Care E Filmul Vostru Preferat Din Toate Timpurile?

sub lumina lanternei magice

Mesajde damned_soul » Lun Dec 18, 2006 12:02 am

my fav movies are lord of the rings 1, 2 si 3
Be who you want to be, not who others want you to be. Be yourself
Avatar utilizator
damned_soul
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Dum Noi 05, 2006 12:00 am

Se pare ca recomandarea Brunetei care a initiat acest subiect nu prea este urmata ...

Mesajde liviu2002j » Mie Feb 21, 2007 3:06 am

Am citit numai postarile din pagina 1 si pagina 16 (ultima la acest moment) si sa va spun sincer, cu mici exceptii, sintagma "din toate timpurile" din titlul subiectului acestui forum nu prea isi are rostul ... Practic mai bine de 90% din titlurile enumerate sunt ale filmelor produse dupa 1990 ! Imi plac si mie foarte mult Pulp fiction si Parfum de femeie (Scent of a woman) dar consider ca nu pot intrece un film ca Andrei Rubliov (al celui mai mare regizor al lumii: Andrei Tarkovski) sau Vikingii (cu Kirk Douglas si Tony Courtis). In Andrei Rubliov exista un episod fascinant al turnarii unui clopot care singur putea face un film remarcabil, iar in Vikingii, pe langa jocul de exceptie al lui Kirk Douglas, as remarca imaginea extraordinara filmata de operatorul de exceptie care a fost folosit (nu ii tin minte numele). Alte filme excelente: Goana dupa aur, Luminile orasului, Timpuri moderne (regizor Charles Chaplin), Oglinda, Calauza si Solaris (regizor Andrei Tarkovski), Rashomon, Kaghemusha si Visele lui Akira Kurosawa (regizor Akira Kurosawa), Fragii salbatici si Ora lupului (regizor Ingmar Bergman), Siberiada si Cercul interior (regizor Andrei Koncealovski), Cateva zile din viata lui Oblomov (regizor Nikita Mihalkov), Chiriasul (regizor Roman Polanski), ciclul de filme Decalog (Polonia), Satucul meu drag (Cehoslovacia ...), Petrecerea (cu Peter Sellers), Profu' de engleza (titlul original "Renaissance man" cu Danny Devito), Fum de tigara (Smoke), American Beauty. De remarcat ca pe langa filmele de duzina cu batai si toate cele, industria americana de filme produce inca si filme de valoare (nici nu avea cum sa nu faca si asa ceva !). In final as dori sa scriu si o lista de filme romanesti remarcabile: Columna, Rascoala, Osanda, Felix si Otilia, Tanase Scatiu, Croaziera, Concurs, Secvente, Prin cenusa imperiului, Reconstituirea, Faleze de nisip, Duios Anastasia trecea, Morometii, Cuibul de viespi, De ce trag clopotele Mitica ?, Cel mai iubit dintre pamanteni, Ochi de urs, Operatiunea Monstrul, Pacala, Amintiri din copilarie, Un bulgare de huma, Marfa si bani, Undeva in Est.
liviu2002j
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Feb 19, 2007 1:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mie Feb 21, 2007 10:32 pm

sunt impresionata de preferintzele tale, liviule (o parte din filmele de acolo le-am vazut shi eu sau mi-au atras atentzia, din pacate doar o parte)

industria americana de filme produce inca si filme de valoare

te-ash ruga foarte serios sa-mi dai exemple de filme bune produse in ultimii doi ani sa zicem. nu de alta da simt ca nu mai am la ce ma uita...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Cateva titluri ...

Mesajde liviu2002j » Mie Feb 21, 2007 11:28 pm

Inteleg ca imi ceri titluri de filme americane dar din pacate nu prea stiu ce sa-ti recomand din ultimii 2 ani ... In 1995 a fost produs filmul "Smoke" care mi-a atras atentia intr-un mod deosebit. Ar mai fi un film deosebit (nu stiu daca american sau canadian) caruia din pacate nu ii tin minte numele. Oricum este vorba despre un barbat care dupa ce se elibereaza din inchisoare (ospiciu) isi gaseste de lucru intr-un atelier de reparatii auto si isi face prieten un copil al unei vaduve (divortata ?). Dar barbatul cu care intentiona vaduva sa se recasatoreasca este un tip deosebit de violent si badaran pe care in final fostul detinut il si omoara cu atat mai mult cu cat nu isi putuse gasi un loc in societate si singurul loc unde mai putea trai era ospiciul din care venise. Mai este un film american care mi-a atras atentia dar caruia nu i-am retinut numele deoarece l-am vazut noaptea tarziu (atunci cand le dau cei de la TVR1, TVR2 sau TVR Cultural) si nu iti mai scriu subiectul. "American Beauty" este un alt film foarte bun produs in 1999 (deci mai nou) ca si "Pulp fiction" pe care nu ma indoiesc ca l-ai vazut. In categoria filmelor mai usoare dar la fel de bune ti-as recomanda "Profu' de engleza" si chiar si "Steve Zissou: Cel mai tare de pe mare". In orice caz iti recomand sa te uiti pe TVR (pe 1 la "Filme soc si filme sic", pe 2 si pe Cultural, dar noaptea tarziu !) ca poti avea sansa sa vezi filme foarte bune. Daca prinzi Cinemax-ul atunci ai si mai mari sanse. De altfel in prea lunga mea lista am uitat sa adaug cel putin 3 filme foarte bune: Marea crapelnita, Malena si La vita e bella.
liviu2002j
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Feb 19, 2007 1:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Joi Feb 22, 2007 9:46 pm

deci multumesc pentru reply shi pentru recomandari. am notat smoke. american beauty l-am vazut dar nu m-a impresionat. pulp fiction, nici nu l-am vazut :)) despre malena, de asemenea sunt de acord ca e un film bun, deshi unpic dur. dintre filmele pe care le-am vazut eu, ale ultimilor ani, shi care mi-au placut, ash mentziona: pan's labyrinth, donnie darko, pi, tidelandu a fost interesant, 2046 shi spring summer, dintre asiaticele mai recente... ce sa mai zic..., a, trebuie sa mentzionez neaparat ontopic faptul ca filmul meu preferat din toate timpurile e mulholland drive, shi regizorul meu preferat, lynch :D dar shi lost highway mi-a placut foarte mult, deshi e ceva mai incalcit shi mai apasator ca atmosfera. shi ca in general evit filmele intens mediatizate. sunt foarte multe filme mari, considerate bune, de care nu ma apropii. in general cand am facut-o, consider ca mi-am cam pierdut vremea shi am ajuns la concluzia ca nu meritau... but that's just me :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Cristy » Vin Feb 23, 2007 5:35 am

Ai, bre, zici ca n-ai filme bune de vazut si totusi n-ai vazut niciodata Pulp Fiction? De unde presupun ca nici Reservoir Dogs, True Romance, Jackie Brown sau Kill Billl. Urat, urat. Treci la treaba!
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Iulius » Dum Feb 25, 2007 8:49 pm

Shaki scrie:american beauty l-am vazut dar nu m-a impresionat.
(...)dintre filmele pe care le-am vazut eu, ale ultimilor ani, shi care mi-au placut, ash mentziona: pan's labyrinth (...)

Ciudat de tot, dupa parerea mea filmele astea se aseamana. Refugiu in fantastic in cazul Pan's Labyrinth si renuntare (la realitate) in American Beauty.
Emmanuel Goldstein adept
Avatar utilizator
Iulius
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Apr 09, 2006 11:00 pm

Mesajde YouDare4More » Mie Iul 25, 2007 10:52 pm

un top: The 5 people you meet in heaven, La vita e bella (a lui Roberto Benigni), What dreams may come, Crash, Calauza, The pianist, Lost in translation, Eternal sunshine of a spottles mind, The green mile
YouDare4More
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 25, 2007 10:45 pm
Localitate: Iasi

Mesajde eyewitness » Joi Iul 26, 2007 4:57 pm

io zic ca mai ai de vazut multe, fuarte multe filme de-acu incolo :)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iul 26, 2007 6:53 pm

ceea ce ie bine
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde YouDare4More » Joi Iul 26, 2007 11:18 pm

Atat decorul misterior si exotic (eminamente impunator si fascinant pana si in zilele noastre) dar si coloana sonora (John Williams) face din "Memoirs of a Geisa" o capodopera (Globul de aur si 3 oscaruri <scenografie, imagine, costume> ), vi-l recomand cu multa caldura.
Libertatea cuiva de a-si flutura pumnii e limitata doar de varful nasului celorlalti. {Popper}
YouDare4More
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 25, 2007 10:45 pm
Localitate: Iasi

Preferat!

Mesajde ciprianr » Vin Iul 27, 2007 12:20 pm

De departe, cel mai bun, intruneste multe genuri
armaggeddon (parca asa se scrie....)
ciprianr
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iul 03, 2007 10:24 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Vin Iul 27, 2007 4:48 pm

e filmul tau preferat si habar nu ai daca se scrie asa sau nu?

in caz ca ai vazut deep impact , eu zic ca e mai reusit.

p.s. poate merge de putina cearta
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Film

Mesajde ValiEnte » Dum Iul 29, 2007 4:45 pm

Crucisatorul Potyomkin
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde SEFU_SCARII » Dum Iul 29, 2007 7:20 pm

300(si nu sunt dinsmovist!)
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde YouDare4More » Lun Iul 30, 2007 7:35 pm

300 e patetic (nu cu "th" cum ii spun englezii) cap-coada , mai pe scurt o ameteala computerizata in care suprimarea adevarului istoric, cliseele (dea dreptul vlaguitoare ) scenariul ineptic sunt eminamente simptomatice pentru gradul de incultura (cinematografica) ce se combina intr-un maglavais ieftin si cretinoid tipic pseudo-geniului Miller`ian :)
Libertatea cuiva de a-si flutura pumnii e limitata doar de varful nasului celorlalti. {Popper}
YouDare4More
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 25, 2007 10:45 pm
Localitate: Iasi

Mesajde SEFU_SCARII » Lun Iul 30, 2007 8:47 pm

valeu! valeu! pt mine un film este un mod de a ma relaxa nu u prilej de trairi intense!
totusi 300 are un mesaj puternic.hai recunoaste, nu?spre deosebire de memoriile unei gheishe
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde YouDare4More » Lun Iul 30, 2007 10:11 pm

In Memoirs of a Gheisa m-au fascinat in primul rand decorurile (meticulos gandite ce creeaza in cele mai stridente linii traditiile japoneze, chimonourile etaland in culori extraordinare), subtilitatea schemei dramaturgice si imaginea excelenta (director de imagine- Dion Beebe), exceland cu o atentie ce vrea parca sa retina farmecul Japoniei fara a cadea in estetisme ieftine. atu-urile le-as condimenta cu scenariul si regia (Marshall dovedint inca o data ca drumul spre succes tine mai mult de fascinatia publicului spre cultura straina sub ideea de evaziune).
asa,ca un offtopic (la capitolul recomandari) mai citeste din cand in cand o cronica de film, nu am de gand sa dau raspuns tuturor ineptiilor si intrebarilor teribiliste de "script-kiddie" (intreaba si tu un sociolog, eventual o curva... si vei primi reply-ul corespunzator dilemelor tale existentiale asta in contextul in care sunt constient de faptul ca habar nu ai la ce m-am referit anterior ). Or "Memoirs of a Gheisha" l-am socotit o capodopera din varii paradigme (actuale ale artei cineaste) pe care , la cultura ta cinematografica, le vei intelege mai greu. Acum, memorabilul domn poate binevoieste a-mi spune si mie (cu argumentele corespunzatoare) cu ce aduce bun acea palpaiala din joystick in patrimoniul culturii si al artei, al meseriei batar cinematografice?
Daca tu te relaxezi cu asemenea rahaturi comerciale (sau alte minunate gogomanii lejer cretinoide ) atunci poti somnusoriza linistit..
apropo`s, nu ala e mesajul filmului. se pare ca nu ai inteles nimic din el :)
Libertatea cuiva de a-si flutura pumnii e limitata doar de varful nasului celorlalti. {Popper}
YouDare4More
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 25, 2007 10:45 pm
Localitate: Iasi

Mesajde SEFU_SCARII » Mar Iul 31, 2007 4:41 pm

"apropo`s, nu ala e mesajul filmului. se pare ca nu ai inteles nimic din el"

in postul meu nici macar NU AM SCRIS care e mesaju filmului, se pare ca TU nu ai inteles nimic din el bai buolue(vaco).
miam dat si eu o parere civilizat ca tot omul (kant emir sami fie martor), fara insulte si alte intepari, dar iata ca se gaseste cate un frustrat care sasi verse nervii pe o alta persoana din orice motiv, in cazul de fata contradictia dintre el (ea) si acea persoana pe baza ununi film de mare succes "Memoirs of a Gheisha"(film pt gay in special).
YouDare matale nu o sa intelegi niciodata un film ca "300" pt ca are pre mult caracter pt tine, adica e un film pe care un barbat il intelege(nu un gay sau o femeie).
Esti genul caruia ii place Brokeback Mountain,film la care eu de ex eram cat pe aci sa vomit inainte sa arunc dvd-ul pe geam.
gusturile nu se discuta. eu miam dat o parere, tu critica filmul si nu pe mine.
tot nu miai spus ce mesaj transmite "Memoirs of a Gheisha".
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde YouDare4More » Mar Iul 31, 2007 10:52 pm

Daca tot eram la capitolul recomandari, un alt film marcant prin prezentarea tendentios-negativa a stilului de viata american si zugravirea ipocriziei, rautatii si vulnerabilitatii cetatenilor de peste ocean este "Dogville". Firul narativ e simplu si se poate rezuma usor: o tanara pe nume Grace ajunge in orasul Dogville in incercarea ei de a se ascunde de niste gangsteri enigmatici. Este ajutata de Tom, in inima caruia infloreste o prietenie mai mult decat dezinteresata fata de ea , si de localnici, care initial sunt primitori, acceptand sa o protejeze in sanul comunitatii lor.Drept recompensa, frumoasa Grace accepta sa presteze mici munci casnice si oarecum inutile. Din nefericire oamenii incep sa isi arate coltii ascutiti pe masura ce afla de ascunzatoarea din Doville incepand sa o dispretuiasca progresiv cerandu-i sa munceasca din ce in ce mai mult. Apare astfel o schimbare brusca de statut, eroina devine o sclava, victima a violurilor repetate. Este interesant de urmarit finalul povestii ce aduce o reperatie morala , un sfarsit imprevizibil pe departe happy. Prin faptul ca Von Trier (regizor pseudo-neutru si ce e cel mai interesant, nu a traversat niciodata oceanul filmand totul in studio ) a ales in final sa-si faca filmul sub forma unei piese de teatru reprezinta de fapt un experiment mai mult decat interesant. Mesajul desprinzandu-se aparent fluent are la baza ridiculizarea conditiei si caracterului uman, care in lipsa constiintei poate deveni cel mai de temut dusman. Accentul cade mai mult pe dialoguri si expresivitatea actorilor ce te face pe deplin sa crezi ca procesele mintale ale dogvillezilor sunt extraordinar de transparente si intens verosimile.

offtopic: mic cuvant pentru "seful" de scara (trib sau ce`o fi el) in ciuda asa ziselor insulte si pseudo-argumentari tipice vedetismelor de periferie, cred ca voi fi nevoit sa fac efortul sa te ignor, inainte sa-mi schimb parerea ca nu ai fi irecuperabil.. si nu te mai ataca.. prin gunoiul de mai sus nu vei primi laude ci compatimire. In plus nu ma pasioneaza cu nimic sa ma contrez cu tine pentru ca e timp irosit si eu nu am asa ceva. Fii rational tatuca .. (apropo`s referitor la Brokeback Mountain, rolurile sunt puternice, imaginea buna insa nu iese din mediocritate, uneori oscarurile nu reprezinta nimic, chiar nimic). Eu nu as categorisi niciodata un film ce pleaca de la un graphic novel si care abunda in efecte speciale ieftine si pateaza adevarul istoric cu atata prost gust ca fiind un film cu caracter (u brainiac you ! ). A fost bun si 300 la ceva, cel putin m-am putut amuza copios cu replici hidoase si cretinoide: Xerxes grijuliu intr-o secventa preciza ca el va cuceri toata Europa! Europa! Europa! Nici mai mult, nici mai putin decat Europa voia s-o cucereasca Xerxes, saracu'! :) Si totusi am asa un supozition ca si tu si Miller sunteti cam paraleli cu arta cineasta (dovedeste-mi ca nu e asa) , BARBATULE !!! :)
P.S. Inainte de toate acestea ce-ar fi sa-mi explici cu argumentele corespunzatoare ce inseamna un film cu caracter. Sau nu esti capabil sa porti o discutie bazata pe logica si argumentare?
Libertatea cuiva de a-si flutura pumnii e limitata doar de varful nasului celorlalti. {Popper}
YouDare4More
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 25, 2007 10:45 pm
Localitate: Iasi

Mesajde cr3tz » Mie Aug 01, 2007 8:48 am

youdare4more filmul 300 este facut dupa benzile comice ale lui frank miller.

Plot Outline:
Based on Frank Miller's graphic novel about the Battle of Thermopylae in 480 B.C


asa ca nu te mai caca pe tine cand judeci un film.una ce iti doreai tu sa vezi si alta e ce iti ofera el tie.eu zic sa te mai interesezi si dupa sa arunci cu caca sper lume da?


ia memoriile gheisei e un caca de film american.in vecii vecilor nu se vor comporta japonezii cum ai vazut tu in film.e doar o poveste romanta.astia calca in picioare onoarea japonezilor,lucru care pe mine a reusit sa ma surprinda.


sfatul meu: sa te interesezi mai bine si dupa sa iti dai cu parerea,asta in cazul in care parerea ta se vrea avizata.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde YouDare4More » Mie Aug 01, 2007 11:33 am

:)
copilu` esti patetic si nu pot decat sa te compatimesc, citeste o cronica de film (ti le recomand pe cele ale lui Robinson, Kenneth Turan
si Gorzo, urmareste tot ce tine de geniul Tarkovsky, Hitchcock, Scorsese samd. Ti-am prezentat un statement valid, realizat intr-o deplina cunostinta a circumstantelor. Nu ti se pare ca, ocupandu-ma cu asa ceva (scriindu-i cronica), stiu despre ce este vorba in Memoirs ...mr cineast de carton ?? Apropo, ai putea sa-i faci si tu o cronica sau sa-mi aduci mai mult de 3 argumente (corespunzatoare) cum ca Memoirs e un film asa cum l-ai categorisit tu? (cu un limbaj fluent, stiintific si adecvat , fara locutiuni si termeni pe care ii folosesti cu baietii, in fata blocului). Parerea mea este ca pana atunci ramai la statutul de paralel cu cinematografia si arta cineasta si ca 300 este un film pentru oameni subdotati. a bon etendeur...
Libertatea cuiva de a-si flutura pumnii e limitata doar de varful nasului celorlalti. {Popper}
YouDare4More
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iul 25, 2007 10:45 pm
Localitate: Iasi

Mesajde SEFU_SCARII » Mie Aug 01, 2007 5:59 pm

de la cate cronici de film ai citit ai ajuns la concluzia ca un oscar nu inseamna nimic?
cam cati din atatia mari critici de film au produs un film de mare succes?
un film este un hobby pt mine ca si forumul asta dealtfel, nu ma atac, ca nu am de ce!
esti tu desteapta da asta nu inseamna ca esti si inteligenta!
nu te lua de mine ca sar putea sa ma iau dupa tine.nu vorbi in necunostinta de cauza despre altcineva!
aroganta mai mare ca tine am mai vazut.tot pe internet.doar aici se dezvaluie talente asemenea tie, si nimeni nui vede???
cine esti? a auzit cineva de tine? macar Mos Craciun, sati aduca cadouri...
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde punct » Vin Aug 03, 2007 5:15 am

300 :rulz: .acest'' maglavais ieftin si cretinoid, ameteala computerizata ,cliseele (dea dreptul vlaguitoare ) scenariul ineptic'' mi-a placut la nebunie.
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Aug 03, 2007 9:06 am

300 sux. e slabutz. cu exceptia catorva imagini calumea (si alea putine), in rest e bah.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Vin Aug 03, 2007 4:00 pm

bun.topicul era :care este filmul vostru preferat.
postez, dupa care se ia omul de mine ca sunt incult etc.
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde kant emir » Vin Aug 03, 2007 8:51 pm

sefuletule, ti-ai cam cautat-o

(shapoi, casatz zic drept, YouDare4More comenteaza mai fain decat tine, nah!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Vin Aug 03, 2007 11:26 pm

da io ceam facut nenea???
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde jiji » Mie Aug 08, 2007 8:43 pm

N-ai facut nimic, da totusi, filmu tau preferat "din toate timpurile" e unu aparut chiar anu asta?

Apropo de 300, poate nu stiai da unii ziceau tocmai de accentele gay date de toti muschii aia expusi ca la galantaru din macelarie, so be careful, ca poti sa vezi gay oriunde daca iti incorzi muschiu...
..., părerea mea, ...
Avatar utilizator
jiji
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Aug 09, 2007 8:21 am

Cool Hand Luke, a fost pentru multa vreme.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator