prezidentiale 2009: post-electum tristae

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde ZOROX » Joi Dec 17, 2009 5:43 pm

kant emir scrie:
si a fost tare si hrebenciucus rosalius, cu flacara lui violet


am vazut si io faza asta, sa-mi bag pula, daca staffu lu geoana e atent pana si la detaliile astea suprarealiste, cum pula mea n-a sesizat ca au un candidat idiot ?
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde eliana » Joi Dec 17, 2009 6:02 pm

asta cu flacara violet e mama culmilor prostiilor auzite in perioada asta.


ma intreb daca PSD a avut un joc de-asta de adevar sau provocare sau ceva cu pedepse, si a trebuit* sa se faca complet de ras?


*obligat de onoarea...pioniereasca?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde kant emir » Joi Dec 17, 2009 6:21 pm

ZOROX scrie:...daca staffu lu geoana e atent pana si la detaliile astea suprarealiste, cum pula mea n-a sesizat ca au un candidat idiot ?

pai si detaliile, si candidatul is din aceeasi categorie, n-au de ce sa se excluda
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 17, 2009 7:26 pm

Era sa zic eu ceva si de PSD si de PNL, dar mi-as fi stricat reputatia de gentleman asa ca mai bine tac... :D
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Vin Dec 18, 2009 3:04 pm

psd si pnl, sub conducerea lor actuala, nu fac decat sa se opuna din toate puterile redresarii si iesirii din criza

precuratul a declarat ieri ca daca vreun membru pnl accepta vreo propunere de job ministerial il da afara din partid

geoana ii interzice si el, lui sarbu, sa se mai gandeasca la ministerul muncii pe care i-l tot amintea basescu


astea adunate la (1) ruperea aliantei sub pretextul provocarilor pedeliste (2) rasturnarea prin motiune a guvernului boc 1 (3) blocarea eventualelor guverne Croitoru si Negoita (nu grozave, poate nici macar "cat de cat", dar poate nu mai erau problemele cu paralele de afara!)

ce naiba reiese? ca tara arde si ei fac parada de verticalitati meschine?

sa crape toata tara, sa moara toata lumea, dar noi sa nu ne lasam!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Vin Dec 18, 2009 5:10 pm

kant emir scrie:ce naiba reiese?


Reiese ca sunt niste nemernici, asta reiese. Si de la pesedei oricum n-asteptam nimic bun, dar dezamagirea cea mai crunta sunt peneleii. De-ar reusi Basescu ceea ce zice-se ca si-a propus --- distrugerea PNL-ului --- i-as trece acest lucru la capitolul realizari notabile. :D
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde Ayala » Vin Dec 18, 2009 6:56 pm

da, imi pare rau ca l-am votat pe antonescu in primul tur, e un idiot cu principiile lui de duminica
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Dec 18, 2009 10:31 pm

ayala are dreptate .iar.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Dec 23, 2009 6:20 pm

ma bucur ca geoana s-a dat atata in stamba (si inca nu s-a oprit; cred ca inertia e de vina), ca daca ar fi fost baiat subtire, poate ca i-ar fi facut pe votantii lui sa suspine

la fel si cu crinache (dar nah, asta n-a fost chiar prostanac si caraghios; nici n-ar fi avut cum, in societatea etalonului)


una peste alta, o fi Base mitocan si cum mai vor dusmanii lui sa-l numeasca, dar i-a ciuruit original: ati spart alianta si ati trecut in opozitie? ok, acolo va e locul! l-ati dat jos pe boc ca e guvern slab si incompetent si l-ati mai si refuzat o tura? ok, l-am pus inapoi, si inca si pe unii dintre ministrii care v-au enervat - v-ati mentinut cumva fermi pe pozitie? nu, ati lasat trompeta incetisor, ca decat cu anticipate, mai bine cu Boc. ati avut cumva impresia ca va sfidez? foarte bine, chiar asa a s-a intamplat: v-am sfidat si voi ati facut ciocu mic; numai gura e de voi


ceea ce ma distreaza

(ca base e golan coios, ca parlamentarii nostri is niste carpe vandute. vai de curu' nostru)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Mie Dec 23, 2009 9:11 pm

deci pot sa mor de ras??? si daca nu pot, tot o fac!!

mai nene am o varsta, nu mai duce nimeni de nas, ce cantaream eu era daca sa ma duc la vot, sau nu!

eeee, macar ca sunt in viata si intamplari propice in ziua votului de ma faceau sa imi vie sa umblu dupa bomba lui Achmed , nu sa votez! ca se adunasera destule!
asa ca nu ma plang, dar pot sa zambesc?? nu m-am lasat pacalita de nici unul si la drept vorbind treceam prin drame mai mari ca ale lor! asa ca pot sa rad?? ca la sfarsit, platesc pretul, intreg, pana la capat!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Dec 23, 2009 9:13 pm

platesc pretul, intreg, pana la capat!

"pentru ca meriti"
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde viXen » Mie Dec 23, 2009 9:29 pm

da, si ca sa fie corect la casierie. l-am si platit! sunt mai cinstita ca politicienii nostri!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Ayala » Vin Dec 25, 2009 6:47 pm

nu m-am lasat pacalita de nici unul si la drept vorbind treceam prin drame mai mari ca ale lor! asa ca pot sa rad??


radem, da, ca esti plina de virtuti ca n-ai votat si iti depasesti dramele cele mai mari
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Dec 25, 2009 7:29 pm

ce-ai aialo, ai o plictiseala craciunistica? vezi, mai bine ocupa-te de ramasitele pamantesti ale purcelului ucis crestineste
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Dec 25, 2009 8:37 pm

ocupa-te tu de ramasitele inteligentei tale si a celor pe care ii protejezi, m-am saturat de idioteniile astora care se simt destepti ca n-au votat, de parca nu-s tot in acelasi rahat violet
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Dec 25, 2009 9:21 pm

ramasitele inteligentei tale

idioteniile astora care se simt destepti

asa
si, in rest, esti bine?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Dec 25, 2009 9:53 pm

asa si eu pot scrie, selecta, asocia, sa-nteleg numa eu

da nu vreau
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Dec 25, 2009 10:15 pm

gandu' meu cel crestinesc: nu te face mai antipatica decat se poate digera zilele astea, ca daca nesufereala semeni, nesufereala vei primi inapoi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator