Traian Basescu

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

:::

Mesajde jeremy narby » Mar Apr 25, 2006 10:06 am

Am vazut o gramada de carti pe aci pe la voi, pe tarabe...se decolorau la soare...!

KE, incepi sa-mi placi in modul tau de a judeca teritorial lucrurile politice.
jeremy narby
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:17 am
Localitate: On the surface

Mesajde memetshot » Mar Apr 25, 2006 10:13 am

KE, incepi sa-mi placi

Kantemire, te scosasi
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

::

Mesajde jeremy narby » Mar Apr 25, 2006 10:25 am

Pesmetshol, ne-ai spart pe toti mancati-as, cu chestiile astea de maxima si-nloritoare intelepciune...te-ai gasit shi tu sa ti bagi in zeama...
jeremy narby
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:17 am
Localitate: On the surface

Mesajde nocturna » Mar Apr 25, 2006 1:24 pm

discutatzi ceva sau doar facetzi curent degeaba? circulatzi, circulatzi, sa nu aglomeram spatziul degeaba.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Apr 25, 2006 1:58 pm

iote si pa antipaticuasa
nauzisi ma ca baselu e cu evrelu?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde stefan » Mar Apr 25, 2006 6:41 pm

jeremy, fraze de genul "surse din serviciile secrete ne spun că..." nu vor ţine nicioadată loc de argumente sau dovezi, oricat s-ar chinui unii. Ce mă costă să scot o carte şi să scriu acolo toate tampeniile care-mi trec prin cap, după care să precizez că mi-au zis că e aşa "nişte surse din serviciile secrete"?

Nenea ăla n-are ceva legături cu Vadim? Că acu ceva vreme tuna şi fulgera Rrromania Mare cum că Băsescu e evreu.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Mar Apr 25, 2006 8:49 pm

bre, pa mine mau anuntat niste surse din serviciile secrete cum ca sar eftini berea in suedia.
mau mintit
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

:::

Mesajde jeremy narby » Sâm Mai 06, 2006 7:41 pm

Cele trei carti din seria Cartea Secreta de Cornel Dan Niculae contin informatii preluate de autor prin SRI, citeste-le si ai sa vezi ca sunt autentice (multe detalii despre afacerile si trecutul lui T. Basescu, cine e de fapt M.R. Ungureanu).
Nu numai Basescu este evreu (Romania Mare a scris si despre asta, insa acolo se introduc printre altele f. multe dezinformatii publicate de masonul C. Tudor; Eugen Barbu, fondatorul partidului Romania Mare si mentorul lui Vadim, a fost membru in Propaganda Due), Iliescu (vezi cartea Ion Iliescu Biografia Secreta, de un autor binecunoscut, Vladimir Alexe) si Constantinescu enjoy the same wonderful ethnic origins.

Din V. Alexe:
"...fisa biografica a bunicului lui Ion Iliescu, in cadrul unui articol intitulat "Cazul Ion Marcel Ilici Iliescu" (fost Ivanovici), fisa pe care ne permitem sa o reproducem, la randul nostru.
BUNICUL (dupa tata) - Vasili Ivanovici, evreu rus, bolsevic, puscarias, fugit din Rusia, urmarit de politia tarista (Ohrana, n.n.) - S-a stabilit la Oltenita in jurul anului 1895, ca argat si baiat de pravalie la un grec, zis Tandarica, pe strada Ion Heliade Radulescu nr. 1 (fosta Tiganie, nr.4). - Si-a schimbat numele in Iliescu, probabil dupa 1900. - S-a incurcat cu Maria Savu (sora carciumarului Anghel Savu, care avea carciuma pe strada I. H. Radulescu, nr.2), cu care s-a casaorit in 1900-1901. - Anghel Savu era roman fuigit din Bulgaria, peste Dunare si stabilit la Oltenita. Acesta a facut Mariei si lui Vasili o dugheana in care vindeau diverse, situata pe strada I. H. Radulescu, la nr. 6-8. - Vasili Iliescu (fost Ivanovici) si Maria (fosta Savu) au avut doi baieti si doua fete (Alexandru - tatal lui Ilici, Eftimie, viitorul calau al poporului roman; Aristita si Vergina). - Vasili Ivanovici a fost bun prieten cu Constantin Dobrogeanu Gherea, evreu venit din Rusia (pe numele adevarat Katz). G. Calinescu precizeaza, in Istoria literatuni romane: C. Dobrogeanu Gherea, venit din Rusia cu un bun tovaras, a fost impamantenit prin decret regal, dat pe baza aprobarii Parlamentulni, sustinut in sedinta de Titu Maiorescu. - Atentie la diversiunea prin care se sugereaza ca bunicul lui Ilici ar fi un taran, de langa Oltenita.
Doua precizari privindu-l pe Vasili Ivanovici. si anume: "Investigatiile facute pentru perioada 1893-1901, 1902 nu au dus la concluzia ca ar fi existat un decret regal de impamantenire a lui Vasili Ivanovici, asa cum exista pentru Dobrogeanu Gherea, Constantin Stere, Ioan Slavici etc. Se poate trage concluzia ca Vasili Ivanovici, decedat la Oltenita in 1965, la varsta de 87-88 de ani, s-a nascut in sudul Basarabiei, in jurul anului 1877, deci pe pamant romanesc si a avut, astfel, cetatenie romana, care, probabil, s-a recunoscut dupa 1895, cand s-a stabilit la Oltenita."

Stefan, sunt multe de spus si despre planurile masoneriei (aplicate de Basescu) cu privire la viitorul tarii noastre, vezi declaratiile aparent imbecile de genul "Marea Neagra a devenit lac rusesc", si "...voi ati stat 30 de ani la noi in tara si nu v-a intrebat nimeni nimic"; bazele NATO sunt, pentru Rusia, o declaratie de razboi nescrisa; o carte formidabila a aparut acum vreo 10 ani, faceti rost de ea neaparat, NATO: Globalizare sau Disparitie? de Florian Garz, ed. Casa Editoriala Odeon. Iran este doar un decoy pt. tinta cea mare, adica inlaturarea/detronarea dinastiei Saud in Arabia Saudita. Despre viitorul finantelor cea mai buna carte este cu siguranta: http://www.amazon.com/gp/product/1591136881/qid=1146937176/sr=1-1/ref=sr_1_1/103-0732511-3714247?s=books&v=glance&n=283155 si http://www.amazon.com/gp/product/0470870907/qid=1146937214/sr=1-1/ref=sr_1_1/103-0732511-3714247?s=books&v=glance&n=283155.
jeremy narby
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:17 am
Localitate: On the surface

Mesajde nocturna » Dum Mai 07, 2006 9:12 am

printre altele, am gasit si "Magia si fiintele fantastice din arhaicul romanesc", scrisa de acelasi nene. foarte dragutz. e in acelasi ton.

si zici tu ca si Constantinescu e evreu? foarte straniu. traiam cu impresia ca evreii is oameni destepti.
inlaturarea/detronarea dinastiei Saud in Arabia Saudita

s-o crezi tu ca statele vor avea tupeul sau interesul sa se atinga de Arabia. asta bineinteles daca nu au de gand sa-si dea foc la valiza.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

carte incendiara

Mesajde ba fraiere » Dum Mai 07, 2006 9:47 am

ba fraiere
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mai 07, 2006 8:11 am
Localitate: buc

:::

Mesajde jeremy narby » Dum Mai 07, 2006 4:25 pm

Constantinescu este un actor extraordinar, mult mai talentat decat majoritatea celor care termina ATF. Citeste cartea mentionata, Politica Filo-Sionista a Romaniei...

Cel mai bun site despre situatia din Iran este http://www.nogw.com

Ca sa creeze un cataclism financiar global, sionistii "americani" au nevoie de cat mai mult haos; despre situatia viitoare din Arabia:

http://www.freemuslims.org/news/article.php?article=49
http://www.slate.com/id/2102628/
http://edstrong.blogcity.com/turmoil_in_saudi_arabia_after_death_of_king_fahd.htm

http://foi.missouri.edu/evolvingissues/fallhouseofsaud.html
http://www.hudson.org/files/publications/Murawiec%20--%20Endgame%20for%20House%20of%20Saud.pdf (pe googlesearch)
endgame for the house of saud

Un site super despre cum a fost orchestrata prabusirea din 1929 (exact asa procedeaza si acum...):
http://www.goldismoney.info/forums/showthread.php?t=2008

Mai sunt multe de spus si despre bursa petroliera de la Teheran, societatea secreta Hojetieff...

Un citat clasic despre magia finantelor:
`In timp ce masele si istoricii erau orbiti de racnetele si succesul Revolutiei Franceze, regele si privilegiatii detronati de la putere si nimiciti, nu au observat ca o mana de oameni tacuti, prudenti si din umbra au pus mana pe putere, pe adevarata putere monarhica, aproape dumnezeiasca, si anume privilegiul regal de a bate moneda.Marea masa a banilor care circula in lume, banii marilor tranzactii, contravaloarea bogatiilor nationale o au acesti "stapani" ai societatilor secrete. Titluri, obligatiuni, cecuri, polite, note bancare, conturi, cursuri, cifre si mereu cifre au cazut ca niste imense cascade de apa si au inundat popoare. "Stapinii", ca niste psihologi foarte subtili, si-au permis inca mai mult, datorita lipsei generale a sanctiunilor si datorita ignorantei totale. Peste imensele sume financiare au creat "Creditele", inzestrandu-le cu un caracter infinit si cu iuteala gandului. Escrocherie, bani falsi la un curs legal... Cu alte cuvinte, banci, burse, intregul sistem financiar sunt o masinarie gigantica care este o monstruozitate contra naturii: banul sa produca iar ban, este o nelegiuire fata de economie. Camata ramane aceeasi, deoarece chiar daca procentul este stabilit de lege, ei inseala prin FALSUL UNUI CAPITAL CE NU EXISTA. Bancile au totdeauna posibilitatea sa dea credite, bani in cifre, care sunt de cinci sau o suta de ori mai mari decat sume pe care o au la dispozitie drept capital fizic. Lasand la o parte creditele ce depasesc banii depusi la banca, este vorba aici de un CAPITAL INEXISTENT CARE ADUCE PROCENTE, IN CONSECINTA, ACESTE PROCENTE SUNT INDREPTATITE. Este o minune ca tarabele unde camatarii negociau cu banii lor, s-au transformat in temple. La fiecare colt de strada triumfa fatadele lor pagane, catre care alearga multimea stapanita de o credinta pe care nici zeii n-au reusit sa le-o insufle.`
jeremy narby
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:17 am
Localitate: On the surface

Mesajde memetshot » Dum Mai 07, 2006 7:16 pm

voi avetz o mare problema.
parerea mea.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Mai 09, 2006 1:37 pm

Da,banii !
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Totusi, revenind la subiectul cartii

Mesajde ba fraiere » Dum Mai 14, 2006 7:16 am

CIA a transportat ilegal detinuti in Europa

Sursa: Mediafax | Data: 13-05-2006

Oficiali americani au recunoscut ca CIA a folosit spatiul aerian si aeroporturi din tari europene pentru a transporta in vederea interogarii in state terte suspectii de terorism capturati in strainatate, a declarat un parlamentar european, citat de Chicago Tribune in editia electronica de sambata. Europarlamentarul italian Claudio Fava - seful delegatiei comisiei Parlamentului European care ancheteaza posibila existenta a unor centre de detentie ale CIA in Europa si care a efectuat o vizita la Washington saptamana aceasta a precizat vineri, la intoarcerea la Roma, ca oficialii de rang inalt din cadrul Departamentului de Stat au refuzat sa comenteze informatiile aparute in presa, conform carora unii suspecti au fost detinuti in inchisori clandestine, infiintate de CIA in tari din Europa de Est. "Sunt multi oameni care stiu ce s-a intamplat si mai exista si alte potentiale dovezi", a declarat el. Printre acestea se numara si dovada unui zbor CIA efectuat in urma cu trei ani intre Kabul, Afganistan si Guantanamo Bay (Cuba), si care a facut escala in Polonia, Romania si Maroc, a mai spus Fava. Administratia Bush a refuzat sa faca orice comentariu.
ba fraiere
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mai 07, 2006 8:11 am
Localitate: buc

Mesajde nocturna » Dum Mai 14, 2006 10:25 am

ba fraiere, totusi, revenind la subiectul subiectului care se discuta aici si care nu e subiectul cartii... si inca ceva, nu mai incerca intoxicarea si pe forumurile institutiilor de stat.

voi astia de la srl-uri, eu m-am cam saturat de accesele voastre de paranoia, care a devenit patologica. voi nu? ati spus o data, de nspe ori, am inteles, puteti sa luati o pauza. mai iesiti afara, respirati aer curat, mai oxigenati-va neuronii, cautati-va si alte jucarii. adio!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde ba fraiere » Dum Mai 14, 2006 6:25 pm

Da, cred ca am gresit, Nocturo. Mi-am imaginat ca Dreptate si Adevar nu va fi doar o Teapa electorala. Raspunsul tau il traduc prin : “ciocu` mic, acum noi suntem la putere si trebuie sa facem matzu gros la fel ca aia de dinaintea noastraâ€Â
ba fraiere
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mai 07, 2006 8:11 am
Localitate: buc

Mesajde nocturna » Lun Mai 15, 2006 7:47 pm

bine bai fraiere, promit sa lecturez cartulia de care zici matale, eventual sa mai cooptez vreo doi, trei, maxim cinci prieteni, ca sa nu mai fii matale in postura jenanta de a sustine monoloage fade compuse din lincuri si citate din mediafax pe un forum de discutii. stii, posibil ca iti spun o noutate, dar o discutie implica cel putin doi oameni, iar forumul de monoloage e un pic mai sus de asta.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Mai 15, 2006 8:19 pm

eventual sa mai cooptez vreo doi, trei, maxim cinci prieteni


sa ma scuzati dar fan club sportul studentesc este deja complet ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 8:44 pm

[quote]“ciocu` mic, acum noi suntem la putere si trebuie sa facem matzu gros la fel ca aia de dinaintea noastraâ€Â
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Mai 15, 2006 8:51 pm

gresit, mai ie un singur loc, ca unu ie al meu deja:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 9:07 pm

migurila, matale ai deja loja :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Traian Basescu

Mesajde old lord » Mie Feb 07, 2007 2:28 pm

Ce parere aveti despre acest om ?

Stiu ca ar trebui sa dau un argument solid dar nu am. De ce deschid acest topic ? Pentru ca l-am votat si cred ca l-as vota din nou si cred ca as merge si la referendum (daca va avea loc) sa votez pentru el.

In ultimul timp mi-am pus o multime de intrebari.
Ce e cu rapirile din Irak? Cum l-au scapat astia pe Omar ? Cum de la condamnat la moarte pe tipul din Irak ? si cica un reprezentat al statului a fost la proces desi ambasada nu stie nimic ? Cristoiu a scris un editorial in care il acuza pe traian basescu ? Cica a vrut sa faca pe eroul ? E posibil ?

Acum doi muncitori sunt retinuti de americani si eliberati suspect ? Nu stiu daca erau spioni oricum toata treaba miroase ciudata mai ales ca tariceanu nu stia nimic.
Basescu a atacat PNL prin intermediul Stolojan
Basescu a creat o situatie de haos acum cand nu ne trebuia, scandal dupa scandal.
Si totusi are (avea) peste 50% din sufragii ?

Pe mine nu m-a pacalit. Mi-am data seama ca duce o lupta aiurea pentru putere si ca a tradat electoratul care a votat alianta DA.

Voi ce parere aveti ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Feb 09, 2007 2:16 pm

Da de ce dracu vrei sa-l mai votezi daca vezi si tu ca fute buha?
L-am votat o data.Sa se duca pe ...
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde razvan » Vin Feb 09, 2007 8:18 pm

nu vad cu ce te-ar ajuta ca "noi" sa-ti confirmam ca albu-i alb,cind el, alb este, iar tu esti ferm convins ca ai perfecta dreptate si ..... de alb e vorba????

unica solutie??? un ANTIVOT!!!! - NU LIPSA DE LA VOT....
daca stam sa gindim din pozitia lui gigi contra, "aia" ne-au pacalit, "ailalti" asemenea, "aia", ne-au pacalit din nou, "astia" asemenea, toti "acestia" au avut un aliat permanent, indiferent de unde a batut vintul - u-de-me-re-ul ;)

in consecinta nu ar fi timpul sa ne pacaleasca si "the one and only", care nu a fost la putere ????? cvt...
se zice ca pina nu e rau, nu va fi bine. apai daca-i asa, sa fie raul suprem...

daca unii il regreta pe ceausescu, de ce nu l-am regreta pe "marinero"
A-) :n: A-) :n:
viata lunga si prospera
Avatar utilizator
razvan
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Aug 12, 2001 11:00 pm

Mesajde ZOROX » Vin Feb 09, 2007 10:55 pm

cum zicea si octavian paler "e un circar" si intr-o societate inchisa cum e Romania si in pula mea o compunere de tzarani ca Tzarania frate e tzara asta involuata mental normal ca un tzaran e cel mai eficace.Nu eficient. Doar eficace.
Pe langa paradigma asta circulara cum ca a fost ales din ura pt PSD si deviatziile lui comportamentale au prins integral.
Nu vezi ,in pula mea , isi asigura notorietatea prin afirmatii de genu : " Masinile tre sa aiba iarna lantzuri " , " crek azi o sa ploua " , " imi place shaorma" pula mea .
asta-i cu traian basescu - un fericit tzaran murdar circar care isi doreste sa faca poze cu toti (si aici nu e o generalizare pripita) romanii. cu toti frate.
si-mi permit sa fiu si sarcastic spre final : traian basescu e un ceausescu timid . nu ordona poze . le pune el inconstient. Inconstienta trucata ca are cei mai tari consilieri in materie de marketing politic, branding si tot tacamu.
Basescu a transformat celebrul zambet a lui Iliescu in hohote.Suntem intr-adevar intr-o natzie de usturoi ,de bere Noroc si ,implicit, de hohote.
Si vom ramane ca asa suntem facuti genetic si nici ajutati de istorie nu prea suntem.
Ma refer la matricea stilistica a lu Blaga ,la referentiale si alte kkturi care ne-au dovedit stiintific. Nu e nimic supranatural. din pacate.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde piskeshu » Sâm Feb 10, 2007 12:34 pm

Tot respectu domnu Zorox! ==D
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Feb 10, 2007 1:36 pm

Basescu a transformat celebrul zambet a lui Iliescu in hohote


ilici nu zambea, ci ranjea, iara base nu hohoteste, ci se hăhăhăie

am sa graiesc intru apararea* lu basescu: daca ilici cu ranjetul lui a tolerat si chiar initiat violentza (despre '89 nu-s lamurit, am doar impresia ca responsabilitatea mortii multora apartine zambaretului; pe cand cu mineriadele e destul de limpede!) impotriva nevinovatilor si a strigat ca nu ne vinde tara (da' a lasat pe altii sa faca asta), cu base e alta treaba: se rafuieste cu politicienii, ceea ce e un lucru firesc (daca nu chiar bun)

concluzia (ca poate n-am fost destul de limpede): ilici a fost o vipera (a ranjit si si-a vazut de treaba: pentru placerea de a sta in fruntea tarii a sacrificat chiar binele tarii - piara-i numele si amintirea!), emilu a fost o trista figurina de plastec, iar base ie un ruman vrednic, din popor; un soi de berbec capos, care nu prea stie cu ce se mananca ciocolata, da' asta nul incurca la nica, iel isi vede de-ale lui




*aparare aplicata doar la comparatia cu ilici; ca alfel nici base nu e omu care sa conduca o tara (desi, daca ar trebui sa aleg din nou intre el si bonbonel, n-as sta pe ganduri nicio secunda)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Sâm Feb 10, 2007 3:08 pm

" iar base ie un ruman vrednic, din popor; un soi de berbec capos, care nu prea stie cu ce se mananca ciocolata, da' asta nul incurca la nica, iel isi vede de-ale lui "

Nu-i asa ca si tu crezi in hohotele lui ? Crezi ca unu care rade absent cum e Basescu n-are cum sa minta ? Asta e si ideea.
Este confirmat psihologic ca indivizii care hahaiesc - fut mai des ,beau mai des ,mananca mai repede si sunt alesi mai bine.
Kant_emir ,esti controlat .
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Feb 10, 2007 3:53 pm

hehehe, da' nam zis ca nu minte mah! poi ie iefident ca minte, si inca minte destul de prost, da' nu asta era ideea

ideea principala ie ca ilici a fost o catastrofa, emil a fost lipsa la apel, iar base e prezidentu care reprezinta pe actualu popor romanesc - cum ie sacu, si petecu

si creca si pe ilici l-am cam meritat (adica nataraimea majoritara care n-a deschis ochii in 90 nu s-a prins nici pana in 92! imi pare rau ca mi-au hotarat si mie soarta, dar n-am avut de ales, ei au fost cei multi)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Sâm Feb 10, 2007 5:11 pm

Iliescu n-a fost un act decizional. A fost inertzie ,un reper care s-a prelins ani suficientzi pentru a ne dezgusta.
Campania electorala din 04 cred ca a fost cea mai plina de dorintza din partea alegatorilor. Nu simtiti chestia asta , lumea chiar isi dorea sa -l voteze pe Basescu ,sa se schimbe natura intr-un fel. A fost un trend Basescu aureolat de campul ANTI-PSD.
'04 n-a fost un moment de repetitzie ,de vot mecanic. Parca am crezut in VOT !
Parca chiar am zis...ba ...sa votez! Stiu ca pare absurd ,poate imi imaginez eu aiurea atmosfera asta PRO-Basescu din '04 dar imi amintesc un fel de gaz greu contagios din care toti il respiram un pic pe traian.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron