Arme de razboi

slujba mintilor iscoditoare: nu crede, cerceteaza!

Mesajde Plutonian » Vin Mai 06, 2005 12:19 am

hai noroace!!!
apropo de armament romanesc ia uitativa voi aci sa vedetzi cam tot ce produce tarisoara noastra la momentu asta :)e pagina e putin cam neupdatata dar nui nik:)
http://tpb.traderom.ro/En/Cd/PATROMIL/PATROMIL/intrare.htm
astept reactiile voastre:):) sper sa avem ce discuta dupa ce va uitatzi acolo
Plutonian
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 02, 2005 9:24 am
Localitate: galati

Mesajde MiG29 » Vin Mai 06, 2005 12:47 pm

Destul de frumos ce apare pe acolo,dar nu e nimic impresionant cu adevarat.Probabil insa ca niscai cumparatori din lumea 3a s-or gasii si ptr ce produc ai nojtrii.Sunt convins ca cam acelaj chestii le fac si ungurii si polonezii si sarbii si cehii ca sa nu mai vb de rusi sau ucrainieni.
oricum mi-a placut computeru ala anti-soc,chiar daca configuratzia e depasita.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde aurelmarcel » Vin Mai 06, 2005 2:48 pm

nu direct din lumea a treia, mig-ule . Pai in urma cu vreo 2-3 ani am aflat , uimit , ca yankeii cumparau cel mai mult armament de la noi. Bineinteles ca dupa aia am aflat ca ala il livreaza in tarile din lumea a treia, adica factiunilor de acolo pe care le sprijina ei.
Asa ca ne putem da mari ca, cumpara USA arme de la noi. ~p
aurelmarcel
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Mar 16, 2005 4:11 pm
Localitate: romania

Mesajde memetshot » Vin Mai 06, 2005 2:58 pm

bai...aia in lumea a 3-a au ajuns acolo ca nu dau bani pe prosti gen macare masini si alte daste ci pe arme. deci sa firam mandri
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde aurelmarcel » Vin Mai 06, 2005 3:02 pm

ce sa zic, industria noastra de armament a ramas clar in uma. Si e greu sa faca fata daca nu se baga bani seriosi in cercetare. plus ca au pierdut multe piete de desfacere si mai mult daca un producator strain are chef sa scoata unul romanesc de pe piata, da o spaga la un ministru sau la alt oficial si treaba e ca rezolvata. :mad:
aurelmarcel
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Mar 16, 2005 4:11 pm
Localitate: romania

Mesajde aurelmarcel » Vin Mai 06, 2005 3:06 pm

normal, cat e copilu de mic la ei, tre' sa se tina neaparat de un kalashnikov.
aurelmarcel
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Mar 16, 2005 4:11 pm
Localitate: romania

Mesajde SOD » Vin Mai 06, 2005 6:34 pm

LS. scrie:Nu Sod...nu cu tine si nici cu altii care n-au habar!

Sanatate................

brava ba leseule. vrei sa fii capitanul nostru? pishate ba pe noi...
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Panzer6 » Dum Mai 08, 2005 12:00 pm

Plutonian scrie:oki ii multumesc colegului L.S.
e un tip tare de tot care stie sa dea cu paru cand ceea ce zice el este discutat de altcineva
dragul meu L.S aceasta se cheama discutzie in contradictoriu si nu trebuie
sa fii rautacios cand altcineva vine cu oareceva argumente
in ceea cel priveste pe Rambo ii recoman Scoala de Aplicatzii a Fortelor terestre "Fagaras"
si de google ce sa zic e intradevar un loc plin de date interesante si chiar il folosesc cu placere si nu vad nimic rau in asta
oricum te astept in continuare cu o discutie bazata pe argumente si date
asa ca sa aratam ca ne preocupa ceea ce se discuta aci:)

din 1996 se afla in stadiu de proiect si de 3 ani in fabricatzie un ak
de fabriacatie romaneasca de cal 223(5.56X45)
iar de anul trecut se afla in stadiu de testing tot o arma romaneasca
care nare nici o treaba cu ak si care seamana izbitor de mult cu HK G3
tot in cal223Remington
chiar e tare ideea despre baionete:)
mai vb:)

Chestia cu ak romanesc de calibrul 5,56 am auzit-o si eu si chiar am vazut-o la expomil 2003. Nu cred sa fie o gluma.Nu am auzit inca lucruri concrete despre performatele armei dar pot sa va spun ca arata al dracu' de futuristic.
Avatar utilizator
Panzer6
Junior Member
 
Mesaje: 103
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde stefan » Dum Mai 08, 2005 3:58 pm

Lasati-l mah pe LS, el e cu capu. Si mai e si oltean, deci a vorbi fara a spune nimic e un fel de a fi pentru el.

Chiar, LS, tu fusasi securist cumva? Nu de alta, dar de fiecare data cand cineva te contrazice faci spume, sa fie obisnuinta?
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde aurelmarcel » Mar Mai 10, 2005 12:14 pm

;e N-are rost sa va certati, mai bine vorbim de subiectul forumului astuia
aurelmarcel
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Mar 16, 2005 4:11 pm
Localitate: romania

Mesajde memetshot » Mar Mai 10, 2005 1:51 pm

LS: astia e arabi bre...ia zile tu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde LS. » Mar Mai 10, 2005 5:51 pm

N-ai sa vezi Arabi asa fraieri Hombre..sigur pe aici sunt doar unii care sug sosete de Arabi!

Iar despre arme, sigur n-au habar ca Arabii...au doar un pc. conexiune la net. platita de taticu si sigur acces free pe Google!

Ma intreb de ce nu a raspuns Plutonian la nici un semn de indoiala a autentitatii celor spuse de el........................

Si l-a adus ca ajutor pe Fane....al maestru diplomat in al de arme..........si acum si pe tine Meme!!!!!!!!

LS.
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Mai 10, 2005 6:23 pm

LS,

Deci numai oligofren, nici macar securist. Neinteresant. N-am nici un fel de jena la intalnirea numelui tau, ma doare fix in poolah. Hai, du-te sa vorbesti cu vocile din capul tau. Ca banu ti l-ai asigurat.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde LS. » Mar Mai 10, 2005 7:24 pm

Fane...inchide gura, ca sa nu-ti mai intre pishu...probabil de aia iti puteeeeeeeeee!!!!

btw Fane.....pishu si in banu tau!!! Probabil ca acum treci la suge shosete pe la Admini!

LS.
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Mai 10, 2005 7:35 pm

Hai sugi poolah, du-te-n barlogu de unde-ai scapat.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefan » Mar Mai 10, 2005 7:36 pm

Du-te mah in poolah mea de oligofren.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefan » Mar Mai 10, 2005 7:43 pm

LS., du-te bre in vizuina de unde ai scapat. Si vezi, mai usor cu distonocalmu.

Pishu si noi in gura ta, ca sa nu facem discriminare.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde LS. » Mar Mai 10, 2005 7:58 pm

Deocamdata doar eu ma pishu in gura ta si asa in spumele agoniei, te duci sa ceri banarea!!

Probabil ca nici retalina nu ajuta in cazul tau de copilash ce nu are acces la fete!!

Am impresia ca te cunosc de pe alte forumuri...nici acolo n-ai facut mai mult decat aici....in loc sa raspunzi on -topic, doar exersezi, cand dreapta, cand stanga!!

Fane....ai ceva de zis in legatura cu armele???????? Daca nu, lasa-ne si dute la filme gen Ramboooooooooooooo!!
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Mai 10, 2005 10:46 pm

Da cu thread-u asta ceatz avut?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Mai 11, 2005 10:57 am

rugaminte: se pot sterge posturile offtopic cam de la ultimu alu plutonianu incoa?

LS: termina si tu cu caacturile alea. daca ai ceva de spus spune direct fara pisati si cacati. pana amu nam vazt la tine decat un gica contrism

MULTAM....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde LS. » Mie Mai 11, 2005 12:14 pm

Meme....de la mine n-ai sa vezi Gica Contra, decat cand cineva doar scrie avand impresia ce si stie ce scrie.

Eu personal n-am inceput cu al de cacati si psishati.....dar cand primesc asemenea comentarii la adresa mea, sa nu te astepti sa nu replic. Doar is tzaran prost, ce dracu.

Eu revin acum on-topic...care era intrebarea??

LS.
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Mai 11, 2005 5:04 pm

http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=390039&postcount=180

intradevar...ai fo la obect .... fuarte la obect.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde LS. » Mie Mai 11, 2005 9:26 pm

5.45!! Comprende??
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Joi Mai 12, 2005 6:06 pm

Bai Ma-Cred-Bivolaru de banie, posturile tale sunt 5% despre arme, restul numai jigniri si aere de mare maimutza smechera. Argumente zero. Te apuci sa scrii posturi, dar nu ies decat glume de doi lei si jigniri. Ii iei pe altii de sus, dar tu nu legi doua vorbe ca lumea. Arata-mi mie unde ti-ai sustinut pertinent macar una din afirmatiile tale.

Poate pe forumul ala cuminte unde te dai ca moderator te pupa toti in penis de cand le sponsorizezi intalniri, dar aici nu te prea baga nimeni in seama, si daca nu inveti sa legi doua vorbe n-o sa-ti dea nimeni dreptate. Mai baga si tu o poza cu o masina, o casa, ceva, doar doar o cadea cineva pe spate. Aici esti un user obisnuit si nu pica nimeni in cur la fiecare cuvant al tau. Ghinion.

Ma stii de pe alte forumuri? Ma indoiesc, dar poate o sa faca al tau cunostinta cu neste iesiri gen LS., sa vedem cum rezista la pishu.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Vad ca te roade tare la ficatei Fane......

Mesajde LS. » Joi Mai 12, 2005 6:47 pm

stefan scrie:Bai Ma-Cred-Bivolaru de banie, posturile tale sunt 5% despre arme, restul numai jigniri si aere de mare maimutza smechera. Argumente zero. Te apuci sa scrii posturi, dar nu ies decat glume de doi lei si jigniri. Ii iei pe altii de sus, dar tu nu legi doua vorbe ca lumea. Arata-mi mie unde ti-ai sustinut pertinent macar una din afirmatiile tale.

Poate pe forumul ala cuminte unde te dai ca moderator te pupa toti in penis de cand le sponsorizezi intalniri, dar aici nu te prea baga nimeni in seama, si daca nu inveti sa legi doua vorbe n-o sa-ti dea nimeni dreptate. Mai baga si tu o poza cu o masina, o casa, ceva, doar doar o cadea cineva pe spate. Aici esti un user obisnuit si nu pica nimeni in cur la fiecare cuvant al tau. Ghinion.

Ma stii de pe alte forumuri? Ma indoiesc, dar poate o sa faca al tau cunostinta cu neste iesiri gen LS., sa vedem cum rezista la pishu.



Fane.....nu iau pe nimeni pe sus....doar pe al de fraieri ca tine si cei ce te-au adus aici ca ajutor!!!!!!! Peste tot am sustinut si dovedit afirmatiile mele, fapt care te scoate ridicol impreuna cu cei ce-i tii in brate..........Poate arata vijelia sa unde a afirmat el ( adica fane.....de la stefan sau stufa ) ceva legat cu titlul acestui topic??????????

Mie nu trebuie sa-mi dea cineva dreptate....capsici hombre??? Pustane de Dallas...sa dea DOMNU SA AJUNGI SI TU LA MASINILE MELE ( deocamdata ajungi doar la BA***** mele ) si la case, cand ai sa cresti mare...dar ma indoiesc!!!

In legatura cu cazutu-n cur...eu am alte preferinte, dar daca asa iti place tie, in anal, sa-ti fie de bine...mare e Gradina lui Dumnezeu si multi ii sar gardu, poarta fiind deschisa...chiar tu si aia care au vazut si au tras cu
M-4 la Constanta..........

LS.

TE OFTICI CA TOTI MA PUPA-N PENIS???????? probabil a inca n-ai trecut de faza orala limbricule..........bleaaaaaahhhhhhhhhhhhhhh!!
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Mai 12, 2005 7:43 pm

Bah L.S. io m-am saturat de tampeniile pe care le debitezi, si mai ales de lipsa ta de argumente.Ai facut (da in principal tu cu aerele tale de Stie-tot)threadu asta varza.Cineva care ie in masura sa staerga pliz toate off-topicurile de pe acest thread (inclusiv postu asta).
Mersi.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Mai 12, 2005 8:09 pm

migule o luna iti garantez ca ai scapat de LS. ce-o fi dupe, mai vedem

scuze offtopic, continuati
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Mai 13, 2005 10:36 am

AK-107 uses the Russian 5.45mm round while the AK-108 uses the NATO 5.56mm.


asa deci....ce zicea LS?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde DasReich » Mie Aug 03, 2005 9:41 pm

era asemanatoare pusca de asalt STG43 cu ak47 eu cred k rusii au copiat dupa ea.Cine mai avea pusca de asalt in WW2?BAR-ul american?
DasReich
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Aug 03, 2005 8:49 am
Localitate: bacau

Mesajde Plutonian » Lun Aug 15, 2005 11:41 pm

in mare parte ak 47 este copiat dupa stg dar nu in totalitate tov. mihail t. kalashnikov
nu a facut sa fie decat un bun vizionar si inginer el punand cap la cap o serie de calitati ale diferitelor arme aparute ptr a o obtine pe cea mai buna(teava lui ak este copiata de la pusca arisaka japoneza )
Bar american nu e arma de asalt e mai mult o o pusca mitraliera
sal baieti scuze ca nam mai intrat :)
Plutonian
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 02, 2005 9:24 am
Localitate: galati

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Stiinta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron