Cu cine votati in turul 2?

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Cu cine votati in turul 2?

Traian Basescu
9
60%
Mircea Geoana
6
40%
 
Voturi totale : 15

Mesajde Ciuhandru » Mie Noi 25, 2009 3:23 pm

viXen scrie:poate am cunoscut eu mai multe doamne decat tine, ma faci sa intru la idei!


Tot ce-i posibil, eu sunt un reactionar, nu ma invart in cercurile moderne.

viXen scrie:nu o confund, ca mi-e clara moaca ei de mi s-a acrit!

si nu e tactica buna sa zici ca nici altul nu-i breaz, arata ca de fapt achiesezi ca nici al tau nu e!


Pana acum ai comentat "cum spune", dar n-ai suflat o vorba despre "ce spune". Chiar daca ar fi asa cum spui tu ca e (si nu e, dar passons), prefer o "tzatza" care spune adevarul unui filfizon spilcuit care fie minte, fie e o fantosa.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Mie Noi 25, 2009 4:52 pm

pacha scrie:dupa cum ii spune si numele,boureanu, e un bou. sper ca ciuhandru nu vrea argumente. pora este cam tzatza. ma uit cu mai mare placere la cei care-l denigreaza pe basescu. mah,astia au simtul umorului ceea ce la tabara pdl0ista lipseste cu desavarsire. vor muri repede! :)

stim, pacha, stim; e la mare moda sa-l denigreze si sa-l demonizeze toata lumea pe basescu - ai locul tau in randul tau in acel mars (stii, e si asta un indicator: daca poporul se calca pe picioare sa prinda bilet la un film indian, e destul de limpede ca acel film nu merita banii si timpul; daca poporul se bate pe micii lui vanghelie, e destul de clar ca-s toxici; sa mai zic?)

ia zi, mircea badea nu-ti place? nu te tavalesti de ras la prostiile lui de golanas necrescut?




de pora am zis si eu ca e o prezenta dezagreabila, nu stiu daca ati remarcat

dar, spre suprinderea mea (si pe asta am mai zis-o) femeia aia vede si pricepe mult mai multe decat ar putea sa para ca o duce mintea


si ati zis de sandru (aia da, e invers decat pora - pare normala pana incepe sa zica si sa faca mutre) - mai exista? ca cozmin gushe cel papushe vad ca s-a intors sa mai linga o data labele paroase pe care a incercat sa le muste
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Mie Noi 25, 2009 5:08 pm

Ciuhandru scrie:
Pana acum ai comentat "cum spune", dar n-ai suflat o vorba despre "ce spune". Chiar daca ar fi asa cum spui tu ca e (si nu e, dar passons), prefer o "tzatza" care spune adevarul unui filfizon spilcuit care fie minte, fie e o fantosa.


Pentru ce as sufla o singura vorba despre ce spune?? Parerea ta o cunosc deja!

Eu una, spre deosebire de agitatoarea Pora, nu-s platita sa fac valuri!

Si mie nu-mi plac agitatorii in general, iar aia in mod special, parerea mea!

De unde concluzia ca-mi place mie Sandru sau Zoe Petre?? Pe Sandru as trosni-o sa-i sara dintii, daca ma intrebi pe mine si pe hoasca batrana de Petre as scutura-o mai incet ca e mai in varsta, nu ca nu-s curioasa cu ce se ocupau fii sai!!

Inca fata de madam Pora n-am zis decat ca nu mi se pare catusi de putin doamna si ca ma enerveaza la maximum. Si inca o data peste!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Mie Noi 25, 2009 5:16 pm

viXen scrie:De unde concluzia ca-mi place mie Sandru sau Zoe Petre??


Dar unde am zis eu ca-ti plac?

viXen scrie:madam Pora [...] ma enerveaza la maximum.


Asa, si? Nu inteleg ce treaba am eu cu sentimentele tale fata de ea.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde viXen » Mie Noi 25, 2009 5:19 pm

Pentru ca agitatorii lui Basescu sunt atat de enervanti si insistenti ca te determina sa faci fix pe dos! De aia conteaza!

Si vad ca ai treaba cu victoria lui Basescu, asa ca puteai sa te gandesti de doua ori in loc sa sari in sus s-o aperi pe matracuca, daca tot nu vezi ce treaba ai tu cu sentimentele mele fata de ea!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Noi 25, 2009 5:43 pm

pana una alta, PSD si PNL au stabilit programul de colaborare/guvernare
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ciuhandru » Mie Noi 25, 2009 6:12 pm

viXen scrie:Pentru ca agitatorii lui Basescu sunt atat de enervanti si insistenti ca te determina sa faci fix pe dos! De aia conteaza!

Si vad ca ai treaba cu victoria lui Basescu, asa ca puteai sa te gandesti de doua ori in loc sa sari in sus s-o aperi pe matracuca, daca tot nu vezi ce treaba ai tu cu sentimentele mele fata de ea!


Uite de-aia n-o sa votezi cu Basescu, pentru ca i-am luat eu apararea Andreei Pora! Hai ca esti simpatica foc! :)

Daïmon scrie:pana una alta, PSD si PNL au stabilit programul de colaborare/guvernare


Parafrazand o zicere a lui Schopenhauer, dispretuiesc Partidul National Liberal din cauza nerusinarii sale infinite si rosesc la gandul ca l-am votat pana in 2008.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde viXen » Mie Noi 25, 2009 6:27 pm

viXen scrie:
dar aseara am constatat ca daca ma mai enerveaza mult boureanu sau andreea pora ma duc la vot numai sa ii vad verzi de nervi!


deci fix asta am spus! si-n prealabil am zis ca nu ma duc la vot!

si sunt simpatica foc, poti sa verifici! :)
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde adonys » Mie Noi 25, 2009 6:29 pm

chiar?!! aaa... cum anume?!!
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Mie Noi 25, 2009 6:30 pm

sa raspunda mai intai ciuhandru :)
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Mie Noi 25, 2009 6:48 pm

viXen scrie:sa raspunda mai intai ciuhandru :)


Raspund cu placere. Care e intrebarea?
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde viXen » Mie Noi 25, 2009 6:50 pm

daca sunt simpatica foc, eeeee, asta-i culmea!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Mie Noi 25, 2009 6:54 pm

Ca mod de a gandi, esti. Din alte puncte de vedere nu stiu (sau mai bine zis, nu ma pot pronunta decat asupra parului). Am nevoie de o poza full frontal. :)
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde viXen » Mie Noi 25, 2009 7:04 pm

poza nu primesti pe tredul asta :)
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Mie Noi 25, 2009 7:06 pm

Nici nu-mi imaginam altceva, dar poti sa ma PM-ezi cu incredere. :)
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde Shaki » Mie Noi 25, 2009 8:36 pm

Ciuhandru scrie:Ba daca ma uit la modificarea din poll e foarte bine! :)

ciuhandru, voiam sa spun ca nu am votat in primul tur si nici la al doilea nu vad de ce m-as duce. asta nu e o alegere si eu nu cred in a alege, din doua rele, raul mai mic :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Mie Noi 25, 2009 8:42 pm

Inca o dezamagire... :)
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Mie Noi 25, 2009 9:37 pm

de ce dezamagire?

zi-i confirmare
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Noi 25, 2009 9:56 pm

ciuhandru, filozofia mea de viata nu include a accepta raul mai mic, mi se pare a accepta o infrangere. daca am doua alternative care nu imi convin, nu ma resemnez cu una din ele, asta in general vorbind. incerc sa fac ceva sa schimb lucrurile de tot, ma zbat, insa nu-mi e pe plac renuntarea. asa ca nu vad de ce m-as duce la vot, avand in vedere ca niciunul nu-mi place si nu ma reprezinta.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ZOROX » Mie Noi 25, 2009 11:42 pm

din pacate nu pred cred ca mai iese basescu. doar sa faca o manevra de superman sa iasa din kktu in care se afla, cu taratura de antonescu impotriva lui. si pare cam obosit, nu-l vad deloc agitat.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Noi 25, 2009 11:48 pm

incerc sa fac ceva sa schimb lucrurile de tot, ma zbat, insa nu-mi e pe plac renuntarea. asa ca nu vad de ce m-as duce la vot

bine

din pacate nu pred cred ca mai iese basescu

mie mi se pare o situatie foarte incerta si neclara (nu-i pleonasm). e limpede ca marinarul n-are cel mai bun vant la pupa, dar nici in rahat nu mi se pare ca ar fi - inca nu e in rahat; cu toate astea, e atata prostime (ok, is constient ca unii se vor simti insultati - probabil ca este firesc) care uita de promisiunile iresponsabile cu 20000 de euro de bun venit acasa, uita de medicamentele trimise prin posta, uita ca geoana e (chiar e!) un prostanac, uita ca in spatele lui e ilici si hrebe si nastase si toata clica


pe de alta parte, parca as vrea sa-i vad pe bunii mei conationali inconstienti satisfacuti, si pe urma sa ma pot bucura linistit, vazand ca le iese pe nas
e drept, mi-ar iesi si mie, si inca nevinovat; dar daca asta e democratia? ce vina au avut milioanele de muncitori si de tarani care l-au votat (cu atata infocare, cretinii dracului!) pe ilici in '90 si in '92? sa fii prost si inconstient nu este ceva ce sa-ti poata fi reprosat direct - astia suntem, asa votam



sau asa nu votam, sau asa stam acasa, sau asa ne prefacem ca ne e greata



oricum ar fi, viitorul este al nostru, ca doar noi ni-l construim; ne vom bucura de roadele ostenelii noastre, sa n-avem dubii
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde adonys » Joi Noi 26, 2009 9:44 am

sa traiesti tu bine cu basescu ala al tau mah! ai uitat de ioana si eba, si de udrea si de ridzi si de toate celelalte nenorociri?!! doar pt ca basescu e un pic mai smechereas si mai cu sange'n pula decat tampitul al de geoana ti se pare ca e mai bun?!!

ingrozitoare situatie, sa trebuiasca sa alegi intre PSD si basescu. iata de ce n'o sa merg la vot nici tura asta. si nici cu antonescu nu mi'ar fi fost mai usor, votat PNL = votat patriciu si restul intereselor "progresiste".

e trist ce'a ajuns tara asta sa fie in doar 20 de ani. si e trist cand vezi tampiti care se mai si agita, degeaba, evident.

stai linistit mah cantemirule, basescu'al tau o sa iasa, cam cu 60 si ceva la %. s'apoi o sa traim bine! din nou!!!

PS: viitorul o sa fie AL MEU atunci cand o sa'l construiesc DOAR eu, sau DOAR niste oameni competenti. tu ai pune volanu'n mana tuturor, fara carnet de sofer, doar pt c'au 18 ani si trebuie s'aibe toti dreptul sa conduca?!! sau ti'ai lasa casa construita de toti tampitii?!! ala de spune ca viitorul ni'l consturim noi este un dobitoc, iar de'o si crede, este un dobitoc idealist.

din pacate, noi nu avem o optiune, trebuie sa acceptam sa stam in casa construita de cei mai multi tampiti, doar pentru ca's mai multi, sau sa plecam in pula mea odata de'aici. deja incepi sa ma ingretosezi cu spiritul asta al tau cetatenesc, de turma. daca tu preferi sa pupi curul mai putin paros, pupa'l sanatos, insa eu nu am nici o obligatie s'o fac. este optiunea mea, si ar trebui sa inveti s'o respecti. asta apropos de cei 7 ani de'acasa si de democratie. nu?!!
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Joi Noi 26, 2009 9:45 am

auzi breh, io si asa n-am dormit, de ce ma deprimi asa de dimineata??
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde adonys » Joi Noi 26, 2009 9:51 am

ia'te de cantemir, nu de mine, ca el a'nceput :P
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Joi Noi 26, 2009 10:13 am

nu orice optiune trebuie respectata. tolerata, conceptual vorbind, poate.

da mie poate sa mi se pare eeeextreeem de ridicola. si totusi sa nu ti-o combat, sau impun pe a mea.

e o diferenta intre a pune cuiva pumnul in gura si a face caterinca nitel de optiunea cuiva. :) u know?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde adonys » Joi Noi 26, 2009 10:16 am

pai nici eu nu'mi amintesc sa va fi pus pumnu'n gura voua, doar faceam si eu misto de ce funduri preferati voi sa pupati. deci, suntem chit :) si'n plus, draga mea grecoaica, gresesti autnci cand vorbesti despre toleranta, si nu despre respect. ce facem, ne'apucam din nou de nietzsche?!!
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Joi Noi 26, 2009 10:16 am

nu ma pot lua de el, ca-mi confisca pisicile :nu:

ce vrei sa zic eu??? ca eu nu-mi gasesc locul in toata povestea asta??

ca nu ma reprezinta prostanacul?? NU ma reprezinta!! nu pentru ca e papitoi, sau ca e omul lui Iliescu si al lui Hrebenciuc si nici al lui Vanghelie!

pur si simplu pentru ca e prostanac! poate sa fie un pericol doar asta si e destul!

ca nu ma reprezinta Basescu?? NICI INTR-O MIE DE ANI! Urasc tot ce am vazut ca au facut oamenii lui, numiti de papitoiul de boc si de altii din aparatul numit de el, modul cum au macinat oameni simpli, nu baroni nush de care, ca sa-si faca loc, cum au furat si au santajat. Iar el personal, mi se pare oribil, penibil si probabil decazut prea tare sa-i dau eu vreo putere pe mana.

de aia am zis ca nu ma duc la vot

dar nu cred ca nu ti-a fost respectata parerea ta sau a mea.
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Noi 26, 2009 10:22 am

din moment ce nu votezi.. orice comentariu e asa un fel de labareala intelectuala gratuita. dar nah, drept e ca laifsacs buhuhuhu
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde adonys » Joi Noi 26, 2009 10:24 am

pai cum nu? n'auzisi nu mai ce parerea doamnei eliana? cum ca nu orice opinie (politica) trebuie respectata, ci eventual tolerata. s'aia doar conceptual vorbind, la o adica :D
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Joi Noi 26, 2009 10:26 am

In majoritatea situatiilor de viata, alegerile pe care le avem de facut nu sunt intre bine si rau, ci intre un rau mai mare si unul mai mic.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator