Hai la Referendum!

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Hai la Referendum!

Mesajde Anonimul89 » Mar Iul 24, 2012 1:30 pm

Au mai ramas sase zile pana duminica, ziua in care cetatenii tarii pe care ai incercat s-o conduci din de opt ani vor vota pentru tine sau impotriva ta. Oamenii-s suparati, supti de puteri, oropsiti, dezamagiti, cu stima la pamant. De ce batranii mor si din cauza faptului ca nu isi cumpara medicamentele? Sunt zgarciti? Nu! Bugetarilor le e bine cu salariile mici desi muncesc pana la epuizare? Nu! Le place romanilor sa munceasca pentru straini? Nu, dar nu au incotro, in tara nu au sansa la un salariu decent. Cresterea TVA-ului le convine? Nu, dar tie da. Ti-au dat pensionarii procente din pensie? Nu, tu le-ai luat. Si-au gasit toti somerii loc de munca? Nu! Milioane de romani umiliti, aflati in saracie TRAIESC BINE? Nu!!! Mai au demnitate profesorii, medicii, inginerii si tehnicienii, actorii? Nu! Vor studentii sa ramana in tara pentru un loc de munca prost platit, in cazul in care il gasesc?Nu! Legea educatiei ii multumeste? Nu! Le iei chiar si prima sansa!

Pentru toate aceste Nu-uri eu voi vota DA la Referendum!!!

Sa-ti fie rusine TIE si grupului de incompetenti pe care i-ai pus la putere!

Hai sa mergem duminica intr un numar mare sa spunem DA pentru demiterea lu Traian Basescu.
Anonimul89
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 24, 2012 1:24 pm

Re: Hai la Referendum!

Mesajde kant emir » Mie Iul 25, 2012 12:10 pm

Pe roportal esti Ghiocel, pe CG si plimbarici si altele deja ti-ai luat flit.



Inca n-am vazut postac dintr-asta platit care sa scrie romaneste si coerent strigaturile pentru care-si ia leafa.
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Hai la Referendum!

Mesajde eliana » Mar Aug 14, 2012 3:42 pm

Adevarul e ca nici eu nu am vazut din astia coerenti, daramite fluenti scriitori de limba romana.


Ma intreb cine scrie textele astea de tot hazul.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα


Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori