Ucigasii de copii (Beslan)

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde Serban » Mie Sep 15, 2004 12:41 pm

Nu cred ca si-ar darama ei cladirile, chiar daca le-ar iesi ceva, pentru ca ar dura o perioada de timp pana si ar scoate banii de la societatile de asigurari si reasigurari...iti dai seama...cat dureaza anchetele...
Da' un lucru e sigur...Bush se joaca cu viata americanilor, ca asta ia o decizie si pune tot poporul american in pericol. Faza este ca lor le convine sa genereze razboi atata timp cat nu e pe continentul lor. Oricum e nevoie de un presedinte cu cap in SUA. Da' ar trebui sa se ia masuri la nivel international in vederea uciderii celor nevinovati si mai ales a copiilor...numai ca ... nimeni nu se baga pentru ca nu si permit sa fie contra SUA...nu va dati seama ca, comertul cu SUA reprezinta un plus pentru fiecare stat ? Si asa ca... copiii raman la mana mitralierelor...nu conteaza varsta...important e sa se apere, sa si apere apropiatii si sa si razbune parintii...e mentalitate de loialitate fata de semenii lor... nu ce spun altii , mentalitate de primitivi. M-a secat un analist politic, nu stiu cum naiba ii zice, care are un creier absolut epuizat, parca s-a nascut in neolitic si ne face diferenta dintre mentalitatea omului primitiv si a celui "evoluat". (sa va mai zic ceva, la un moment dat spunea ca nici oamenii din Romania nu se afla departe de aceasta mentalitate). Imi pare rau ca nu stiu cum il chema pe cretinu' ala de analist politic, oricum era un papagal anonim, cred ca de aia nici nu i am retinut numele.
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde supermouse » Mie Sep 15, 2004 12:45 pm

n-a zis nimeni nimic despre asigurari, da vezi ca pusa nenea tre un link deshtept mai sus
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Panzer6 » Mie Sep 15, 2004 12:59 pm

Serban scrie:Nu cred ca si-ar darama ei cladirile, chiar daca le-ar iesi ceva, pentru ca ar dura o perioada de timp pana si ar scoate banii de la societatile de asigurari si reasigurari...iti dai seama...cat dureaza anchetele...
Da' un lucru e sigur...Bush se joaca cu viata americanilor, ca asta ia o decizie si pune tot poporul american in pericol. Faza este ca lor le convine sa genereze razboi atata timp cat nu e pe continentul lor. Oricum e nevoie de un presedinte cu cap in SUA. Da' ar trebui sa se ia masuri la nivel international in vederea uciderii celor nevinovati si mai ales a copiilor...numai ca ... nimeni nu se baga pentru ca nu si permit sa fie contra SUA...nu va dati seama ca, comertul cu SUA reprezinta un plus pentru fiecare stat ? Si asa ca... copiii raman la mana mitralierelor...nu conteaza varsta...important e sa se apere, sa si apere apropiatii si sa si razbune parintii...e mentalitate de loialitate fata de semenii lor... nu ce spun altii , mentalitate de primitivi. M-a secat un analist politic, nu stiu cum naiba ii zice, care are un creier absolut epuizat, parca s-a nascut in neolitic si ne face diferenta dintre mentalitatea omului primitiv si a celui "evoluat". (sa va mai zic ceva, la un moment dat spunea ca nici oamenii din Romania nu se afla departe de aceasta mentalitate). Imi pare rau ca nu stiu cum il chema pe cretinu' ala de analist politic, oricum era un papagal anonim, cred ca de aia nici nu i am retinut numele.

anaisti politici ca individu' asta sunt destui. Astia nu inteleg nici macar care e difereta dintre om si maimuta. Cred ca daca ar fi trait pe vremea lui Hitler ar fi facut cariera. Oricum, majoritatea trebuie tratati doar ca niste oportunisti care asteapta sa-i bage cineva in seama
Avatar utilizator
Panzer6
Junior Member
 
Mesaje: 103
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Mie Sep 15, 2004 1:15 pm

amin
anal-ist, te-ai prins?
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Panzer6 » Mie Sep 15, 2004 2:30 pm

ceea ce ma intriga e faptul ca toata lumea face tam-tam atunci cand mor americani, rushi ,englezi,francezi sau nemti dar nimanui nu-i pasa ca in Africa de exemplu sute de mii de copii mor in fiecare an de malnutritie sau din cauza conflictelor locale. Sa-i lasi pe oamenii aia sa moara in timp ce tu cheltui miliarde de dolari pe armameant nu e tot terorism. Culmea, cei care ar putea sa faca ceva in privinta asta sustin cu nonsalanta ca ei lupta pt. o cauza dreapta
Avatar utilizator
Panzer6
Junior Member
 
Mesaje: 103
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Mie Sep 15, 2004 4:58 pm

lupta pentru cauza deapta a propriilor buzunare
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde tre » Mie Sep 15, 2004 10:34 pm

rady scrie:tre,
exista inregistrare cu primul avion intrand in turn

da? si a fost difuzata in mainstream ca eu n-am vazut-o? ai o adresa ceva, sau macar o referinta?

asdfas: eu am totusi o mica nelamurire: de ce erau asa bucuroase masele alea cand au daramat statuia lu saddam?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde theOffender » Joi Sep 16, 2004 7:00 am

nimanui nu-i pasa ca in Africa de exemplu sute de mii de copii mor in fiecare an de malnutritie sau din cauza conflictelor locale

sthirile astea sunt vechi, de peste 4-5 decenii; americanii au inceput sa moara mai recent

eu am totusi o mica nelamurire: de ce erau asa bucuroase masele alea cand au daramat statuia lu saddam?

pentru ca asha am fost shi noi cand l-am impushcat pe impushcatu'. iraqienii sunt norocoshi ca au arme, ca de le-am fi avut shi noi la vremea respectiva am fi terminat-o de mult shi pe sosia impushcatului ;m

edit: oameni care spun lucrurilor pe nume in public shi teama de dinaintea alegerilor
http://www.smh.com.au/articles/2004/09/16/1095221696994.html
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Joi Sep 16, 2004 4:14 pm

in Africa nu ie petrol, de-aia
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde wwritza » Vin Sep 17, 2004 12:14 am

auzii si io de teoria asta cum ca americanii si-au bagat labutza in ce s-a intamplat pe 11 sept 2001.
chiar anu asta pe 11, vazui un documentar pe chestia asta. Era acolo un nene fotograf care se batea tare cu mana in pept . Ii luai numele, cica-i zice Faram Mark, si-l gugalii un pic.
Am dat peste un site cu pozele facute la Pentagon, si explica el acolo ce si cum. acu fiecare crede ce vrea...
http://perso.wanadoo.fr/jpdesm/pentagon/pages-en/wr-redl.html
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Sep 17, 2004 9:01 am

tre, pe bune, am vazut si io inregistrarea la teveu de nenumarate ori, e filmata de pe strada, crez ca de un amator.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tre » Sâm Sep 18, 2004 12:32 am

cu primu avion? chiar n-ai niste adrese ceva sa vad, ca puate m-am tampit.

el zicea ca a vazut imaginile la un tv aflat la scoala aia, in sala, desi ulterior s-a zis ca nu era nici un tv acolo. bine asta e asa de fapt devers.
http://www.whitehouse.gov/news/releases/2002/01/20020105-3.html (mai spre sfarsit)

orcum, chiar daca au/ar fi fost, imaginile lu amatoru ar fi trebuit sa ajunga dupa un anume timp la un post tv, ca duar nu emitea si ala live. zic eu.


[quote="theOffender"]
pentru ca asha am fost shi noi cand l-am impushcat pe impushcatu'. iraqienii sunt norocoshi ca au arme, ca de le-am fi avut shi noi la vremea respectiva am fi terminat-o de mult shi pe sosia impushcatului ]
pai da dar se zice ca iraku era printre cele mai liberale state din lumea araba, femeile avand o groaza de drepturi iar standardu de viata era ridicat.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Sâm Sep 18, 2004 12:41 am

[quote="theOffender"]
pentru ca asha am fost shi noi cand l-am impushcat pe impushcatu'. iraqienii sunt norocoshi ca au arme, ca de le-am fi avut shi noi la vremea respectiva am fi terminat-o de mult shi pe sosia impushcatului ]

pai da dar se zice ca iraku era printre cele mai liberale state din lumea araba, femeile avand o groaza de drepturi iar standardu de viata era ridicat.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde supermouse » Sâm Sep 18, 2004 5:48 am

tre- pusashi punctu pe I
aia care il injura pe Saddam uita ca in Iraq u s-a trait rau decat dupa ce au intaurat amerianii embargou
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde tre » Dum Sep 19, 2004 2:10 am

pai...

orcum, ceva trebe facut, da cin s-o faca... prea multe coverup-uri si inside job-uri... inteleg goana dupa bani, ca na, uameni sunt si ei, da deja exagereaza... eh... n-are rost.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Sep 19, 2004 1:14 pm

tot cineva de acolo trebuie s-o faca. Sa dea al de sus sau de jos sa se trezeasca shi americanii
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Panzer6 » Lun Sep 20, 2004 1:50 pm

americanii sa se trezeasca? De ce? Lor le merge bine. Probabil ca o sa se trezeasca doar atunci cand s-or convinge ca politica de forta nu e o solutie (cand o fi asta numai cel de sus stie).
Avatar utilizator
Panzer6
Junior Member
 
Mesaje: 103
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Sep 21, 2004 12:46 am

o parte din americani is treji, mult prea putini insa. orcum, guvernu american e mult prea antrenat si scolit in 'lupta' cu mass-media, slabe sanse sa se schimbe ceva, cat de putin.

ceteam undeva de noua aparatura super-dashteapta de votat, pe care tuate statele (din state, ca sa zic asa) is obligate s-o cumpere de la cele 3 firme mari si late de fabrica agregatele astea, cu diverse conexiuni pe ici... pe colo, ma-ntelegeti. agregatele astea se pare ca sunt la fel de sigure ca un javascript d-ala de baga prompt de parola, + ca are si cheat-uri softu asta si da si bonus in functie de apartententa politica a aluia de baga cheatu. :yD

panzer6 s-ar putea ca nici americanului de rand sa nu prea-i priasca treaba cu terorismu, vezi 'patriot act', chiar a adus cineva vorba de asta parca. dar americanu de rand fiind asa de speriat de teroristii aia mari si rai si bucuros ca statu il apara, se va supune cu bratele deschise unor reglementari ca cele de-acolo si nici princ ap nu-i va trece care-i shpilu de fapt.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde supermouse » Mar Sep 21, 2004 9:13 am

io am mai zis-o, planeta asta are nevoie de o catasrofa globala
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Panzer6 » Mar Sep 21, 2004 1:11 pm

supermouse scrie:io am mai zis-o, planeta asta are nevoie de o catasrofa globala

depinde ce fel de catastrofa. Oricum ar fi insa tot oamenii nevinovati vor suferi cel mai mult. Istoria a dovedit-o de atatea ori: nu cei care au provocat razboiele au suferit ci popoarele implicate, la fel s-a intamplat si in timpul perioadelor de recesiune economica, aia smecheri s-au pus repede la adapost in timp ce majoritatea populatiei suferea de foame (cel mai elocvent exemplu e criza din 1830-1933). Chiestia asta se aplica foarte bine si in politica internationala: toata lumea are tupeu sa se amestece in treburile unei tari mici sub pretextul ca nu respecta drepturile omului (fosta Iugoslavie) in timp ce in alte tari (Rusia) se incalca flagrant multe drepturi cetatenesti, inclusiv cel la libera exprimare (inchiderea sistematica a trusturilor media care prezinta o alta linie decat cea oficiala). Si iarasi ajungem la ideia ca legea e numai pt. cei mici...
Avatar utilizator
Panzer6
Junior Member
 
Mesaje: 103
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Sep 21, 2004 4:54 pm

supermouse scrie:io am mai zis-o, planeta asta are nevoie de o catasrofa globala


we need to hire the a-team!
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori