Demiteri de guverne si dileme politice (ILICI si GASCA LUI - Poem de François Villon)

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde viXen » Vin Oct 16, 2009 12:15 pm

ce sa faca si Boc, trebuia sa ramana si el in istorie cu ceva!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ayala » Vin Oct 16, 2009 12:32 pm

tu cu cine votezi?


nu m-am gandit la asta, pana atunci mai este

recunosc ca am crapat si eu de ras de vreo mie si ceva de ori pentru viteaza cu care a disparut sarmanul din peisaj


nici macar nu am zambit, cat de amuzant este sa cazi si sa iti rupi gatu?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde viXen » Vin Oct 16, 2009 12:59 pm

presedintele in functie este la Radio Romania Actualitati si vorbeste despre referendumul prin care o sa schimbe el Constitutia, aia de va ziceam eu si a recunoscut si el ca nu poate fi schimbata mai devreme de un an si ceva!

si mai incearca sa explice de ce 300 de parlamentari ar fi mai bine ca nu ar exista atatea cheltuieli cu aparatul din jurul lor, si NU AR MAI EXISTA ATATA TRAFIC de influenta, parca traficul de influenta nu l-ar face cei care sunt in functii pentru acelasi numar de doritori!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Oct 16, 2009 1:11 pm

daca mai stam 5 ani cu asta.. cine stie la ce se ajunge.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Vin Oct 16, 2009 5:33 pm

nici macar nu am zambit, cat de amuzant este sa cazi si sa iti rupi gatu?

vezi tu, de asta e contraindicata explicarea poantelor: oricat i-ai explica omului, daca el nu poate, apoi nu poate si basta; nu s-o fi nascut cu tot inventarul, sau poate s-a obisnuit sa pozeze in ceva care acuma i-a devenit a doua natura, sau altele




cea mare parte a hohotului de ras nu inseamna ca te bucuri de raul altuia (asa cum le place puristilor sa interpreteze), ci inseamna doar ca te lasi inveselit de nefirescul/absurdul situatiei si ca ai puterea sa separi compasiunea (au, ce tare trebuie sa-l doara pe saracul de el! nici daca ar cadea din scaunul de premier nu l-ar durea asa de tare) de hilar (cat de fraier trebuie sa fii de sa nu vezi pe unde calci? mai ales cand e atata - doamnedumnezeula, s-o fi oprit? - drum pana jos)


in definitiv, nu si-a rupt capul, de sa umple studioul de sange proaspat si sa lase 14 orfani, ci doar a disparut din decor de parca l-ar fi absorbit vidul din capul androneascai



da' tare-ti place tie sa fii constipata

uita-te la modelele astea (ele, de deasupra tuturor, cu aerul absent, distant, suficient si imbufnat - nu-s caraghioase cand isi strica aerul de intagibile vipuri? ca uite, cad ca orice proaste impiedicate, nu ca niste autentice printese - ca alea ar pluuutiii ca niste fulgi de boboc, n-ar zdupai ca niste gaste)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Oct 16, 2009 8:08 pm

ci inseamna doar ca te lasi inveselit de nefirescul/absurdul situatiei si ca ai puterea


vai, cat esti tu de perfect si cum nu esti tu niciodata prins cu pantalonii in vine. nu, nu ma amuza nici modelele alea, nu am puterea si inteligenta sa trec peste panica, rusine, durere, deruta si etc ul pe care il simte oricine care devine tinta unor hahaieli (cum iti place tie sa spui) ale unor intelectuali culti si puternici. nu, nu ma amuz pe seama durerii altora, chiar daca nu le curge sange, nici macar nu vad cat sunt de caraghiosi

ele, de deasupra tuturor, cu aerul absent, distant, suficient si imbufnat


nici asta nu am remarcat, ai tu o pb cu asta, ele transmit ce li se cere sa transmita
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Oct 16, 2009 8:54 pm

ele transmit ce li se cere sa transmita

aham, si nici nu le place, nici nu se lupta sa ajunga acolo si, odata ajunse, nici nu savureaza

vai, cat esti tu de perfect si cum nu esti tu niciodata prins cu pantalonii in vine

dabre, cum mori tu (tu, aia buna la suflet, se-ntelege! aia care da si lectii de bunatate, cum sa nu?) de mila tuturor, ofof, maimai

daca ar fi dupa tine, poate ca ai si interzice rasul, nu? sau au face reguli: de asta (nu stiu, poate de o punga pe care o poarta vantul?) putem sa radem, de astea (adica de mai tot ce are haz pe lumea asta) nu-i voie, pentru ca nu-i frumos, ca poate ca sufera cineva

(si anume daca is prins cu pantalonii in vine ce crezi ca fac, ca ma supar? aloo, omu care e dispus sa rada de gafele altora trebuie sa fie gata sa rada si de ale lui)
nu, nu ma amuza nici ... nu am puterea si inteligenta sa trec peste ... nu, nu ma amuz pe seama

nasol de tine; ai avea o viata cu mult mai bogata si frumoasa daca ai avea puterea si inteligenta sa te si amuzi (nu "pe seama cuiva", ca nu e musai sa sufere cineve ca sa rada si sa se simta bine lumea; poti sa razi de fapte si de imprejurari, chiar concomitent cu mila pe care ai simti-o pentru alde hocus-bocus - sau ar fi prea multe de procesat simultan?)




dar daca ai impresia ca o sa te cred, ca vai ce sensibila esti tu la necazurile altora, poti sa faci prinsoare ca nu. si cred ca stii si de ce, nu?


vai, cat esti tu de perfect

parapampam, te oftici? iaca, eu ma amuz si de asta, si nu mi-e mila de tine ca vai ca tare trebuie sa suferi ca nu ai cu ce sa te amuzi si tu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Oct 16, 2009 10:24 pm

si cred ca stii si de ce, nu?


nu, si nici nu ma intereseaza ce crezi tu despre mine, stii de ce, nu?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde eliana » Vin Oct 16, 2009 10:50 pm

nu vreti voi doi sa va luati un tred?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde irina8082 » Mar Oct 20, 2009 8:33 pm

Ciuhandru scrie:
Singura solutie, inc-o revolutie! Dar una adevarata, cu plutoane de executie si tot tacamul... :D

adica o revolutie iacobino-proletaro-bolsevica? mai sa fie!==D
Avatar utilizator
irina8082
Junior Member
 
Mesaje: 356
Membru din: Joi Feb 08, 2007 12:00 am

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron