the scariest?

sub lumina lanternei magice

Mesajde vali » Vin Mai 16, 2003 4:17 am

Initial trimis de Mirela
Mi-ar place de asemenea sa vad Psycho . Se merita ???


absolut. cand ajungi prin bucale, gimme a bip si iti fac o copie
dupa varianta lui hitchcock, of course
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Crystalized » Sâm Mai 17, 2003 10:45 pm

The scariest pt. mine a fost The Cell cu Jennifer Lopez,e cel mai recent pe care l-am vazut.
Faza cea mai scabroasa pe care n-o pot uita nici azi e atunci cand dracula ala ii intoarce matzele pe o bata de fier ca si cum ar praji carnatul.
Crystalized
 

final destination a vazut cineva ???

Mesajde SlimR » Sâm Mai 31, 2003 10:21 am

nu doar scary da` si funny ..
mortile alea sunt beton beton ..
de exemplu in final destination 2 .... exploadeaza o masina care era langa un gar de sarma ghimpata .... gardu incepe sa zboare de la suflul exploziei si-l taie pe unu in bucati.

daca cineva care n-a vazut final destination se uita la film .... si ghiceste cum o sa moara unu dintre actori .... sa imi dea un private message ca io ii dau bani :P
SlimR
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Lun Mai 26, 2003 2:52 pm
Localitate: acolo

the scariest?

Mesajde punct » Lun Iun 02, 2003 11:46 am

poltergeist 1982 cred, cel cu Heather O'Rourke...l-am vazut acum o saptamana cred pe tnt , si nu am mai putut dormi vreo 3 noptzi... ;S
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

must see

Mesajde SlimR » Lun Iun 02, 2003 12:39 pm

ia uitati-va copii la "dog soldiers" ..
mai vorbim in cateva zile ...
pana vi-l facetzi rost ..
sa mor io : <U><B>SPERIETURA GARANTATA</U></B>
SlimR
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Lun Mai 26, 2003 2:52 pm
Localitate: acolo

Ultima destinatie

Mesajde Red_Mustang » Mar Iun 03, 2003 4:42 pm

Cel mai infricosator a fost ULTIMA DESTINATIE cu acel curs al mortii...Dak nu il stiti spuneti-mi si vi-l povestesc
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Re: ...

Mesajde Shaki » Vin Aug 01, 2003 12:41 pm

Initial trimis de jane doe
Initial trimis de Shaki
The Ring...l-am vazut acum doua zile si nu mai pot sa dorm...

Hihihihi :D Nici eu n-am putut sa dorm 7 zile dupa ce am vazut "the Ring".... Don't worry, s just a good story, nothing more!

Ati vazut "The Others"? Nu stiu din ce an e dar e destul de scarry!! (cu Nicole Kidman)..



N-am vazut The Others... o sa-ncerc sa repar asta. 7 zile? m-ai luat, la mine a tinut doar 4 zile.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 01, 2003 4:07 pm

asa spooky sunt filmele lui Stephen King...the shinning chiar m-a facut sa-mi musc la vremea aia degetele.
jeepers creepers vazut cu atmosfera potrivita e destul de scarry, dar nu incat sa stai mai mult de o ora sa te gandesti la el
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Dzeu » Mie Aug 06, 2003 5:25 pm

Cel mai infricosator mi s-a parut Night of the living dead.
Razi!Maine poate fi mai rau!!!
Avatar utilizator
Dzeu
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:00 pm

...

Mesajde Seth2 » Dum Aug 10, 2003 12:44 am

Am mai zis undeva pe forumul asta cred ca mie imi e frica la filmele thriller SF ... si in sensul asta am vazut recent din intamplare Event Horison sau ceva de genul asta.
Anyway... filme de groaza normale ar fi The Ring (eu as fi dorit chiar sa sune telefonul in timpul filmului da' nu a fost sa fie). Ar mai fi cele doua "Destinatii finale" (Final Destination 1 & 2 ) - super sadice. Au fost interesante pt ca se bazau pe adunarea de indicii de catre cel care viziona filmul asta numai pt ca acesta sa intuiasca clipa mortii personajului . Dar partea fun din film era ca apareau si o groaza de indicii false care faceau ca actiunea filmului sa fie surprinzatoare si tensionata.
Probabil cele mai originale morti din toate filmele vazute de mine. Ma gandesc ca cine s-a putut gandi la asa ceva are o problema grava... :P
By the way.. are si un bug... In partea a doua... Copilul este practic strivit/ciuruit/facut chisalita/etc de platforma aia de sticla care cade perpendicular pe el. Dar cand vine salvarea , in fundal se vede targa pe care pare sa fie invelit un om normal (privind pozitionarea anatomica) adica cu maini , picioare etc...

Imi plac mai mult filmele de suspans decat cele sangeroase care imi intorc stomacul pe dos... (Jeepers Creepers de ex. la care m-am plictisit - prost jucat , prost filmat ) . In rest is mult mai speriat la ceva film in care nu se vede sange dar e mai mult suspans...
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Mesajde StudioWorks » Dum Aug 10, 2003 12:58 am

The Ring - cel mai bun film de groaza pe care l-am vazut in anul asta....
StudioWorks
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 08, 2003 4:42 pm
Localitate: StudioWorks

Mesajde punct » Dum Aug 10, 2003 7:33 am

si mie "the ring" mi se pare cel mai de groaza film, nu numai din anul asta... prima data m-am uitat la el cu sonorul dat la minim si cu mainile acoperindu-mi ochii incat sa vad numai subtitrarea. a doua zi m-am uitat iar, de data asta fara sa imi mai acopar ochii, sonorul a ramas insa la minim. ma tem si acum sa nu imi apara "purecii" pe monitor :D
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde gropitzica » Mie Sep 17, 2003 11:26 pm

Oh Doamne...am vazut si eu final destination 2 in sfarsit...parca si acuma il mai vad pe pustiul ala strivit de geam...sau faza cu gardul ghimpat...yucks ma ia cu fiori. Una peste alta totusi cred ca prima parte a fost mai scary..probabil fiindca nu stiam la ce sa ma astept:D
Raspunde-mi cine-s mai frumosi...oamenii, ploaia?
gropitzica
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Aug 17, 2003 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde DinFoc » Joi Oct 02, 2003 11:33 pm

Cel mai infricosator film...hmmm.Cred ca este Titanic.:)))

Acum serios.Eu prin "scary" inteleg genul de film care te face sa sari de pe scaun.Nu am mai sarit de pe scaun de la "I Know What You Did Last Summer", si de atunci am vazut o cramada de filme de groaza, o gramada.Pot spune ca sunt un mic expert in domeniu.
Un film din cauza caruia nu am mai dormit a fost "Candyman".
Aveam vreo 13 ani si noaptea in care l-am vazut a fost groaznica.

Filme care mi-au placut la nebunie:
Final Destination 1 si 2, American Psycho, Evil Dead 3, Jeepers Creepers, Jason X, Halloween, Return Of The Living Dead 1,2,3
Day Of The Dead, Child's Play, Nightmare On Elm Street, Darkness Falls, Pet Sematary si multe, multe altele.

Celor carora le plac filmele de groaza si vor sa fie speriati le recomand filmele de mai sus.

PS:Daca vreti pielea gainii uitati-va la "When A Stranger Calls Back"
DinFoc
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Oct 02, 2003 12:54 am
Localitate: "Trecut"

Mesajde DoubleSOAD » Sâm Noi 01, 2003 3:58 am

Pot spune ca sunt un mic expert in domeniu.


Micule expert, daaa Dark Water, Double Vision, Red Rose, The Eye ai vazut?

Infricosator mi s-a parut Stephen King's Red Rose

Am vazut American Psycho 2, Jeepers Creepers 2-
DoubleSOAD
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Noi 01, 2003 3:46 am

Mesajde SCORPY » Dum Noi 02, 2003 12:29 pm

Exorcistul. Cea mai infricosatoare secventa a fosta aia cand personajului principal a inceput sa i se roteasca capul.;S ;S ;S
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Dum Noi 02, 2003 1:29 pm

pe departe 'The Ring'... brrr '7 days' :D

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Shaki » Mar Dec 16, 2003 11:39 am

Apropo de The ring... am avut nishte discutii cu prietenii care spuneau ca nu e nimic pe langa Blairwitch Project, si dupa ce am vazut Blairwitch (I si II) am ramas complet dezamagita, nu mi-a placut deloc si in nici un caz asa de mishto ca The ring... dar poate am avut eu prejudecati pentru ca am vazut mai intai The ring si m-a impresionat asa de mult. Voi ce ziceti?
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Omen 1 2 3 ..

Mesajde drumplayer » Joi Dec 18, 2003 5:06 pm

De "Omen" ati auzit? l-am vazut cand aveam vreo 7-8 ani si am dormit vreo doua saptamani cu ai mei in camera dupa aceia... :rolleyes:
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde drumplayer » Joi Dec 18, 2003 5:09 pm

Initial trimis de Scorpiutza
Exorcistul. Cea mai infricosatoare secventa a fosta aia cand personajului principal a inceput sa i se roteasca capul.;S ;S ;S


hehehee.. si cand fetita o coborat scarile in patru labe pe spate, mi sa ridicat paru pe spate.... numa ca n-am par pe spate :o misto film!!
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Dec 29, 2003 11:29 pm

Requiem for a dream. Nu cred ca are rost sa argumentez.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Prozac » Mie Dec 31, 2003 5:00 pm

Cel mai infricosator film mi s-a parut The Ring, l-am vazut la cinematograf acum mai bine de un an de zile daca nu ma insel. Am ajuns acolo cam tarziu si a trebuit sa stam cam in al cincilea rand, asa incat nu numai ca mi-a crapat inima de frica dar mi-am spart si timpanele. Efectele sonore au facut 3 sferturi din film. Si tocmai cand stateam linistita si asteptam sa se termine filmul apare aia si il omoara pe tip.Ingrozitor.... L-am revazut dupa cateva luni si la televizor, seara si mai eram si singura acasa, am stat mai mult cu mainile la ochi, de parca nu puteam sa pun mana pe telecomanda si sa mut canalul.
Al film care m-a ingrozit de nu m-am mai apropiat de calculator ceva vreme a fost FEAR DOT COM
Vad ca nimeni nu a zis nimic de filmul asta dar eu si acum ma mai gandesc la el cu groaza.
In rest toate seriile de Friday 13th si Halloween, Elm Street etc, niciodata nu m-au speriat. Pur si simplu mi se par gretoase din cauza ca arata sange, mate, bucati de carne aruncate pe pereti si asa mai departe.

PS The Prophecies of the Moth Man, l-am vazut acum cateva saptamani pe TV si pot spune ca nu m-am dus la baie cateva nopti. Mai ales ca filmul este inspirat din caz real si ca totul s-a intamplat acum cativa ani prin Virginia daca imi aduc bine aminte.
Avatar utilizator
Prozac
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Vin Oct 10, 2003 11:00 pm

Dur film...

Mesajde Aurolacul » Mie Ian 07, 2004 3:13 pm

cel mai infricosator film care dupa mine a fost dur, a fost daca cineva a auzit de Event Horizon. Chiller-ul ala spatzial cu nava aia care face oamenii sa innebuneasca, si sa se mutileze. Dur dur, imi venea sa vomit chiar la o faza. Alte video nastys, e House On Haunted Hill, shi Cannibal Holocaust.

PS. Prima data cand am vazut Exorcist, am ras de nu am mai putut, mai ales cand fetitza shi-a invartit capul, shi mie chiar ma infricoseaza filme de groaza, da ala dupa mine: Slab!
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mar Ian 13, 2004 6:36 am

Hmmm The ring nu mi s-a parut deloc ingrozitor..poate sunt eu mai ciudata..dar nu m-a facut deloc sa tremur de frica..asa o chestie numai cand o arata pe fata aceea cu fatza de diavol...era neplacut dar parca se vedea machiajul profesionist pe fatza lol..

Adevarul e ca nu l-am vazut la cinema..l-am vazut pe caseta ..cu sonorul mai incet..cu o punga mare de pop corn si luminile aprinse..hmm este dif mare fata de cinema..unde ai efecte sonore si alte treburi..

Sau poate ca inainte de al vedea ..am vazut Scary Movie 3 ..parodie facuta dupa The ring.si .The Signs ..si nu mi se mai parea infricosator..mai ales ca faceam comentarii si imi aduceam aminte din scene din Scary movie..care erau super amuzante...cred ca asta e mai degraba...

Blair witch project la fel...hmm mai ales ca inainte de al viziona..barmatimiu mi-a zis ca e un fake..la misto facut...mi-a pierit toata placerea de al viziona..stiind ca totul este o miciuna ..si ca nu este absolut nimic adevarat..

Care filme de groaza mi-au placut mie?..hmm pai Child's play....un film cica Trenul groazei..eram prin clasa 2 saracuta de mine..si m-am uitat la acest film..n-am putut sa dorm doua sapt fara lumina stinsa..mama era f speriata pt ca faceam pipi pe mine de frica sa ma duc la toaleta..groaznic film...

Darkness falls..misto film...Final destination 1 2..macabru rau lol...si ar fii mult mai multe ..dar nu le mai tin eu minte acum..

Muahh,
Va pupic..
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde RoLaNd2 » Mie Ian 14, 2004 10:39 pm

Ultimu` film de groaza care lam vazut ii "Freddy vs. Jason"
Nui asha de groaza dar totusi.Mie mio placut "Halloween H:20"
la ala mam speriat sau "Friday 13th "
Imi place Jason.
The Ring ii ca pula sa mor io.Naspa ii Sleepers.
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

Mesajde Cristy » Vin Ian 14, 2005 7:42 pm

Stephen King's It .. god damn it .. 3 zile nu am putut dormi din cauza lui ~p
The Exorcist ( originalul ) si asta merita vazut
The Evil Dead .. scary !
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Thunderstruck » Vin Ian 14, 2005 7:59 pm

" scrie:The Exorcist ( originalul ) si asta merita vazut


indeed :B
remake-ul e de tot kkt.Burn all remakes!
The Blair Witch Project - pentru felul in care a fost filmat.Priima data cand l-am vaut pe HBO ma gandeam ca e un documentar or smth.In filmu` asta nu aparea nici un monstru,nici o fantoma pitigaiata sau orice altceva.Tocmai chestia asta il facea real.Te duci cu prietenii in excurise,prin padure ,si toti incep sa moara...

si unul mai nou sa zicem...Dead End .Ok..this one scared the freakin` sh*t out of me... tot pentru felul in care a fost filmat.Sfarsitul a fost pur si simplu brilliant.
Please call 1800 IAMSTUPID to get the complementary brick in the forhead.Thank you.
Avatar utilizator
Thunderstruck
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Ian 14, 2005 12:00 am

Mesajde toogood » Sâm Ian 15, 2005 12:38 am

Okay...the scariest movie... hmmm...
Pai...ar fi cam vreo 5...
1. IT
2. Child's Play
3. Urban Legend
4. Deep Blue Sea
5. Aliens
Movies don't create psychos...
Movies make psychos more creative.
toogood
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 09, 2005 7:59 pm
Localitate: where the hell should i be???

Mesajde Cristy » Sâm Ian 15, 2005 1:23 pm

chiar .. uitasem de Dead End .. atmosfera in film a fost grozava ( mai ales ca pe HBO il dadeau numai intre 00.00-04.00 , ore anormale :) ) ! sfarsitul e si el marpha .. dar nu vreau sa'l stric pt ce'i ce nu l'au vazut ! Dead end primeste o mentiune :D
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori