Care e serialul vostru preferat?

sub lumina lanternei magice

Mesajde weed13 » Vin Iun 30, 2006 3:07 pm

deci care ie serialu ala scrubs? ca io nu cred ca stiu. adica...ie pe vreun program care se prinde in grila basic de la tembeliziuni prin cablu?
si tot voiam sa zic mai demult, da am uitat, ca m-o prins in ultimu timp the shield. pacat ca ultimele doua sezoane nu le-o cumparat procinema-ul, da am sperante mari.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Cristy » Vin Iun 30, 2006 3:30 pm

Scrubs a fost pe Antena 1 vara trecuta intre orele 00.00-01.00, din cate imi amintesc dadeau cate 2 episoade. Din pacate, ei s-au oprit dupa primele 2 sezoane. Momentan il poti gasi pe torrenti/odc.
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Cristy » Vin Iul 07, 2006 8:39 am

Au reinceput sa dea Scrubs la Antena 1, dar, din pacate, orele la care e programat sunt mai nasoale decat data trecuta, dupa cum urmeaza : Luni - Joi 01:00, Vineri - 01:30, un singur episod pe zi.
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Dum Iul 09, 2006 12:30 pm

Spre marea mea bucurie, in programul de azi vad ca National TV reia unul dintre serialele mele favorite, The Black Adder (Istoria naparcii negre), la ora 16:00. Cate doua episoade in fiecare duminica. Acu sa vedem daca o fi numai in program sau si in realitate...
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde marchizu » Lun Iul 10, 2006 11:42 pm

Cel mai tari seriale sunt CSI, CSI:miami: CSI:NY

Cine se uita la relity-showl Survior de pe Axn? Cine stie de ce au sarit de la sezonul 4 la sezonul 9 ?

mod edit: stimate user, nu aveti voie cu posturi consecutive la mai putin de trei ore distanta; daca mai aveti ceva de adaugat in acest interval, va rugam sa folositi butonul "edit" din partea dreapta jos a mesajului.
marchizu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iul 10, 2006 11:36 pm
Localitate: timisoara

Mesajde marchizu » Lun Iul 10, 2006 11:46 pm

Cine se uita la relity-showl Survior de pe Axn? Cine stie de ce au sarit de la sezonul 4 la sezonul 9 ?
marchizu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iul 10, 2006 11:36 pm
Localitate: timisoara

Dosarele X

Mesajde mari » Mie Iul 19, 2006 2:58 pm

Pacat ca nu mai este difuzat am vazut la nemti ca episoadele noi nu il mai au pe Mulder si in locul lui apare tipul "rau" din Terminator II. Ar fi interesant :dir:

mod edit: stimate user, nu aveti voie cu CAPSLOCK. Daca recidivati, voi fi nevoita sa va dau avert.
mari
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 12, 2006 3:41 pm
Localitate: Campulung

Mesajde eyewitness » Mie Iul 19, 2006 3:21 pm

episoadele noi nu il mai au pe Mulder si in locul lui apare tipul "rau" din Terminator II


episuadele noi fura difuzate prin 2000 sau 2001 deci azi in 2006 sunt cam vechi si te referi la sezonul 9 (ultimul) cand in locul lui david duchovny (mulder) juaca robert patrick. schimbarea lui duchovny, spun gurile rele, a scazut ratingul serialului ceea ce i-a determinat pe producatori sa renunte ulterior.

creatorul acestui serial de exceptie este chris carter acelasi ca si pentru un alt serial deosebit, millenium

in retea se gasesc integral atat x-files cat si millenium, iar pe titrari.ro tuate suburile pentru ambele seriale
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

rebelde!!!

Mesajde ely_aleja » Joi Iul 20, 2006 1:54 pm

mie imi place foarte mult in prezent rebelde... :dir:
O explozie de energie a generatiei de azi Comparati cu adolescentii din Beverly Hills 90210, cei din "Rebelde" s-au trasformat intr-un adevarat fenomen social: "Sunt mai multe povesti despre vietile tinerilor, povesti care se intretaie, din dorinta protagonistilor de a-si gasi drumul in viata. Toate personajele sunt rebele, din diferite categorii sociale si se intalnesc pe bancile unei scoli foarte pretentioase din Mexic", declara producatorul telenovelei, Pedro Damián."Elite Way School" este un colegiu privat care se bucura de prestigiu international si unde au acces numai adolescentii din inalta clasa sociala. Aceasta institutie are si un program special de burse pentru tinerii cu putine resurse financiare; cu toate acestea, putini din cei inscrisi reusesc sa absolveasca colegiul.Printre tinerii care invata la "Elite Way School" se numara Mí­a, Miguel, Diego si Roberta care descopera ca au ceva in comun: pasiunea pentru muzica.Roberta (Dulce Marí­a) este fiica unei faimoase cantarete, nu este adepta regulilor, iar faptul ca a crescut in umbra mamei ei o face sa se indoiasca de talentul muzical.Miguel (Alfonso Herrera) a venit din Monterrey cu o bursa de studii, iar adevaratul lui scop este de a se razbuna pe barbatul pe care il invinovateste de moartea tatalui sau. Pentru Diego (Christopher Uckermann), fiul unui important politician, muzica nu reprezinta numic mai mult decat un hobby. A mostenit atitudinea aroganta a tatalui sau, care nu este niciodata multumit de realizarile lui Diego.Mí­a (Anahí­) este vesela, foarte populara intre colegi, fiica unui important designer de moda. Este foarte suparata cand va afla ca tatal ei s-a indragostit de o femeie foarte vulgara, Alma Rey (Ninel Conde), mama Robertei.Acesti patru tineri si toti colegii lor vor trai experiente care le vor schimba modul de a gandi si ii vor ajuta sa realizeze care este drumul cel mai potrivit pentru viata fiecaruia. Tuturor le va face probleme profesorul Enrique Madariaga (Patricio Borghetti) care face parte dintr-o societate secreta, "La Logia", al carui scop este sa pastreze pura imaginea clasei privilegiate.

sper sa va placa ce am zis despre ei, asa k sa ii cunoasteti putin, cei care nu va uitati la serial!pupici
Avatar utilizator
ely_aleja
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 19, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Iul 20, 2006 2:04 pm

Iuii, Rebelde, cu penibilitatile machiate ca la bordel!!! Jalnic fata draga! ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Tatiana » Mar Iul 25, 2006 10:00 pm

Rebelde :P
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Tatiana
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Lun Iul 24, 2006 11:00 pm

Mesajde Djinn » Mie Iul 26, 2006 9:55 am

O justificare, ceva? de ce e preferatul tau? (ca doar telenovele sunt milioane pe lumea asta :D )
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Tatiana » Joi Iul 27, 2006 5:00 pm

Djinn scrie:O justificare, ceva? de ce e preferatul tau? (ca doar telenovele sunt milioane pe lumea asta :D )


so what :doh: mi piace Rebelde por que mi piace i puncto :-: ok ok o sa-ti zic sa zicem k ma identific ceva ceva in mia si putin si-n roberta :) in plus e un serial despre tineret iar yo nu-s tocmai o babautza :D:
Avatar utilizator
Tatiana
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Lun Iul 24, 2006 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Joi Iul 27, 2006 10:16 pm

A dreacu italiana! ce strica ea bunatate de spaniola!
Oare doare?

ca sa fiu ontopic sa nu ma stearga lumea: Millenium ramane on top, plus CSI:new york
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde alias_romina » Vin Aug 04, 2006 3:37 pm

ALIAS este serialul meu preferat si singurul care merita urmarit pana la capat. Este cel mai original si interesant serial pe care l-am vazut vreodata.
Alias fan forever!!!!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
<0> "Truth takes time" <0>
Avatar utilizator
alias_romina
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Aug 03, 2006 11:00 pm

Mesajde Cristy » Vin Aug 04, 2006 4:56 pm

alias_romina scrie:[..] singurul care merita urmarit pana la capat [..] este cel mai original si interesant serial pe care l-am vazut vreodata

Concluzia evidenta e ca nu te uiti aproape deloc la TV :D
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Aug 04, 2006 9:20 pm

"original"?! ce poate fi original la un serial care (dupa umilele-mi cunostinte) e facut dupa un film (Reteaua) si cam seamana cu Nikita (si ala facut dupa un film :D ). Pe mine m-a plictisit. Mai interesant era unu' de l-au dat pe vremuri la ore de noapte (am uitat cum ii zice), cu o gagica ce putea intra in mintea oamenilor prin realitatea virtuala, sau ceva de genul asta...
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde cerise » Sâm Aug 05, 2006 6:30 pm

indraznesc sa-mi exprim si eu umila parere aici...imi place mult ,,Gilmore Girls" pentru dinamismul replicilor...mai ales dialogurile savuroase dintre Lorelai si Rory (nota 10 );imi mai place si pt faptul ca fiecare personaj in parte intruchipeaza o anumita tipologie iar actiunea are loc intr-un orasel mic de langa Boston ,dand serialului un aer intim,de comunitate...e unul din cele mai bune seriale facute in ultima vreme (parerea mea)
Avatar utilizator
cerise
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Iun 21, 2006 11:00 pm

Mesajde Tatiana » Mie Sep 06, 2006 11:10 pm

"Vocea Inimii" cu Maria Dinulescu, Ioan Isaiu, Viorica Voda:P
Avatar utilizator
Tatiana
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Lun Iul 24, 2006 11:00 pm

Mesajde EnDor » Vin Sep 15, 2006 1:47 pm

Herr 9mm scrie:Ma lasi cu "Everybody loves Raymond"??? Vechi si ajunge cu sezoanele la XX, in care bineinteles nu se intampla nimic. Toata lumea numai la TV se uita la seriale???

Seriale beton? Si nu TV, ci HDTV? "24", "Lost", "Battlestar Galactica", "Blind Justice", "Hustle", "Kevin Hill", "Revelations", "The 4400" si bineinteles "Tilt". HDTV/DVD rips.

Oh "Alias", "Numb3rs", "Joey"...


Ai spus de '24', 'Battlestar Galactica', 'The 4400', 'Alias', 'Numb3rs', seriale care merita amintite si l-ai alaturat pe 'Joey'. Pai treaba-i asta?
Celelalte seriale de care spui nu le stiu... dar mai trebuie amintit 'The Outer Limits', 'Monk', 'Prietenie pe muchie de cutit', 'The Young Indiana Jones'
Femeile isi iubesc mai mult copiii, pentru ca pot fi sigure ca sunt a lor. * (Aristotel) *
Avatar utilizator
EnDor
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Sep 07, 2006 11:00 pm

despre Sainfeld...

Mesajde biluta123 » Vin Ian 12, 2007 3:57 pm

sant "inabunit" dupa serialul Sainfeld;cred ca este cel mai reusit serial, creat vreodata! este bine "garnisit" cu de toate, in el, e descrisa foarte detaliat si succint viata, placerile, si contactele sociale ale lui Jerry Sainfeld, si ale prietenilor lui,cei mai buni; e un serial tipic american, in care se "pune in scena" toate aspectele sociale si umane, ale unui "om" destul de obisnuit si normal,in comportament, care are o "meserie" putin neobisnuita,cea de comediant "despre nimic",intimplari banale si cotidiene din viata de zi cu zi.
biluta123
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 06, 2007 11:45 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori