Cine voteaza Noua Constitutia sa ridice doua degetele.

politicianul vrea puterea, poporul se multumeste cu o minciuna acceptabila

Mesajde memetshot » Mie Oct 15, 2003 1:42 pm

pai cum sa nu se tina cont de faptul ca ai votat da sau nu. probabil ca pentru a valida modificarile tre ca > 50% sa voteze da.
daca nu era asa, doar veneai si te semnai...
oricum campanie mai idioata nu s-a vazut decand lumea. pai lumea stie doar ca le-a zis chivu sau mai stiu io cine sa voteze DA, dar mai nimeni nu stie DA ce?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

NU

Mesajde nae cinefil » Mie Oct 15, 2003 1:50 pm

Nightwish, in suedia, pt. ca majoritatea a votat impotriva EURO, urmatorul referendum va avea loc peste 10 (zece) ani. Faci cumva vreo legatura cu Romania?
Oricum in 2007 sau cand vom intra in UE iar se modifica Constitutia, indiferent care va fi ea atunci si iar se va face un referendum! Asa ca macar cei ce o voteaza pt. a scapa de armata n-au de fapt nici un motiv.
Alte argumente in afara de cele deja dezbatute nu am.
In concluzie, imi voi exercita dreptul de vot aplicand shtampalul pe NU!
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Oct 15, 2003 2:03 pm

animalule: io cred ca se raporteaza numaru' de buletine de vot din romania la populatzia aceleiash tzari si poi se vede procentu de votatori (un votator, doi votatori :D )

stai mah nae, daca tu votezi NU si mai multzi voteaza NU se valideaza referendumul => se vede catzi de da si catzi de nu
daca tu nu votezi de loc => nu se mai valideaza referendumul => nu se mai ajunge la catzi de da si catzi de nu

(era doar un exemplu cu nae, of cors)

nu e mai bine sa nu mergi de loc? sau iar am intzeles io prost? ca io tre sa stiu daca ma duc si zic NU sau nu ma duc deloc si tot NU zic :con:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nae cinefil » Mie Oct 15, 2003 2:24 pm

eu ma duc sa votez pentru ca e un drept pe care il am ca cetatean! Votez cu Nu pentru ca asta e convingerea mea, ca "upgradarea" Constitutiei nu-si are nici rostul in felul in care e facuta si nici locul in aceasta perioada! Motivele au fost bine sintetizate de odin, stefan, x-kran si curly, asa ca nu le mai invoc.
tot unul dintre cei susamintiti iti va explica, sper, care e diferenta dintre neadoptarea modificarilor constitutiei datorita absenteismului si aceeasi neadoptare datorita votului majoritatii (ti-as explica eu, dar nu mai tin minte nimic din constitutionalul invatat acum 9 ani si n-am chef si nici timp sa recapitulez)

chiar daca votul meu va fi doar cat un strigat in mijlocul unei furtuni, voi fi cu cugetul impacat ca am facut cum am crezut de cuviinta!

si tocmai asta e ideea, sa se vada cati de DA si cati de NU sunt!

si ce ma enerveaza cel mai mult e reclama asta cu "DA pentru Constitutie, DA pentru Europa", de parca adoptarea Constitutiei ne-ar garanta automat intrarea in UE, care intrare, fie vorba intre noi, oricum va avea loc, indiferent de ce vrem noi sau de incheierea cu bine a tzshpe capitole de negocieri pentru simplul motiv ca UE are nevoie de noi poate mai mult decat noi de ea!

si ma mai enerveaza ca nimic important nu e de fapt stabilit, toate chestiile cat de cat mai seroase urmand a fi reglementate prin legi organice. poate mi se pare , dar seamana cu codu` muncii, nu?!
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Oct 15, 2003 2:34 pm

stai mah, nu da, asta am intzeles io ca idee ... dar daca din spiritul matale de cetatzean neturmentat se ajunge sa se vada catzi de DA si catzi de NU, s-a trecut o bariera ... si alea is alte discutzii (ca se pot manari si DA si NU, etc)

io ma cac pe dreptu' meu (pe stangu' m-am cacat ieri), prefer betze in roate ... si tot nu stiu daca sa ma duc, numa pt exercitarea dreptului asa deampulea (deampulea io, nu matale, matale cu parerea matale de cetatzean) nu m-ash duce.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nae cinefil » Mie Oct 15, 2003 2:54 pm

Initial trimis de dana

io ma cac pe dreptu' meu (pe stangu' m-am cacat ieri)


:) Atunci sa ai noroc si sa fie cum o fi mai bine!
Ideea tocmai asta e, ca nu te obliga nimeni sa mergi la vot (desi in Elvetia am inteles ca asa e si mi se pare corect), iar daca mergi, sa votezi asha cum crezi tu ca e bine! Cu conditia sa cunosti cat de cat despre ce e vorba, nu sa mergi cu turma, fiindca cica e rost de fan proaspat!
Succes!
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Odin » Mie Oct 15, 2003 2:56 pm

Cam asa am inteles si eu ieri, ca daca vrei sa nu se upgradeze constitutia atunci nu trebuie sa mergi sa votezi deloc. Pt ca daca mergi si votezi NU pur si simplu ajuti sa se atinga limita de 50% iar dupa aceea din totalu lor e clar ca cele mai multe voturi sunt DA.
Deci eu o sa cam stau pe curu meu in 18/19.
Beware of the light, it may take you away, to where no evil dwells.
It will take you away, for all eternity.
Night is so beautiful (we need her as much as we need Day).
Odin
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Aug 17, 2003 2:18 am
Localitate: cluj-napoca

Mesajde memetshot » Mie Oct 15, 2003 3:12 pm

palma adevarata peste obrazul maritilor guvernanti ar fi votul cu NU. pen'ca diferenta ar fi: nu au vrut revizuirea (deci poate am gresit noi cu ceva) versus le-a fost lene sa vina la vot.
Nici io nu stiu ce o sa fac in uichend. de fapt nici nu stiu unde ar trebui sa votez. nu am nici viza de flotant, deci nu stiu daca pot sa votez si in plus parca as sta acasa sa dorm si sa ma joc pe calculici. se pare ca oamenii luminati ai acestui forum zisara NU, deci poate ma iau si io dupa turma :yD
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde vali » Mie Oct 15, 2003 3:57 pm

cititi pagina 3 din catavencu de azi sa vedeti ce votati
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Odin » Mie Oct 15, 2003 4:05 pm

Initial trimis de vali
cititi pagina 3 din catavencu de azi sa vedeti ce votati


Daca tot ai adus vorba atunci posteaza, nu de alta da numa seara ies de la lucru si nu mai apuc sa iau Catavencu. Hai ca acuma de-ai facut curiosi :P
Beware of the light, it may take you away, to where no evil dwells.
It will take you away, for all eternity.
Night is so beautiful (we need her as much as we need Day).
Odin
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Aug 17, 2003 2:18 am
Localitate: cluj-napoca

Mesajde curly » Joi Oct 16, 2003 9:52 am

caranfile-cinefile!
sigur ca ar fi mai energica exprimarea unui vot negatzi decat neprezentarea;imi greu sa cred ca dintre cei ce vor vota mai mult de jumate vor zice NU,la cata propaganda se facu;asha ca din punctul meu de vedere,al unuia care sunt contra,e mai eficient sa stau acasa,ca sunt mai mari shanse sa nu vina 50% plus 1 dintre votantzi.......ma bazez shi pe faptul ca s-a alocat shi sambata ca zi de vot;pesemne alde cozmanca au facut rost de neshte sondaje profi shi le-a intrat frica-n oase ca nu vor face nr necesar de voturi



deci,dana,te-ai prins!e mai bine sa stai acasa shi sa-tzi manifeshti NU-ul prin neprezentare decat prin shtampilare!
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

NU...

Mesajde Hades » Sâm Oct 18, 2003 12:48 pm

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde K-gula » Sâm Oct 18, 2003 1:02 pm

am fost si am votat NU. de ce? fiindca aceasta acest pachiet de noi legi constitutionale nu prezita siguranta 100%. nici unul dintre amendamente nu este 100% votat. toate legile, daca va fi votata constitutia vor mai trece o data prin cele doua camere pt. a fi votate. nici una nu este actualmente reala. acum doar ne sunt prezentate ideile. eu nu ma multumesc cu idei. vreau ceva concret. daca se va vota constitutia abea atunci se va trece si la votarea legilor, iar atunci vom avea mare surpriza ca multe dintre legile de interes public sa nu mai fie votate. nu sunt deacord cu presedinte 5 ani la putere. mi-a fost deajuns ceausescu. nu pot sa cred ca inca lumea nu deschide bine ochii.

aiule tu ai o speranta ca legea cu garantiile sa te avantajeze. atata timp cat ea nu a existat pun pariu ca nu ai avut nici o problema. intradevar ar fi fost un lucru bun daca nu ne-ar fi aratat acest guvern de kkt, de-a lungul timpului, ca nu avem de ce sa ne facem griji fiindca oricum acest legi nu sunt facut pt. oameni ci pt. guvernanti. ma kc pe ei.

nimeni nu trebuie sa stea acasa si sa spuna: eu nu votez fiindca oricum exista prostimea majoritara ce va spune da. nu exista asa ceva. tata lumea tre sa voteze si mai ales daca are ceva impotriva noi constitutii. celor ce nu voteaza li se ia votul si se trece DA. deci inca o data muje puterii. nu pot sa cred ca in anul 2003 inca suntem atat de imputiti si de prosti incat sa nu vedem ce ne paste.

prin neprezentare NU, nu este NU, ci DA in caz ca nu se stia acest lucru. stoaca mea! treziti-va!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! am vazut in atatea randuri ce se intampla cand suntem indiferenti. ce draq stam ca idiotii ssa ne f*** toti in gat.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Odin » Sâm Oct 18, 2003 3:28 pm

Initial trimis de K-gula


....
celor ce nu voteaza li se ia votul si se trece DA.
....

prin neprezentare NU, nu este NU, ci DA in caz ca nu se stia acest lucru. stoaca mea!

K-gula.


Nu inteleg :confused: , elaboreaza please.
Beware of the light, it may take you away, to where no evil dwells.
It will take you away, for all eternity.
Night is so beautiful (we need her as much as we need Day).
Odin
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Aug 17, 2003 2:18 am
Localitate: cluj-napoca

Cea mai mare bataie de joc si manipulare din ultimii 14 ani!!!

Mesajde Love2Fly » Dum Oct 19, 2003 8:49 pm

Ora 18:00 = 45,4% votasera, ora 20:00 = 54%
9 Procente in 2 ore...asta inseamna 1.500.000 voturi in 2 ore! Hai sa o spunem pe aia buna! Nu vad circa un million juma’ de oameni in sectiile de votare in ultimele 2 ore de referendum, cine n-a votat pana la 18 slabe sperantze sa mai iasa din casa la ora aia, mai ales duminica. Intre 15 – 18 cresterea a fost asemanatoare cu cea din 18-20. Asta e mascarada pe fatza! Ma tot intreb cine a fost la vot intre orele 18 si 20 in condtiile in care ploua in toata tzara sau chiar ninge. PSD-ul si oamenii lui si-au facut datoria. Situatiile disperate (vezi absenteismul masiv) cer masuri disperate (vezi falsificarea referendumului)! Esuarea adoptarii Constitutiei ar fi echivalat cu o scadere a imaginii PSD-ului in strainatate cat si costuri pt un alt tur de scrutin, chiar si timpul pretios al parlamentarilor care ar fi fost nevoiti sa doarma iar de cateva ori prin parlament intr-o incercare de a mai masca interesele fiecaruia in parte.
Totusi ramanem cu celebra lege care anuleaza obligativitatea stagiului militar....cei care au votat pt asta vor avea un soc cand vor afla ca abia in 2007 intra in vigoare aceasta lege...lol! Dar cei care au votat Constitutia crezand ca maine vor manca mai bine??? As rade in hohote de prostia romaneasca insa situatia e mult prea trista ca sa fac asta.
Ramanem cu legea care permite strainilor sa cumpere pamant in Romania....mai pasiti pe pamant romanesc cat va mai fi al nostru caci in curand va fi al strainilor.
Ramanem cu placerea de a spera in zadar intr-un viitor in care in Constitutie va exista un vot uninominal sau o singura camera in parlament.
Era unu’ prin Bacau care pusese pariu cu colegii de partid ca pana la ora 20 o sa aiba peste 60 % prezentza la vot! Totul a fost o bataie de joc generala! Oamenii la tzara se duceau la vot si spuneau ca voteaza cu Iliescu, ba chiar altii spuneau ca se duc sa voteze ceva, nu stiau ce, dar votau! Este incredibil!
Sunt mandru macar ca Bucurestiul si Ardealul au dovedit inca o data ca au in componentza populatiei cei mai mult oameni “cu bun simtzâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde nae cinefil » Lun Oct 20, 2003 8:46 am

Love2Fly, pai io cre` ca daca nu se prezenta nime` la vot, ieshea un procentaj de 55%!:) E de toata jena ce s-a intamplat ieri! Shi intamplator mai shtiu exemple ciudate, in fara celor pomenite in presa!...:(
Acuma nu ne ramane decat sa incercam sa vedem partea buna a lucrurilor, cum spunea cineva...dar care dracu e partea aia buna?!

peseu: ieri am primit un mail al carui continut, deshi tardiv, il postez aici. Nu bag mana in foc pt. identitatea expeditorului!
De la Gheorghe. Andrei Gheorghe.

"Romani, va rog, nu va duceti la vot!Prietenii imi spun sa nu scriu asa
ceva. Ca nu e corect. Ca suna chiar cinic. Ca este chiar o tradare. Ca sunt
lucruri cu care nu se glumeste si fapte care nu se uita. "Poti sa le spui
oamenilor sa voteze negativ", mi se zice, " sa aplice stampila pe nu". Si
sunt de acord cu ei. Au mare dreptate. Dar am si eu o-ntrebare: "nu", ce? Ce
nu-ti convine la Constitutie sa votezi impotriva ei? O stii? O cunosti?
Textul sacru al tarii, biblia neamului ... ce fraze goale! Este revizuit,
rescris, imbunatatit, "apgradat" chiar, si tarii ii este propusa varianta
cea finala si inteleapta. "Mananca", imi spuneau bunicii mei cand era mic,
"mananca, e sanatos si o sa cresti mare". N-am mancat, am scuipat pe jos si
am crescut in ciuda vointei lor. Dar ei ma iubeau, lor le pasau de mine, ma
cocoloseau in fiecare zi, ma mangaiau si ma inconjurau cu dragoste.
Constitutia nu e facuta insa nici de bunicii mei, nici de bunicii tai,
cititorule, nici de bunicii bunicilor vostri, ci ea este produsa de niste
domni si doamne care si-au pierdut atat de tare legatura cu realitatea,
incat au ajuns la ingrozitoarea aroganta de a incerca sa se comporte cu noi
ca si cum ar fi bunici, parinti sau unchi de dupa mama. Sunt atat de
destepti incat nu trebuie sa ne explice niciodata nimic din ce au facut, iar
noi trebuie sa-i credem pe cuvant. Uitati-va la ei, v-ati lasa copiii cu ei
acasa? Le-ati da cheile de la masina? Nu! De ce? Pentru ca pe copii or sa-i
invete prostii, iar cheile or sa vi le fure! Si de ce or sa faca toate
acestea? Pentru ca sunt niste oameni prost crescuti. Si de ce sunt prost
crescuti? pentru ca nu le pasa de noi! Si isi inchipuie ca au dreptul de a
ne spune ce e bine si ce e rau. in toata aceasta mascarada a Constitutiei se
afla ascunse semnele putregaiului in care traim. iar numele sau este
Conspiratia Nesimtitilor. ii votam si dupa-aia fac ce vor, ca stiu ei ca-i
mai bine! le cerem de mancare, ne spun ca nu sunt fonduri. Le cerem
fericire, ne roaga sa mai asteptam putin. Le cerem mandrie, ne fac de cacat
cu afacerile lor mizerabile, nepotismele si spagile in care traiesc. Si apoi
vin si ne spun "votati Constitutia!". Incercati sa cautati pe Internet
subiectul. Nu veti gasi mai nimic. Incercat sa va uitati la televizor ca sa
intelegeti si pricepeti ca Andreea Marin e buna si carcotasii haiosi.
Ascultati la radio si veti auzi cum, din banii vostri (aparent ai vostri, in
realitate ai lor!!), o voce groasa va spune ca veti avea garantat accesul la
cultura. Ma gandesc ca probabil au scris Constitutia asta ieri si de-aia
n-au avut vreme sa ne explice despre ce e vorba. Ma gandesc ca saracii au
probleme mai importante, macro - economice. Ma gandesc ca probabil n-au
vreme de mine in coloanele lor oficiale cu girofar, ca sunt stresati si ca
le suna un telefon taman de la Strasburg. Ma gandesc ca sunt un om
neinsemnat si atunci, prin extensie, ma gandesc ca suntem un popor de
neinsemnati, ca nimic din ceea ce se intampla nu are insemnatate. Si ma
gandesc sa ma duc la vot si, in absoluta necunostinta de cauza, sa pun
stampila pe "nu" si sa ratez ocazia de a le arata in fata ca nu-mi place de
ei, ca-i detest si ca a venit vremea sa auda. N-avem parghii impotriva lor.
le suntem etern sub picioare. Noroi sub cizme Gucci, transpiratie la
subtiori Armani. Nu ne-asculta niciodata, ne trateaza cu condescendenta, ca
pe niste cretini. Daca nu mergem la vot, le aratam ca ne-am saturat de ei.
Avem o trompeta si putem sa suflam in ea. Ne sta la dispozitie acest gest si
putem sa-l comitem. Si, ce este mai important, putem sa le spunem toate
astea inaintea alegerilor care or sa vina! Daca nu ne iubesc, macar sa se
teama de noi! Faceti-i sa tremure! Nu va duceti la vot!
ag@andreigheorghe.ro"
dati mai departe ...


No comment
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Oct 20, 2003 9:14 am

bah, da' e adevarat ce a zis la radio? ca in provincie sa faceau tombole cu televizoare, chiolhanuri cu purcei la tava si taraf, etc?
si uite asha se duse nea ion ca shi el e om la "vot"?????

si cu unele mobile care dispareau si apareau cu cateva zeci de voturi in plus????

si cu buletine de vot date celor care nu aveau drept de vot???

ca daca e asha, boicotam deamplulea ... si inca odata s-a vazut ca e totul degeaba ... si boul ala de ilici care zicea ca lumea nu se duce la vot fiindca nu demisioneaza cabinetul nastase ...

si cate si mai cate, cine pixu o sa mai bage in seama pseudopolitica asta de porc dupa tot circul?

pana la urma se anuntza maine oficialele, om trai si om vedea...

k-gula, nu ai dreptate la ce ai zis acolosha, uite la ce zice curly ca asha e ...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nae cinefil » Lun Oct 20, 2003 9:41 am

Initial trimis de dana
bah, da' e adevarat ce a zis la radio? ca in provincie sa faceau tombole cu televizoare, chiolhanuri cu purcei la tava si taraf, etc?
si uite asha se duse nea ion ca shi el e om la "vot"?????

si cu unele mobile care dispareau si apareau cu cateva zeci de voturi in plus????

si cu buletine de vot date celor care nu aveau drept de vot???



Nimic mai real, dana! Plus, oameni ai psd care-tzi sunau la usa sa te intrebe daca ai votat shi sa te-ndemne sa mergi, sau mai rau, care-ti bateau la usa avand cu ei urne volante! Ei, ce zici? :)
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Salma » Lun Oct 20, 2003 10:29 am

Desi nu pot sa-l inghit pe Andrei Gheorghe ma vad nevoita, de data asta, sa-i dau dreptate, pentru ca a expus intr-un mod mai clar poate decat era in mintea mea, motivele pentru care nu m-am dus la vot. Iar rezultatul "miraculos" al votului, cu cei 1.500.000 de oameni pe care i-a lovit simtzul civic odata cu lasarea serii si cu intetzirea ploii, imi dovedeste ca nesimtzirea "alesilor" nostri nu are limite si ca nu suntem noroi sub cizmele Gucci, ci rahat. Imi spunea cineva "Si ce daca, preferai sa se mai faca o data alegeri, tot pe banii nostri"? DA!!! Nu sa inchidem ochii si sa ne impacam cu un fals grosolan doar pentru ca ne raman cateva zeci de mii in buzunar si ne mangaie Europa pe crestet c-am mancat tot. Bietul si eternul Nenea Iancu, cum le spunea el, "Voteaza pe cine vor, iese cine trebuie". Ma intreb cat mai am pana cand o sa mor de scarba.:bleah:
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Oct 20, 2003 10:52 am

Initial trimis de nae cinefil

Ei, ce zici? :)


Oscilez intre a defini natzia romana ca fiind una de cacat si a cuanticiza ca politica romana este de cel mai mare porc din cate se afla.
Si dat fiind ca sunt de mult impotriva mass mediei in general (si a celei de la noi in special), inclin spre a doua varianta.
Nu potzi sa te superi pe prostie care, indoctrinata, serveshte... dar potzi sa te revoltzi, macar in forul interior, pe o armata de "politicieni" rupanpulishti.
Orice varianta ar fi valabila, momentan nu vad solutzii (daca nu gasesc, ca pe vremuri, o gashca de revoltatzi cu ceva spate politic ca sa boicotam pe bune, cu atentate & stuff) ...

Era aproape vizibil un "case closed" mascarada asta cu votul, dar nush' de ce, am mai avut o sperantza (deh, uitasem legenda cutiei pandorei)... :mad:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde memetshot » Lun Oct 20, 2003 1:42 pm

dupa un rahat de campanie in care nu se spunea veniti la vot ci veniti si votati da (asa ca o paranteza ma mir ca pe buletine aparea si optiunea nu) a fost si ziua, care zi a avut 48 de ore, alegerii...Ba, mai aveau astia un pic si asteptau oamenii cu creta sa-i semneze pe nenorocitii care au votat nu. Din fericire la mine nu a venit nici o urna mobila si nici nu am primit semeseuri sau alte tampenii d-astea.
de tot cacatul toata faza asta si mi s-a facut scarba rau. sa-mi bag io ceva in "statul democratic Romania"..." in spiritul traditiilor democratice ale poporului roman si idealurilor Revolutiei din decembrie 1989." adevarul e ca am avut inainte de 89 cativa ani de democratie, pe la 1918-pana la carol. si aceasta traditie s-a vazut din plin in uichendul asta...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde curly » Mar Oct 21, 2003 4:52 pm

mesajul pe care l-a bagat nae provine de la A,Gheorghe.......apare shi in ultimul nr dn catavencu





acuma,post-coitum_____trebuie sa ai un un contact precar cu realitatea ca sa crezi in cifra propusa de PSD;gaselnitza cu urnele mobile(unde au aparut shi listele suplimentare,nelegate de vreo circumscriptzie,deci greu controlabile) a aparut dealtfel duminica dupa videoconferintza determina de cele doar 14% d sambata.....
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde eliana » Sâm Iun 20, 2009 12:21 am

subiect inchis. daca cineva doreste sa-l vada redeschis, rog anunt pe Administrativ.
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Anterior

Înapoi la Politica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron