Ce filme ati mai vazut ?

sub lumina lanternei magice

They shoot horses,don't they?

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 09, 2001 10:09 am

Mie aseara imi venea sa o impusc pe Andrea Marin...ca nu se mai termina odata penibila emisiune Surprize,surprize ! A inceput telecinemateca cu 45 minute intarziere...datorita kktului de emisiune ! Am vazut si eu vrand-nevrand..cum a chemat o femeie..careia ii murisera fratzii..si intreba Marin : "si d-voastra din cei 8 fratzi v-au murit cu totzii ! si suntetzi nefericita din cauza asta nu ? " sau "si nu mai avetzi pe nimeni drag in viatza..si suntetzi trista,nu? " . Doamne..ce penibil ! Dar,hai ca am deviat de la subiect..............

Vroiam sa va spun ca am urmarit un film destul de bun ,productie a anului 1969 cu Jane Fonda...si anume " Si caii se impusca,nu-i asa ?". Nu prea am mai intalnit o tema asemanatoare in vreun alt film. Iar finalul este cu totul si cu totul neasteptat ! Un film de 8 stele din 10 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Dec 10, 2001 12:15 am

Am vazut Papillon si mi s-a parut foarte bun.
Citisem mai demult cartea insa de abia acum am apucat sa vad filmul.
Daca aveti ocazia sa-l vedeti vi-l recomand
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Dec 10, 2001 12:15 am

Am vazut Papillon si mi s-a parut foarte bun.
Citisem mai demult cartea insa de abia acum am apucat sa vad filmul.
Daca aveti ocazia sa-l vedeti vi-l recomand
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Dec 11, 2001 5:14 pm

Se pare ca de alalataieri n-a mai vazut nimeni filme bune. Nu-i nimic scriu tot eu...
Am vazut aseara Memento, un film extraordinar.
Frumos si solicitant. Nu il ratati daca aveti ocazia sa-l vedeti.
Se zice ca e cel mai bun film scos anul asta...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Dec 11, 2001 5:14 pm

Se pare ca de alalataieri n-a mai vazut nimeni filme bune. Nu-i nimic scriu tot eu...
Am vazut aseara Memento, un film extraordinar.
Frumos si solicitant. Nu il ratati daca aveti ocazia sa-l vedeti.
Se zice ca e cel mai bun film scos anul asta...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Dec 15, 2001 5:59 pm

Wayne's World e ORIBIL!!!!
numai coloana sonora merita acreditare--e majoritar compusa de Queen
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Sâm Dec 15, 2001 5:59 pm

Wayne's World e ORIBIL!!!!
numai coloana sonora merita acreditare--e majoritar compusa de Queen
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Sâm Dec 15, 2001 6:18 pm

Initial trimis de mirela2001
Wayne's World e ORIBIL!!!!
numai coloana sonora merita acreditare--e majoritar compusa de Queen


E slabut dar nu e chiar "oribil".
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Dec 15, 2001 6:18 pm

Initial trimis de mirela2001
Wayne's World e ORIBIL!!!!
numai coloana sonora merita acreditare--e majoritar compusa de Queen


E slabut dar nu e chiar "oribil".
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Dum Dec 16, 2001 6:07 pm

acum 10 ani cand s-a facut fimul a fost considerat bun..eu l-am vazut si mi s-a parut un film bun, realizat cu un buget de 1 mil $
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » Dum Dec 16, 2001 6:07 pm

acum 10 ani cand s-a facut fimul a fost considerat bun..eu l-am vazut si mi s-a parut un film bun, realizat cu un buget de 1 mil $
Vizitator
 

Mesajde Aliosha » Dum Dec 16, 2001 7:19 pm

Initial trimis de vali
acum 10 ani cand s-a facut fimul a fost considerat bun..eu l-am vazut si mi s-a parut un film bun, realizat cu un buget de 1 mil $


Si a adus castiguri de 128.000.000 $
:)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Dec 16, 2001 7:19 pm

Initial trimis de vali
acum 10 ani cand s-a facut fimul a fost considerat bun..eu l-am vazut si mi s-a parut un film bun, realizat cu un buget de 1 mil $


Si a adus castiguri de 128.000.000 $
:)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Dec 17, 2001 6:18 pm

mie nu mi-a placut!nu prea are farmec....desi ideea in general e ok...

zoolander!!!!!fara subiect!!!cea mai desteapta fraza din tot filmul se vrea a fi "it is not my fault if i have a perfect body!"iar tipu'e varianta masculina a blondelor naturale!!!!!destul de amuzant,totusi...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Lun Dec 17, 2001 6:18 pm

mie nu mi-a placut!nu prea are farmec....desi ideea in general e ok...

zoolander!!!!!fara subiect!!!cea mai desteapta fraza din tot filmul se vrea a fi "it is not my fault if i have a perfect body!"iar tipu'e varianta masculina a blondelor naturale!!!!!destul de amuzant,totusi...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

I will always be The Hurricane !

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 17, 2001 7:15 pm

Am vazut si mi-a placut foarte mult...The Hurricane (A 16 a runda) cu Denzel Washington ! Filmul este povestea unui boxer condamnat pe nedrept la 3 X Inchisoare pe viatza. Va recomand sa nu pierdetzi acest film !
............................................................
Un alt film cu boxeri ce mi-a placut foarte mult a fost The Raging Bull...cu Robert De Niro.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

I will always be The Hurricane !

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 17, 2001 7:15 pm

Am vazut si mi-a placut foarte mult...The Hurricane (A 16 a runda) cu Denzel Washington ! Filmul este povestea unui boxer condamnat pe nedrept la 3 X Inchisoare pe viatza. Va recomand sa nu pierdetzi acest film !
............................................................
Un alt film cu boxeri ce mi-a placut foarte mult a fost The Raging Bull...cu Robert De Niro.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 18, 2001 6:46 am

Va recomand un film care l-am vazut acum vreo 2 ani....si care mi s-a parut foarte bun...printre primele 25 all-time,in opinia mea.
Nu stiu de ce...m-am sculat cu imaginea lui in aceasta dimineatza !
Filmul se numeste LAWN DOGS , la noi a rulat sub numele de "Devon si Trent".
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 18, 2001 6:46 am

Va recomand un film care l-am vazut acum vreo 2 ani....si care mi s-a parut foarte bun...printre primele 25 all-time,in opinia mea.
Nu stiu de ce...m-am sculat cu imaginea lui in aceasta dimineatza !
Filmul se numeste LAWN DOGS , la noi a rulat sub numele de "Devon si Trent".
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 18, 2001 6:49 am

Un film oribil..cu care mi-am pierdut vremea a fost Hanging up (Afurisitul de telefon,in romana). Chiar daca ii are in distributzie..pe Walter Matthau,Meg Ryan,Diane Keaton,Lisa Kudrow.....filmul este sub orice critica !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 18, 2001 6:49 am

Un film oribil..cu care mi-am pierdut vremea a fost Hanging up (Afurisitul de telefon,in romana). Chiar daca ii are in distributzie..pe Walter Matthau,Meg Ryan,Diane Keaton,Lisa Kudrow.....filmul este sub orice critica !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Dec 20, 2001 10:32 pm

Am revazut Snatch. Super comedie.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Dec 20, 2001 10:32 pm

Am revazut Snatch. Super comedie.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Joi Dec 20, 2001 10:39 pm

raginig bull...

snatch e mishto...da nu stiu de ce imi aduce mereu aminte de dogma
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » Joi Dec 20, 2001 10:39 pm

raginig bull...

snatch e mishto...da nu stiu de ce imi aduce mereu aminte de dogma
Vizitator
 

Mesajde Aliosha » Joi Dec 20, 2001 10:44 pm

Da Raging Bull!!!
Mi-am facut o lista cu niste filme mai vechi pe care vreau sa le inchiriez si se afla printre ele.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Dec 20, 2001 10:44 pm

Da Raging Bull!!!
Mi-am facut o lista cu niste filme mai vechi pe care vreau sa le inchiriez si se afla printre ele.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 27, 2001 10:45 am

Doamnelor si domnilor...am avut deosebita placere de a urmari un film monumental....It's a wonderful life ! Un film impecabil ,produs in 1946. Un film minunat...fara pistoale,televizoare,computere,droguri......... un film cum in ziua de azi nu se mai vede !
Actori : James Stewart & Donna Reed...o prestatzie de zile mari...foarte naturala.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 27, 2001 10:45 am

Doamnelor si domnilor...am avut deosebita placere de a urmari un film monumental....It's a wonderful life ! Un film impecabil ,produs in 1946. Un film minunat...fara pistoale,televizoare,computere,droguri......... un film cum in ziua de azi nu se mai vede !
Actori : James Stewart & Donna Reed...o prestatzie de zile mari...foarte naturala.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Subiectiv

Mesajde Werde » Sâm Dec 29, 2001 3:05 am

Sa o luam in ordine:

1. Filme facute dupa jocuri; f slabe dar cu destule efecte speciale -de vazut cand esti pe jumatate adormit-

2. Filme dupa benzi desenate; merita atentie din cand in cand. ex Batman si Spawn -idem 1-

3. Daca te duci pentru a rade cu lacrimi, atunci exact asta iti si ofera -nu e recomandat a fi vazute de mai multe ori-

4. Nu e genul meu de film, dar nu am nimic impotriva

5. Ai vazut cumva '187' manelesux? Ti-l recomand.

6. Dracula? Cate remake-uri are ca nu mai tin minte? In general insa sunt de acord; oricum scopul lor e sa readuca in actualitate filmele vechi (intr-o forma mai slaba, dar macar esti mai impresionat cand vezi originalul).

7. s-a discutat; astept sa mai vad

8. De acord sunt o gramada de filme slabe si f slabe care au ca subiect sportul, dar sunt si filme f reusite "Rumble in the Jungle"?

Intotdeauna vor putea fi gasite noi categorii, dar mai bine ar fi sa ne axam asupra filmelor in general. Aliosha, dupa parerea mea da si tu un motiv cand pui filmele, nu da doar o lista (vezi mirela).

Revenind la subiect, "Never been Kissed". Nu am putut suporta filmul mai mult de 10 minute chiar daca eram plictisit si nu aveam ce face. In general, Drew B nu e una din actritele mele preferate (excluzand ET).
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron