Teatru

basmul de dupa cortina

Mesajde pacha » Vin Noi 17, 2006 11:48 am

75% din tinerii nostrii nu au vazut un spectacol de teatru.Ieri pe la stiri.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde hekel » Joi Noi 23, 2006 3:34 pm

...va recomand..celor din Constanta....si cred ca se va juca si in bucuresti,piesa compusa serenada si vulpea filosof...e bestiala!!!!!!!!!!..e combinatia perfecta intre amuzant si profund....foarte buna....a luat premiul pentru cea mai buna piesa off-off brodway,in new york
hekel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 05, 2005 3:00 pm
Localitate: constanta

Mesajde gabuba » Dum Dec 03, 2006 11:17 pm

Trilogia belgradeana de la Casandra, cu stundetii de la actorie anul IV. Un spectacol foarte bun. Azi l-am vazut a doua oara. Toti sunt excelenti. O generatie de exceptie. Te incarci cu entuziasmul, talentul si energia lor. Unde mai incape ca-mi pare un text foarte bun. Comic si dramatic simultan. De vazut. S-a notat, da? :)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde anamia » Lun Dec 04, 2006 4:36 pm

teatrul national:"neintelegerea" , regia felix alexa, mariana mihut, irina movila, lamia beligan, mihai calin, matei alexandru.
foarte bun spectacol.
excelent mihai calin. irina movila mi s-a parut cea mai in rol. solicitanta piesa dar actorii se achita foarte bine de "datorie" . a meritat.
anamia
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Noi 09, 2006 6:33 pm
Localitate: bucuresti

bravo

Mesajde COLLINS » Sâm Feb 10, 2007 8:48 pm

hekel scrie:...va recomand..celor din Constanta....si cred ca se va juca si in bucuresti,piesa compusa serenada si vulpea filosof...e bestiala!!!!!!!!!!..e combinatia perfecta intre amuzant si profund....foarte buna....a luat premiul pentru cea mai buna piesa off-off brodway,in new york

foarte bunaaaaa piesaaaaaaaa
COLLINS
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 25, 2007 7:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde hekel » Sâm Feb 10, 2007 9:34 pm

am revazut Dulceamar de curand,si am fost surprinsa..placut...acum se joaca pe gradene...eu l-am vazut si la premiera,cand se juca in sala..e altceva...e foarte ciudat ,dar misto...parca am vazut alta piesa.Daca as avea ceva de reprosat teatrului din constanta..e proasta publicitate...aa...si "Buna seara,domnule Wilde"..am vazut spectacol..si sincer..nu se ridica la nivelul celorlalte
hekel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 05, 2005 3:00 pm
Localitate: constanta

Mesajde shiona » Sâm Feb 10, 2007 11:53 pm

sunt chiar curioasa cum este "Serenada si vulpea filosof",cunosc textul si l-am vazut jucat (ce-i drept de o amatoare, dar foarte talentata). "Buna seara,domnule Wilde" intr-adevar mi-a lasat un gust amar.
Proasta publicitate?...nu as prea zice, mai degraba dezinteres din partea locuitorilor
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde COLLINS » Dum Feb 11, 2007 2:05 pm

shiona scrie:sunt chiar curioasa cum este "Serenada si vulpea filosof",cunosc textul si l-am vazut jucat (ce-i drept de o amatoare, dar foarte talentata). "Buna seara,domnule Wilde" intr-adevar mi-a lasat un gust amar.
Proasta publicitate?...nu as prea zice, mai degraba dezinteres din partea locuitorilor

Pai...mergi sa o vezi . Cred ca se joaca saptamanal. Mergi sa vezi si "DULCEAMAR" :aplauze2: . Sunt doua spectacole opuse ca gen dar sunt superbe amandoua. Si amandoua sunt montate de regizori straini. Iar actorii si dansatorii fac performanta in ambele.Suuuupeeer!
COLLINS
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 25, 2007 7:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Dum Feb 11, 2007 2:16 pm

nu mai dati reply la tot postul precedent.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde COLLINS » Lun Feb 12, 2007 11:24 am

"Serenada si vulpea filosof" se joaca Duminica 18 februarie , Shiona...
COLLINS
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 25, 2007 7:11 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde shiona » Dum Feb 18, 2007 10:59 pm

"Serenada si vulpea filosof"...well, ce pot sa zic, text foarte bun, momente funny, interpretare inedita, dar a fost ceva ce totusi nu mi-a placut, ceva ce am observat la tot mai multe piese in ultimul timp, tot mai multa sexualitate si nuditate in piesele de teatru
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Mar 08, 2007 10:02 am

ultima oara am scris in decembrie. acum, in martie, va trimit tot la o piesa la casandra (sau doua)
prima este: "CUI I-E FRICA DE VIRGINIA WOOLF" - pe care personal am vazut-o de doua ori si am s-o mai rumeg de cateva, cu studentii domnului cojar, din care se remarca deja actrita mea fetish anume Florina Gleznea; pe care o puteti vedea de asemenea si in "INCEPEM", unde face un rol total opus primului.
In Cui i-e frica de Virginia mai joaca Ionutz Grama, Sanziana Nicola, Emil Mandanac, regia fiind semnata de o studenta in anul IV, Mariana Camarasan. Care a mai avut in vara un spectacol f misto la curtea veche, despre care am povestit si aici.
ah, si apropos, intrarile sunt moca. veniti cu cateva zeci de minute inainte sa se dea drumul in sala ca sa fiti siguri ca va introduceti.
...si daca stati pe langa putoi de scoala generala care vorbesc la telefon si au comentarii cretinoide in timpul actului artistic, nu va sfiiti sa le aplicati cereasca muma de bataie. asa, preventiv. :)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde trinny » Lun Apr 16, 2007 2:49 pm

am vazut cateva piese foarte bune in ultima vreme, si anume henric al IV-lea (geniala piesa...il ador pe luigi pirandello!...mi-au pacut foarte mult marcel iures- ce sa nu-ti placa la el?-, camelia maxim si razvan vasilescu), portretul lui dorian gray si un tango mas (razvan mazilu si monica petrica sunt incredibili; va recomand cu multa caldura piesa. cu siguranta va va placea)
Avatar utilizator
trinny
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 15, 2007 11:00 pm

Mesajde dutchess » Mie Sep 16, 2009 10:28 am

RIP Nicu Constantin! 31 iulie 1939 - 15 septembrie 2009

Anecdote pierdute - Tamara Buciuceanu & Nicu Constantin
[color=Indigo]"Somnul ratiunii naste monstri"[Francisco Goya][/color]
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde dutchess » Mie Noi 11, 2009 4:40 pm

RIP Gheorghe Dinica! 1 ianuarie 1934 - noiembrie 2009

Gheorghe Dinica si Jean Constantin in Revansa
[color=Indigo]"Somnul ratiunii naste monstri"[Francisco Goya][/color]
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Teatru

Mesajde limarom » Lun Aug 13, 2012 12:16 pm

Personal, mi-a placut "De ce fierbe copilul in mamaliga" cu Adriana Trandafir si Ada Milea. Ada Milea face si muzica spectacolului daca nu ma insel. este o piesa foarte interesata, cu un mesaj deosebit. Imi place foarte mult de Ada si de Adriana Trandafir. piese este la Odeon. nu stiu acum daca se mai joaca. Un alt actor preferat ale carui piese le vad intotdeauna cu placere, este Horatiu Malaele. ultima piesa vazuta a fost Revizorul. am tot respectul pentru acest mare actor.
www.limarom.ro
limarom
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Aug 13, 2012 11:37 am
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Teatru

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron