Situatia din Golf. Pana la urma care-i baiu'??

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde MiG29 » Mar Apr 01, 2003 10:14 pm

Dupa ultimele informatzii se pare k analistii militari ai Pentagonului au spus k razboiul va dura minim 60 de zile ,dak nu chiar pana in vara.Numa Rumsfeld saracu credea k o sa ii termine in cateva zile.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Apr 01, 2003 11:14 pm

Mig-ule, se pare ca tine asa mult pt. ca-si baga rusii tai iarasi coada :yD Cel putin asa zice aici:
http://www.ziua.net/docs/9315.html
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

daca se baga rusii in razboi avem o problema

Mesajde Mr Teo » Mie Apr 02, 2003 4:12 am

Nu va mai fi razboiul mondial II ci III cu vreo nucleare de marimea Texasului....
Think about it......
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Apr 02, 2003 4:51 am

Zvonuri umblau, au fost si ceva nemultumiri facute publice. Americanii se plangeau printre altele ca firme rusesti vand aparatura militara ( printre care radare sofisticate) irakienilor.

Articolul asta e interesant(ar merita un copy paste pt ca linkul ala nu o sa fie bun pt o perioada lunga de timp , probabil) si scoate la suprafata mai mult de cat ne este lasat sa vedem de obicei. Dupa citirea lui conversatia telefonica dintre Bush(ingrijorat si acuzator) si Putin(defensiv) de saptamana trecuta poate fi vazuta cu alti ochi.
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Apr 02, 2003 11:31 pm

Pai rusii isi baga coada dar dupa cum se vede si-o baga discret(ptr profit bineintzeles) shi presupun k la nevoie or sa fie suficeintzi de desteptzi k sa nege toate chestiile astea.Oricum nu prea vad cum draq de Putin care-i un fost kgbist il trimite in Iraq pe aia de la GRU(glavnoe razvedivatelnoe uprlvlenie)adik dusmanii lor de moarte din timpu razboiului rece shi chiar shi de acum.Intre KGB(actual FSB) shi GRU e o concurentza foarte puternica care s-a manifestat shi in cecenia.Ipoteza din articolu lu Hyde e plauzibila da nu in totalitate.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde stefan » Joi Apr 03, 2003 2:08 pm

Mig, Hyde, ce faceti mai aici, razboiul rece pe forum? lol...
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde deampulea » Sâm Apr 05, 2003 10:49 pm

sper ca nu e un post prea lung si ca nu-i nici un bai daca-i in engleza... cine-l citeste pana la capat isi da seama de ce...

daca se considera ca nu e potrivit forumul poate fi sters fara nici un resentiment din partea mea... so:

Thank you, President Bush
By Paulo Coelho

Thank you, great leader George W. Bush.

Thank you for showing everyone what a danger Saddam Hussein represents.
Many of us might otherwise have forgotten that he used chemical weapons against his own people, against the Kurds and against the Iranians.
Hussein is a bloodthirsty dictator and one of the clearest expressions of evil in today's world.

But this is not my only reason for thanking you. During the first two months of 2003, you have shown the world a great many other important
things and, therefore, deserve my gratitude.
So, I want to say thank you.
Thank you for showing everyone that the Turkish people and their parliament are not for sale, not even for 26 billion dollars. Thank you for revealing to the world the gulf that exists between the decisions made by those in power and the wishes of the people. Thank you for making it clear that neither Jose Maria Aznar nor Tony Blair give the slightest weight to or show the slightest respect for the votes they received. Aznar is perfectly capable of ignoring the fact that 90 percent of Spaniards are against the war, and Blair is unmoved by the largest public demonstration to take place in England in the last 30 years.
Thank you for making it necessary for Blair to go to the British
parliament with a fabricated dossier written by a student 10 years ago, and present this as "damning evidence collected by the British Secret Service."
Thank you for allowing Colin Powell to make a complete fool of himself by showing the UN Security Council photos which, one week later, were publicly challenged by Hans Blix, the inspector responsible for disarming Iraq.
Thank you for adopting your current position and thus ensuring that, at the plenary session, French Foreign Minister Dominique de Villepin's antiwar speech was greeted with applause - something, as far as I know, that has only happened once before in the history of the UN, after a speech by Nelson Mandela.
Thank you too, because, after all your efforts to promote war, the normally divided Arab nations, at their meeting in Cairo during the last week in February, were, for the first time, unanimous in their condemnation of any invasion.
Thank you for your rhetoric stating that "the UN now has a chance to demonstrate its relevance," a statement which made even the most reluctant countries take up a position opposing any attack on Iraq.
Thank you for your foreign policy which provoked British Foreign Secretary Jack Straw into declaring that in the 21st century, "a war can have a moral justification," thus causing him to lose all credibility.
Thank you for trying to divide a Europe that is currently struggling for unification; this was a warning that will not go unheeded. Thank you for having achieved something that very few have so far managed to do in this century: bringing together millions of people on all continents to fight for the same idea, even though that idea is opposed to yours.
Thank you for making us feel once more that though our words may not be heard, they are at least spoken - this will make us stronger in the future.
Thank you for ignoring us, for marginalizing all those who oppose
your decision, because the future of the planet belongs to the excluded. Thank you, because, without you, we would not have realized our own ability to mobilize. It may serve no purpose this time, but it will doubtless be useful later on.
Now that there seems no way of silencing the drums of war, I would like to say, as an ancient European king said to an invader: "May your morning be a beautiful one, may the sun shine on your soldiers' armor, for in the afternoon, I will defeat you."
Thank you for allowing us - an army of anonymous people filling the streets in an attempt to stop a process that is already underway - to know what it feels like to be powerless and to learn to grapple with that feeling and transform it.
So, enjoy your morning and whatever glory it may yet bring you.
Thank you for not listening to us and not taking us seriously, but know that we are listening to you and that we will not forget your words.
Thank you, great leader George W. Bush.
Thank you very much.
The author is a Brazilian writer. This article was originally published in Portuguese on the Open Democracy Web site, at http://www.opendemocracy.net
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

As adauga...

Mesajde Love2Fly » Sâm Apr 05, 2003 11:36 pm

Multumesc pentru ca ai aratat lumii intregi ca Viata se rezuma la interes. Multmuesc ca mi-ai aratat ca unele tzari se urasc de moarte intre ele. Multumesc pentru ca am vazut si "parerea" Frantei despre Romania.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Dum Apr 06, 2003 1:18 am

Thank you for "The Alchemist". It was a fuckin' revelation!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde stefan » Dum Apr 06, 2003 11:43 pm

deampulea, nu stiu in ce masura Paolo Coelho e o autoritate in materie de politica internationala (ca scriitor e naspa), desi pe alocuri zic ca are dreptate (oricum, cine stie, poate are talent pentru politica, pentru scris nu prea).

Camarade Hyde, acu daca stau sa ma gandesc macar Paulica nu bate campii ca nea Ungureanu din tabara pro-SUA ("la Casa Alba se afla un idealist" & co).
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Apr 08, 2003 2:59 pm

Ma cac pe mine de ris, de fiecare data cind apare nebunul ala de Muhammed Said al-Sahhaf (Ministrul de Informatii al Irakului) la tv..sau prin ziare.

Americanii zic ca sint in inima Bagdadului, el zice ca pe o raza de 100 mile nu este picior de inamic.*lool*

Ultima "bomba" a dat-o azi: "I-am inconjurat pe americani, si o sa-i frigem in tancurile lor, in caz ca nu se predau"..*looool*
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

offtopic

Mesajde Aliosha » Mar Apr 08, 2003 3:17 pm

George W. Bush
"Marea majoritate a importurilor noastre provin din afara tarii."

"Daca nu vom reusi, riscam sa dam gres."

"Un singur cuvant insumeaza probabil responsabilitatea fiecarui
guvernator, iar acest cuvant este `sa fii pregatit`."

"Viitorul va fi mai bun maine"


"Avem o legatura puternica cu NATO. Suntem o parte din NATO. Avem o legatura puternica cu Europa. Suntem o parte din Europa."


"Suntem gata pentru orice eveniment neprevazut care poate sau nu sa seproduca."

"Pentru NASA, spatiul este inca prioritatea numarul unu."

"Nu poluarea este cea care ne distruge mediul inconjurator. Impuritatile din aer si din apa il distrug."

"Este timpul ca omenirea sa intre in sistemul solar."

"Problema francezilor este ca nu au un cuvant pentru `entrepreneur`."
George W. Bush, intr-o convorbire despre
declinul economiei Franceze cu primul ministru britanic Tony Blair.

"Aceste chestii ale politicii de externe sunt camrustrante."
GeorgeW. Bush, intr-un interviu in New York
Daily News , 23 Aprilie 2002

"Am triplat cantitatea de bani - Am impresia ca din 50 de milioane de dolari avem disponibili 195 de milioane." George W. Bush, Lima, Peru, 23 Martie, 2002

"Vizita mea in Asia incepe aici in Japonia, datorita unui motiv foarte important. Incepe aici, pentru ca vreme de un secol si jumatate America si Japonia au format una dintre cele ma durabile aliante a timpurilor moderne. Din aceasta alianta, s-a nascut o era de pace in Pacific."
George W. Bush, care uitat acel ceva care s-a
numit Al Doilea Razboi Mondial, Tokyo, 18 Februarie, 2002

"Suntem foarte hotarati sa lucram cu ambele parti pentru a aduce nivelul de teroare la o valoare cat mai mica, valoare acceptabila si de noi si de ei."
George W. Bush, Washington, D.C., 2 Octombrie,2001

"Este alba."
George W. Bush, raspunzand unui copil la britanic la intrebarea "cum este Casa Alba".
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Apr 15, 2003 2:58 am

Razboiul propriu-zis a luat sfarsit dar ia sa vedem ce s-a mai intamplat in ultima saptamana...

Irakul este o tara distrusa. Ce nu au reusit sa faca bombardamentele au reusit chiar irakienii sub privirile indiferente ale americanilor, aceiasi americani care au promis ca "le vor preda tara la cheie".
Nu pot sa cred ca starea de anarhie (si urmarile ei) nu a fost prevazuta de catre cei de la Casa Alba.
Orase intregi au fost si sunt inca private de apa, caldura si electricitate. Spitale care trebuie sa trateze atatia raniti raman fara salvari(care sunt furate) sau fara cele trei chestii vitale enumerate mai sus.
Alt lucru grav, sub ochii acelorasi trupe, Muzeul National din Bagdad a fost jefuit. Au disparut 170 000 de articole de o valoare incomensurabila.
Asta evidentiaza inca odata totalul dezinteres al SUA fatza de poporul irakian. Au avut un plan doar pentru a ataca si distruge, pentru nimic altceva.

Armele chimice dupa care au alergat atat nu au fost gasite. Probabil ca le vor "planta" ei ca sa se mai scuze in ochii lumii, asta dupa ce le vor cauta mai bine decat cei de la UN.
In ultimile zile o politica dura este aplicata impotriva Siriei.
Arme chimice, aroganta, primire de demnitari irakieni. Sunt amenintati momentan cu restrictii economice.
Sounds familiar ?

Hyde, Love2Fly, va predau legatura.
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

off topic...spre deliciul lui aliosha

Mesajde eyewitness » Mar Apr 15, 2003 9:31 am

1/"CNN said that after the war, there is a plan to divide Iraq into three parts ... regular, premium and unleaded."
... Jay Leno

2/ "According to the New York Times, Saddam Hussein has mined all his oil fields, planted bombs in all his major cities, he's got bombs in the military installations, in the airports, and he's mined all the government buildings.
There's not much left for us to do, really."
...Jay Leno

3/ "Good news for Iraq. There's a 50 percent chance that President Bush will confuse it with Iran."
... Craig Kilborn

4/ A lot of students around the country protested the war today. The National Youth and Student Peace Coalition sponsored an anti-war organization called ' Books Not Bombs.' President Bush said, 'Why do you want to drop books on them?'"
... Jay Leno


5/ "Saddam Hussein also challenged President Bush to a debate. The Butcher of Baghdad vs. the Butcher of the English language."
... Jay Leno

6/ "President Bush announced tonight that he believes in democracy and that democracy can exist in Iraq. They can have a strong economy, they can have a good health care plan, and they can have a free and fair voting.
Iraq?
We can't even get this in Florida."
... Jay Leno


7/ "In an interview with Dan Rather, Saddam has challenged President Bush to a live, televised debate. I think this would be fair, since English is a second language to both of them."
... Jay Leno

8/ "This week officials from France, Russia and Germany accused President Bush of having a fondness for war. Yeah, when asked about it, a spokesman for Bush said, 'It's a one syllable word, of course he's fond of it.'"
..Conan O'Brien
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

on topic, spre deliciul tuturor

Mesajde stefan » Joi Apr 24, 2003 1:44 pm

Noutati din Irak:

http://news.softnews.ro/news/1/2003/April/3192.shtml

Spicuiesc numai primele doua paragrafe:

"Perspectiva unei teocratii de tip fundamentalist iranian, noul cosmar al Casei Albe

In timp ce sute de mii de siiti isi revendica tot mai clar dreptul de a conduce Irakul, oficialitati ale administratiei Bush recunosc ca Statele Unite au subestimat puterea organizatorica a siitilor si nu sunt pregatite sa impiedice aparitia unui guvern fundamentalist islamic antiamerican."
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde deampulea » Vin Apr 25, 2003 12:57 am

care primele doua paragrafe ca articolul nu are numa' unu???

on topic: inca o dovada ca americanii n-au planuit problema decat dpdv militar (si nici asa prea bine ;PP)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Apr 25, 2003 9:15 am

care primele doua paragrafe ca articolul nu are numa' unu???


Hm, parca ieri nu eram mahmur, dar se pare ca la mine nu e nici o diferenta... :D. Vroiam sa zic prima fraza, nus de ce am zis doua si paragrafe in plus...

Chestia cu planificarea, din pacate, e locul unde au dat-o rau de tot in bara. Numai cat o sa cheltuiasca pentru mentinerea ordinii (vezi Afganistan, unde tara e in haos total)... Plus ca ziceau astia ieri pe BBC ca are loc chiar acum o intalnire OPEC, sunt curios ce-or sa hotarasca astia...
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eyewitness » Vin Apr 25, 2003 9:41 am

Initial trimis de stefanp
[B]vezi Afganistan, unde tara e in haos total

pai fane si romania dupa dec 89 a fost in haos total care inca mai continua si azi dupa 13 ani :D si nu a fost fro interventie straina...cam asa se intampla peste tot unde se "aboleste" o dictatura...prin forta.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde stefan » Vin Apr 25, 2003 1:12 pm

pai da aiule, la noi poti sa zici ca mai mult sau mai putin ne-am facut-o cu mana noastra... daca zici ca vrei sa ajuti, cum au facut circ americanii (si Mr Hyde) cu democratia si fotbalul, pai fa-o tata pana la capat. In Afganistan guvernul controleaza Kabul-ul si ceva teritorii din jur, in rest in provincie isi au baronii lor, care-s mai rai decat ai nostri. Pai ce dracu sa reconstruiesti acolo?
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Sa Zgaltaim Un Pic Pompa De Benzina

Mesajde Evgheni Ostrov » Dum Noi 09, 2003 10:56 pm

Sa zgaltaim un pic pompa de benzina, nu de alta, dar a luat-o razna, ce Dumnezeu!
Unii fac tambalau ca nu vor razbel; cica ii doare la ''corason'' de tataicii Iraqului, de mamaitzele lui firave, de bebelusii lui subnutriti si cu multi frati si de ale lor mamici-eroine (de la 14 copii in sus . . . ) imbrobodite. Plang bietii, si fac mare tambalau prin orasele ''Ioropei'' ca Bush vrea sa le-o puna la iraqieni. Plang inimioarele lor rosii de pe a mai stanga parte a trupurilor lor de calareti fara cap pe cai verzi pe pereti, si te intrebi de ce.
De ce nu plangeau cand era Iraqul atacat de Iran (peste un milion de morti, nu ca-n ‘furtuna desertului'', doar vreo suta de mii . . . . ). De ce n-au plans domniile-lor cand timp de vreo 10 ani au tot fost razboaie prin Europa de Est: Yugoslavia distrusa gratie manarelilor nemtesti si frantuzesti, Moldova ciopartita de rusnaci sub nasurile fine de gauchisti ai mmm . . . cum ii zice? Ah, UE!
Ba mai mult, ai dreacu’ suflete sensible ce sunt, strigara ca din gura de sarpe spre americani, sa vina sa le spele rusinea impotentei lor militare, sa vina ei de peste Atlantic sa ii bombardeze pe ''genocidiacii'', ''fascistii'' de sarbi.
Deh, sarbii cica erau criminalii lumii la moment . . . . Ca sarbii cand ii bombardezi, ei nu mor frate . . . . doar cad asa un piculet pe spate, si mai apoi se ridica la final de “gameâ€Â
Evgheni Ostrov
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 7:19 pm
Localitate: Brasov

Mesajde aphextwinz » Lun Noi 10, 2003 2:35 pm

Niciodata n-am intzeles de ce se considera culpa unora, disculparea altora? Daca te condamna cineva pentru omor, ce faci? Incepi shi il evoci pe Jack Spintecatorul? :D

Oricum imi plac maximele traduse in 3-4 limbi. Adica mai epatant de atat nici ca se poate :o

Auzi, Evgheni, dupa falsul academicism de pe alte threaduri, incleshtat in idei fixe shi divulgatoare precum Boyer shi Freud, shi ajungang la mahalagismul shi verva din aceasta pseudoanaliza, bag mana-n foc ca eshti Alinutza sau vreun avatar de-al ei (asta ca sa-mi pastrez vreo rezerva mistica).

Voiam sa provoc, dar m-am razgandit. M-ash face vinovat de instigare. Shi asha-s vinovat pentru ca tzi-am spus ca m-am razgandit :D
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

unde merge usa si poate va si cadea

Mesajde Mr Teo » Sâm Dec 13, 2003 2:42 am

Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

:(((

Mesajde Mîtiu Ioan » Lun Ian 05, 2004 3:43 pm



Credeam cí£ s-a terminat spamul la aiureala asta de articol care acum citeva luni l-am vazut de mi s-a acrit ...

Scuze - dar nu m-am putut abí¾ine.
Mîtiu Ioan
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Ian 05, 2004 3:20 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde stefan » Mar Ian 06, 2004 3:17 pm

dornea, daca nu ma-nsel pe threadul asta exista link la articolul respectiv, ne-am si contrat pe-aici pe tema lui. Tocmai vroiam sa-ti dau un avertisment pentru deschidere de topic duplicat, dar daca tot te banara adminii te iert.

Newbie Ioan, vezi si tu discutia din paginile precedente, daca ai ceva de obiectat (/nu poti sa te abtii) citeste totusi ce s-a mai vorbit si vino cu parerea ta, daca e diferita de ce s-a mai zis, sau adu argumente noi. We´ll be waiting :j.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefan » Mar Feb 03, 2004 11:46 am

Din ciclul "armele de distrugere in măsa", un articol de pe "The Register":

http://www.theregister.co.uk/content/4/35277.html

http://www.channel4.com/news/2003/02/week_1/06_dossier.html

Pe scurt, un raport intocmit de englezi, prezentat ca fiind facut pe baza de informatii de la serviciile lor secrete si citit de Colin Powell la ONU pe tema pericolului prezentat de fostul regim irakian e un copy/paste nonshalant dupa un articol scris de un post-graduate (cu ajustari ici-colo). Dovezi in al doilea articol, primul se refera doar la modul in care facilitatea de "Track Changes" a fost folosita pentru a dovedi plagiatul. De altfel, se pare ca exista nu o sursa plagiata ci trei.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde heartandmind » Lun Dec 06, 2004 6:18 am

s-a descoperit o zona cu o incarcatura energetica foarte mare in IRAK,shi francmasonii vor sa puna mana pe acel loc..asta daca nu au shi facut-o pana acum.......iar saracii irakieni,nici nu shtiu de ce au inceput americanii razbelul,pt ca ei nu shtiu de acea zona(irakienii).....zona a fost detectata prin satelit,shi se pare ca shtiu foarte putzini de ea..........shi s-a descoperit shi la noi o astfel de zona,in muntzii Bucegi,la SFINX....in aceste zone,pe laga faftul ca sunt foarte energizate,exista tunele care fac legatura, prin pamant ,intre diferite zone ale globului.....mai multe detalii,alta data,sau cititzi cartea <VIITOR CU CAP DE MORT IN CULISELE PUTERII> :hi:
heartandmind
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Lun Noi 29, 2004 4:54 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde stefan » Joi Ian 20, 2005 3:26 pm

Nu s-a discutat p-aci despre Abu Ghraib, de fapt nu s-a mai zis nimic de vreun an. Asa ca am zis sa vin cu niste stiri proaspete: se pare ca nu numai americanii au abuzat de prizonierii irakieni:

http://www.evz.ro/externe/?news_id=176832

Avand in vedere asemanarea cu incidentul "Abu Ghraib", si faptul ca s-a petrecut langa Basra, in sudul Irakului (Abu Ghraib e langa Bagdad), as zice ca e un indiciu destul de puternic cum ca astfel de practici sunt frecvente in Irak. Halal civilizatie.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Lun Ian 24, 2005 12:20 am

Se pare ca englezii ii imita intru-totul pe americani.mai ales cand ie vorba de chestii rele.Nu sunt surprins si poate astfel se justifica si reactia dura pe care uo au irakienii la adresa acestora pe care oarejcum justificat ii considera trupe de ocupatie.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde supermouse » Lun Ian 24, 2005 4:57 pm

MiG29 scrie:Se pare ca englezii ii imita intru-totul pe americani.mai ales cand ie vorba de chestii rele.

nici nu shtii cata dreptate ai

eu cred ca abuzurile astea sunt generalizate. Daca mai adaugam shi omorurile de prizonieri de la Faluja shi din alte locuri...
plus- tortura e o chestie de interpretare din cate zice Alberto Gonzales
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde MiG29 » Lun Ian 24, 2005 9:17 pm

vad ca totuj "moda" asta face prozelti.Am inteles ca si niste militari danezi sunt judecati zilele astea tot pentru maltratarea prizonierilor.Se pare ca civilizatia occidentala,cel putin la unii ie numa aparenta...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator