prezidentiale 2009: post-electum tristae

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde Ciuhandru » Mar Dec 08, 2009 2:05 pm

Antonescu nu-si dezminte tupeul si fatarnicia nici macar acum, in al paisprezecelea ceas.

Auzi, PNL ar intra in guvern numai daca i s-ar da postul de prim-ministru!

Ba baiatule, tu vrei si pe mama, si pe tata... certificat de garantie nu vrei? :D
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde eliana » Mar Dec 08, 2009 2:13 pm

gigi e un politician remarcabil. gigi->crin, si politician fiind opus ideii de Om politic.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde kant emir » Mar Dec 08, 2009 5:23 pm

-hotule, ai furat!
-ba n-am furat! poate tu
-ba tu!
-bine, am furat; da' si tu, recunoaste ca si tu
-da, da' tu ai furat mai mult! nu-mi convine
-ba nu!
-ba da!
-ba nu!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde anjin-san » Mie Dec 09, 2009 3:45 pm

bre oameni buni, caut pe net si nu gasesc o statistica referitoare la alegerile din turul doi dintre marinar si geoana, d.pd.v. rural-urban. adica care e procentul rural si cel de la oras. unde a castigat base, si unde geoana. datorita faptului ca raspunsul imi poate aduce o lada de bere, astept cu multa speranta in inima un posibil raspuns.
multam anticipat
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Mie Dec 09, 2009 3:54 pm

Basescu a castigat masiv rural/urban in Ardeal si Banat, la diferenta mica in cateva judete din Muntenia si in Bucuresti si a pierdut masiv in majoritatea judetelor din Moldova.

Cred ca pe total, in mediu urban a castigat.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde anjin-san » Mie Dec 09, 2009 3:57 pm

pai asta trebe sa gasesc yo, per total, la fel am gasit si yo, rezultate partiale, pe cand mie imi trebe o statistica totala rural-urban. si mi-e si sete :D. yo am zis ca per total la tara oamenii au votat mai mult cu geoana si logic la oras mai mult cu traian.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Mie Dec 09, 2009 4:02 pm

Statistica clara rural-urban n-am vazut, numai pe judete.

Dar nu-nteleg cine, in afara de Antonescu si ciracii lui, se-ndoieste ca Geoana a luat ruralul si Basescu urbanul?

Daca ti-e sete, ia de-aici o bere! :beer:
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde anjin-san » Mie Dec 09, 2009 4:06 pm

pai asta ma gandesc si yo, psd-ul mereu si-a obtinut procentajul de la tara si de la oameni de peste 40-50 de ani in general. si ca sa fiu sarcastic imi amintesc de o vorba de-a lui emil constantinescu (citat aproximativ) "oameni care peste patru-cinci ani nu vor mai vota" :D
pana atunci sarbatorim daca nu victoria, macar faptul ca s-a evitat o infrangere mai grava :beer: cin-cin.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Mie Dec 09, 2009 4:14 pm

anjin-san scrie:ca sa fiu sarcastic imi amintesc de o vorba de-a lui emil constantinescu (citat aproximativ) "oameni care peste patru-cinci ani nu vor mai vota" :D


Ei, aici n-a nimerit-o, uite-i ca inca voteaza. :D

Un aspect interesant este insa altul: moldovenii ramasi acasa voteaza masiv PSD, cei plecati in Occident voteaza masiv Basescu. Pana la urma, nu prostia, ci saracia si ignoranta imping Moldova (si Oltenia) in bratele pesedeilor, care tocmai de aceea le si perpetueaza asiduu.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde anjin-san » Mie Dec 09, 2009 4:20 pm

deschizi un subiect interesant si anume ca oamenii ceva mai destepti (o oarece cultura, trei carti citite sau macar doua ziare) au votat cam mereu anti psd. avem urmatorul rezultat: 50,33-49,66. pe 4-5 plaiuri virtuale pe unde bantui, din 10useri 8 sunt contra psd. adica oameni ce stiu sa foloseasca un net, pot discuta diverse subiecte si sunt cat de cat informati. acuma urmeaza dilema: ce categorii de oameni (in mare parte ma refer, nu fac catalogari unanime) au votat geoana? :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Dec 09, 2009 4:27 pm

din pacate am ajuns la o dezabuzare politica ce a dus la disparitia impărţirilor de acest gen.

groană a luat si de la crin, care electorat e peste ala al lui base (despre care sa nu uitam ca e doar un marinar)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ciuhandru » Mie Dec 09, 2009 4:32 pm

Pai e clar:

1. Pesedistii puri si duri + electoratul lor traditional
3. Penelistii puri si duri + o parte din electoratul lor traditional
5. Udemeristii puri si duri + o parte din electoratul lor traditional
6. Peremistii/penegistii/etc puri si duri + o parte din electoratul lor traditional
7. Oameni fara de partid sau preferinte politice, dezamagiti / dezgustati in mod sincer de Basescu.
8. Oameni fara de partid sau preferinte politice, convinsi de propaganda anti-Basescu.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde anjin-san » Mie Dec 09, 2009 8:02 pm

anjin-san scrie:bre oameni buni, caut pe net si nu gasesc o statistica referitoare la alegerile din turul doi dintre marinar si geoana, d.pd.v. rural-urban. adica care e procentul rural si cel de la oras. unde a castigat base, si unde geoana. datorita faptului ca raspunsul imi poate aduce o lada de bere, astept cu multa speranta in inima un posibil raspuns.
multam anticipat

bre incetati orice alte activitati inutile si ajutati userul de mai sus sa atinga un scop nobil si in folosul intregii umanitati. :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde ZOROX » Mie Dec 09, 2009 8:12 pm

vadim zbiara la antena 3 sa se repete alegerile de la turul 1 !!! hahahahahahah
hai sa se repete in pula mea din 1990.

vagina, romania libera are harta cu ponderea alegatorilor etc etc
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde anjin-san » Mie Dec 09, 2009 8:23 pm

zoroxita o sa ma uit merci, dar sa nu fie d-alea de care am mai gasit, cu procentajele pe judete, nu pe rural-urban. o sa caut oricum.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Dec 09, 2009 8:25 pm

vadim zbiara la antena 3 sa se repete alegerile de la turul 1 !!!

apoi asa ar trebui sa zbiere si neprihanitul crin, sa nu-i mai tina partea prostanacului


ca doar se pot scoate la iveala si potlogarii de la primul tur, nu? de ce sa nu-l invalideze?




si pe urma poate se enerveaza si parlamentarii si cer revotarea referendumului, ca doar n-are de ce sa le convina imputinarea, dupa cum nici lui geoana nu-i convine ca a pierdut
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Joi Dec 10, 2009 4:07 am

imi e greata!

cum o aud pe andreea pora mi se face instant rau! nu mi-e greata, chiar vars!

si daca o sa fie basescu si daca o sa fie altul, aparatul lui de publicitate tot imi face greata!
si maine nu conteaza cine o sa fie presedinte, eu am varsat dezinteresat! deci,sincer mi s-a aplecat! aia trebuie interzisa de pe posturi! oricum, in orice cauza!
deci am auzit oameni, inclusiv basescu care au puncte de vedere care nu-mi plac
nu vars, cand il aud pe basescu, dar asta mi-a pus capac!!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Dec 10, 2009 7:44 am

sa inteleg ca ai o problema personala cu muierea asta? ti-a suflat vreun iubit, sau ce?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 10, 2009 9:34 am

Ba mie-mi place, uite-asa! Da-i inainte, Andreea, ca zici bine!

In schimb, sila, ura si greata fata de PSD imi cresc ceas de ceas, zi de zi si in proportie exponentiala!
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde Invincible » Joi Dec 10, 2009 9:35 am

Mue Base!
Mue Prostache!
Mue Antonescu!
Mue Becali!
(moghiorii au avut candidat?)
Mue Vadim, ca te-ai dus la Geoana!

Inainte de a crăpa, Băsescu mai trage o copită...

Zilele trecute, Nebunul de la Golden Blitz a mai făcut o măgărie: a inaintat recurs impotriva deciziei Justiţiei cu privire la decoraţia Steaua Romaniei, incăpăţinindu-se să i-o retragă lui Vadim! Aşa după cum se ştie, in anul 2007, sifiliticul Băsescu a incercat să-i ia liderului PRM această decoraţie. De ce?

De ticălos ce e. Numai că Legea spune altceva: n-are dreptul să retragă o decoraţie decit preşedintele care a acordat-o, pe baza unor motive temeinice. Or, Vadim a primit Steaua Romaniei de la Ion Iliescu, in decembrie 2004, pentru contribuţia adusă la aderarea Romaniei la Uniunea Europeană - nicidecum de la Traian Băsescu. Care Băsescu dă decoraţii la morţi şi ia decoraţiile de la vii. Uite că nu l-a ajutat Dumnezeu. Tribunul l-a dat in judecată pe Nebun şi a ciştigat. Insă, pe final de mandat, Băsescu se mai screme o dată şi vrea să aibă ultimul cuvint. Nici o şansă. Vrea Steaua Romaniei? O să aibă mai multe, mai exact stele verzi...

Copyright Romania Mare

sau poate a avut motivele lui, saracu' :D: nu-i mai dam la mue!
Oricum, indemnul lui este egal cu zero. Oamenii lui stiau cu cine sa voteze. Strategie.

Daca se fac alegeri din turul I Base si Vadim intra in II.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde viXen » Joi Dec 10, 2009 12:42 pm

kant emir scrie:sa inteleg ca ai o problema personala cu muierea asta? ti-a suflat vreun iubit, sau ce?


nu, pur si simplu nu pot s-o suport! adica fizic, si nici s-o aud! are ceva urat in ea si i se vede in ochi! iar cand incepe sa vorbeasca mi se face rau!

probabil ca e destul de personal, dar nu are legatura cu vreun iubit:)

@ ciuhandru o sa vorbeascaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, numai ca eu nu pot nici s-o aud, cat de eficient e asta?? deci dau pe sport.ro numai sa n-o mai vad si sa n-o aud!

si-am precizat si cred ca am demonstrat ca pe basescu l-am auzit de o mie de ori si nu mi-a cauzat, dar in femeia asta este ceva care scoate din sarite rau!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 10, 2009 12:56 pm

Mie mi-e clar ca problema e la tine, nu la ea, in sensul ca antipatia ta pentru ea este probabil innascuta.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde viXen » Joi Dec 10, 2009 1:30 pm

Poate, poti sa antipatizezi pe cineva visceral, observ cu stupoare! Deci am vazut sute de ore de emisiuni politice, cu cateva moderatoare si moderatori, dar cand o vad pe asta.... ajung sa ma uit pe canalul de teleshoping!!!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 10, 2009 1:41 pm

viXen scrie:poti sa antipatizezi pe cineva visceral


Despre asta e vorba. :)
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Joi Dec 10, 2009 3:29 pm

pur si simplu nu pot s-o suport! adica fizic, si nici s-o aud! are ceva urat in ea si i se vede in ochi! iar cand incepe sa vorbeasca mi se face rau!

de acord, pana la un punct: am trait si eu aceasta antipatie (de fapt repulsie) exact pana in momentul in care am reusit s-o ascult; dupa care gata, n-am mai dat importanta viscerelor

daca vorbeste bine (si scrie bine), ce pot sa-i fac, sa fac ca prostanacofilii* cei gingasi la stomah? care is in stare, dupa putina mintea lor, sa hotarasca viitorul tarii in functie de o antipatie viscerala (ofof, maimai, delicatii de ei!)?
nu, daca zice bine si intemeiat ce zice, o ascult si basta

(dealtfel, o povestioara in genul acesteia i se atribuie si lui socrate)







* impart pe cei ce l-au votat pe geoana (sau care au votat impotriva matelotului, nah), in mai multe categorii; una dintre ele esta a idiotilor, alta a vandutilor, alta a senililor, alta a ipocritilor luati de val; nu ma intereseaza categoria celor care, cu credinta ca fac un lucru bun si curat (sau ca aleg raul mai mic), isi intemeiaza alegerea pe speranta ca va fi mai bine tarii; astia sunt singurii carora nu le putem imputa nimic, ca ei nu se agata de o chelie sau de o gluma de-a zbanghiului
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Joi Dec 10, 2009 3:53 pm

bre...deci se dusa democratia la vale de tot, nu ca era mare branza din ea pe la noi.


dar principiile alea de putere si opozitie, si jocurile deintre ele, pt a mentine o balanta echitabila a puterii, s-au cam terminat de mult.


deci mi-a soptit un greierash acum, ca cica Geoana il sustine pe Crin, pt postul de premier, si va face asta si in parlament, din opozitie.


deci avem asa:

- fie opozitia care guverneaza, din locul ei
- fie guvernul la putere devine opozitia, si de fapt guverneaza geoana ca parmalentar

- fie...nu mai stiu, ca ma pufneste rasul.

:D: cine zicea bre ca Romania e o tara trista?!
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Ayala » Joi Dec 10, 2009 4:12 pm

pur si simplu nu pot s-o suport! adica fizic, si nici s-o aud! are ceva urat in ea si i se vede in ochi! iar cand incepe sa vorbeasca mi se face rau!


nu se vede nimic in ochi, are o forma a buzelor care o face antipatica dar numai un om superficial poate sa dezvolte antipatii datorita aspectului fizic.

pe mine ma enerveaza visceral kantemir
eu m-am legat prima de nasul pe care-l avea geoana joi


isi intemeiaza alegerea pe speranta ca va fi mai bine tarii; astia sunt singurii carora nu le putem imputa nimic, ca ei nu se agata de o chelie sau de o gluma de-a zbanghiului


cam toti votantii geoana, pe langa binele visat, antipatizeaza hahaiala si glumele mitocanesti. geoana a reusit sa-i convinga pe toti sensibilii ca e un domn care stie 5 limbi straine (mai putin romana), care a adunat in jurul lui numai culti. na, de ce n-ati votat cultura?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde eliana » Joi Dec 10, 2009 5:03 pm

viXen scrie: are ceva urat in ea si i se vede in ochi!


eu aici citesc altceva decat ayala. citesc un motiv real, inexprimabil neaparat in cuvinte. ceva instinctiv, si feminin. nah, omenesc.


Ayala scrie: dar numai un om superficial poate sa dezvolte antipatii datorita aspectului fizic.


numai un om superficial, ar judeca superficial. aici suntem de acord.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde kant emir » Joi Dec 10, 2009 5:20 pm

pe mine ma enerveaza visceral kantemir

traiti-ar viscerele
eu m-am legat prima de nasul pe care-l avea geoana joi

nu te cred, unde? dovada! dovada!
ceva instinctiv, si feminin. nah, omenesc.

ma lasi?
nu cred ca pot sa explic bine si pe intelesul tuturor, insa, in doua vorbe: "greaua mostenire"
geoana a reusit sa-i convinga pe toti sensibilii ca e un domn care stie 5 limbi straine (mai putin romana), care a adunat in jurul lui numai culti. na, de ce n-ati votat cultura?

m-am cam saturat de sensibili care nu judeca decat pana la jumatate (si anume niciodata dincolo de granita convenabilului), care nu vor sa se gandesca la nimic din ce le-ar tulbura seninatatea aia roz; sa ma ierte ei, dar nu e decat o forma de ipocrizie si asta



si inca una despre contestatari: nu prea au fapte convrete, cifre de voturi anulabile

au asa:

n-ar fi avut timp sa voteze in paris, pentru ca la noi, la gara de nord si la facultatea de drept .... (si ailalti vin si demonstreaza ca ba da, ar fi avut timp, si uite cum; si primii zic ca a, nu, asta e numai teoretic, da' practiiiic
- practic e rezultatul oficial!

nu intelegem cum ar fi putut ei sa centralizeze datele, cum le-au transmis, ca la noi a durat muuuuuult mai muuuult - iaca, is mai meseriasi decat voi!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Joi Dec 10, 2009 5:34 pm

iiiii.. copii, c0pii, numa sa viu eu la Putere sa vedetz dictatura a la Invincible. Programul meu:
- TVRInvincible - TV unica, rstul CAput!
- veti fi obligati sa urmariti numai programe ingineresti
- teapa pt criminali
- gheoamba taiata pt otzi
- drambu' taiat pt violatori
- accent pe agricultura
- sapun din tigani
-s. a.

(is beat si m-e lene scriu/detaliez tot programu')
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron