Ce filme ati mai vazut ?

sub lumina lanternei magice

Subiectiv

Mesajde Werde » Sâm Dec 29, 2001 3:05 am

Sa o luam in ordine:

1. Filme facute dupa jocuri; f slabe dar cu destule efecte speciale -de vazut cand esti pe jumatate adormit-

2. Filme dupa benzi desenate; merita atentie din cand in cand. ex Batman si Spawn -idem 1-

3. Daca te duci pentru a rade cu lacrimi, atunci exact asta iti si ofera -nu e recomandat a fi vazute de mai multe ori-

4. Nu e genul meu de film, dar nu am nimic impotriva

5. Ai vazut cumva '187' manelesux? Ti-l recomand.

6. Dracula? Cate remake-uri are ca nu mai tin minte? In general insa sunt de acord; oricum scopul lor e sa readuca in actualitate filmele vechi (intr-o forma mai slaba, dar macar esti mai impresionat cand vezi originalul).

7. s-a discutat; astept sa mai vad

8. De acord sunt o gramada de filme slabe si f slabe care au ca subiect sportul, dar sunt si filme f reusite "Rumble in the Jungle"?

Intotdeauna vor putea fi gasite noi categorii, dar mai bine ar fi sa ne axam asupra filmelor in general. Aliosha, dupa parerea mea da si tu un motiv cand pui filmele, nu da doar o lista (vezi mirela).

Revenind la subiect, "Never been Kissed". Nu am putut suporta filmul mai mult de 10 minute chiar daca eram plictisit si nu aveam ce face. In general, Drew B nu e una din actritele mele preferate (excluzand ET).
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 29, 2001 5:16 pm

Ce-ai ma,cu Drew ? E o dragutza ! A jucat bine (chiar daca subiectul filmului nu a fost cine stie ce) in....Ever After,The Wedding Singer,Charlie's Angels...si de ce nu si in Never Been Kissed !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 29, 2001 5:16 pm

Ce-ai ma,cu Drew ? E o dragutza ! A jucat bine (chiar daca subiectul filmului nu a fost cine stie ce) in....Ever After,The Wedding Singer,Charlie's Angels...si de ce nu si in Never Been Kissed !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: topul celor mai proaste filme

Mesajde Vizitator » Sâm Dec 29, 2001 6:47 pm

Initial trimis de mirela2001
m-am gandit ca ar trebui sa reservam un loc special pentru acele filme pe care le gasim sub orice critica(sau macar nu prea demne de a fi vazute)

ar fi unul recent--THE OTHERS--care e intr-adevar interesant,dar are atatea idei copiate din sixth sense,incat atunci cand ajungi la final te intrebi daca nu cumva l-ai mai vazut.....
Blink,n-am vazut "mumia",in schimb am fost la "mumia revine".e un fel de scary movie--parodie a originalului "mumia" si ca idee(de parodie)mi-a placut.dar ca film in sine.....NO WAY!!
Vizitator
 

Re: topul celor mai proaste filme

Mesajde Vizitator » Sâm Dec 29, 2001 6:47 pm

Initial trimis de mirela2001
m-am gandit ca ar trebui sa reservam un loc special pentru acele filme pe care le gasim sub orice critica(sau macar nu prea demne de a fi vazute)

ar fi unul recent--THE OTHERS--care e intr-adevar interesant,dar are atatea idei copiate din sixth sense,incat atunci cand ajungi la final te intrebi daca nu cumva l-ai mai vazut.....
Blink,n-am vazut "mumia",in schimb am fost la "mumia revine".e un fel de scary movie--parodie a originalului "mumia" si ca idee(de parodie)mi-a placut.dar ca film in sine.....NO WAY!!
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 30, 2001 8:54 pm

In ultima vreme..vad ca numai eu am vazut filme bune...asa ca sa continuam.
Aseara am vazut THE END OF THE AFFAIR,cu Ralph Fiennes,Stephen Rea si Julianne Moore.
Un film in regia irlandezului Neil Jordan.
Filmat impecabil,filmul a beneficiat si de o prestatzie extraordinara din partea celor 3 actori amintitzi mai sus.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 30, 2001 8:54 pm

In ultima vreme..vad ca numai eu am vazut filme bune...asa ca sa continuam.
Aseara am vazut THE END OF THE AFFAIR,cu Ralph Fiennes,Stephen Rea si Julianne Moore.
Un film in regia irlandezului Neil Jordan.
Filmat impecabil,filmul a beneficiat si de o prestatzie extraordinara din partea celor 3 actori amintitzi mai sus.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Werde » Lun Dec 31, 2001 5:25 am

Initial trimis de Blink 1 82
Ce-ai ma,cu Drew ? E o dragutza ! A jucat bine (chiar daca subiectul filmului nu a fost cine stie ce) in....Ever After,The Wedding Singer,Charlie's Angels...si de ce nu si in Never Been Kissed !


Simplu, pentru ca o consider enervanta si plictisitoare.
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Mesajde Werde » Lun Dec 31, 2001 5:25 am

Initial trimis de Blink 1 82
Ce-ai ma,cu Drew ? E o dragutza ! A jucat bine (chiar daca subiectul filmului nu a fost cine stie ce) in....Ever After,The Wedding Singer,Charlie's Angels...si de ce nu si in Never Been Kissed !


Simplu, pentru ca o consider enervanta si plictisitoare.
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Mesajde Aliosha » Lun Dec 31, 2001 2:32 pm

The Animal.... este o mare mare porcarie.
Un film retard.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Dec 31, 2001 2:32 pm

The Animal.... este o mare mare porcarie.
Un film retard.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Dec 31, 2001 2:33 pm

Am rerererevazut Shawshank Redemption...
Un film extraordinar.
Blinkote fa repede rost de caseta !
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Dec 31, 2001 2:33 pm

Am rerererevazut Shawshank Redemption...
Un film extraordinar.
Blinkote fa repede rost de caseta !
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 31, 2001 6:24 pm

Eu am vazut Armageddon...si mi-a placut ! Desi e tras la indigo cu Independence Day sau Deep Blue Sea ! Aceiasi poveste....doar alte personaje ! Oricum..mi-a placut !
..........
Inchisoarea ingerilor (asa cum l-au tradus romanii)...il astept pe Pro TV....sau cine s-o indura sa il dea !
Sau paote se indura Vali de mine...si imi imprumuta caseta pt. cateva zile !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 31, 2001 6:24 pm

Eu am vazut Armageddon...si mi-a placut ! Desi e tras la indigo cu Independence Day sau Deep Blue Sea ! Aceiasi poveste....doar alte personaje ! Oricum..mi-a placut !
..........
Inchisoarea ingerilor (asa cum l-au tradus romanii)...il astept pe Pro TV....sau cine s-o indura sa il dea !
Sau paote se indura Vali de mine...si imi imprumuta caseta pt. cateva zile !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

In timp ce la Pro TV era Vacantza Mare...

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 02, 2002 8:03 am

....pe Romania 1 se transmitea prima parte din ONCE UPON A TIME IN AMERICA . Dupa umila mea parere.......o capodopera a cinematografiei.
Efectiv..nu am cuvinte pentru a descrie maretia acestui film.
Filmul contureaza extraordinar de bine tabloul mahalalei New York-ului anilor 20-30 ! Personajele...jucate impecabil.......de'abia astept sa vad maine partea a 2 a !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

In timp ce la Pro TV era Vacantza Mare...

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 02, 2002 8:03 am

....pe Romania 1 se transmitea prima parte din ONCE UPON A TIME IN AMERICA . Dupa umila mea parere.......o capodopera a cinematografiei.
Efectiv..nu am cuvinte pentru a descrie maretia acestui film.
Filmul contureaza extraordinar de bine tabloul mahalalei New York-ului anilor 20-30 ! Personajele...jucate impecabil.......de'abia astept sa vad maine partea a 2 a !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Andrada The Dev » Mie Ian 02, 2002 10:26 am

Initial trimis de chrissia
pentru cei ce au vazut ME,MYSELF AND IRENE (cu Jim Carrey) si se dau in vant dupa tipa, Renee Zelwegger, sa se duca la JURNALUL LUI BRIDGET JONES ca o sa le treaca.... probabil....s-a ingrasat si are tendinte spre bulimie ...si se si apropie de varsta critica 32-33
filmul are oricum cateva faze super penibile deci bestiale


draga chrissya: tipa din Bridget Jones Diary s-a ingrashat special pentru film iar akum arata super! Bridget e fakt dupa un roman, asha ca totul a trebuit sa fie conform cartii, filmu e dragutz
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde Andrada The Dev » Mie Ian 02, 2002 10:26 am

Initial trimis de chrissia
pentru cei ce au vazut ME,MYSELF AND IRENE (cu Jim Carrey) si se dau in vant dupa tipa, Renee Zelwegger, sa se duca la JURNALUL LUI BRIDGET JONES ca o sa le treaca.... probabil....s-a ingrasat si are tendinte spre bulimie ...si se si apropie de varsta critica 32-33
filmul are oricum cateva faze super penibile deci bestiale


draga chrissya: tipa din Bridget Jones Diary s-a ingrashat special pentru film iar akum arata super! Bridget e fakt dupa un roman, asha ca totul a trebuit sa fie conform cartii, filmu e dragutz
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: In timp ce la Pro TV era Vacantza Mare...

Mesajde Vizitator » Mie Ian 02, 2002 11:11 pm

Initial trimis de Blink 1 82
....pe Romania 1 se transmitea prima parte din ONCE UPON A TIME IN AMERICA . Dupa umila mea parere.......o capodopera a cinematografiei.
Efectiv..nu am cuvinte pentru a descrie maretia acestui film.
Filmul contureaza extraordinar de bine tabloul mahalalei New York-ului anilor 20-30 ! Personajele...jucate impecabil.......de'abia astept sa vad maine partea a 2 a !


am salivat la filmul asta...de niro e genial, morricone pe fundal, woods...

azi partea a 2a si maine tot la tvr incepe printul desertului, un alt film ce nu trebuie ratat
Vizitator
 

Re: In timp ce la Pro TV era Vacantza Mare...

Mesajde Vizitator » Mie Ian 02, 2002 11:11 pm

Initial trimis de Blink 1 82
....pe Romania 1 se transmitea prima parte din ONCE UPON A TIME IN AMERICA . Dupa umila mea parere.......o capodopera a cinematografiei.
Efectiv..nu am cuvinte pentru a descrie maretia acestui film.
Filmul contureaza extraordinar de bine tabloul mahalalei New York-ului anilor 20-30 ! Personajele...jucate impecabil.......de'abia astept sa vad maine partea a 2 a !


am salivat la filmul asta...de niro e genial, morricone pe fundal, woods...

azi partea a 2a si maine tot la tvr incepe printul desertului, un alt film ce nu trebuie ratat
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 04, 2002 5:07 pm

Aseara,pe eternul HBO,am vazut un film italian foarte bun...cu Tim Roth.......THE LEGEND OF 1900. O drama emotionanta cu un pianist ce canta pe un transatlantic.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 04, 2002 5:07 pm

Aseara,pe eternul HBO,am vazut un film italian foarte bun...cu Tim Roth.......THE LEGEND OF 1900. O drama emotionanta cu un pianist ce canta pe un transatlantic.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Ian 05, 2002 5:42 am

In caz ca nu sunteti masochisti sau perversi poate doar din curiozitate sa vedeti Freddy Got Fingered cu Tom Green....
Este un film care contine cele mai incredibile scene: Tom Green rupe cu dintii cordonul ombilical al unui copil si il invarte de el prin incapere; linge piciorul rupt al prietenei lui ; isi da drumul pe fata unui cal; un elefant isi da drumul pe fata lui taicasu; etc etc etc etc
Tom Green continua sa surprinda prin ceea ce face
In vara lui 2000 a fost operat de cancer la un testicul, ramanand evident doar cu unul.
Asta a fost subiectul unuia din scurtele lui metraje incluzand o melodie cantata inainte de operatie dedicata coiul pierdut, si aruncarea cu acelasi fost organ devenit acum obiect dupa prietenul lui prin camera de spital...
Imediat dupa operatie in timpul filmarilor de la Charlie's Angels s-a cuplat cu Drew Barrymore ( o alta distrusa) pe care a si luat-o de nevasta in 2001.

Nivelul de idiotenie poate fi echivalat doar de Jackass pe care ii stiti poate de Vineri seara de pe mtv.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Ian 05, 2002 5:42 am

In caz ca nu sunteti masochisti sau perversi poate doar din curiozitate sa vedeti Freddy Got Fingered cu Tom Green....
Este un film care contine cele mai incredibile scene: Tom Green rupe cu dintii cordonul ombilical al unui copil si il invarte de el prin incapere; linge piciorul rupt al prietenei lui ; isi da drumul pe fata unui cal; un elefant isi da drumul pe fata lui taicasu; etc etc etc etc
Tom Green continua sa surprinda prin ceea ce face
In vara lui 2000 a fost operat de cancer la un testicul, ramanand evident doar cu unul.
Asta a fost subiectul unuia din scurtele lui metraje incluzand o melodie cantata inainte de operatie dedicata coiul pierdut, si aruncarea cu acelasi fost organ devenit acum obiect dupa prietenul lui prin camera de spital...
Imediat dupa operatie in timpul filmarilor de la Charlie's Angels s-a cuplat cu Drew Barrymore ( o alta distrusa) pe care a si luat-o de nevasta in 2001.

Nivelul de idiotenie poate fi echivalat doar de Jackass pe care ii stiti poate de Vineri seara de pe mtv.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Ian 05, 2002 11:10 am

Am revazut Maverick. Foarte amuzant.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Ian 05, 2002 11:10 am

Am revazut Maverick. Foarte amuzant.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 06, 2002 4:10 am

Am vazut Mickey Blue Eyes,cu Hugh Grant. Pentru un film de comedie a fost OK,dar tinand cont ca era premiera de sambata seara de la HBO...filmul a fost destul de slabutz !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 06, 2002 4:10 am

Am vazut Mickey Blue Eyes,cu Hugh Grant. Pentru un film de comedie a fost OK,dar tinand cont ca era premiera de sambata seara de la HBO...filmul a fost destul de slabutz !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 06, 2002 6:37 am

Ba...Drew Barrymore este intra'devar o distrusa....dar dupa parerea mea....este o prezentza cel putin simpatica...pe ecrane !
De Tom Green...nu am auzit ! E vreun actor ceva ? Chiar acum o sa-i dau un search...sa ma informez !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron