Vedeta TV preferata

sub lumina lanternei magice

Vedeta TV preferata

Mesajde angus » Mar Iul 30, 2002 6:40 pm

Ca sa nu se cheme la fel cu threadu' de pe muzica deschis inspirat de Aliosha, adica "butonand spasmodic telecomanda", ii dau numele asta, ce-i drept, mai putin pitoresc. Si, spre deosebire de threadu' mai sus amintit, unde se critica, eu mi-as dori ca aicea sa se laude, daca se poate. Da' nu-i musai. Ca sa incep tot eu, ca asha mi-au zis nishte oameni ca-i frumos, threadu' asta l-am deschis cu gandul la:

Teo Trandafir. I love her! Are un simt al umorului fantastic, ma destinde indiferent de cat de crancena ar fi dispozitia in care ma aflu. Acum are emisiunea aia, "Vedete cu sacu". Vedetele ca vedetele, ca sunt haioase si ele, prin natura subiectului, da' Teo e fenomenala!!!
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde as xxl » Mar Iul 30, 2002 8:38 pm

orice s-ar zice, teo e chiar meseriasa. pacat de vremea pe care si-a irosit-o incercand sa tina la suprafata emisiunea pe care a avut-o impreuna cu imbecilul ala sclifosit de mircea badea.
emisiunea ei (aia veche, ca pe aia noua inca nu am apucat sa o vad) chiar reuseste uneori sa ma tina in fata televizorului in ciuda majoritatii covarsitoare de invitati cretini pe care ii are.

in alta ordine de idei, desi partea cu teveul e relativ noua la el, de cate ori pot, incerc sa ma uit la Dinescu pe al lui post realitatea.
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Iul 30, 2002 10:38 pm

Mie imi plac Huidu shi Gainuse adica Carcotashii....emisiunile lor sunt amuzante shi umorul as putea spune k este de bun gust.Singurul lucru care nu imi place shi pe care nu il inteleg in emisiunile lor este prezentza fetelor asa zisele bebelushe care am senzatia ca sunt "de umplutura"....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde as xxl » Mar Iul 30, 2002 11:36 pm

apropo de carcotasi: sunt singurul care are impresia ca gainusa duce greul ?
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Mie Iul 31, 2002 9:55 am

Draga ax, s-ar putea sa nu mai fii atat de categoric? Faptul ca nu itzi place tie nu inseamna ca este un imbecil sclifosit. Ma uimeshte cat esti de definitiv. Adica nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie?! Si vice-versa. Pentru ca, ghiceshti poate ce urmeaza, urmatorul personaj pe lista favoritilor mei este chiar el: Mircea Badea! Duc sincer dorul emisiunilor lui, sunt singurele la care puteam sta la ore asha de inaintate in noapte fara sa ma ia somnul. Rasul care adeseori ma pufnea ascultandu-l pe Badea te asigur ca era foarte sanatos. De cele mai multe ori invitatii nu erau pe placul meu, tot felul de manechine si de fotomodele, nici pe cele doua fete care se tot bagau in seama pe acolo nu le apreciez, din pacate, dar tandemul Mircea-Oreste face totzi banii (si aici rolul lui Oreste nu este deloc de neglijat). Sper ca dupa vacanta sa revina Mircea cu o noua emisiune si sa nu ne priveze de un hohot de ras sanatos. :D
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 03, 2002 11:19 am

Vedeta mea preferata este Cristian Topescu. De departe cel mai celebru comentator de sport. Comenteaza de peste 40 ani..si nu da semne sa se opreasca.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee-Dee71 » Lun Aug 19, 2002 8:16 pm

Mie imi place tare mult Lucian Ghimisi DpTVR2,de la emisiunea "Televiziunea,dragostea mea".E simpatic foc!!!
***IjustLOVehim!!!***
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Piguz » Joi Aug 22, 2002 1:15 am

Huidu shi Gaiusa sunt cei mai marpha.
Si nici macar n-am vorbit serios ... Restecp!!
Piguz
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:20 am
Localitate: Nu jtu inca ... oare?!?

Mesajde angus » Joi Aug 22, 2002 8:41 am

Imi place foarte tare grupul Voua. Scenetele lor chiar erau de un umor de calitate (alea cu adunarile locatarilor de pe scara de bloc, pentru aducerea rapida aminte a celor care nu-i focalizeaza), aveau regia facuta de Gelu Colceag, care e regizor (si director) la Teatrul National. Marius Florea Vizante, Radu Gabriel (decanul de varsta al trupei), Ioan Batinas, Maria Buza, Marilena Chelaru, Gigi Ifrim, actori de valoare la teatre prestigioase. Pacat ca nu au continuat seria. Si ce e uimitor, este faptul ca nici nu au scos o caseta video! Cu infrigurare astept momentul cand o vor face.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Re: Vedeta TV preferata

Mesajde baixinho© » Joi Aug 22, 2002 3:02 pm

Initial trimis de angus
Ca sa nu se cheme la fel cu threadu' de pe muzica deschis inspirat de Aliosha, adica "butonand spasmodic telecomanda", ii dau numele asta, ce-i drept, mai putin pitoresc. Si, spre deosebire de threadu' mai sus amintit, unde se critica, eu mi-as dori ca aicea sa se laude, daca se poate.


Acolo se critica formatiile de muzica, nu vedetele tv. Motiv pentru care imi permit sa fac acest lucru aici (sper sa nu imi iau avertisment sau ban). Este o tanti la oteve, Alice Georgescu ii spune. Tot ce este romanesc ii pute. Critica emisiunile de la celelalte posturi de televiziune la greu, fara sa se uite in curtea proprie decat foarte rar, cu toate ca ar avea materie prima aproape in orice emisiune.
Revenind la titlul subiectului, sa zic ca Emil Gradinescu se afla printre favoritii mei. Iar dintre vedetele care nu prezinta sport, "efectiv" Stoicescu Alessandra (asta ca sa nu provoc o cacofonie) chiar imi place.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde digital divide » Lun Mar 31, 2003 2:58 am

Cel mai tare (capabil) ramane Florin Calinescu as zice eu, desi din pacate nu are inca toate conditiile ca sa se "desfasoare" asa cum trebuie. Urmeaza Huidu si Gainusa (am si eu impresia ca Gainusa e de baza, dar Huidu e mai fotogenic) desi nu se poate compara o emisiune live cu una inregistrata. Tocmai de asta imi pare rau de emisiunea pe care o facea Mircea Badea in direct la Realitatea TV. Teo mi-a placut si ea foarte mult, asta inainte de a se inconjura de tot felul de nulitati si mediocritati :( Se pare ca Pro TV-ul are un efect nefast asupra vedetelor ...
digital divide
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mar 31, 2003 2:05 am

MB

Mesajde becali » Mar Apr 01, 2003 2:38 pm

Monica Birladeanu
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Mie Apr 02, 2003 1:14 pm

Huidu si Gainusa au o fantezie inepuizabila, reusind sa nu devina banali nici dupa atata timp. II privesc de fiecare data cu aceeasi placere si sunt mereu surprinsa de ideile lor. Din cate stiu, Gainusa are state vechi in domeniu, scriind printre altele si scenarii pentru Calinescu la "Chestiunea Zilei".
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Necuratu' » Mie Apr 02, 2003 2:46 pm

Eu zic ca cea mai tare emisiune din Romania nu e la Tv ci la radio, e vorba de "Academia ProFM". E emisiunea aia in care Andrei Gheorghe si Liviu Mihaiu iau la pula tot ce misca in tara asta, fara nici o cenzura. Si bineinteles ca-i iau la pula si pe Carcotasi, mai ales pe Gainusa "acest complexat mic si paros care in liceu statea si se masturba in timp ce altii futeau" (parafrazez dupa Gheorghe). De Huidu imi place, desi pe vremuri nu-l suportam.
Mircea Badea e penal rau.
In rest, mai merge emisiunea aia lui Vlad Craioveanu, desi cand e la radio ma cam dezamageste
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Crystalized » Sâm Mai 17, 2003 10:48 pm

Vedeta mea preferata este Dan Negru sau Danut Negrut,cum imi place sa-l alint.Are sarm,e suplu, plin de umor si isi prezinta dinamic emisiunea.
Crystalized
 

Mesajde catharsis » Dum Mai 18, 2003 1:43 am

Initial trimis de Blue Swan
Vedeta mea preferata este Dan Negru sau Danut Negrut,cum imi place sa-l alint.Are sarm,e suplu, plin de umor si isi prezinta dinamic emisiunea.
care e de tot rahatul...
mie imi plac carcotasii :P
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Vedeta TV preferata?

Mesajde punct » Mie Mai 21, 2003 2:12 pm

steve irwin - discovery channel :o
iar de la noi ... carcotasii, in special gainusa, care mai mult ca sigur ca duce greul, dupa cum spunea cineva de aici.
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Mai 23, 2003 11:48 pm

Tom Green este cel mai tare om care poate fi vazut pe ecran! Pur si simplu mor de ras la glumele lui (desi sunt singurul, daca stau mai bine sa ma gandesc). Oricum, excelent!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Aldea Alina » Dum Iun 08, 2003 4:22 pm

jessica alba =dark angel

nicole kidman (o stie tota lume)

mark dacasos=corbul
so go on and scream
scream at me i'm so far away
i won't be broken again
Avatar utilizator
Aldea Alina
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Sep 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Mar Iun 10, 2003 11:39 pm

hmz prefer andreea marin cateodata.. i-ar sta mai bine daca nu ar mai prezenta surprize surprize.
teo e simpatica tare... ma uit mereu pe protv international la emisiunile ei si ma binedispune intotdeauna
dan negru(cateodata)
andreea esca....
:o
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Sâm Iun 14, 2003 3:43 pm

Parerea mea e ca cei mai tari..sunt carcotasi :B....de asemenea Virgil Iantu..si imi placea mult de tot serialu ala sau ce naiba era..cu cei de la Ca$$a Loco ...imi place si Diana Munteanu..s.m.d.c.sunt multi in orice caz!!:p
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde pichipontz » Lun Iul 21, 2003 11:29 pm

Imi place Mitica Popescu ,cei care se uita la "D'ale lui Mitica"stiu de ce. Nu-mi plac circotasii macar pentru faptul ca rid la propriile poante si asta-i o gafa pentru un actor de comedie.
pichipontz
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Iul 21, 2003 10:22 pm
Localitate: somewhere over the rainbow

Mesajde Dzeu » Mar Iul 22, 2003 4:18 pm

Mie imi plac Carcotasii.

Sunt cei mai marfa...pacat ca sunt in vacanta(ei,nu eu).
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

Mircea Radu

Mesajde Oana Avram » Mie Iul 30, 2003 10:49 am

Favoritul meu este Mircea Radu.Mi-ar face placere sa primesc mesaje de la fane si sa facem schimb de materiale cu el.E-mailul meu:Oana_Avram24@jacksonmichael.com
Oana Avram
Oana Avram
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 30, 2003 10:37 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde COSS+min » Mie Noi 12, 2003 9:28 pm

Nu sunt genul care sa aiba un favorit clar. Dar totusi imi place de Ruxandra Gheorghe, cea care prezinta corect show pe tvr.
Apropo, nu stie nimeni e-mail-ul ei. Ca eu nu l-am gasit
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde AYUMI » Sâm Ian 15, 2005 8:41 am

Mie imi place ANDREEA MARIN.O ador.
AYUMI
AYUMI
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Aug 12, 2003 6:28 am
Localitate: japan

Mesajde PAUL M » Mie Feb 23, 2005 2:01 am

:) :) Huidu si Gainusa. Cei mai tari, la fel si emisiunea. :) ~) ~) ~) ~) ~)
PAUL M
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Feb 23, 2005 1:01 am
Localitate: Arad

Mesajde Amaterasu » Joi Feb 24, 2005 12:04 pm

suptscriu pt cupletul "huidu - Gainusha"....

si mie imi place ruxandra gheorghe...
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde cometa » Joi Feb 24, 2005 12:15 pm

eu ador pe nea mitica
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

Mesajde Dee-Dee71 » Vin Mar 18, 2005 5:53 pm

mie imi place olivia de la carcotasi. e frumoasa, are talent de actrita si nu are figuri (cel putin nu pe sticla)
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron