Ziaristi romani disparuti in Irak!

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde tre » Dum Mai 08, 2005 4:44 am

:D


char tz[10];
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde zircon » Mar Mai 10, 2005 8:18 pm

Ceea ce eu nu inteleg este cum au putut primii rapitori sa-i predea in mana unei adevarate retele teroriste atata timp cat ziaristii trebuiau sa fie mana in mana cu ei daca era "facatura" asa cum zice lumea. Doar daca e un teatru grotesc, macabru, cu personaje in schimbare, caz in care ne-am face de rusinea lumii intregi. Eu, personal, totusi cred ca e adevarata rapirea lor. Le doresc intoarcere grabnica acasa, sanatosi!
Avatar utilizator
zircon
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Feb 21, 2004 12:00 am

Mesajde tre » Mie Mai 11, 2005 4:15 am

the truth is out there...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Mai 22, 2005 2:50 pm

i-au eliberat. abia astept sa vad ce or sa spuna cand vor ajunge in tara.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde superbiggy » Dum Mai 22, 2005 6:25 pm

Amin !, se mai intampla si miracole, Felicitari tuturor celor responsabili pentru acest deznodamant ! Hai acasa romani !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Red_Mustang » Dum Mai 22, 2005 9:32 pm

Baics sa fii sigur ca fro 2 sapt nu or sa zica mai nimic! Pana nu sunt scosi toti securistii de acolo... :D
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Mai 24, 2005 12:30 am

si-acum toata lumea: fa-ca-tu-ra!

cica l-au retinut pe munaf americanii ca-i cetatean american si pe deasupra mai detine si informatii despre pericole la adresa trupelor de ocup... de mentinere a pacii.

...si pe ei i-au bagat in carantina. :D

orcum, bine ca sunt in tara, putem sa radem amar in voie acuma.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Mai 24, 2005 8:10 am

baixinho © scrie:i-au eliberat. abia astept sa vad ce or sa spuna cand vor ajunge in tara.

Or sa spuna exact ce "trebuie" spus, adica mai nimic. N-o sa aflam nici scopul acestei manevre (plecat din tara, finantari, show), nici detaliile ulterioare. Zvonurile si banuielile ne sunt hrana. Bine ca nu s-a ajuns la varsare de sange, restul e politica. Si politica dauneaza grav. Dar, ca si in ce priveste tigarile, cunoastem ca "dauneaza", dar cumparam intr-una, chiar daca suntem calici.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Iun 08, 2005 12:42 am

Dupa cum s-a prevazut, mare lucru n-am aflat. N-au trecut decat doua saptamani din cei 50 de ani. Dar, dupa tot balciul de prin mass media, iaca ce ma framanta si pe mine:
CTP, Hurezeanu si altii s-au ofensat grozav, deducand, cu ale lor creiere de ziaristi, ca Basescu, la conferinta cu "filmul", n-a avut alta treaba decat sa declare razboi presei, ala a fost scopul lui ascuns.
Dupa modelul fostului eventual prezident nasty, am putea sa impartim Romania-n doua: ziaristii si restul (printre care si Base). Eu observ ca ziaristii (cei trei, plecati cam ... aiurea in Irak) au generat o problema (1 - "rapirea" + desfasurarea de forte pt recuperarea lor; 2 - cheltuielile uriase care au decurs - nu doar rezolvarea crizei, ci si consumul de resurse, cum ar fi editiile scrise, emisiunile TV si radio etc; 3 - stressul national, si poate ca si imaginea ciufulita a RO), iar restul romanilor au suportat-o, pentru ca aceasta risipa de resurse se regaseste in buzunarul contribuabilului. De castigat, a castigat tot presa. Ziaristii au facut bani cu articolele si emisiunile, pentru ca au avut de speculat din gros, si-au facut slujba.
Basescu (sa zicem ca din partea "celeilalte Romanii", din partea celor care au platit) e "suparat" pe presa, iar presa e revoltata, ca de ce nu-i iubeste Basescu pe ziaristi.
Unii cu foloasele, altii cu ponoasele.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde boneheadcracker » Mie Iun 08, 2005 1:54 pm

de fapt adevarata problema e alta, si ma intristeaza grozav ca nimeni n-a observat-o. de cand cu eliberarea toti il ridica in slavi pe basescu si sriu, inclusiv ziaristii, st foarte recunoscatori de eforturile depuse pentru salvarea lor. ar trebui de fapt sa-i multumeasca lui basescu nu ca i-a eliberat ci pentru ca au fost tinuti ostatici o luna si ceva in irak. ca nici irakienii astia nu rapesc oameni asa de nebuni. voi chiar credeti ni razboiul sfant al lui bush? sa fim seriosi....

-basescu a suplimentat efectivele militare din irak cu 100 de soldati
-basescu schimba strategia militara romaneasca, adoptand stategia actiunilor armate preventive cica(ilegal si fara sa se faca referendum apropo)
-romania nu are cum sa justifice prezenta in irak
--pentru cine vor americanii sa democratizeze iraku cand pana acu au murit in razboi cam 25000 de civili irakieni(femei, copii si batrani)?
-sau poate 3 ziaristi romani sunt mai importanti decat 25000 de irakieni
boneheadcracker
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Mai 31, 2005 4:33 am
Localitate: gara da nord

Mesajde eyewitness » Mie Iun 08, 2005 2:09 pm

basescu a suplimentat efectivele militare din irak cu 100 de soldati

invadatorii, nici nu se mai cunoaste irakian de irakian de cati militari romani sunt acolo.

basescu schimba strategia militara romaneasca


vorbesti de pactu de la varshovia, sau strategia moshtenita de la strabuni, aia cu parjolirea in fata inamicului, otravirea fantanilor etc bla, bla?

-romania nu are cum sa justifice prezenta in irak


ca membra nato are dar nu aici e buba ci faptu ca romania are de recuperat fro doo mld de taitei si una din conditii ca sa avem fro speranta la malai e sa fim pe felie

pentru cine vor americanii sa democratizeze iraku


normal ca pentru ei, americanii

sau poate 3 ziaristi romani sunt mai importanti decat 25000 de irakieni


da, din punctul meu sunt, argumenteaza-mi contrariul. numa sa nu vii cu dume gen 3<25.000 da?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Iun 08, 2005 2:14 pm

nu chear totz il ridica pe basescu in slavi.de iegzemplu cristoiu,horica alecsandrescu si ctpu(deji ma tem ca la ultimu ie caz cronic):D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde boneheadcracker » Mie Iun 08, 2005 5:08 pm

duma : 3<25000
argumenteaza contrariul
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
boneheadcracker
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Mai 31, 2005 4:33 am
Localitate: gara da nord

Mesajde eyewitness » Mie Iun 08, 2005 5:17 pm

si io pup poala popii popa pupa poala mea

altceva...ceva de tipu argumentelor ai?
sau ie suficient sa-ti dau cateva poze cu cadavre de oameni nevinovati in urma atentatelor teroriste?

deci, mie argumenteaza-mi de ce 25.000 de arabi sunt mai importanti decat 3 romani nu ma loa cu sloganuri si lozinci anticapitaliste. daca n-ai argumente , larevedere
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SkA » Joi Iun 09, 2005 8:01 am

Din simplul fapt ca vorbim de oameni, nu cred ca e careva mai important. TOTI sunt la fel de importanti,indiferent de nationalitate.
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Iun 10, 2005 1:26 am

deci are sau nu roaming conecsu in irak? da oranju? ca daca n-are nici unii atunci e clar. bine, orcum miroase de la o posta, da asa ne edificam si asupra grradului de implicare al ziaristilor in tot shmenu.

si totusi ramane intrebarea: de ce?

ce servicii secrete meseriase avem. aia cu cartelele reincarcabile a fost cea mai tare...

de pork. aveam o parere mai buna despre base, acu imi pare rau ca l-am votat.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori