Film romanesc

sub lumina lanternei magice

Mesajde Hera » Lun Dec 16, 2002 10:29 am

Fiindca nu sunt acasa in timpul saptamanii la ora 20.00, am omis "in familie" :( . Dar am inceput sa il urmaresc sambata, in reluare . intrebarea mea este : cumva ei dau in reluare toate episoadele din timpul saptamanii? :confused: Am observat intr-o revista ca in timpul saptamanii un episod= cca 30 min, iar sambata ,in reluare, cateva ore bune .
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Vlad Nemuritorul

Mesajde rady » Dum Dec 29, 2002 8:05 pm

cred ca daca stau si ma uit in oglinda 2 ore fara pauza, mai repede trece timpul decat la fimu asta!
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 04, 2003 12:29 am

Am vazut in aceasta seara un film extraordinar. Marfa si banii . In regia lui Cristi Puiu.
Actiunea se petrece in Romania de la sfarsitul anilor 90. Trei tineri duc un transport de "medicamente" de la Constanta la Bucuresti. Filmul este constituit de acest drum . Imi place mult realismul care domina aceasta pelicula. Este redata excelent viatza din Romania zilelor noastre.
Plus ca personajele vorbesc intre ele cu : "ba..da-te-n pula mea ! " , "ce mortzii matii ? "

Sa nu-l ratatzi. Ruleaza pe HBO . Eu ii acord 7 stele.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Sâm Ian 04, 2003 12:54 am

in spiritul filmului, moshule, da-te bai in pula mea, ala nu a fost film, ci cel mai lung banc sec pe care l-am vazut...
mi-a placut finalul, aproape ca nici nu eram atent si... gata filmul
cristi puiu a dat o lectie cum se poate face un film in mai putin de 12 ore...
moshule, apropo, tu te caci de obicei seara sau dimineata?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 04, 2003 1:08 am

Si dimineatza si seara. Deci cum sunt ? Prezint incredere ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Sâm Ian 04, 2003 1:33 am

moshule esti on om cu doua fete in cazul asta...
de ce e filmul asta asa de special si de ce a primit ata de multe invitatii pe la festivale?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 04, 2003 1:40 am

Pentru ca prezinta realitatea. Un film simplu si de mare efect. Prezinta oameni obisnuitzi ca mine si ca tine.
Strada Agricultori e la 100 de metri de unde am copilarit eu. :p

Mi-ar placea sa vad mai multe filme de acest gen.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde axeandra » Sâm Ian 04, 2003 2:19 am

nu numai pt ca prezinta realitatea ci pt ca e jucat f real
actiunea: banala si reala( cele 2 motive care fac "de efect" un film mult prea simplu
totusi actiunea e oarecum eclipsata de modul in care joaca actorii, (toti actorii!! - de la cei 3 protagonisti pana la figuranti); nu impresioneaza in modul in care ar impresiona un actor pt ca acesta sa merite atentia voastra si renumele de "actor bun", nu-ti aduce lacrimi in ochi prin profunzimea felului in care joaca...NU!...bietii de ei joaca pur si simplu atat de real, incat ai impresia ca ei nu stiu ca joaca...nu-ti poti imagina ca ei sunt constienti de faptul ca acolo se face un film si ca ei sunt actori...ai impresia pe tot parcursul filmului ca urmaresti o caseta video facuta de prietenii tai cand mergeau la bucuresti(exceptand desigur unele aspecte :) )
o idee fara argumente e atat de schioapa incat nu poate face decat un singur pas: acela al prabusirii
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Ian 07, 2003 1:54 am

Pai,tocmai asta face filmu atat de ovationat de critica.
A vazut cineva "In fiecare zi Dumnezeu ne saruta pe gura?" a lu` Sinisa Dragin?Am intzeles k e bun...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde stefan » Mar Ian 07, 2003 2:05 am

Initial trimis de axeandra
nu numai pt ca prezinta realitatea ci pt ca e jucat f real
actiunea: banala si reala( cele 2 motive care fac "de efect" un film mult prea simplu
totusi actiunea e oarecum eclipsata de modul in care joaca actorii,
...

NU!...bietii de ei joaca pur si simplu atat de real, incat ai impresia ca ei nu stiu ca joaca...nu-ti poti imagina ca ei sunt constienti de faptul ca acolo se face un film si ca ei sunt actori...ai impresia pe tot parcursul filmului ca urmaresti o caseta video facuta de prietenii tai cand mergeau la bucuresti(exceptand desigur unele aspecte :) )


Bai axeandra si moshu, aberati in ultimul hal. Eu am fost in primavara la mare cu masina si a fost mai interesant decat ce se intampla in "Marfa si banii". Nu vad ce mare lucru e sa iei doi actori slabi sa sa-i pui sa se injure si sa se poarte "noncomformist", nu e nimic deosebit. Vorba lui catharsis, banc sec si-atat. Si ingrozitor de plictisitor dupa primele 15 minute, fara absolut nici un subtext, un jaf de road movie. Serios, eu daca-mi luam camera in primavara si filmam calatoria mea cu masina, iesea ceva la fel de realist ca si "Marfa si banii" (vorba axeandrei, NU!, noi eram naturali, alea alea), doar ca mai putin plictisitor, that's all. Dar de la o persoana care se autoproclama regizor, si cu pretentii, parca astept mai mult decat ce as putea face si eu fara mare efort.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

marfa si banii

Mesajde angus » Mar Ian 07, 2003 4:41 pm

Initial trimis de stefanp

eu daca-mi luam camera in primavara si filmam calatoria mea cu masina, iesea ceva la fel de realist ca si "Marfa si banii" (vorba axeandrei, NU!, noi eram naturali, alea alea), doar ca mai putin plictisitor, that's all.


ecce homo! frate, iesi iute cu camera in fatza blocului shi pune de-un film, salveaza tu cinematografia contemporana romaneasca , ca de cand te ashteptam!

un film facut cu un buget extraordinar de mic, singura cheltuiala mai acatarii a fost generata de filmarea de 3 ori a scenei cu spartul parbrizelor la mashina. actorii sunt pur si simplu geniali, atat Dragos Bucur cat si Alexandru Papadopol in rolurile principale, de o naturalete care te copleseste, si chiar si fata, Ioana Flora, convinge. ce-i drept, filmul demareaza mai greu, discutiile initiale mi s-au parut un pic trase de par, dar din momentul in care apare jeep-ul rosu, de atunci actiunea se schimba si filmul captiveaza. prea multe injuraturi, dupa gustul meu, dar drept ii ca asta este, din pacate, un limbaj reprezentativ pentru tanara generatie.
in colncluzie, filmul mi-a placut, mult, ii acord punctajul maxim.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

videoteca pentru toti

Mesajde angus » Vin Ian 10, 2003 10:25 am

cu bucurie in suflet va anunt ca deja a aparut prima serie de 20 casete video din colectia "videoteca pentru toti". prezentata in ultimul numar al revistei "cinema", iata ca am si vazut-o expusa, in toata splendoarea ei, in rafturile de la intrarea in sala Dalles. contine ecranizari dupa romane romanesti (Morometii, Ion), filme pentru copii (Veronica, Mama, Dumbrava minunata, Harap Alb ), filme de aventuri (BD in alerta, Trandafirul galben, Pacala ), Concurs, Iacob, Adela, Reconstituirea, Zidul , etc.
costa 250 000 lei bucata.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

rautaciosul adolescent

Mesajde angus » Vin Ian 10, 2003 11:51 am

cu toate ca TVR Cultural si-a schimbat grila de programe si a redus simtitor numarul filmelor romanesti distribuite, se pare ca totusi au introdus in grila un lucru imbucurator: joi seara, la orele 22:15, sunt filme romanesti vechi. aseara, spre exemplu, am vazut Rascoala , dupa Liviu Rebreanu, un film alb negru, desigur, de prin anii '60, cu o distributie impresionanta Matei Alexandru, Ion Besoiu, Gheorghe Cozorici, Amza Pellea. foarte frumos. joia viitoare este in program, sper sa se si respecte, Rautaciosul adolescent , drama 1968, cu Iurie Darie.
si daca tot vorbim de filmele romanesti din viitorul apropiat, va fac o selectie din TV Mania, poate castig parteneri de discutie:
- Dacii , istoric 1966, cu Amza Pellea (in rolul lui Decebal), Mircea Albulescu, debut regizoral Sergiu Nicolaescu, sambata la Pro TV, la ora 14:00 si reluare noaptea la 2:30
- Haiducii , actiune 1966, cu Toma Caragiu, Marga Barbu, Ion Besoiu, Marin Moraru, Fory Etterle, Alexandru Giugaru, regie Dinu Cocea, duminica pe Pro TV la ora 15:30
- Trandafirul galben , aventuri 1982, cu Florin Piersic, Marga Barbu, Szabo Cseh, Ion Dichiseanu, un film din seria cu Margelatu, duminica pe Prima la ora 16:00
- tot duminica, dar seara, pe Antena 1, la orele 23:00, puteti viziona Pruncul, petrolul si ardelenii , western 1981 in regialui Dan Pita, cu Ilarion Ciobanu, Ovidiu Iuliu Moldovan, Mircea Diaconu, Amza Pellea, Jean Constantin, Stefan Iordache
- luni avem pe programul TVR 2, la ora 23:10, teatru TV: Asa este (daca vi se pare) de Luigi Pirandello, un spectacol premiat al Teatrului National Craiova (Valer Dellakeza si Magda Mugur in distributie)
- marti, tot pe programul TVR 2, la 21:45, va fi partea a doua la Intoarcerea lui Voda Lapusneanu , istoric 1979, in regia Malvinei Ursianu, cu George Motoi, Silvia Popovici, Cornel Coman
- in sfarsit, miercuri pa TVR Cultural, la 22:15, teatru TV cu Adrian Pintea, piesa se cheama Dragos Bogdan . gata.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde dinu » Vin Ian 10, 2003 12:00 pm

Nu stiu daca s-a mai scris, am vazut ieri Actorul si salbaticii, cu Toma Caragiu. Superb, merita vazut.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde angus » Vin Ian 10, 2003 12:09 pm

scuza-mi curiozitatea, da' unde l-ai vazut ieri? ca la TV nush sa fi fost, caseta video cu el nu-i, l-or fi bagat ashtia la cinematografe :con: ?! l-am vazut si io mai demult, revedea-l-ash cu placere.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde eyewitness » Vin Ian 10, 2003 12:48 pm

cred ca l-am vazut de vreo 7-8 ori
personal cred ca e rolul vietii lui toma caragiu. un film ce merita vazut si revazut.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde dinu » Vin Ian 10, 2003 10:45 pm

Initial trimis de angus
scuza-mi curiozitatea, da' unde l-ai vazut ieri? ca la TV nush sa fi fost, caseta video cu el nu-i, l-or fi bagat ashtia la cinematografe :con: ?! l-am vazut si io mai demult, revedea-l-ash cu placere.


Pe computer, imprumut cu placere CD.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Vin Ian 10, 2003 11:53 pm

"Actorul si salbaticii" nu-i ala cu Toma Caragiu interpretandu-l pe Tanase? Si in care se mananca cacat la greu cum ca Tanase ar fi fost omorat de legionari? Parca era un monolog al lui Caragiu - incepea cu "Ati ras..." - ala-i singurul moment bun, in rest e de rahat.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Ian 11, 2003 1:35 am

Mr.Hyde nu ii mai lua in bratze atat pe legionari k n-ai de ce...Piesa de rezistenta a filmului il constituie monologul din final al lui Caragiu,un one-man-show absolut superb,,,
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Sâm Ian 11, 2003 1:47 am

Mig, ma distreaza pasiunea ta pt. rusi :D Nu-i iau in brate pe legionari, da' ma oftica filmele facute in scopuri propagandistice, si care mai si falsifica istoria. Iar intre legionari si comunisti ii prefer de departe pe primii. Monologul e intr-adevar remarcabil, am recunoscut-o deja.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Ian 11, 2003 9:51 am

stimate mr hyde
trebuie sa ai in vedere ca filmul a fost turnat intr-o perioada in care cenzura era drastica. nimic nu putea iesi pe piata in domeniul artei daca nu se incadra in "linia" partidului. filmele, piesele de teatru ,romanele,etc erau efectiv ciopartite in asa hal incat de multe ori nu mai intelegeai nica din opera respectiva. daca totusi faci abstractie de acele momente din film unde cenzura si-a bagat coada si urmaresti doar performantele actorilor ai sa realizezi ca este un film magistral.
nu reiese din film ca tanase ar fi fost mazilit de legionari ci numa un banal atac de cord pe care il subintelegem la sfarsit.
si vorba lu marin moraru din acelasi film "monseur scriem ,monseur shitim"
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Ian 11, 2003 9:59 am

si daca tot vorbiram de filme si cenzura v-as propune un film care habar n-am cum a putut scapa de cenzura de atunci , un subiect simplu dar foarte real, avandu-i ca protagonisti pe tora vasilescu si mircea daneliuc , "proba de microfon". regia semnata bineinteles de mircea daneliuc. filmul a fost scos de pe piata numa dupa o luna de la premiera.
alt film care a mai scapat de cioparteala si in care multe sunt spuse pe shleau a fost "croaziera" cu gheorghe dinica. nu mai tin minte cine l-a regizat. la fel ca si proba de microfon ,croaziera n-a rezistat pe piata decat 3 saptamani
daca cineva are aceste doo filme as fi recunoscator sa le pot revedea....chiar in varianta ciopartita:D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Sâm Ian 11, 2003 9:54 pm

Daca e vorba de filme interzise: in primul rand trebuie mentionat "Reconstituirea" in regia lui Pintilie, interzis dupa 2 zile de la premiera. Dupa mine este cel mai bun film romanesc. Si vestea buna: se gaseste de cumparat, vezi postul lui angus.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Ian 12, 2003 2:30 am

Mr.Hyde oricat de incredibil ar parea,pasiunea mea ptr rusi se reduce la tehnologia militara ruseasca,la trupele speciale rusesti shi la muzica ruseasca traditionala.K mai fac io pe interesantu pe forum shi mai scap vreo perla ,asta-i altceva....
On-topic.Am vazut "Triunghiul Mortzii" pe CD.Destul de interesant da niste greseli de recuzita imense(nemtzii aveau casti anti-schija aparute prin 35 shi filmu se petrecea in 1916...+diferite unifiorme shi arme cam aiurea).In schimb scenele de lupta sunt super bine facute shi filmate...Filmu are sunet Dolby ,cred k ar fii interesant de urmarit pe o scula klumea
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Mie Ian 15, 2003 12:17 pm

imi permit s ava trag de atentzie asupra filmelor romaneshti ce apar in TV mania pentru saptamana viitoare, poate vetzi gasi ceva ce merita vizionat:
- vineri (17 ian) Noro , drama 2001, cu Dorel Visan, pe HBO, la ora 1:45 (noaptea)
- sambata pe Pro TV, la orele 14:00 si-n reluare la 1:00, Zile fierbinti, drama 1976, in regia lui Sergiu Nicolaescu, cu Mircea Albulescu si Jean Constantin
- sambata pe HBO, la 1:35 (noaptea) avem iara Marfa si banii al lui Cristi Puiu, cu Dragos Bucur, Alexandru Papadopol si Ioana Flora
- duminica pe Pro TV la ora 15:45 este Haiducii lui Saptecai, actiune 1970, cu Toma Caragiu, Marga Barbu, Florin Piersic, Mihai Mereuta, Colea Rautu
- duminica pe Prima TV la 16:00 avem Misterele Bucurestilor , aventuri 1983, cu Florin Piersic, Marga Barbu, Szabo Cseh
- duminica pe Antena 1, ora 23:00, Toamna bobocilor , comedie 1975, cu Draga Olteanu-Matei, Marin Moraru, Dumitru Furdui, Emil Hossu, Sebastian Papaiani
- luni pe TVR 2 la 23:10 avem teatru TV, Pilafuri si parfum de magar - texte alese de Silviu Purcarete si Alain Garland din "Cartea celor 1000 de nopti"
- marti TVR 2 21:45, Buzduganul cu trei peceti , istoria 1977 cu Victor Rebengiuc, Toma Caragiu, Stefan Sileanu - prima parte
- miercuri TVR Cultural 22:15, teatru TV: Marat-sade de Peter Weiss, cu Marius Bodochi
- joi (23 ian), pe HBO, avem iar Marfa si banii la 18:25 si controversatul Trenul vietzii la 22:55
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

offtopic

Mesajde marian jan » Mie Ian 15, 2003 12:21 pm

cumpar caseta video cu filmul "Pruncul,petrolul si ardelenii".
multam
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

faleze de nisip

Mesajde angus » Lun Mar 10, 2003 4:05 pm

saptamana trecuta am revazut pe "Cultural" acest film deosebit al lui Dan Pita, cu Victor Rebengiuc, Carmen Galin, Gheorghe Visu, Oana Pellea. aparut in timpul vechiului regim, filmul a fost repede interzis, dupa cum era si de asteptat datorita subiectului tratat: un tanar este acuzat ca ar fi furat niste obiecte de pe plaja, si haituit tot filmul ca sa recunoasca. uimitoare prezentarea facuta filmului, in care este redat un fragment in care Ceausescu se intreaba unde si cum a putut gasi acest regizor iresponsabil asa un tanar, pentru ca el, Ceausescu, cunoashte bine tineretul tzarii, care munceshte shi n-are cum sa fure, shi cum ca noi n-avem nevoie de astfel de filme decadente. dupa care furtuna de aplauze in sala.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

tandretea lacustelor

Mesajde angus » Vin Mar 14, 2003 3:40 pm

diseara pe TVR 1 la orele 22:20 fix e programat "tandretea lacustelor", un film romanesc de dupa '90 de care n-am mai auzit, d-abia ashtept. pregatit caseta pentru inregistrari.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Re: marfa si banii

Mesajde stefan » Vin Mar 14, 2003 4:48 pm

Initial trimis de angus


ecce homo! frate, iesi iute cu camera in fatza blocului shi pune de-un film, salveaza tu cinematografia contemporana romaneasca , ca de cand te ashteptam!


Ecce mesaj! Cum de nu m-a notificat prin email nu stiu... Anyway, chit ca au trecut doua luni, nu pot sa ma abtin sa nu raspund.

Angus, diferenta dintre mine si Cristi Puiu (avem si acelasi nume de familie, we're not that different) e ca eu am rusine, adica n-as prezenta o banda cu mine si prietenii injurand ca fiind un film cu pretentii. Dar ar fi sigur mai interesant, si daca esti dispusa te rog frumos sa-mi explici cu ce e superior "Marfa si banii" unui eventual film facut de mine mergand la mare (bine, presupunand ca as avea un operator profesionist).
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

off-topic pentru off-topicul grosolan de mai sus

Mesajde angus » Vin Mar 14, 2003 5:28 pm

of, domnu' inginer, ma facushi de geaba casa tresar da emotzie cu gandu' ca vazu cineva cum ie cu lascustele astea shi-mi spulbera nedumeririle in prealabil de vizionare, cand colo cu totul altele fura motivele revigorarii threadului. la ashea minge ridicata la fileu, da-mi voe satz raspund personal, individual shi prin pemeu, ca sa nu mai pierzi doo luni pana citejti p-aicia, ca ajtia vad ca te trag in pept shi nu te mai notifoca emailat, shi nici tema propusa nu face obiectul discutziei.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori