NATO & UE

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

NATO & UE

Mesajde SOD » Vin Apr 02, 2004 9:06 am

si iata ca am intrat si in NATO. ne-am chinuit si ne-am strofocat o groaza de timp si am intrat. acelasi lucru se intampla si cu UE. ne chinuim si la un moment dat o sa intram si acolo.
intrebarea mea e cu ce ne ajuta lucrul asta?cu ce ma ajuta pe mine, cetatean roman? ca daca raman doar cu mandria ca-s roman acceptat in NATO nu ma coafeaza cu nimic.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Apr 02, 2004 9:15 am

Pa mine nu ma incalzeste cu nimic. Poate o punem si noi de-o bomba ceva. Voi astia de umblatzi prin Bucuresti avetzi grija, nu vreau sa va bocesc.:D
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde RooT » Sâm Apr 03, 2004 1:19 am

eu:

In the early years, much of the co-operation between EU countries was about trade and the economy, but now the EU also deals with many other subjects of direct importance for our everyday life, such as citizens' rights; ensuring freedom, security and justice; job creation; regional development; environmental protection; making globalisation work for everyone.

The European Union has delivered half a century of stability, peace and prosperity. It has helped to raise living standards, built a single Europe-wide market, launched the single European currency, the euro, and strengthened Europe's voice in the world.

nato:

Q: What does NATO do?


[indent]A: The North Atlantic Treaty Organisation (NATO) is an alliance of 26 countries from North America and Europe committed to fulfilling the goals of the North Atlantic Treaty signed on 4 April 1949. In accordance with the Treaty, the fundamental role of NATO is to safeguard the freedom and security of its member countries by political and military means. During the last fifteen years, NATO has also played an increasingly important role in crisis management and peacekeeping.


For more information, please see: Welcome to NATO


[/indent]
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Apr 05, 2004 10:16 am

uuuuuuuu, ce de semne, linkuri shi culori :D
It has helped to raise living standards

poi da, da' tot pe aia care se ajuta singuri, in primu' rand. ca nush in ce dizgratzie s-ar fi aflat germanica acuma, daca nu era in UE. (ca fapt divers, elvetzia nu e in ue shi nici nu se inghesuie) deci ii ajuta pe cei care vor shi mai ales pot shi au cu ce.
making globalisation work for everyone.
built a single Europe-wide market,

nishte dezderate. io le numesc utopii.

din punctu' de unde stau eu shi privesc, cel mai important beneficiu de pe urma lu' intrarea prin asemena aliantze shi uniuni mi se pare ensuring security and justice, mai ales prima shi foarte importanta shi a doua. shi pana una alta tot in europa suntem, shi daca duamne fereshte ie sa-tz ia foc o casa tot vecinii te ajuta sa stingi incendiul, nu ashteptz sa vina pompierii din SUA.
pe de alta parte, dpdv al cerintzelor, cu NATO a mai fost cum a mai fost, da' cu UE e durere.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Apr 05, 2004 10:31 am

pai puate le esplica cineva tzaranilor nostri de avantajele intrarii in UE incepand cu faptul ca trebe sa-si arda viile existente si sa planteze numa butasi de soiuri selectzionate obtinuti contra cost ,continuand cu interzicerea folosirii ingrasamintelor chimice ca sa creasca shtiuletele cat ghinda da creste ecologic si terminand cu minim 5 vaci ori nimic si un medic de familie la vacile alea binenteles tot contra cost. si asta e duar inceputul...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Apr 05, 2004 10:36 am

tragedia e ca oamenii simpli nu realizeaza ce inseamna organismele astea. am fost la tzara in week-end-ul asta si sa vezi ce se bucurau tzaranii ca am intrat in nato de parca le marisera pensiile.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Apr 05, 2004 10:36 am

Am purtat o discutie politica acum vreo 5 zile, cu popa de la biserica din spatele lu´ Tomis. Zicea el: "Numai noi o sa raminem pe afara. Bulgaria cred ca va intra, noi nu. Crede-ti dumneavoastra ,ca minishtrii si aia de sus chiar incearca sa de-a curs cerintzelor? Pai, daca intram, cum mai fura omu´? Astia cu bani ne tin pe loc. Ne fac sclavii lor!"

Eu unul ii dau dreptate. Si eu as face tot posibilul sa nu intram, daca as fii vreun ministru prin parlament.

In alta ordine de idei, intrarea in NATO nu ne afecteaza cine stie ce (vorbesc de nivel de trai). O sa bagam ceva mai multi bani in armata, sa o modernizam. Dar pe noi, astia de rind, nu ne "coafeaza" cu nimic.

Cu EU este alta treaba. Eu vad intrarea in EU (daca o sa reushim!!) singura cale de a scapa de coruptie! Da-o dracu de treaba! 14 ani de la revolutie si unde sintem??? Tin minte si acum ce zicea maica-mea atunci: "Lasa mama, ca va fi si la noi bine peste vreo 10 ani"! hahahahaha...10 ani my ass.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Apr 05, 2004 10:38 am

alexule, tu ai casa? adica esti proprietar ?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Apr 05, 2004 10:47 am

Sint SOD-ule, din ´92. Am cumparat apartamentul (fosta propietate de stat) cu 12 milioane. Si acum mai dau cite 150 000 lei pe luna! :yD


Am gresit, din ´95 nu ´92!
Sa mor daca mai tin minte..trebuie sa ma uit acasa pe hirtie. Stiu ca mai am putin si o achit..:)
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Apr 05, 2004 11:04 am

ie o tanpenie, io daca nu ne dadea liber vineri abar n-aveam ca-s in nato, voi ashtia care le avetzi cu politica putetz sa imi spunetz si mie de ce s-a petrecut asha brusc?

xkran, fuarte frumos mesaju tau da n-am priceput ce ai vrut a zice... cam ca si cu intrarea in nato.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Lun Apr 05, 2004 11:05 am

inseamna ce te numeri printre cei fericitzi. eu nu sunt proprietar. si daca intram in ue, o sa vina un domn bogat care o sa cumpere proprietatzi si mai ia-tzi cataline casa daca potzi.pentru ca omul cel bogat o sa vanda la pret european iar eu o sa am salariu de roman. ce-mi ramane de facut? sa stau chirias, evident tot la pret european si tot in casa domnului bogat.

cat despre coruptie, baga-tzi picioarele. coruptzia a fost, este si va fi, indiferent daca intram in ue sau nu. sau crezi ca tarile din ue nu sunt corupte ?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde RooT » Lun Apr 05, 2004 11:19 am

danone scrie:xkran, fuarte frumos mesaju tau da n-am priceput ce ai vrut a zice... cam ca si cu intrarea in nato.

A intrebat sod cu ce-l ajuta ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Apr 05, 2004 11:20 am

danon, cum adica s-a petrecut brusc? pai de cand 'suntem in stand-by pe val', nici nu mai tzin minte. NATO e duar o ushoara frectzie la picioru' de lemn.

ba bine ca nu sunt corupte tzarile din ue, doar ca la ei, cateodat', coruptzia se manifesta fuarte ciudat. de exemplu in frantza nush ce ministru a fost acuzat ca a deturnat nush ce fonduri ce au fost gasite inghesuite in partid. adicatelea partidu' inaintea tuturor. la noi este o coruptzie generalizata, de la femeie de spala podelele in spital, pana la primu ministru de-sh face shusea in cornu. fiecare trage pentru el, ceea ce n-ar fi asha de condamnat daca n-ar fi singura lor ocupatzie.

sod, shi daca intram shi daca nu intram in ue, domnu' ala european tot poate sa vina shi sa cumpere proprietatzi, cel putzin asha zice noua constitutzie.

eye, din pacate nu le potzi explica tzaranilor de ce multe din normele europene sunt atat de absurde (canci identitatea natzionala).
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Apr 05, 2004 11:25 am

nocturno, lasa mah stand baiul, de ce brusc si dintro data si taman acum si nu alta data??

si acuma daca io-s nato tre sa ma conport ca americanu hamburgerist pe salar de bujetar albanez?

intreb si io
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Lun Apr 05, 2004 11:29 am

nocturno, romania are cel mai ridic procent de proprietari din toata europa, adicalea 94 %, fatza de 32 cat are germania sa zic. nenorocierea e ca din 94% astia, multe proprietatzi sunt nu uzate ci mai mult decat uzate. ca sa nu mai zic ca multzi proprietari vand acum.

daca vine acum, azi un nene si cumpara proprietati cu scopul de a vinde, inca mai exista sanse ca eu sa cumpar la un pret raliat orescum la piatza romaneasca momentana. dar daca acelasi domn vine dupa ce intram in ue si cumpara, eu cumpar, daca mai pot, la pret european. adicalea, sa dau pe un apartament cu doo camere 70 - 80 de mii de euroi, apoi trebe sa ma duc la parc la ior si sa-mi vand farmecele domnilor interesatzi, ca atata banet nu prea vad de unde sa scot.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Apr 05, 2004 11:36 am

Hmmm...nu prea cred. Daca intram in eu, nu inseamna ca peste noapte se vor ridica preturile/salariile/chiriile. Sint niste faze de integrare pe care le vom trece. Chestia cu chiriile o pot face romanii cu lovele, nu este nevoie de straini.Eu am niste prieteni in Estonia. Astia vor intra de luna viitoare si pina acum cica nu sa intimplat mai nimic concret. Nu i-am auzit sa le fie frica ca le cumpara strainii casele, sau ca nu vor avea bani de cartofi, etc.

Nu zic ca celelalte tari nu sint corupte, dar la noi sa intrecut masura! Bineinteles ca va fi dintotdeauna, dar o limita trebuie trasa. Macar din scrisori sa nu se mai fure! Mi-ash ****:n poshta constantei!!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Apr 05, 2004 11:40 am

sod, am intzeles shi sunt perfect de acord. pai shi aici e durerea, ca standardele lor sunt mult peste puterile noastre. daca taie ashtia 3/4 zerouri din coada leului shi dupa aia baga euro suntem terminatzi, chiar shi aia care mai au pus d'o parte.
danone scrie:si acuma daca io-s nato tre sa ma conport ca americanu hamburgerist pe salar de bujetar albanez?

nu. :D

nicholas, bre, fazele de integrare de care zici matale au inceput de ceva vreme. la voi in ctz nu s-a auzit nimica? nu vorbeshte lumea? :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Apr 05, 2004 11:46 am

Ba da, ba da..au bagat la grant malai grishat made in eu...:yD
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Apr 05, 2004 11:49 am

de aia bre alexe s-au apucat unii de prin tarile de intra acum sa-si faca stocuri de mancare , tigari si beutura?

e simplu de tot. totul se invarte in jurul banilor. adicalea, se face festivalul vinului sa zicem la paris. unde participa si podgoriile din ro. culmea e ca iau si medalii. imediat vin si contractele. contracte care taie din profitul podgoriilor frantzuzesti. da astia nu se supara.
- lasa ba nea Pierre, ca intra si romanii astia in ue si le radem viile. ii obligam sa-si puna soi d-asta frantzuzit. si un an cat dureaza plantarea butasilor, cu trei cat ajunge via pe rod, cu inca doi cat o altoiesti ai o aduci la maturitate, taman bine cat sa piarda toata piatza.
- pai si nea costel guritzoiu din bolotesti ce face totzi anii astia?
- nu stiu si nici nu ma intereseaza. io-te la el, sa se duca dom'le sa faca un curs de recalificare pentru operator pe PC.
- pai bine, da omu ala are 75 de ani si in afara de vie nu stie sa faca nimic.
- asta e, nu e musai ca totzi sa se integreze.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Apr 05, 2004 11:52 am

alex, preturile la multe produse si servicii sunt deja la nivelul UE (unele chiar sunt mai mari decat in UE). momentan romania trebuie sa implementeze pt aderare politica UE care in multe cazuri este o politica antisociala daca o privim prin prisma nivelului veniturilor populatiei.

din punctul meu de vedere romania nu este pregatita pentru a adera la UE nici peste 3 ani si nici peste 10. a elimina decalajele intre noi si vest in 15-20 de ani (vorbesc de la revolutie incoace) este o utopie. nu vreau sa intru in amanunte dar deja o mare parte din economia romaneasca este controlata de UE iar mare parte din pietele de export ale produselor romanesti sunt "directionate" de UE si nu in interesul romaniei ci a unor state membre UE.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Apr 05, 2004 1:20 pm

Am citit pe internet ca tarile care intra acum in eu, vor primii pentru agricultura 1.532 milioane euro, suma care va creste in 2005 cu 30% si in 2006 cu 35%. Exista intradevar anumite directive, dar nu ne vor forta sa punem vitza de vie frantzuzeasca!Sau sa ne dam foc la porumb. Asta-i utopie. Oricum, nu vad bine romania, daca va ramine pe din afara pentru totdeauna.

Ce misto..purtam discutii politice...hihihi
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Apr 05, 2004 1:32 pm

s-o crezi tu c-o sa creasca suma.

utopie-shmutopie, aici nu-i vorba de utopie. (itz place cum suna cuvantul? :D) aici e vorba de capitolele alea de trebuie incheiate inainte sa se grabeasca ashtia sa ne deschida usha ca sa ne primeasca in ue; capitole care inca mai sunt multe shi agricultura se numara printre ele. un exemplu: n-o sa mai cumperi mere (productzie autohtona) la kg, o sa le cumperi tziplate, la bucata.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Apr 05, 2004 1:42 pm

desigur ca si ro va beneficia de credite externe . si se va intampla exact ceea ce s-a intamplat cu creditele SAPARD.
haidetzi sa fim seriosi. in romania, tara preponderent agrara in trecut, nu se va mai face agricultura de calitate. poate peste 25-30 de ani. de ce ? e simplu.
ceausescu a facut industrializarea fortzata. adica a adus omul de la tzara, cel ce stia cand si cum sa dea cu sapa, omul care a facut din romania cel mai mare granar al europei, la oras, sa faca sarme, tractoare, plastice si toate alea.i-a dat si apartament, de unde si numarul mare de proprietari de care vorbeam mai devreme.
pamantul a fost lucrat de cap-uri si ias-uri, pana la revolutzie. cu toate raportarile umflate, cu toate neajunsurile sistemului, nu vedei in romania pamant nelucrat. ei bine, a venit revolutzia si oamenii au vrut pamanturile inapoi. s-au batut si s-au omorat frata cu frate pentru un pogon de pamant. rezultatul ? dezastruos :
1. pamantul este nelucrat intr-o proportzie ce nu ne face cinste ca natzie. pai sa fi avut japonia potentzialul nostru agrar, ar fi dat cu praf in ochi intregului mapamond.
2. s-a produs o noua migratie , de data asta de la oras la sat, ce nu aduce cu sine decat alte catastrofe.
3. toata infrastructura agrara s-a dus de rapa. taranul roman trebuia consiliat inca din 90 pentru a sti ce sa faca cu zecile de hectare cu care s-a trezit peste noapte. cei putzini care au ales sa lucreze in continuare pamantul o fac intr-un mod rudimentar si aici putem discuta la nesfarsit.
4. romania a devenit din tzara exportatoare , tzara importatoare. tragedia este ca importa preferentzial, dupa cum bate vantul in palatul victoria.
5. si astfel, cei ce au fost mutatzi fortat de la sat la oras si acum nu mai au de munca din cauza inchiderii fabricilor mamut vand apartamentele pe nimic acelui domn bogat, iar cei ce si-au revendicat zecile de hectare de pamant si nu au cu ce le munci , deoarece procesul este foarte costisitor, le vand aceluiasi domn bogat.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Apr 05, 2004 7:32 pm

*lol* nocturno, asta te doare pe tine, ca o sa fie merele tziplate? *lol*

SOD-ule, ce ai zis este adevarat. Dar din ce cauza sa ajuns la aceasta catastrofa? Lipsa de fonduri, nu? Guvernul nostru nu a putut sustine in nici un fel agricultura. Cu banii aia, si-au facut aia mari vile prin jurul predealului. Dar cu fondurile pe care le vom primi, daca sint impartite cum trebuie, agricultura se va ridica cit de cit. Sint deja o gramada de oameni care sint gata sa se mute la tara si sa lucreze pamintul, daca se merita...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Apr 06, 2004 9:13 am

alexule, stii cand o sa se faca treaba in romania, indiferent de unde vin fondurile? cand vom scapa de totzi bosorogii care au avut functii in vechiul regim, bosorogi care impanzesc si actualul sistem. degeaba facem facultatzi ca nimeni nu are interes in ro sa promoveze fostza de munca tanara. ba nu, mint. se promoveaza doar in domenii in care batranciosii sunt depasitzi. spre exemplu IT.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Mar Apr 06, 2004 11:11 am

sodule, doar de dragul discutziei in contradictoriu, ai vazut acum doo saptamani, parca, cum se manifestau tinerii pesedei? ei bine, aia ii vor inlocui pe bohorogii de azi, dar tare ma tem va nu va fi mai bine din punctu` asta de vedere!
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Apr 06, 2004 1:18 pm

tot de dragul discutziei, te intreb? ai fost acolo? eu am vazut filmarile integral, caci a fost evenimentul nostru si iti zic ca daca totzi ar fi ca Ponta, Romania ar fi departe. Ce s-a dat la teve a fost apa de ploaie.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Mar Apr 06, 2004 1:53 pm

discutzia comporta dezvoltari diverse. nu, n-am fost acolo, asha ca vorba celor de la bug, nu mai vorbesc. intamplator insa am avut ocazia sa stau la aceeashi masa cu Ponta care intr=adevar, mi=a facut impresia unei mintzi luminate, dar influentzate de nastase. apropo de asta, sunt convins ca shi nastase e un intelectual veritabil shi ca, in sens larg e mai modern shi mai tanar in gandire decat pare, dar , dupa mine, fara un shoc puternic, schimbarea clasei politice va ramane fara rezultate notabile!

discutzia ramane deschisa, mai ales ca n-am prea atins natou` shi uie, da` amu nu prea am timp.
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Apr 06, 2004 8:13 pm

or fi pesedeii, vechi si noi, 'telectuali veritabili da la ce folos daca fura ca-n codru? cu ce ma-ncanta pe mine ca nastase e un dashtept si jumatate daca eu imi rup masina-n gropi in timp ce el isi trage shosea la cornu?

binenteles ca la noi toti fura, veti spune, dar macar ailalti se multumesc cu furatu, nu tin neaparat sa aiba si imagine roz si nepatata. astia-s curat neocomunisti, cum zici ceva de rau de ei e aproape o certitudine ca o sa ai probleme mai mici sau mai mari. ca fapt divers, cred ca voi simti asta pe pielea mea foarte curand...

oricum n-o sa se schimbe cu una cu doo mentalitatea clasei politice-n romania. cel putin indivizilor din generatia actuala de tineret fie nu le pasa, fie is indoctrinati pana-n dinti. in dooj' de ani poate dar acum slabe sanse.

sod sper ca nu esti in pesedeu.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 07, 2004 9:33 am

nu-s in pesedeu si nici in alta formatziune politica. da vreau sa-mi fac eu un partid :D
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori