Traian Basescu

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde ZOROX » Dum Noi 22, 2009 5:57 pm

basescu e epuizat, in ce hal de plictisit s-a mentinut in dezbaterea finala de vineri. ce plm se intampla cu el? a ajuns la andropauza? e atat de plictisit doar pt ca are un adversar jenant ca geoana? e clar ca geoana n-o sa castige niciodata nimic. nici daca-i face basescu o felatie in piata universitatii si tot am dubii ca poate castiga alegerile.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Noi 22, 2009 7:02 pm

pai toata dezbaterea aia a fost o lăbuşcă, chiar de dinainte de a incepe

pentru ca acestora trei li s-a acordat privilegiul de a se infrunta (desi saracu' geoana a tot incercat sa scape cu fuga, toata campania), inaltandu-i peste ceilalti (in conditiile in care sondajele de opinie n-au valoare adevarata); nu e cinstit sa descalifici pe cineva pe baza presupunerii ca "si-asa n-are sanse" - pai asa ar fi trebuit sa le respinga candidatura, nu? nu sa-i umileasca refuzandu-le posibilitatea infruntarii

pentru ca a fost un amestec intre talk-show si sitcom mai mult decat dezbatere electorala

(si pentru ca toti trei combatantii is niste neciopliti: daca pe basescu n-are rost sa- mai irosim truismele, geoana s-a tot dat diplomatu' lu' peste, plin tot de cancelarii europene, iar saracu' frumusel parea ca nu-si intelege nici macar sloganul acela cu bunul simt!)

au fost niste mamaligi toti, dar numai la basescu s-a vazut, ca de la el ne asteptam sa fie mai cojos si hăhăitor


saracu' Turcescu a facut tot ce-a putut, dar vorba reclamei: eh, n-ai cu cine, niste tarani!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Dum Noi 22, 2009 9:11 pm

crin antonescu s-a agitat degeaba. o fi el frumusel da' stie lumea ca nu poate fi un hipiot presedinte.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator