Primaria Sect. 4, sau rebuturile doctrinei liberale?

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Primaria Sect. 4, sau rebuturile doctrinei liberale?

Mesajde Adrian Petre » Mie Dec 21, 2005 4:13 pm

LA 16 ANI DE LA REVOLUTIE REBUTURILE LIBERALISMULUI DAMBOVITEAN S-AU BARICADAT IN PRIMARIA SECTORULUI 4.

La 16 ani de la 21 Decembrie 1989 deseurile Revolutiei Romane par a se fi baricadat
in Primaria Sectorului 4 din Capitala. Un sector comandat practic de liberali da impresia fie ca PNL este controlat de o cloaca de talhari de ultima speta, fie ca Principiile Doctrinei Liberale sunt o minciuna crasa, o demagogie de tip mafiot si comunist.
Nu sunt nici PRM-ist, nici PSD-ist si nici macar PD-ist, si cred ca eram liberal, pana m-am confruntat cu liberalismul din Romania si am ajuns sa-mi fie rusine.
Cred ca ar trebui sa va fie si Dumneavoastra celor care au o grija deosebita sa lase impresia asta, celor ce cu o meticulozitate deosebita si metode demne de clanuri mafiote, de sisteme totalitare, celor ce din pacate nu ati mai prins elicopterul din 22 Decembrie 1989 si asigurati inca la 16 ani dupa Revolutie continuitatea unui sistem marsav, mafiot, corrupt si nedemn de conditia umana.
Rusine Liberalilor care au luat la cunostinta de cele ce se petrec in Sectorul 4 din Bucuresti si nu au luat nici o atitudine, rusine si celor neliberali si care au luat cunostinta de aceleasi lucruri si nu au luat masuri.
In Sectorul Liberal 4 din Bucuresti, timpul a stat in loc, autoritatea locala a fost transferata unor firme private, reziduri ale aceleasi ere dinainte de 1989, se pare, deloc apuse in Sectorul 4.
In Sectorul 4 din Bucuresti initiativa privata (alta decat cea a Patronilor Primariei) este pedepsita cu brutalitate, orice actiune de revigorare a sectorului, orice actiune in folosul cetatenilor platitori de taxe este sanctionata.
Primarul Inimaroiu, pentru a nu mai fi acuzat de potlogarii cu bunurile obstii si-a vandut acum inima, sufletul si demnitatea in speranta ca in noul cod penal liberal o astfel de fapta nu are incadrare.
In sectorul 4, un adevarat bastion al rebuturilor liberalismului dambovitean nu mai misca nimic daca nu corespunde direct intereselor patronilor autoritatii locale.
Dupa ce a pierdut si afacerea secolului, cetatenii reusind cu “nerusinareâ€Â
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Adrian Petre
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 21, 2005 4:08 pm
Localitate: Bucuresti

evidenta suplimentara

Mesajde Adrian Petre » Mie Dec 21, 2005 4:18 pm

evidenta suplimentara
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Adrian Petre
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 21, 2005 4:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nocturna » Mie Dec 21, 2005 4:22 pm

din cate stiu, Inimaroiu a cam pierdut sprijinul liberalilor, dupa ce a fost inlocuit la conducerea PNL sector 4, iar liderii partidului au declarat ca imaginea lui o afecteaza grav pe cea a partidului.

undeva pe la presa ai incercat ? cu toate ca e plina presa de scandaluri legate de dansu.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde tzache » Mie Dec 21, 2005 4:29 pm

Adrian Petre scrie:Inimaroiu si-a vandut inima si a adus cetatea in stop cardiac.


Ficătoroiu, mai degrabă, că ne-a mancat ficaţii.

DomnuPetre, dumneavoastră sunteţi concurenţa sau chiar sunteţi un susţinător al PNL? Da` sincer, vă rog.
Mulţumesc.

editare ulterioară

v-aş ruga să nu ţineţi cont de cele mai sus menţionate de mine. scuze că m-a luat gura pe dinainte. acum m-am convins de veridicitatea problemei consultand ataşamentele .doc

Credeam că este o "treabă murdară". O intreagă campanie de denigrare şi "terminare" a unei persoane indezirabile. Am vazut multe, am şi tehnoredactat cateva. Dar ce prezentaţi dvs. este verdic in opinia mea.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde MiG29 » Mie Dec 21, 2005 10:15 pm

bre, sincer, io v-as invita sa vedetz ce se intampla pe la Constanta...si apoi va asigur ca problemele cu inimaroiu nu or sa mai para chiar atat de grave...sau ma rog..acuma poate depinde la caz la caz.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Dec 22, 2005 1:37 pm

migurila, la voi cred ca ie vorba de "ma doare, da'-mi place". pai cine v-a pus sa datzi cu shtampila A DOUA OARA tot pe mazare?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Dec 22, 2005 2:52 pm

nocturno, puate ma confunzi.ti-am mai zis cred ca NU l-am votat pe Mazare.Pensionarii`s de vina...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori