eu cu cine votez?

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Eu votez cu... ?

Traian Basescu
3
13%
Sorin Oprescu
3
13%
Mircea Geoana
1
4%
Crin Antonescu
8
35%
Gigi Becali
1
4%
Hunor Kelemen
1
4%
C.V. Tudor
3
13%
Altii (specificati eventual in post)
1
4%
nu stiu, nu cunosc, nu ma intereseaza, nu ma duc
2
9%
 
Voturi totale : 23

Mesajde adonys » Dum Noi 22, 2009 7:09 pm

bai voua nu va e rusine sa mergeti al vot sa puneti stampila pe oricare dintre mizerabilii aia?!!

e ingrozitor in ce groapa am ajuns dupa 20 de ani de la "revolutie", si ce e si mai ingrozitor e ca astia nu dau nici un fel de semn ca s'ar opri si si'au infundat suficient buzunarele..

prefer sa nu ma duc la vot, decat sa merg sa votez extrema dreapta de draci, care oricum n'o sa iasa si'n turul doi.. anul asta, ca pe viitor nu se stie cat o sa mai suporte romanul, indiferent cat de docil o fi el..

e trist sa ne indreptam cu pasi repezi spre situatia unei tari oarecare din america de sud.. democratia mortilor ei..

tare destept a fost ala care'a inventat gaselnita cu votul universal, cea mai mare inselatorie pusa la cale vreodata. bag ceva in mortii ei de politica !@#$@!#$!@$
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Noi 22, 2009 7:17 pm

bai voua nu va e rusine sa mergeti al vot sa puneti stampila pe oricare dintre mizerabilii aia?!!

nu

mi-ar fi rusine sa nu fac nimic

sa merg la vot, chiar si pentru anularea unui buletin, tot e mai mult decat nimic

prefer sa nu ma duc la vot

bucura-te ca ai aceasta optiune; in alte vremuri, poate ca ai fi avut de dat socoteala daca nu te-ai fi prezentat la vot


ce e si mai ingrozitor e ca astia nu dau nici un fel de semn ca s'ar opri si si'au infundat suficient buzunarele..

nu e ingrozitor deloc, e doar o consecinta a pasivitatii poporului

referendumul de azi, bun sau rau, iti da sansa sa corectezi o prostie (doua camere care au cam aceleasi atributii) si sa imputinezi numarul lichelelor somnoroase, sau s-o mentii - de ce taci? du-te si si spune-le ceva, orice; ai aceasta posibilitate, si n-o ai in fiecare zi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Noi 22, 2009 8:13 pm

de unde scot astia sondajele din ziua alegerilor? de cand merg eu la vot nu am vazut pe nimeni sa ii intrebe pe votanti pe cine/ce au votat.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Noi 22, 2009 8:32 pm

de cand merg eu la vot

mmmpai nu cred ca e relevant
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde adonys » Dum Noi 22, 2009 8:48 pm

ei nu sa mori tu mai kantemire?!!

am impresia ca ai o idee gresita despre cum sta treaba si a cui e vina.. poate sa vina el poporul tot in par la vot, asta nu schimba cu NIMIC optiunile care ii sunt prezentate.. anulam toti voturile.. si?!! li se rupe lor pula de asta.

astia n'o sa plece de'aici decat cu picioarele inainte cand da d-zeu sau cand nu ii mai rabda ceilalti.. oricum zarurile au fost deja aruncate de'acum de mai bine de 15 ani..

esti copil.. viseaza'n'continuare
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Noi 22, 2009 8:54 pm

ei nu sa mori tu mai kantemire?!!

nu mai incapi de mine?

am impresia ca ai o idee gresita despre cum sta treaba

asa cum am si eu o impresie ca tu nu intelegi nimic; impresie contra impresie, cui ii pasa?


poate sa vina el poporul tot in par la vot, asta nu schimba cu NIMIC optiunile care ii sunt prezentate..

asta e
sunt niste optiuni, si ai chiar si optiunea de a nu opta pentru niciuna dintre ele

stiu ca suna comun si prafuit si superuzat, dar neparticiparea poporului la vot este convenabila pentru unii dintre cei de sus, asa ca n-ai decat sa le faci jocul, si neimplicarea iti anuleaza dreptul de a te plange ca e rau in tara si ca romanii sunt prosti si slabi si manipulabili

sau cand nu ii mai rabda ceilalti..

aham, ca poporul sta cuminte, la televizor; trebuie sa vina niste "ceilalti" sa hotarasca

esti copil.. viseaza'n'continuare

sarumana de ingaduinta, prealuminate!

(sa-ti urez sa ai viata pe care o meriti? nu-s asa de rautacios, si, oricum ar fi, deja ti se intampla)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Dum Noi 22, 2009 9:05 pm

basescu 34%
geoana 30%

trpadusul acesta abject numit geoana cu toate furaciunile si tot e la distanta de 4 puncte. slab, f slab. il vad acuma pe antena3 cu iliescu in spate (care poarta o palarie chiar haioasa). jenant. mi-e foarte scarba de PSD.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde adonys » Dum Noi 22, 2009 9:08 pm

uite, hai sa'ti explic, mai vorbim dupa ce faci si tu 35 de ani si te'ai saturat de toate porcariile astea.

nu stiu de unde ai scos'o pe aia cu nevenitul la vot care le face jocurile tot lor?!! poate daor din starea de fapt superioara care spune ca oricum, orice este permis sa se'ntample se'ntampla pt ca asa vor ei sa fie?!!

M'AM SATURAT sa ma duc la vot si sa trebuiasaca sa votez rau cel cel mai mic, sau orice impotriva raului cel mai mare. VREAU SA VOTEZ ceva ce ma reprezinta cu adevarat, si din pacate, asa ceva n'o sa vedem. ca vii, ca nu vii tu la vot, este irelevant, important este ca masa de manevra, care este oricum mult mai mare decat cei ce pot gandi atunci cand voteaza, este usor tentabila si dirijabila in privinta asta.

mi se'ntampla mie la fel de mult pe cat ti se'ntampla si tie. si da, copil, unde erai in '89 atunci cand s'a intrevazut o speranta?!!

ai trait vreodata asa ceva? sa vezi cum ti se stinge lumina cu fiecare an ce trece?!! cu siguranta nu, si nici nu'ti doresc asa ceva.

paine si circ. peste ani, ai sa intelegi ca nimic nu s'a schimbat, sau se va schimba vreodata, doar votand, ci punand mana pe arme si omorand. citeste putina istorie, o sa'ti fie de folos, o sa vezi..
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 23, 2009 2:35 am

n-am vreme acuma sa ma lungesc la un raspuns detaliat, asa ca la toate intrebarile pe care le-ai infatisat acolo (adica mie), am sa-ti raspund global (dar este aplicabil si fiecarei intrebari/afirmatii/nedumeriri/presupuneri emanate de tine, in parte)


ma lasi? nu stii despre ce vorbesti!

si poate o sa detaliez zilele viitoare
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Noi 23, 2009 9:03 am

kant emir scrie:mmmpai nu cred ca e relevant


afara de fitile, ceva folositor ai de zis?~r
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Lun Noi 23, 2009 10:02 am

cr3tz scrie:de unde scot astia sondajele din ziua alegerilor? de cand merg eu la vot nu am vazut pe nimeni sa ii intrebe pe votanti pe cine/ce au votat.


Pe mine m-a intrebat ieri.

@Adonys:

Ca votul universal este o prostie nu contest. Dar raul a fost deja facut si este adanc inradacinat in mentalul colectiv al lumii civilizate; numai o catastrofa de proportii ar putea sa-l disloce. Problema este ca o asemenea catastrofa ar distruge nu numai votul universal, ci si pe noi o data cu el. Asa ca, desi la nivel de discutii forumistice sau de salon sunt gata oricand sa argumentez contra democratiei, in practica merg la vot ori de cate ori cred ca miza justifica inconsecventa (de fapt, din 1990 pana azi n-am dat skip decat alegerilor pentru parlamentul european).
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Lun Noi 23, 2009 2:48 pm

cr3tz scrie:afara de fitile, ceva folositor ai de zis?

nu e niciun fitil

pur si simplu n-ai avut vreme sa aduni prea multa experienta de alegator; esti la primele alegeri prezidentiale (cel mult a doua tura), asa ca la-so jos cu "de cand mergi tu la vot"
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Noi 23, 2009 10:43 pm

esti la primele alegeri prezidentiale
eu zic sa lasi aberatiile si sa vorbesti despre politica.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Re: eu cu cine votez?

Mesajde bebe25 » Vin Mar 26, 2010 2:24 pm

Cand aud chestia asta imi aduc aminte de Caragiale :biggrin Om vedea noi cu cine votam, deocamdata nu e an electoral.
bebe25
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 26, 2010 2:20 pm

Re: eu cu cine votez?

Mesajde kant emir » Vin Mar 26, 2010 7:33 pm

bebe25 scrie:Cand aud chestia asta imi aduc aminte de Caragiale

absolut imprevizibil


si zici ca n-avem cu cine vota anul acesta? curios
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: eu cu cine votez?

Mesajde silwianis » Sâm Apr 14, 2012 5:57 pm

ar trebui inventat un fel de Titatic Pusi toti politicienii Romani din ultimi 20 de ani si trimisi departe de Romania timp de vreo 20 de ani !!:)))Un fel de inchisoare...pe viata ~~Ce ziceti?
silwianis
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Apr 14, 2012 5:49 pm
Localitate: lhasa

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori