In Romania...

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde eyewitness » Mie Mai 19, 2004 1:25 pm

miHaimm scrie:aiule, n'ai inteles nimic

mie-mi spui? asta incerc sa-ti esplic si io de la inceputu threadului. n-am inteles nica.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde tester » Mie Mai 19, 2004 1:31 pm

Oful meu principal este ca sunt prea multe lucruri care s-ar putea imbunatatii semnificativ, cu un efort destul de mare dar cu cheltuieli minime (de fapt foarte mari dar suportate de cei care's de vina


Efortul presupune cheltuieli imense, matura in fata blocului poate eventual peria un pic fatada, nu va schimba decat prea putin si nesemnificativ, dau un indiciu: ce zici de infrastructura, agricultura si industria grea,sistem legislativ..

Asa ca hai sa lasam un pic tocurile de la geamuri si culorile in care erau vopsite nu stiu ce chestii de la aeroport deoparte.

Ca in bancul ala: "Ion: Marie ejti divina , Maria : Ioane di vina santem amandoi"
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde gaga » Mie Mai 19, 2004 1:43 pm

N'am emigrat danone. Doar muncesc in Polonia.


hihihi, mihaitza, nu de tine ziceam, daca nu stii mersu' fanclubului :) tu nu pari tampit, duar umpic fixist :)

Si iti garantez ca nu sunt singurul care a simtit asta. Cam toti prietenii pe care ii am au impresii similare, fie ei straini sau romani care vin in vacanta.


se cheama sindromul provincialului, unii il au, altzii nu. cu ce garantezi? eu garantez cu forumistii nebucuresteni de fatza (in spetza tester, SOD, paiacec, care or mai fi)

Oful meu principal este ca sunt prea multe lucruri care s-ar putea imbunatatii semnificativ, cu un efort destul de mare dar cu cheltuieli minime (de fapt foarte mari dar suportate de cei care's de vina).


ha ha ... ha ha ha ha.
de ce nu-ti faci o platforma program? ca tot vin alegerile, puate reusesti si ne salutzi din mersu' mertzanului, io te votez sa shtii.
ia zi clar, explicit si pe puncte ce si cum s-ar putea imbunatati ca am si io niste idei, poate iese un partid.

ca sa nu zici ca-s najpa incep io:

1. regula numaru unu' e ca oricine incalca vreo regula stabilita sa fie impuscata pe loc si cadavrul sa fie lasat acolo ca exemplu.

hai, tu acum :)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde memetshot » Mie Mai 19, 2004 1:47 pm

garantez cu forumistii nebucuresteni de fatza


mai ie unu memetshol
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Io'te... platforma program :)

Mesajde miHaimm » Mie Mai 19, 2004 2:47 pm

danone scrie:1. regula numaru unu' e ca oricine incalca vreo regula stabilita sa fie impuscata pe loc si cadavrul sa fie lasat acolo ca exemplu.
uof... trea' sa ma lasi pe mine primul, ziceam eu asta...
Bine, continui:
2. Cateva din trebile statului se concesioneaza (sosele, curatenie) prin licitatie publica catre firme interesate. Statul nu plateste nimic, este treaba firmelor sa faca o afacere din asta (conform conditiile in care au castigat licitatia si cu care statul este de acord). Daca nu-si fac treaba sau dau tepe, se aplica regula 1.
3. Program de informatizare a Romaniei, "in fiecare casa un calculator" (cu access la internet). Program sponsorizat de banci (partial, pentru motivul ca tot omu' o sa poata plati pe internet, cu un comision oarecare pentru banca) si de stat (pe motiv ca poate reduce structurile administrative considerabil prin realizarea de programe de gestiune de la toate alea, programe accesibile publicului pe net).
4. Toate firmele noi cu o cifra de afaceri de minim 1 milion euro sunt scutite de impozit pe primii 10 ani de activitate. Orice teapa de genul facturi facturi false, rulaj pe hartie, se aplica regula 1.
5. Toate companiile de stat sunt analizate, se vede ce se mai poate salva, se privatizeaza 100% din cele care nu se mai poate (prin dat angajatilor) si se scutesc de impozit pe urmatorii 10 ani (dar nu li se iarta datoriile). Sau se desfiinteaza. De tot, fara plati compensatorii.
6. Toate veniturile din agricultura sunt scutite de impozite, pe termen nelimitat (asta ca sa nu sponsorizeze statul agricultura, ca n-are de unde). Orice teapa gen "firma mea e din agricultura, produce vodca" se aplica regula 1.
7. Se face o legislatie care sa permita/atraga firme de asiurari internationale in locul/in paralel cu casele nationale de asigurari (de pensii si sanatate). Orice teapa gen "ne pare rau, ne retragem de pe piata si nu va dam banii inapoi" se aplica regula 1.
8. Se retrocedeaza TOATE proprietatile confiscate de comunisti cu exceptia terenurilor din rezervatii naturale. Cladirile monumente istorice se retrocedeaza cu conditia ca propritarul sa le renoveze si sa deschida muzee in ele. Tepele... regula 1.

Bre'... mertz'ul ala in Bucuresti mi-e mie mila sa merg cu el... si groaza daca ma gandesc sa-l parchez. Imi pun aer la tico si sunt multumit. A... in 3-4 ani, cand sunt sosele subterane care strabat Bucurestiul de la un capat la celalalt, parcari supraetajate la fiecare colt de strada, tot omul de rand are minim un 206 in parcarea de sub bloc/garajul de la casa personala si avem si noi in Romania 2-3 fabrici de mertz-uri... e alta treaba...

Haide... altcineva...?
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde tre » Joi Mai 20, 2004 3:12 am

nae cinefil scrie:de ce nu se alege ca sistem la care sa ne adaptam unul din cele pomenite mai sus?

]nae_cinefil[/b] cum poti sa schimbi sistemu, asa ca te-ai sculat de dimineata si ti-ai dat seama ca nu mai suporti?
intrebare aiurea: cand tre sa faci neshte acte pt. radierea/reinmatricularea unei masini de firma (masina care tre sa circule nu s-adune frunze si praf) ce faci?
a. pierzi cel putin o saptamana sa faci dosaru plimbandu-te intre diferite ghisee sau institutii si inca una pana-tz ies actele. (iti respecti principiile, te enervezi, pierzi timp si bani dar ai constiinta impacata);
b. nu faci actele si speri ca nu te vor opri tablagiii. (tot nu ti-ai incalcat principiile dar parca-ti vine sa faci pe metrou' cand vezi organu');
c. dai un ban da stii ca face si rezolvi chiar si in 2 zile toata treaba. (ai facut o mica 'concesie', timpu astfel economisit poti sa-l petreci regretand fapta la locul de munca sau alaturi de cei dragi, banii 'investiti' ii scoti oricum).

danone in contextu socio-politic actual ziceai ceva de niste femei. :D
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Mai 20, 2004 10:44 am

mihaitza
2. nu e adevarat, licitatziile sunt aranjate pentru ca anumite persoane sus puse sa se umple de bani. mai treci prin tzara :)

3.
Program de informatizare a Romaniei, "in fiecare casa un calculator"


uite-te la raspunsul 2. pica fiindca se va face o pseudolicitatzie publica dupa care se vor mai construi cateva vile in pipera, tam tam de inceput, musamalizare finala, am trait, am vazut si asta.

4. LOOOOL mah tu chiar nu ai trecut pe aici? orice firma, in conditziile actuale, daca merge 100% legal este jefuita la fel de legal de stat. ah, schimbi sistemu' de taxe si impozitare si mai vorbim dupe aia, desi nu cred ca or sa renuntze conducatorii noshtrii la BMW ca sa castige corect intreprinzatorul. asta a fo buna :)

5. asa deci, dupe 10 ani numeri matale ranitzii (de tip 23 August) si iti dai seama ca ce zici matale s-a facut. brava, frumos itz shade sa-ti arogi meritele conducatorilor noshtrii. s-a rezolvat deja :)

6. e un punct de vedere interesant, dar nu uita ca si tzaranii is romani de-ai nostrii care stiu sa eludeze bine statul, cum au stiut si inainte de 89. e frumos da' cred ca ar fi (parerea mea) marea tzeapa a serii.

7. exista si functzioneaza, mai treci pe la noi ;)

8. siigur ca da ... si marmota ce zici ca facea?

in 3-4 ani, cand sunt sosele subterane care strabat Bucurestiul de la un capat la celalalt, parcari supraetajate la fiecare colt de strada, tot omul de rand are minim un 206 in parcarea de sub bloc/garajul de la casa personala si avem si noi in Romania 2-3 fabrici de mertz-uri... e alta treaba...


asta e de aberatzia zilei, SF, fantasy ... si in ce tzara cu care faceai matale comparatzie zici ca e asa? dom'le aberezi frumos, Arthur Clark ziceai ca e numele matale? :D

io ash face platforma mai sinpla:

1. facut rost de fortza bruta (armata, mercenari, whatever) + armament (ca romania e varaza la faza asta, crede-ma pe cuvant, nu dau detalii dar am ... neshte cunoshtintze)
2. luat puterea prin fortza, no metter what.
3. regim totalitar cu impunere de reguli stricte cel putzin 20 de ani, pishat pe nato si pe comunitate, cine vrea sa se care din tzara ie liber.
4. arestat TOATA floarea puterii de dupa 89, adusi si de p'afara, si inchisi dupe ce in prealabil au fost desfiintzate cabinetele medicale, ca sa nu aiba cine constata ca "nu prieste detentzia"
5. confiscat TOATE bunurile materiale care au apartzinut puterii si familiilor lor, asigurat loc de munca decent eventualelor sotzii sau copii, mutat la bloc.

dupe fo 5 ani reglam legislatzia, ushor ushor, apoi mai avem multe de facut ca sa ne intretzinem ca duar suntem sub embargou ca doar neam pishat pe totzi. dupa ce o sa fim gigea o sa ne caute ei oricum sa ne bage in marile lor comuniuni sugatoare de interese.

(sursa de inspiratzie: turcia si singapore, s-a dovedit, functioneaza)

vrei amanunte? :D
====

tre, ash fi offtopic. is destule surse de subecte secsuale deschise discutziei pe forum, take a look :D
si da, cu actele ai mare dreptate, ca urmare shpagui politziu pt orice interventzie, am stat o data la coada si mi-a ajuns :)
cand e vorba de politzie principiile TREBUIESC incalcate de orice cetatzean cu bun simtz
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Joi Mai 20, 2004 10:55 am

continui io danone:
6/ berea tuborg sa fie impusa prin lege ,sa fie gratis si rece
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Mai 20, 2004 11:12 am

7/ si cine vinde bere calda, sa i se aplice punctu' 1 a lu mihaitza :)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde miHaimm » Joi Mai 20, 2004 11:19 am

Pai danone, tu nu mi-ai spus decat ca trebile alea ale mele nu ar merge pentru ca exista coruptie si se iau spagi. Dar daca aplici regula 1 a ta cu simt de raspundere sa vezi ce multe tepe si spagi dispar... E drept... o sa fie probleme cu mirosul...

La 5... ce s-a rezolvat? Cand le-au dat la mineri bani de m-as fi angajat si eu numai ca sa ma disponibilizeze? Si cand inca vezi din cand in cand nu's ce companie cu miliarde datorii care le mai reesaloneaza pentru a enspea oara? Nu s-a rezolvat... nu de tot.

La 7 nu-i adevarat, nu exista si nu functioneaza. In continuare sunt obligat sa-mi platesc asigurarile de pensie si medicale la una din cele x case de asigurari ale statului. Daca vreau, pot sa fac pe langa astea si alte asigurari, dar e treaba mea. De ce sa nu fiu obligat sa platesc dar la casa pe care o aleg eu? Care poa' sa fie AIG, sau CEC, sau Reifeisen sau orice altceva.

Din a doua serie de la tine... cu 2+3 poti sa te alegi cu mai mult decat embargo si n-ai rezolvat nimic. 4+5 imi plac tare de tot si chiar merge bine. Merge si 1 dar ii trimitem sa lupte pentru NATO (trupe mercenare => lupta contra cost).

La aberatia zilei... fara 3-4 ani si 206 poti sa iei in consideratie Parisul. Dar acum nu mai facem comparatii pentru ca oricum ii depasim repede cu programul asta :D.


tre, cu spaga mi-a luat o saptamana pentru masina personala... zi de zi, de la 8am pana la 4pm. Ce-i drept, a trebuit sa schimb si numerele (ca proprietarul a vrut sa le pastreze, "semnificatie deosebita, bla bla..."). Prieteni romani in Polonia au facut treaba asta in 30 de minute, la un singur ghiseu (fara spaga).
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde memetshot » Joi Mai 20, 2004 11:43 am

danone una mica de veghe: principiile trebuie...

il al doile rand: NU poti sa te izolezi de restul lumii in aceasta perioada. gandeste-te numa ca aia din afara nutz mai trimet computere si deja romania e cacata. deci contra pupincurismului la adresa tarilor mai bogate nu avem ce sa facem.
ceea ce ar trebui facut ie ca 2-3 ani sa se faca o politica dura de restructurare, gen somaju sa ajunga la 20-30%, ajutorul de la stat sa fie cat mai mic posibil in majoritatea domeniilor....dar pentru asta trebe schimbata mentalitatea intregii populatii, care in astfel de conditii ar face gat (s-a vazut in 96-97 chestia asta) si niste politicieni cu coaie si corecti. adica sa nu faci un rahat dasta numa ca sa te imbogatesti tu...
etc.... si pe urma colonizam jupiteru :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Mai 20, 2004 12:56 pm

la 5 s-a rezolvat in sensu' ca s-a cam terminat cu desfiintzat/vandut, yada yada, companiile gigant. faza cu minerii e veche, ideea e ca nu mai ai despre ce vorbi fiindca nu mai exista.

la 7: si in alte tzari trebuie sa platesti dari la stat, multe, putzine, in functzie de tzara. in romania exista firme straine (nederlander de exemplu) la care iti poti face asigurare privata, pensie, etc. un fel de casco pe langa asigurarea de baza ...
si iti garantez ca functioneaza, la mine in firma si la bloc au foarte multe persoane.

io n-am zis ca nu trebuie bani ... am facut o mica utopie bazat pe ce a mers in alte parti, daca e de luat la bani maruntzi platforma precis scartzaie multe, am generalizat.

cuacavete nu ai inteles ni'ca, noi purtam acilea o discutzie ipotetica, plecat de la generalizarile lui mihaitza, la care am raspuns cu tot felul de "depinde" si dupa ce am recut pe la americanii jmekeri, metroul din paris si alte lucruri MAI minime sau MAI maxime, s-a ajuns la umpicutz de consens :D

din punctu meu de vedere daca nu tai raul de la radacina nu iese ni'ca, balaceala va fi continua, am dat o rezolvare ipotetica, presupunand (tocmai ce am vazut un film SF :D ) ca manatzi cu biciu' romanii o sa puna umaru' (general vorbind), renuntza la mancarea tailandeza, se multumeste cu putin pana iese tara din caca si porma totu reintra in normal.

asta e ideea de baza pe care o sustzin. punct.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde miHaimm » Joi Mai 20, 2004 1:39 pm

A... am uitat: se desfiinteaza si toate spitalele de stat (nu chiar imediat, in timp). Cladirile se doneaza la spitale particulare care lucreaza cu casele de asigurari. D'asta ziceam de faptul ca nu trebuie sa fi obligat sa platesti la stat alea medicale de baza ci sa poti sa ti le platesti si la nederlanden spre exemplu care ar avea mai multa credibilitate decat cele ale statului - care in continuare nu platesc medicamente, salarii, etc din lipsa de fonduri. Ie drept ca daca confiscam toate averile de la toata clasa politica conducatoare de dupa '89... o sa aiba si alea de stat, ne facem bugetul la invatamant si terminam si autostrada Bucuresti-Constanta.

Sa nu uit - orice teapa: regula 1.
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde gaga » Vin Mai 21, 2004 9:24 am

Mihaitza, aici plici, mai treci prin tzara. Compania la care lucrez eu, are abonament cu o mare clinica particulara care lucreaza cu o casa de asigurari la care noi suntem asiguratzi (tot pe banii firmei).

Si in afara de faptul ca respectiva clinica pute a fitze, daca te duci pe barba ta te indoaie la bani, aia is varaza. In afara de faptul ca trebuie sa imi pierd o zi ca astepti mai ceva ca la medicul de familie, pe mine m-au plimbat doua saptamani pana m-au programat la doi medici, dar cela mai tare a fost un coleg care a cerut ecografie si i-au zis "sanatos tun, ficat beton, splina beton ..." si ala nu mai are splina de la varsta de 5 ani.

Depinde :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde miHaimm » Vin Mai 21, 2004 10:23 am

danone scrie:Mihaitza, aici plici, mai treci prin tzara. Compania la care lucrez eu, are abonament cu o mare clinica particulara care lucreaza cu o casa de asigurari la care noi suntem asiguratzi (tot pe banii firmei).

Si in afara de faptul ca respectiva clinica pute a fitze, daca te duci pe barba ta te indoaie la bani, aia is varaza. In afara de faptul ca trebuie sa imi pierd o zi ca astepti mai ceva ca la medicul de familie, pe mine m-au plimbat doua saptamani pana m-au programat la doi medici, dar cela mai tare a fost un coleg care a cerut ecografie si i-au zis "sanatos tun, ficat beton, splina beton ..." si ala nu mai are splina de la varsta de 5 ani.

Depinde :D

Pai da danone... depinde... ca nu am aplicat regula 1 la nimeni din toate spitatelele particulare facute pe banii abil eludati de la stat si cu medici geniali (buni prieteni, veri, frati, surori sau doar cu bani) ai cuiva de'acolo de sus. Deci depinde de regula 1... ;)
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde nae cinefil » Vin Mai 28, 2004 6:41 am

...m-atz spart bre!
deci cant va intuarcetz din bucla temporala(citii io pin ceva fitzuici sefe de iegzistentza ieie) sa m-anuntztatz! unte-atz dus discutzia aia frumouasa despre patria noastra, Romania?
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Mai 28, 2004 8:46 am

cine naiba a sters posturile alea muncite? ce draq mah, erau chiar ontopic. pln numa' disclecsici :(
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tester » Vin Mai 28, 2004 12:32 pm

Asa-i nae cinefilule, inapoi la realitate care o fi si aia.
mihaimm scrie:3-4 ani, cand sunt sosele subterane care strabat Bucurestiul de la un capat la celalalt, parcari supraetajate la fiecare colt de strada, tot omul de rand are minim un 206 in parcarea de sub bloc/garajul de la casa personala si avem si noi in Romania 2-3 fabrici de mertz-uri... e alta treaba...

Si mai incolo da exemplu parisul pentru treaba asta, ce m-a mirat este acel minim peugeot 206, in garaj. Hai mai ca-i plin in bukale de masinutze, nu ala-i etalonu neaparat.

Ca sa nu mai vorbesc ca daca se apuca si fac fabrici de mertzuri in ro, se poate strica si imaginea firmei. Asta ma duce de fapt cu gandul la altceva, dublul standard ce inca mai exista, respectiv produsul pentru export si produsul intern.

As dezvolta un pic pe idee. Vor exista diferente calitative evident, sa luam merele, se sorteaza in categorii si alea de o anumita marime, nu neaparat cele mai mari, se vor trimite la export. Nimic rau in asta.
Dar ce faci cu o pereche de pantofi, cand folosesti materialele cele mai bune, vopselele si adezivul cel mai bun pentru export, dupa care pentru productia interna ce mai ramane. De ce, pentru ca iei mai multi bani pe produs? Dar si materialele folosite sunt mai scumpe, plus ca se va face un control al calitati care va mai reduce la randul lui din profit.
La randul lui cumparatorul strainez va mai trimite inpoi la fabrica ce nu-i place.

Pe de alta parte daca ai folosi aceleasi standarde si pentru productia interna, chiar daca asta ar insemna sa ridici pretul de vanzare cu amanuntul, un public cunoscator si plin de discernamant va plati in plus pentru un produs de calitate.

O concluzie deocamdata, ce vreau eu sa zic e ca "la noi merge si asa", mere pe dracu, d-aia nu are profit fabrica respectiva.

Noi pe noi trebuie sa ne tratam cum se cuvine si de acolo putem vorbi de ceva serios.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde miHaimm » Lun Mai 31, 2004 3:39 pm

Exact in directia asta as avea doua exemple. Am un prieten care s-a cununat de curand. Si... pentru costumul de ginere s-a dus la Apaca, unde chipurile ar fi vazut cineva niste costume foarte frumoase.

Si acolo vede destul de multe, imbraca o serie si dupa un timp (cam 3 ore de probat) se hotaraste sa plece si spune ofticat "las ca merg la Steilman, poate gasesc ceva".

Imediat a aparut si lotul de costume pentru export in Italia care aveau o cu totul alta calitate dar care nu era nici macar expus.

Adica: daca te duci sa iti cumperi ceva ca lumea intr-un magazin, nu ai sanse. Decat daca platesti de 5 ori mai mult decat face pentru ca "e adus din Franta" (dupa cum mi-a replicat o vanzatoare sictirita de fata mea cand imi cerea cam 400 de euro pe o pereche de pantofi - nu i-am luat).

Pe langa desconsiderarea fata de cumparator asta mai duce la ceva: imaginea Romaniei pe care strainii o vad. Si o vad strainii care conteaza... pentru ca sunt si straini care vad "Made in Romania" pe etichete de la haine Kenzo sau pe mobila Ikea. Dar aia o vad in tara lor unde sunt 2-3 produse de genul asta. Nu in Romania unde ar putea investi (sau cheltui banii in vacanta).
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde Vadim_PRM » Sâm Iun 05, 2004 1:18 am

''Sincer... m-am bucurat ca plec. Si pentru prima oara de cand ma stiu, imi este rusine de tara mea. Nesimtire, prostie, hotie si incompetenta ar putea fi o descriere in rezumat.''

Acestea au fost ultimele tale cuvinte pe care mi-am permis sa le reproduc...In aceasta nesimtire,prostie,hotie si ce mai vrei tu v-ati nascut si tu(imi permit) si parintii tai asa ca daca traim 22 de milioane aici inconjurati de rahaturile pe care le-ai scris mai sus suntem mandri ca suntem romani asa ca fi tu mandru ca nu esti . Punct.
Vadim_PRM
 

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori