Care E Filmul Vostru Preferat Din Toate Timpurile?

sub lumina lanternei magice

Mesajde SEFU_SCARII » Joi Aug 09, 2007 1:37 pm

jiji scrie:Apropo de 300, poate nu stiai da unii ziceau tocmai de accentele gay date de toti muschii aia expusi ca la galantaru din macelarie, so be careful, ca poti sa vezi gay oriunde daca iti incorzi muschiu...


ba jiji, duten plm, nici nu imi mai vine sa ma uit la el acum, perversule:*
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde jiji » Joi Aug 09, 2007 1:54 pm

Victorieeee! A-)
..., părerea mea, ...
Avatar utilizator
jiji
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SEFU_SCARII » Joi Aug 09, 2007 10:00 pm

vaaai jiji, ce mi-ai facut!
ca sa te iert tre sa accepti o intalnire la o cafea (o sami pun bikinii roz);)
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde noOne2 » Vin Aug 10, 2007 10:18 am

Kigpin! -1996, cu woody harrelson, bill murray si randy quaid/ regizori:fratii farrely (sper ca am scris corect)

Super tare filmul, parodie la happy-end-urile americane care iti fac scarba! aici, personajul pricipal, pe langa faptul ca-i mutilat de soarta, mai si pierde batalia finala (aia cu imagini date cu incetinitorul si muzica de kk)... si totusi e comedie! merita vazut! ~a
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Vin Aug 10, 2007 6:41 pm

"Untouchables".kevin kostner, sean connery, robert de niro, andy garcia
in timpul prohibnitiei in SUA, al capone are stapanire pe Chicago.elliot ness, un agent federal, incoruptibil constituie o echipa cu care incearca sa il incolteasca pe al capone...
bun film
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde Max Him » Vin Mar 28, 2008 9:22 am

...nu as putea numi un film preferat deoarece am mai multe preferate, atat clasice cat si mai recente. Pai, as putea exemplifica: La Ciociara,StarWars, Kramer contra Kramer, La dolce vita, Armagedon, Alien, Cleopatra(vechea versiune), Qvo Vadis, 88 minutes, Nasul la psihiatru, Vidocq, si atatea altele.etc.etc.etc... A, si ar mai fi ultimul film intrat inpreferintele mele: C.R.A.Z.Y.
Asa ca in concluzie, as putea spune ca imi plac in general filmele, mai din toate genurile si mai din toate timpurile.Plus, ce e mai important, nu ...idolizez in mod aparte filmele Made in Hollywood.
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Mar 28, 2008 11:03 am

ca veni vorba ieri: Adio, Falkenberg!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Sâm Mar 29, 2008 12:15 am

"Pe aripile vantului", clar. Iubesc tot ce tine de acest titlu. Filmul e superb, l-am vazut de zeci de ori, nu cred ca o sa ma plictisesc vreodata de el. Pur si simplu nu-i gasesc defect, actori de exceptie, poveste de nota 10, coloana sonora, efecte, costume, totul, ador totul la el. E o adevarata lectie de viata, mereu o s-o admir pe Scarlett. M-a marcat foarte tare, un film ce n-are egal. N-o sa-si piarda niciodata valoarea, nu pentru mine. Vi-l recomand tuturor.
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Anterior

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori