PNTCD - Polul de centru dreapta

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

PNTCD - Polul de centru dreapta

Mesajde Expression » Mar Sep 18, 2007 1:49 pm

Partidul National Taranesc Crestin Democrat pare a se afla in plin proces de rebranding. De remarcat la nivelul initiativelor din ultima vreme este aderarea PNTCD la Polul de Centru Dreapta (alaturi de Alianta Populara si Partidul National Liberal) si campania pentru alegerile europarlamentare. PNTCD este si partidul ce a propus cel mai tanar candidat la europene in persoana Victor Ionescu. Liderii sustin o promovare puternica a membrilor tineri.
Ce credeti, are vreo sansa un partid cu traditie, a carui imagine a avut mult de suferit in ultimii ani sa se reabiliteze ?
Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Sep 18, 2007 2:44 pm

zici ca imaginea sa "a avut de suferit"?

eu as spune ca (aceasta imagine) a fost violata, sodomizata, supusa celor mai incredibile (si inutile, dealtfel) perversiuni, fara pauze si fara sa beneficieze macar de o spalare intre reprize, si asta de catre alde diaconescu si compania


si apoi, prea s-au repezit toti gandacii si toti parazitii intestinali ai tranzitiei sa-si insuseasca titulatura unui partid istoric (ca si in cazul liberalilor, dealtfel)

adica dupa o pauza de aproape jumatate de secol mai poate fi continuata o linie politica? nu, garantat nu, ca n-avea cine s-o innadeasca; taranistii si liberalii ar fi trebuit sa ramana in niste vitrine de muzeu, nu pe scena politica, pentru ca se putea fura la fel de lejer sub orice titulatura
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Expression » Mar Sep 18, 2007 2:57 pm

Nu cred ca putem vorbi de continuarea liniei politice antebelice in cazul niciunuia dintre partidele istorice. Postul de fata se vrea mai degraba o statistica decat o pledoarie pentru vreun partid insa incercarile PNTCD de refacere a imaginii din ultima vreme sunt de remarcat.
Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Sep 18, 2007 4:07 pm

or fi

eu nu-i dau nicio sansa, pentru ca (1) s-a facut de rusine si a inselat asteptarile celor care au votat, cu entuziasm, schimbarea - asta nu se uita prea repede si (2) n-are resurse, nare oameni, nare nimic pe care sa se bazeze in speranta ca va putea convinge (adica va putea insela, va putea prosti pe fata) din nou
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Expression » Mar Sep 18, 2007 4:13 pm

Exista un proces de schimbare a imaginii care se va baza pe cateva actiuni concrete. Timpul va spune ce si cum se va schimba.
Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Sep 18, 2007 10:16 pm

ce sa mai schimbi mah? nu e evident ca inca vreo cateva generatii de alegatori or sa asocieze taranismu crestin si democrat (ce stupid suna! unde drec mai avem noi o taranime adevarata?) cu fosila hrapareatza si puitoare de frane

nu mai bine s-ar apuca bine-intentionatii (or nah, hamesitii) de facut un partid nou-noutz, cu un nume potrivit vremurilor, cu o platforma cat-de-cat normala (nu zic originala, ca nui de unde), si sa nu se mai lacomeasca la un nume sonor (dar atat de patat)?

sau mai bine s-ar apuca de altceva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Expression » Mie Sep 19, 2007 9:38 am

Un motiv, sustinut si pe alte forumuri, motiv pentru care imi indreptasem atentia spre PNTCD era prezenta lui Radu Munteanu. Cu sau fara legatura cu partidul, omul are o experienta si o conduita interesanta. (in sensul ca feedback-ul actual este pozitiv la adresa lui, fara scandaluri)
Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Sep 19, 2007 1:48 pm

un om e un om, nu e un partid (marog, in cazu lu cozmingusha creca se cam apropie cele doo "concepte"); si, oricine ar fi in acest partid - cu ce drept se foloseste de un nume istoric, in conditiile in care am cazut de acord ca taranistii de azi n-au niciun fel de legatura cu taranistii de odinioara?



in plus, cate un om dintr-asta* care sa te face sa te intrebi "ce dracu cauta el in partidu X? si ce cauta in politica asta mizerabila?" gasesti in orce grupare politica (marog, care sa aiba mai mult de trei membri), totu e sa-l cauti - uite, in haznaua pesedista se gaseste oprescu (nu stiu chiar multe de el, dar mereu ma contrariaza: pe de-o parte e un profesionist adevarat si apreciat - la el, la spital zic; pare sa fie un tip simtit - deci departe de modelul de neocomunist, pus numa pe furat si pe mintit; ei, pe de cealalta parte este membru - de top - al pesedimii! si nu se leaga: or e constrans sa activeze acolo, ori e manjit si el, dar nu se arata)






cine coada cainelui ie radu munteanu asta?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Expression » Mie Sep 19, 2007 2:46 pm

[quote="kant emir"]un om e un om, nu e un partid (marog, in cazu lu cozmingusha creca se cam apropie cele doo "concepte")]

Radu Munteanu e una bucata PNTCDist respectat. PNTCD-ul inca mai are ceva oameni pe care ii poate scoate la inaintare....sa vedem daca vor dovedi asta la urmatoarele alegeri.
Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Mie Sep 19, 2007 3:20 pm

Expresie, l-ai vazut pe Milut, sefu vostru, la OTV? Daca nu ti-ai dat seama ca e un partid mort, ori esti prost ori nu esti pnt-ist.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Expression » Mie Sep 19, 2007 3:47 pm

Nu sunt membru PNTCD, voiam doar opinii :)
Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Expression » Joi Sep 20, 2007 10:45 am

Se vede treaba ca pe-aici nu prea exista sustinatori (nici denigratori puternici). Partidul asta are o problema cu imaginea online....aceea ca nu prea exista.

Ca idee generala, ce sugestii aveti pentru imagine ? (Pe alte forumuri am auzit niste ''super'' sugestii vizavi de imaginea PNTCD si PIN)
Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde nbm » Joi Sep 20, 2007 4:56 pm

Expression scrie:Ca idee generala, ce sugestii aveti pentru imagine ? (Pe alte forumuri am auzit niste ''super'' sugestii vizavi de imaginea PNTCD si PIN)

nene, pentru consultanta se platesc niste baietzi din Israel cu sute de mii de euroi. inteleg ca penetzeu nu mai e la putere si nu are banii astia, dar chiar asa, vreti sugestii gratuite?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Sep 20, 2007 8:00 pm

Se vede treaba ca pe-aici nu prea exista sustinatori (nici denigratori puternici).

pe-aici, prin Romania

stii ce inseamna asta? ca ni se cam rupe de gruparea cu pricina, care e cam muarta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Expression » Lun Sep 24, 2007 10:39 am

nbm scrie:nene, pentru consultanta se platesc niste baietzi din Israel cu sute de mii de euroi. inteleg ca penetzeu nu mai e la putere si nu are banii astia, dar chiar asa, vreti sugestii gratuite?


Eu nu vreau nimic, dar exista intr-adevar consultanti. Ma gandeam la niste strategii generale, aplicabile si altor partide...
Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Expression » Mie Oct 10, 2007 3:00 pm

Expression
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Sep 18, 2007 11:38 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde nbm » Vin Oct 12, 2007 10:02 pm

inca unul care crede ca atrage electoratul prin bloguri :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm


Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori