Primarie...incotro?

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde piskeshu » Lun Mai 17, 2004 12:56 pm

Ma, habar n-am inca cum sta in sondaje. O sa ma uit prin ziare si revin.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Yellow Pinkie » Lun Mai 17, 2004 4:31 pm

Io am auzit din surse care doresc sa-si pastreze anonimatul ca cica ar sta 'bine'! La intrebarea mea 'cit?' mi s-a repetat 'bine'. N-am vrut sa insist.

Oricum, remarc totala lipsa de sondaje facute publice. E drept ca alianta DA a zis ca nu va publica nici un sondaj, da nici pesedeu? Probabil ca nu sta chiar bine, desi aud destui ca il voteaza pe Geoana. 'De ce?' 'Nu stiu. Ca are fatza!' 'Da propune ceva pt oras?' 'Ce conteaza, apa calda sa fie!' Si pina la urma, la ce sa se gindeasca romanu? Normal ca la apa calda, nu la parcari si alte alea.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde tre » Lun Mai 24, 2004 4:00 am

la noi se cam incalca legea ielectorala in privinta posterelor electorale ale unui anumit partid. care partid? ghici psd, ce-i? astfel, domnu calota glaciara are ca fundal o poza cu o cladire (hotel central) cu steagu ue si o parte din steagu ro. voi posta o poza cat de curand.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 06, 2004 10:33 pm

Urmaresc politica asemeni unui om care urmareste fotbalul doar la turneele finale. Dar cu toatea astea am o opinie clara in privintza celor ce imi doresc sa conduca orasul sau tzara.
M-am bucurat pentru Aliantza PNL-PD, care a dominat categoric alegerile in capitala. E clar ca nu sunt foarte buni...dar bucuresteanul a votat impotriva PSD-ului. Ceea ce mi se pare normal. E bine ca Basescu are 5 ajutoare din 6 de la acelasi partid cu el.
Imi pare rau pentru Gioana ca e la partidul care e. Il consider un om de valoare.

La Iasi..de asteptat....toata lumea cu PSD-ul ! Astia ne vor trage in spate si la presedentie. Moldova mereu ne-a tras in jos.

Super interesant la Cluj. Ungurilor le-a luat Dumnezeu mintile si s-au dat cu PSD, iar candidatul PSD vad ca e locu 1. Dar fac pariu ca Boc va iesi primar in Cluj. Mi-a placut raspunsul lui Funar, care intrebat pe cine va sustine in turu 2 a zis : "sunt sigur ca in Cluj nu vom avea un primar sustinut de UDMR ! ". Asa ca probabil 20 % se vor aduna la Aliantza PNL-PD. Ar fi pacat sa castige PSD intr-un oras precum Cluj. Ca dobvada...ca la consiliul local au iesit deja PNL-PD.

In concluzie...ma declar multumit ca Bucurestiul nu a dezamagit nici la aceste alegeri.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Izabela » Dum Iun 06, 2004 11:35 pm

Intradevar,e o mare bucurie si pentru mine ca la Bucuresti a iesit invingator inca din primul tur Basescu,pe care l-am admirat intotdeauna pentru simplitatea si sinceritatea lui.Ma bucur ca le-a dat Dumnezeu minte bucurestenilor sa voteze coerent,asigurandu-i primarului consilierii cu care sa poata lucra si sa nu mai fie franat in realizarea proiectelor.Bravo!

Vanghelie nu ma surprinde,in toate afisele arata ca un playboy,e simpatic tiganu'.

Cat despre Geoana,il poftim la avion,vorba lui Basescu: ...vizita dumneavoastra in tara s-a-ncheiat,va dorim drum bun...
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Yellow Pinkie » Mie Iun 09, 2004 3:06 pm

Oribile, in ce priveste orasele mari din Moldova, aproape peste tot s-a intrat in turul doi. Si in ce priveste consiliile judetene, PNL-PD e la maxim 8% in urma PSD, cu extremele Botosani, unde e doar la 2% mai jos si Vrancea, cu 20% (care este, de altfel, judetul cu cel mai mare scor PSD pe tara, urmat de Buzau, Calarasi, Constanta, Dolj si Dimbovita), ceea ce reprezinta totusi o performanta a PNL-PD in Moldova, avind in vedere ca la sate se voteaza masiv cu PSD. Chiar unde zici, la Iasi, e turul 2 la primarie, iar la CJ PSD are 39%, iar PNL-PD 35%. Cu o alianta cu PRM iau presedintia CJ! Iar vechiul primar de la Iasi, Simirad, a fost de la PAC. Mai dup-aia s-a mutat in PSD...

Scorul maxim al PNL-PD e Brasovul, pina acum singurul judet care a avut presedinte de consiliu judetean ne-pesedist. Acum se prefigureaza cel putin 20 de judete unde presedintele consiliului judetean nu va fi din rindurile PSD. Mai mult, si in Moldova si in sud (Oltenia, Muntenia, Dobrogea), adica in judetele unde PSD a iesit pe primul loc, sunt 8-10 judete unde PNL-PD, aliati cu PUR si PRM, sau doar cu unul dintre acestea, pot prelua presedintia CJ. De unde rezulta ca PSD poate ramine cu doar 10 din cele 39 de CJ-uri conduse in urma alegerilor din 2000. Ceea ce e un dezastru pentru partidul unic, dupa cum zice o parte a presei, si nu o victorie, cum zice Agaton si Cristoiu!

Din fericire populatia se pare ca abia acu (din pacate) a inteles ca exista un consiliu local/judetean, ce e aia si la ce foloseste. Probabil si datorita mesajului lui Basescu.

In ce priveste Bucale: in sectorul 1 s-a bagat Mona Nicolici intre DA si PSD si a incurcat socotelile, in 2 Ontanu se pare ca e destul de cunscut ca sa iasa pe locul 1 (chiar un preten mi-a zis ca a vrut sa voteze cu Ontanu, dar a observat la timp ca e de la PSD), in 3 si 4 am fost la un pas sa avem primari DA din prima (Plesca si Mihalache au notorietate mai mica), in 5 s-a intilnit popularitatea lui Vanghelie cu ideea proasta de a-l pune candidat pe Chirita, iar in 6 Darabont s-a apropiat de DA, probabil tot datorita notorietatii mai mari. Dar, peste tot, la consiliile locale a iesit DA, ceea ce arata orientarea politica a votului (la primari s-a votat si omu).

Tot un preten, cind a auzit ca la Cluj in turul 2 s-au calificat Rus si Boc, m-a intrebat: da Funar de ce n-a mai candidat, ca nu e cu limita de mandate la primarie!? Chestia reflecta surpriza enorma: clujenii si-au revenit!
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde tester » Joi Iun 10, 2004 1:25 pm

Aflu ca funar nu a intrat in al doilea tur, beton armat, le-a venit incet incet mintea la cap clujenilor.

Cand e turul doi, duminica?
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 10, 2004 1:29 pm

Da, Pinkie. Vazand rezultatele finale, iti dau dreptate. Eu postasem imediat dupa aflarea rezultatelor partiale, care la Iasi dadeau castigator din prima PSD-ul.

He ,he...vrancenii cei mai mari fani PSD.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Yellow Pinkie » Joi Iun 10, 2004 1:36 pm

Da Oribile, sa nu-ti vie sa crezi, 52% au luat PSD in Vrancea, singurul judet unde un partid a sarit de 50%... Dar se poa sa fie si mina lui Oprisan, mare hahalera...

Tester, turul 2 e duminica ceailanta, pe 20. Acu, pe 13, e turul 1 in reluare la Costinesti, unde cica s-a fraudat (s-au gasit buletine in plus in urna), asa ca a fost anulat scrutinul.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Iun 11, 2004 2:26 am

eh, dar sa fim mandri, nu numa la noi se fac mishculatii la alegeri. din punctu asta de vedere suntem la standarde internationale.

oiwejojgweg: cele mai distractive alegeri sunt alea cu minim doo tururi de scrutin, intre tururi e o tiganeala intre puliticieni mai ceva ca pe acasatv.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde PreferatA » Sâm Iun 26, 2004 12:50 am

[quote="MiG29"]

Pese: geniala poza din evenimentu de azi in care Basescuanuntza "Prima vizita oficiala in capitala a Ministrului de Externe" shi ii amintejte ca vizitele scurte sunt cele mai placute.Ai dracu constantentii ajtia:D[

[quote]

ce constantzeni dom`le :)) kestiunea aceasta la fel ka shi aia cu geanta lu basescu si diplomatul e facuta de un oltean get beget ... din valcea :)
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Iul 01, 2004 1:08 pm

Io ma refeream la faptu ca Basescu ie constantean.Nu jtiu ce ai inteles tu...se pare ca nimica.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iul 01, 2004 1:09 pm

si mazare bucurestean, jmecheras din drumu taberei :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Iul 01, 2004 10:59 pm

Shi voi de afurisitzi ce suntetzi l-atzi trimis la noi aicia:j
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Iul 05, 2004 10:08 am

shi voi l-atz votat cu doo maini. ~p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori