Noi,cu PNL in frunte ,vom urca si deal si munte !

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Noi,cu PNL in frunte ,vom urca si deal si munte !

Mesajde pacha » Joi Noi 30, 2006 1:26 pm

Ideea e ca nu sunt pnl-ist da deja ma enerveaza circul ce se face in acest partid.Cine dracu are atata dreptate incat risca sa-l rupa in doua.Si ce dracu vrea daca niciunul nu doreste functii?
De cand l-am auzit pe Stolojan cu ideea de fuziune cu Pd-ul mi s-a parut ca omul nu e serios si ca nu stie ce e ideea de partid.Dupa insistentele lui cu aceasta idee l-am trimis in poola.Dar cand l-am auzit acum cu ideea de unitate liberala si de salvare a valorilor liberale mi se pare ca ori e idiot ori un mercenar nenorocit fara sira spinarii si total aservit.

Voi?
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Noi 30, 2006 1:58 pm

l-am auzit pe Stolojan cu ideea de fuziune cu Pd-ul

ha? voia fuziune?
bre pacha, io, dpdv politic, nu-s prea informat, ca as discuta cu placere (puate ese shumpic de scandal, nu?)
ideea de baza (adica la general, nu la cazul concret adus de tine) ar trebui sa fie asa: sa primeze binele partidului (care o fi el, nu conteaza), nu al politicianului - zic asta pt ca nu-s atat de naiv incat sa spun ca ar trebui sa se zbata toti pt binele poporului. Se intampla asta vreodata? Cu exceptia lui ionilici (al carui devotament il explic prin confuzia din mintea lui: fsn/fdsn/pdsr/psd=ion ilici iliescu - adica un fals devotament, pana la urma!), Marko Bella & co (explicabil prin fundamentul etnic al udmr) si a lui vadimache (n-are rost sa discutam) nu stiu daca mai este vreun "greu" care sa lase impresia ca este sudat de un partid
numai ca povestile noastre is atat de incalcite incat orice s-ar petrece (fuziuni, scindari, aliante si alte cele) putem fi siguri ca tot ce este la vedere este masca, este fraiereala - adevaratul motiv urmand sa iasa la iveala peste o bucata buna de vreme (luni de zile, sau chiar ani), cand n-o sa mai aiba greutate
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Noi 30, 2006 3:47 pm

bre pacha, io, dpdv politic, nu-s prea informat


atunci stai in plm in banca ta ca numa tanpenii scoti :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Noi 30, 2006 3:59 pm

dispari, vis urat ce ejt!

bah, arata-mi tu unu informat (da' sa nu fie ofitzer superior pe la frun serviciu de informatzii, functionar cu rang inalt pe la guvern/parlament/presedentie, ori mai stiu io ce magnat de presa, care are surse serioase de info)! shapoi, pe langa lipsa posibilitatii de informare (tipic pt un cetatean normal, nu crezi? ca dezinformarea si intoxicarea sunt sisteme bine puse la punct, si la noi si aiurea), mai pune la socoteala ca nici nu ma omor cu consumul de teve, radio, presa scrisa

tragand linie, ce reese? ca numa cei informatzi ar avea voe sa discute politica (sau fotbal, sau altele), nu?

deci ai face mai bine sa apreciezi fabtu ca-s constient cas abarnist
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Noi 30, 2006 4:34 pm

cameleonismu politic existent nu permite inca clasei politice firave de la noi sa puna interesu partidului in fata interesului personal. probabil ca atunci cand politicienii isi vor face plinu spre deplina lor satisfactie iar odraslele lor vor urma linia, peste fro 2-3 generatii poate vom putea vorbi de interessul partidului si nu al interesului personal reflectat in interesul pentru un partid sau altu

acum fro 13-14 ani, un prieten, ajuns ministru de comertului exterior pentru putin tinp, pe vremea cand era "vid" de legislatie si haos economic mi-a spus clar, daca iau o jpaga pentru un favor o fac pentru 4-5 miliuane de para, nu ma-ncurc cu gainarii de cateva sute de mii. partidu? partidu ie-n tuate, in cele ce sunt si-n cele ce maine vor rade la suare insa prefer in primu rand sa rad io si familia mea la suare. acu frun an, un alt politician de marca, fost la psd, p-orma la un alt partid, p-orma la partidu creat de el, si-acu in pnl cu fonctie inportanta, stand la un jidvei la baldabac inpreuna cu jijica si consuarta dansului, mi-a spus ca partidu e o fatada insa casele lui de la snagov, breaza si predeal nu. perfect de-acord.

sa-ti mai zic si de actualu ministru al finantelor? tot vechi prieten? n-are rost :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Noi 30, 2006 4:49 pm

si ce mi-ai demonstrat tu acolo? ca se fura ca-n codru? asta stim
doar ca transpare ideea (pe care am lasat-o sio sa transpara) ca n-avem clasa politica - daca nici macar interesul de partid nu are greutate (adica noi, ai nostri) - cand e limpede ca partidul (care o fi el, nu conteaza) e grupul cu care progresezi, grupul care te propulseaza si te sprijina, grupul care, ajungand la putere, iti da posibilitatea de a fura (cu miliuanele, nu cu amaratele de sute de mii de para)

adica nici macar loialitate de hotz intovarashit intru hotzie cu altzii ca iel

si sa mai zici ca nu ne meritam soarta? noi, ca popor zic
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Noi 30, 2006 5:02 pm

io n-am frut sa-ti demonstrez nica, ma refeream strict la informatie. in plus realizezi ca nu ie locu unde aj putea vomita tot.

si nu ie hotie, ie injinerie financiara. hint: urmarejte la jtiri inceperea urmaririi penale pentru mucea & co. vei intelege
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Noi 30, 2006 5:07 pm

nu ie locu unde aj putea vomita tot.

hehehe, normal, bre

nu urmaresc mah nica la stiri

si, in plus, ie hotzie: orce treaba care inplica spaga, or utilizarea in folos propriu a unor info (la care ai acces prin natura jobului), or alte asemenea foloase "necuvenite" ie hotzie; si, in general, orce treaba pe care nutz vine s-o recunojt/declari public, in toate amanuntele ei, ie dubioasa, nu?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Noi 30, 2006 5:14 pm

bre, nu ie hotie atata tinp cat nu ie dovedita. adrian nastase, prim ministru fiind, cand s-a vandut romtelecomu, comisionaru afacerii cu grecii, menbru marcant psd, a bagat in bozonar 7 miliuane ieuro. la o sedinta inchisa a psd, nastase a declarat "bun, a loat 7 miliuane iuro, da pentru partid nica...?" :D
deci uite un om care a pus interesu partidului inaintea interesului personal ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Noi 30, 2006 6:29 pm

deci uite un om care a pus interesu partidului inaintea interesului personal

cazu unu: interesu personal alu poponash ofi fost satisfacut - deci n-ai avea dreptate
cazu doi: lasam, intr-adevar deoparte interesu fetitzashului - ezplicam atunci grija pt echilibru prin pregatirea juridica si prin ezperientza comunista (cu distribuitu judicios al resurselor, cu acordurile globale, cu loatu haiducesc dela bogatz shin partzitu la saraci si cucu ltul pentru partid - "pentru gloria Partidului: inainte!")

deci da-l in maica lui pe poponeatza, nu ma intereseaza personaju: oricat de cioban ar fi base, tot ie mai bun decat maimutzistu asta; si da, este, in continuare nasol ca n-am avut de ales decat dintre ajtia doi, ie nasol ca n-avem politicieni rasatz, ie nasuala si ceatza
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Dec 01, 2006 7:48 pm

Mah,vorbiti despre pnl,ca asta ma intereseaza.
Emire citeste ziarele si te mai uita la stiri,mai lasa-n poola compu.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Dec 01, 2006 8:02 pm

penele? care penele? care aripa a peneleului?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Dec 01, 2006 11:25 pm

N-are mah aripi.Care a fost de zburat,a zburat :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde nocturna » Sâm Dec 02, 2006 12:32 pm

Voi?

pai io crez ca pnl o sa ajunga un pntcd2, foarte curand.

in rest, cum zice ochila, banii si interesele nu stie politica.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am


Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori