Demiteri de guverne si dileme politice (ILICI si GASCA LUI - Poem de François Villon)

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde Ciuhandru » Mie Oct 14, 2009 4:24 pm

eliana scrie:da, dar tu sustiii cumva, ca nu conteaza daca te duci sau nu la vot.

nu mai fac nimic, ca oricum e inutil?


Si daca de 20 de ani de zile votezi "raul cel mai mic", care, oricine are fi, provine tot din randurile liotei de ticalosi, lichele, impostori, mafioti sau tembeli numita "clasa politica romaneasca", si daca si 20 de ani de zile de-acum inainte tot asa vei vota, ai cumva iluzia ca votul tau chiar conteaza?

Democratia romaneasca este similara unei turme de oi care voteaza ce lup din haita ii va fi paznic.

Singura solutie, inc-o revolutie! Dar una adevarata, cu plutoane de executie si tot tacamul... :D
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde anjin-san » Mie Oct 14, 2009 6:48 pm

da,nu e lene civica ci e sila sau sictir. seara buna da-o dracu de politica, in seara asta avem meci greu cu insulele feroe :D:
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Mie Oct 14, 2009 8:52 pm

eliana scrie:nici eu nu sustin ca asta e singura cale, nici ca ea ar da musai rezultate. dar uite si tu unde ne-a dus neimplicarea. statul la caldurica si lasatu in seama lor a voturilor.


Eliano, lasand la o parte "datoria civica" si "suveranitatea populara", lozinci cam prafuite, istoric vorbind, votul tau are un singur efect concret si real: trimite pe X, din partidul Y, in Parlament. Or, o analiza sumara a acestor trei componente arata in mod clar ca stam rau de tot.

Sa le luam pe rand, in ordine inversa.

1. Parlamentul: in spatele frazeologiei despre "expresia vointei nationale" si "garantul democratiei" se ascunde trista realitate a apartenentei la o casta care acorda membrilor sai privilegii si impunitati care ii situeaza cu mult deasupra si in afara cetatenilor de rand ale caror interese pretind, in mod cinic si abuziv, ca le reprezinta si promoveaza.

2. Partidele politice: abstractie facand de doctrinele si programele asumate (care oricum nu valoreaza nici cat hartia pe care sunt tiparite, dovada stand afluenta de afaceristi verosi in randurile social-democratiei si pletora de adepti ai etatismului si dirjismului economic printre liberali), abstractie facand, zic, de propaganda si demagogie, partidele romanesti nu sunt altceva decat niste grupuri de interese structurate piramidal; obiectivele boss-ului de la centru (obtinerea, pastrarea si exploatarea in folos propriu a puterii precum si intretinerea si recompensarea inevitabilei camarile) reclama sprijinul economico-financiar al "baronilor locali" (in treacat fie zis, o sintagma pleonastica lansata de ziaristi pentru care istoria e la fel de misterioasa precum fata nevazuta a lunii, baronul fiind prin definitie un potentat local) carora, in schimb, protectia politica si juridica a centrului le este indispensabila bunului-mers al afacerilor. Intre cele doua extreme, o armata de paji, scutieri si menestreli. Aceasta simbioza de tip feudal caracterizeaza toate actualele partide parlamentare, fara exceptie.

(Mai putin feudal este fenomenul migrarii de la un partid la altul, dar el se explica prin faptul ca, spre deosebire de predecesorii lor medievali, baronii si scutierii mioritici sunt complet lipsiti de simtul onoarei.)

3. Candidatul pe care prin votul tau il trimiti, real sau intentional, in Parlament prezinta, in noua cazuri din zece, urmatoarele caracteristici:

- nu-l cunosti decat, eventual, din afisele electorale; in absenta alegerilor respective, simpla sa existenta ti-ar fi ramas necunoscuta sau indiferenta intreaga viata.

- asupra calitatilor sale morale si intelectuale nu te poti pronunta, pentru ca nu ai niciun indiciu; dar judecand dupa experienta alegerilor precedente, pozitia rationala cu privire la ele este sau de circumspectie daca esti idealist, sau de neincredere totala, daca esti mai realist.

- independent de intentiile sale bune si oneste --- a caror posibilitate nu o neg, desi costul ridicat al unui loc intr-o circumscriptie eligibila o face destul de improbabila --- odata ales el intra in sistemul politic descris mai sus, in care pentru a rezista tentatiilor trebuie sa ai taria morala a Sfantului Francisc iar pentru a-i combate viciile ti-ar fi necesar idealismul cavaleresc al lui Don Quijote --- calitati rare, foarte rare, din ce in ce mai rare in lumea noastra.

Iata deci elementele constitutive ale democratiei romanesti, careia Ion Ilici Iliescu i-a fost ctitor si baci. Inchipuie-si cine vrea si poate ca aceste defecte de fabricatie i-ar putea asigura o functionare in parametri nominali. Eu am pierdut de mult aceasta iluzie.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Mie Oct 14, 2009 9:41 pm

Eu am pierdut de mult aceasta iluzie.

pai nu esti singurul care se intreaba unde e iluziile mele, care le-am pierdut?


din nefericire pentru turma, lupii nostri is niste lupi prosti; flamanzi, adevarat, cum sade bine oricarui lup, dar total nepriceputi

calitatile morale ale politicienilor romani sunt dincolo de orice intrebare, n-are rost sa mai vorbim, iar intentiile - cam tot pe-acolo


din nefericire si pentru turma, si pentru casta lupilor, lacomia corelata cu incompetenta duce la colaps; viitorul stanii este sumbru

asa ca le doresc un sincer "să vă ia dracu!"



si da, ilici este primul responsabil pentru toate relele post-decembriste, ca toate au izvorat din foamea lui de putere (ca pentru putere a tolerat si incurajat coruptia si minciuna si dezbinarea, pentru putere a adus minerii in bucuresti de a reinviat teroarea), deci pe ilici să-l ia dracu de viu, şi să-l ţină in viaţă incă o mie de ani, să-l ciugulească pe indelete
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Mie Oct 14, 2009 11:26 pm

acum cel mai tare ma deranjeaza circul mediatic si "subtirimea" continutului mesajului pe care reuseste sa-l propage cu maaare greutate mass media!

in afara de idei fixe, toti reporterii, de la toate posturile, folosesc aceleasi sintagme, au o droaie de manierisme si se batzaie in cadru, de zici ca vor sa tasneasca in lateralul televizorului, ma mai enerveaza si expresii consacrate de genul de care spunea Ciuhandru, "baroni locali".

si pe urma : " TRAIM MOMENTE DE MARE INCORDARE"- pai la atatea momente de mare incordare traita de ei, ma mir ca nu lesina peste microfon si/sau pupitru!
...sau incheierea unei transmisiuni: " INTREBAREA este acuma, ce se va intampla la Palatul( neaparat Palatul,Victoria, Cotroceni si Parlamentului).../ ce decizie va lua in aceasta seara...X .", deci nu cu semnul intrebarii, ci ca o concluzie finala, demna de un ilustru reporter specializat in stiri politice, sin-n rest adio, pa, andreea ai legatura!
sau " Acest moment de grava criza"- pai daca e dupa astia, in 24 de ore sunt cam 3-5 crize grave si minim una extrem de importanta, poate uneori, au noroc si le pica si cate un "moment crucial"

mie mi se pare ca felul asta sistematic de a innebuni oamenii de cap cu o stare de perpetua nesiguranta si cu heirupisme fortate, a dus la delimitarea multora de astfel de informatii din motive de incapacitate de a le mai discerne importanta si sensul in vreun fel, deci au dus la cresterea starii de anomie.

asa ca revin la ideea de ieri ca as avea o pofta extraordinara sa scutur de guler pe multi " studinti in drept si publicisti" actuali, sa-i intreb " ce poftesti, mai musiu?!?", ca m-am saturat de reportajelor lor anoste si lipsite de continut informational si de zarva lor fals creata ca de mere padurete, si de rasuflarea lor tremuratoare si intermitenta, de parca i-ar fugari criza cruciala din urma ca in Harry Potter pe matura!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde anjin-san » Joi Oct 15, 2009 8:32 am

kant emir scrie:

din nefericire si pentru turma, si pentru casta lupilor, lacomia corelata cu incompetenta duce la colaps; viitorul stanii este sumbru


deci da. yo am inteles partea cu coruptia, vor si oamenii o vila, cei ce au vor una mai mare, o masina etc. dar in timp ce ciupesti cat poti pentru tine si neamurile tale, nu poti sa faci si ceva util pentru tara? inteleg ca se mai fura pe ici pe colo, dar sa nu se adopte o lege ca lipsesc 51% din parlamentari asta nu mai inteleg. sa-i vad dormind si citind ziarul in sedinte nici asta nu mai inteleg. prosti si incompetenti indolenti si hoti deci nasol.

"si da, ilici este primul responsabil pentru toate relele post-decembriste" by emirul

si totusi a obtinut trei mandate. e o solutie sa emigram?

neatza
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Oct 15, 2009 9:15 am

neatza. eu imi voi lua libertatea de a fi cat se poate de banal in acest post. prea multa seriozitate strica.

oricum vinovati suntem toti. fie si pentru ca n-am emigrat.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde viXen » Joi Oct 15, 2009 9:30 am

eu as fi emigrat de o mie de ori, dar nu-mi trece prin cap ce as putea face in alta parte in afara de ceea ce ce stiu sa fac ce nu-mi foloseste pe-acolo!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Joi Oct 15, 2009 9:32 am

Ciuhandru scrie:Eliano,

Iata deci elementele constitutive ale democratiei romanesti, careia Ion Ilici Iliescu i-a fost ctitor si baci. Inchipuie-si cine vrea si poate ca aceste defecte de fabricatie i-ar putea asigura o functionare in parametri nominali. Eu am pierdut de mult aceasta iluzie.



1. DA. 2. DA stiu. 3. DA si iar DA.


si la citat: stiu fratele meu alb. stiu. si plang. si stii ce e cel mai grav? ca vulpea asta batrana (pe care pe cuvantu meu ca il consider responsabil si de scandalul de zilele astea...asa banuiesc eu...stiti voi: divide et impera...) inca conduce Romania. dada. parol. pen'ca e singurul cu cap, si pen;ca nu arr nevoie de un scaun "la palat", ca sa traga sforile.

viXen scrie:acum cel mai tare ma deranjeaza circul mediatic si "subtirimea" continutului mesajului pe care reuseste sa-l propage cu maaare greutate mass media!


am o idee, care mi-a venit mai demulticel, asa...

si anume ca de fapt, stirile din romania, sunt scrise de niste maimute. din alea cu par si ochii mari si teribil de agitate. eventual putin bolnave cu capul. (din pricina stressului, desigur. sunt prost platite, sid e la criza, nu mai primesc banane coapte.)

deci asa...o haite de maimute, care baga texte prefabricate: cu copy-paste, dintr-un fisier mare care contine fix aceleasi marote si idei tampite.

pe cuvant, explozia televizorului meu a fost cea mai buna idee a lungii sale vieti. (aproape 15 ani. era NEI).
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde anjin-san » Joi Oct 15, 2009 9:36 am

nu, nu tv-ul e bun, in afara de alte trebi, nu mai fac drumul pana in stefan cel mare cand vreau sa vad circ :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Joi Oct 15, 2009 10:16 am

hehe. eu am parte de circ in fiecare zi la serviciu.

Ciuhandru scrie:
A, ar mai fi si Nati Meir... :D


cu parere de rau, te anunt ca Nati se retrage. :calm:


ete:

Nati Meir se retrage din cursa prezidenţială, a anunţat biroul de presă al acestuia iintr-un comunicat de presă.

"Am luat această decizie in semn de protest faţă de ce se intamplă in viaţa politică romanească. Iubesc Romania şi vreau să fac ceva pentru ţara asta", spune Nati Meir in comunicatul remis presei.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde viXen » Joi Oct 15, 2009 10:19 am

da, e bun, sa te uiti pe descoperi si sa vezi filme, hai si meciuri dar emisiounile de stiri sunt jale.

am auzit ca am reusit marea performanta sa batem puterea mondiala folbalistica Insulele Feroe!!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Joi Oct 15, 2009 3:16 pm

kant emir scrie:si da, ilici este primul responsabil pentru toate relele post-decembriste, ca toate au izvorat din foamea lui de putere (ca pentru putere a tolerat si incurajat coruptia si minciuna si dezbinarea, pentru putere a adus minerii in bucuresti de a reinviat teroarea), deci pe ilici să-l ia dracu de viu, şi să-l ţină in viaţă incă o mie de ani, să-l ciugulească pe indelete



Raliindu-ma intrutotul celor de mai sus, ii dedic tovarasului Iliescu o cunoscuta balada a lui Francois Villon, in care mi-am permis sa modific unele versuri.

De junghi sa aibe parte si de lance,
De bata noduroasa si de spada,
De palos zdravan, de carlig, de cange,
De ghiont cu ghioaga-n ghinturi ferecata,
De sulita calita, de sageata,
De furca, de tapina, de baltag,
De hoti pandind la colturi de drumeag,
Sa-i hacuie, sa-i jefuie de punga,
La beregati sa-i sangere putin,
In beciuri de gheena sa ajunga
ION ILICI ILIESCU SI-AL LUI CIN.

De arc pagan, de iatagan, de prastii,
Sa aiba lotrii parte, si de barda,
Creierii lor cu trasnet sa-i imprastii,
Iar parul elinescul foc sa-l arda,
In streang le-atarna hoitul, lupii sa il prada,
Ma rog la cer sa moara de pelagra,
Or si mai bine bate-i buba neagra,
Scurma-i-ar tepi incinse-n maruntae,
Si zece gazi de vii sa mi-i jupoaie,
Sa-i fiarba in oloi la focul lin,
Sirepi sa-i rupa, faca s-ar gunoaie
ION ILICI ILIESCU SI-AL LUI CIN.

Sa-i prinda vijeliile pe uliti,
Le sfarme balimezul capatana,
Orbeasca-i ale fulgerului suliti,
Narozii... Faca-i una cu tarana,
Le rupa beregata, soldul, mana,
Inghete-i gerul bocna, bata-i grindeni,
Si ploaia biciuiasca-i pretutindeni,
Sa n-aiba mantii groase, nici dulame,
Ii sfasie ascutite lunci de coase,
Iar lesul pravalit le fie-n Rin,
Fie zdrobiti de 30 de baroase
ION ILICI ILESCU SI-AL LUI CIN.

INCHEIERE
Crapale-ar domnul principe ficatii,
Iar setea ostoile-ar cu venin,
Caci n-au pereche-n lume blestematii
ION ILICI ILIESCU SI-AL LUI CIN.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde Daimon » Joi Oct 15, 2009 3:17 pm

multa bere maestre. sau vin, dupa preferinte.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ciuhandru » Joi Oct 15, 2009 3:19 pm

Si, si --- ar fi perfect. :)
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Joi Oct 15, 2009 9:40 pm

Pana nu vor disparea Mircea Sandu, Mitica Dragomir

pai nasicu si mitica sunt pentru fotbal ce e ilici pentru politica

caradăşti bătrane si retrograde si răuvoitoare


ii dedic tovarasului Iliescu o cunoscuta balada a lui Francois Villon, in care mi-am permis sa modific unele versuri.

putem sa mai adaugam si noi, ca simpli oameni din popor, niste simple ganduri? cum ar fi: sa-i coaca ouale, sa-i cada dintii (in public), sa se scape pe el (in public), sa incurce adevarul cu minciunile si sa spuna dupa obiceiul lui (in public), sa-l fugareasca minierii, sa se teama de minieri, sa se ascunda de minieri, sa-l gaseasca minierii, sa-l bata minierii, sa-l umileasca minierii

si proastele de pe margine sa aplaude bucuroase si sa planga de fericire
si el s-o vada si pe asta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Oct 16, 2009 8:24 am

aglomerat inca de dimineata pe aici.

ilici este pana la urma produsul societatii, asa ca astae. democratia are si neajunsuri.


ploo, frig, nashpa. da' bine ca-i vineri.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Oct 16, 2009 8:34 am

neatza lumi
daimon, ilici nu este produsul democratiei ci al comunismului. iar ceea ce se intampla la noi, in afara faptului ca sistemul democratic de conducere are neajunsuri, se datoreaza sechelelor comuniste.
acu' vreo trei ani m-am intalnit intamplator cu doru maries (presedinte al asociatiei 21 decembrie si"plimbator zadarnic" cu dosarele lui iliescu pe la parchet).mi-a povestit omuletul ala cate ceva despre situatiuni.la un moment dat desi era cetatean liber nici nu-l mai lasau sa intre in tribunal. cum sa-l acuzi pe seful statului? (cand se plimba el cu dosare, ilici era presedinte) a si omul ala mai are si acum urme de la panselutele minerilor.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Vin Oct 16, 2009 8:56 am

@daimon - ilici e produsul democratiei in aceeasi masura in care o juninca baltzata poate face origami.


in rest: numa bine. l-as pune la muzeu taranului Roman, au astia o sectie inchinata comunismului. si alta inchinata kitchului. merge oriunde...ca el e tatal kitchului actual din politica noastra.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde anjin-san » Vin Oct 16, 2009 9:04 am

amintindu-mi de discutia cu doru maries am dat un search pe google, nu mai stiam nimic despre acest om. iote: http://www.curaj.net/?p=25425
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Oct 16, 2009 9:28 am

ilici este pana la urma produsul societatii, asa ca asta e


nu zic niciunde ca societatea ar fi democratica.

democratia are si neajunsuri


pentru ca da putere celor multi. care multi sunt analfabeti dpdv politic si mai mult decat influentabili. deci nashpa. deci de aia suntem condusi de hoti si demagogi.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Oct 16, 2009 9:32 am

bre, in primul rand democratia noastra este este condusa de comunisti.prea multe sechele comuniste.50 de ani de prostire si indoctrinare isi spun cuvantul. nu democratia este problema ci faptul ca in acei 50 de ani, cei ce conduc acu' sau au condus si-au format mentalitatea. mentalitate nedemocratica, gresita.daca printr-o posibila minune, acu 60 si ceva de ani la ialta, noi ramaneam sub influenta occidentului, foarte probabil ca acum sa fi avut o economie si o democratie, implicit o societate, asemanatoare oricarei tari din vest.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde viXen » Vin Oct 16, 2009 9:42 am

Daïmon scrie:nu zic niciunde ca societatea ar fi democratica.



pentru ca da putere celor multi. care multi sunt analfabeti dpdv politic si mai mult decat influentabili. deci nashpa. deci de aia suntem condusi de hoti si demagogi.


suta la suta de acord!

ce enormitati am auzit eu de la activistii care fac propaganda pe la sate si prin uzine ti se face rau, nici un copil de 10 ani de pe aici nu le-ar crede, dar pe acolo, inghit aia tot, pe nemestecate!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Vin Oct 16, 2009 9:49 am

dom'le...deci democratia nu e perfecta. nici un om cu cap si ceva cunostinte in domeniu nu sustine asta.


insa in aproximativ 3-4 mii de ani de cand judecam si filosofam, la scara planetara, fiinta umana nu a putut produce nimic mai bun in directia asta.


asta e tot ce avem. cu asta ne descurcam.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde anjin-san » Vin Oct 16, 2009 9:51 am

bre, deviem deja de la subiect, problema nu e daca e perfecta sau nu democratia, important e cum a fost aplicata la noi si de catre cine.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde viXen » Vin Oct 16, 2009 9:52 am

nu, problema este ca sa iesim din cercul vicios, este se ridice nivelul politic al celor multi si care voteaza dupa cum a zis carciumarul sau primarul, sau cumnatul de la oras!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Oct 16, 2009 11:06 am

daca tot e topic nou de politice, nu strica putina rigurozitata.

nu stiu daca s-a spus pana acum, dar boc a stabilit si doo recorduri in politica noastra pseudo-democratica de dupa '90

Premierele lui Boc, cel mai scurt mandat si primul guvern demis prin motiune de cenzura
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Oct 16, 2009 11:07 am

vlad tepes nu are urmasi?
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Oct 16, 2009 11:09 am

ba, dar sunt la hollywood :D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Oct 16, 2009 12:01 pm

ayala, tu cu cine votezi?
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori