foarte tare si machiajul, cam singurul lucru care merge cum trebuie in film. Si cam asta se aplica si lu' Jennifer Connely, numai ca ea e o actrita mai slaba.

Cam asa am vazut io filmul asta, asa ca fuga pe imdb si dati-i note mici sa-l scoatem din top 250, ca nu-si merita de nici o culoare locul.

tind sa cred ca obosisei sa mai scrii mesaju' si ai dat-o asa, la trei pazeste.:)
babutza aia face un rol foarte fain, completat in mod evident si firesc de machiaj.
jared ala nu e el al pacino, dar sa fim seriosi. personajul sau are totusi o evolutie. i se intampla niste fapte. o profunzime exista.

dar totusi mi se pare mult si gratuit sa spui ca este un joc actoricesc jenant. nu este deloc asa. in contextul filmului, pe care n-am de gand sa stau sa-l explic si analizez acum, mi se pare veridic, firesc si plin de sentiment, ca sa zic asa, ce se intampla. e asumata treaba.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde o_tzestoasa » Dum Ian 29, 2006 4:35 pm

jared ala nu e el al pacino, dar sa fim seriosi. personajul sau are totusi o evolutie. i se intampla niste fapte. o profunzime exista.

foarte mare dreptate...nu te poti astepta de la Leto la o prestatie de talia 'greilor", ca doar, pana mea, e cam pustiulica...dar in limitele varstei si ale experinetei, nu a jucat prost deloc. ine juca mai bine? Kutcher? sa fim seriosi. E drept insa ca in unele momente avea asa o privire tampa, care nu era in concordanta cu trairile lui Harry, acre erau f profunde, dar nah, mai invata el pt partea a2a :)
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde gabuba » Lun Ian 30, 2006 12:40 am

dar de unde stii tu care erau trairile lui harry (care harry il cunosti asa bine de unde?) si ca privirile tampe erau in neconcordanta? falset triplu axel n-a fost.
in ceea ce priveste un personaj, trebuie sa judecam ce am vazut, nu ce ni se pare noua ca ar fi trebuit sa fie.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Ian 30, 2006 3:14 am

gabuba scrie:jared ala nu e el al pacino, dar sa fim seriosi. personajul sau are totusi o evolutie. i se intampla niste fapte. o profunzime exista.


Tocmai. Personajul are o evolutie care nu se reflecta de nici o culoare in joaca lu' nea Jared. Sau nu mi se pare mie.

Iar cand vorbim de arta (sunt unul din pierdutii care cred ca cinematografia e o arta) nu putem fi decat subiectivi. Asa ca daca zic ca-i vorba de o prestatie actoriceasca jenanta, asta nu-i neaparat adevarat, e doar parerea mea. Si nu ma dezic de ea, si nici nu e un calificativ dat din fuga.

Io am vazut putine lucruri bune la filmul asta.

Daca vrei sa ma faci sa-l vad cu alti ochi, ia-i la explicat si analizat contextul.;)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde o_tzestoasa » Lun Ian 30, 2006 4:07 am

gabuba scrie:dar de unde stii tu care erau trairile lui harry (care harry il cunosti asa bine de unde?) si ca privirile tampe erau in neconcordanta? falset triplu axel n-a fost.
in ceea ce priveste un personaj, trebuie sa judecam ce am vazut, nu ce ni se pare noua ca ar fi trebuit sa fie.

iarta-mi nestiinta, dar NU cred ca suntem niste vite care mananca fanu fara sa il miroasa respectiv "vad" intr-un film shi dincolo de imaginea propriu zisa. Parerea mea. Nu am fost eu la cafea cu Harry ca sa stiu cat de intens traieste cand e high sau cand e treaz, dar IDEEA filmului si a personajului e DRAMATICA, deci da, trebuia sa traiasca destul de intens, si nu cred ca doar MI S-A PARUT MINE ca asa trebuia sa fie, ci ASA TREBUIA SA FIE, punct. N-am zis ca a fost falset, am zis doar ca se putea mai bine, in sensul ca personajul HARRY e mult mai profund decat ce ne-a aratat LETO...repet. AM ZIS, nu am dat cu parul. Multumesc
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde wednesday » Lun Ian 30, 2006 12:45 pm

bhuttu scrie:Dependenta de droguri e tratata din punctul de vedere al observatorului si apare ca banala si ultra-exploatata.

asta e si reprosul meu, abordarile exterioare sunt mereu foarte liniare si de ce sa nu zic previzibile...trainspotting pe de alta parte trateaza acelas subiect (printre altele) si e mult mai complex si mai challenging.
oricum nu zic ca filmul nu mi-a placut, este intr-adevar overrated, dar fiind gandit more or less ca un film anti-dependenta (de droguri sau nu) zic eu ca-si atinge scopul si macar atat. nu e el foarte kvlt, ci mai mult for the masses..ar merge facut un remake why not? :)
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde shiona » Sâm Mar 04, 2006 8:15 pm

eu am vazut filmul de 2 ori cap coada la distanta de 5 luni....si tre sa recunosc ca prima oara mi-a luat ceva timp ca sa trec peste inceputul filmului...primele 10-20 de min...adik cred ca am incercat de vreo 2-3 ori pana sa ajung sa-l vad pe tot...dar totusi nu pot sa zic a nu mi-a placut....e genul de film care ar trebui aratat adolescentilor din ziua de azi...dupa cum a zis si OM[dak nu ma inshel] e un film dur...si nu e vb neapart numai despre dependenta si droguri...dar si cauzele lor....daca esti atent fiecare avea cate o problema care se rezolva cu doza
imi place soundtrackul...din ce in ce mai accelerat...nu stiu...mi se pare f potrivit pt film
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron