Presa in diagonala

un alt fel de a conduce, un mod similar de a ne lasa condusi: informarea poporului

Mesajde Daimon » Joi Dec 03, 2009 9:48 am

sincer va trebui sa reanalizez cazul. plesu, liicheanu.. poate apropierea e fortata.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eliana » Joi Dec 03, 2009 9:58 am

unii oameni produc frumos, produc bogatie, produc limpezime acoperitoare. indiferent de particularele lor defecte.


dar eu,
eu cu lumina mea sporesc a lumii taină -
şi-ntocmai cum cu razele ei albe luna...



e greu sa alegi din om pe geniu (sau numai pe artist, intelectual, iubitor de frumos)?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Joi Dec 03, 2009 10:48 am

nu stiu la ce te referi.. dar tocmai ca intelectual e mai trist cand dai dovada de lichelism.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 03, 2009 1:12 pm

Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Joi Dec 03, 2009 3:29 pm

misto articolul din '22

citez doar atata:
Aşadar, voi vota cu Băsescu, pentru că:

1. Are aproape toată lumea (partidele, in afara PD-L, 80% din media de influenţă, „mogulii“) impotrivă.

chiar si atata mi-ar fi de-ajuns (a se vedea, totusi, contextul, ca omul are bunul simt sa puncteze ca nu e un stalin sau un hitler sau un ceausescu, ca sa fie justificata aceasta impotrivire), chiar si dupa vorba ca "acolo unde vezi pe multi impotriva unuia, aia multi is prosti si rai, ala singurul ii incomodeaza si ii face sa se simta prosti si rai"

nah, e limpede ca si el probasesc, si eu probasesc - dar chiar zice fain

uite si gandul de incheiere, adresat oamenilor nelamuriti, cuviinciosi, nedumeriti, bine intentionati:
Vreau să le spun acestora că, mai intai, imaginea de haos şi catastrofă este, in proporţie de 70%, creată cu bună ştiinţă de trusturile de presă şi că ei sunt victimele acestei campanii, nici măcar prea subtile. In al doilea rand, le spun că se cuvine să distingă intre conflict de dragul conflictului şi conflict de dragul unei cauze pentru care merită să lupţi.

dar cati dintre distinsii nostri conationali, purtatori (autorizati) de stampila, au atata putere de intelegere? cum sa-i facem sa priceapa ca orice om (politician, ziarist etc) care are un interes nu este credibil?

daimoane, dar cu ce te-a suparat plesu? plesu n-a facut/spus nimic (sau nu cunosc eu) murdar/reprobabil. cu liiceanu e altceva, despre el nu-mi place nici sa vorbesc, nici sa aud
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 03, 2009 3:48 pm

Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Joi Dec 03, 2009 4:15 pm

man, serios iti spun si cu mana pe inima: mi s-a acrit! vad, inteleg, accept

accept ca si propesedistii is oameni. ca mintea lor, chiar daca mie mi se pare mai proasta, e a lor, si pentru ei e buna; vor sa-si astearna dupa cum socotesc iei ca vor dormi mai bine



pana noastra, stim, intelegem si acceptam ca si basescu are pacatele lui, si nu-s putine


asta e, imi vine sa abandonez

si sa emigrez, ca a nu stiu cata oara, imi e rusine de poporul meu - manipulabilitatea e un defect grav, e prostie

n-am unde sa ma duc, nu voi gasi nicaieri pe altii mai buni (macar astia is "ai mei"), dar tot nu-mi e bine
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde river » Joi Dec 03, 2009 5:31 pm

accept ca si propesedistii is oameni. ca mintea lor, chiar daca mie mi se pare mai proasta, e a lor, si pentru ei e buna; vor sa-si astearna dupa cum socotesc iei ca vor dormi mai bine


ei, bine, emirule draga, multumesc pentru aprecieri. nu-s propesedista, dar votez cu geoana, ceea ce, probabil, din punctul tau de vedere e acelasi lucru cu "a fi pro pesede"...

am rugamintea totusi, de a ne lasa si pe noi, "tot niste oameni" de a ne exprima, chiar daca mintea noastra e mai proasta... si pentru ca spuneam ca mi-e greu sa vorbesc pe net, uite, am gasit o voce care sa vorbeasca pentru mine, mai bine, in scris. asa gandesc si eu, ca si aceasta prostanaca simona tache

lectura placuta si precizie la pus stampile...

http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/adevarul-lui-basescu-versus-noi-ailal%C8%9Bi-javrele-%C8%99i-pro%C8%99tii-18611.html
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Dec 03, 2009 5:33 pm

asa-i ca era musai s-o iei personal?

hai ca am citit si articolul, asa ca am sa ma prefac ca o iau si eu, tot personal

primele 7 paragrafe is asa, citibile, pentru ca femeia pare sa incerce sa pastreze un echilibru

dupa care, lasand lunga introducere deoparte, cade intr-o ispita banala si prosteasca: n-o mai doare capul de cat e de naspa basescu si cat de naspa, dar parca tot mai bun e geoana, se ia - ghicesti? - de mine si de altii, care noi suntem fanii basescului, ma-ntelegi:

Mă miră și mă intristează felul in care s-a impărțit lumea, mai exact felul in care o impart susținătorii lui Băsescu. Nu-ți place Băsescu, e clar că iți place Geoană, deci ești un comunist. Dacă nu ești un comunist, ești o slugă a mogulilor, dacă nu ești o slugă a mogulilor, atunci sigur ai un alt interes, iar dacă chiar n-ai nici un interes, atunci ești prost. Nu exită nuanțe, nu există gri-uri. Ești cu Băsescu, ești un om bun, ești de partea adevărului, nu ești cu Băsescu, ești rău. Punct. Fanii lui Băsescu știu, văd și cunosc. Nu au dubii, nu au ezitări și nu operează cu semne de intrebare. Iau in brațe cate-o bucățică de adevăr și iți dau cu ea-n cap pană te lasă lat. Orice contraargument ai aduce in discuție, tu, cel care crezi altceva sau care incă nu știi ce să crezi, e bullshit. Nu ii interesează, pentru că ei ȘTIU.

adica minunata asta, imparte lumea in doua: ea plus aia de bun simt, victime agresata si cuviincioase, si de partea cealalta brutele

mersi, river, dar nu m-ai convins; daca in acele prime paragrafe ma gandeam ca da, un articol lehametit, satul de balamuc, echilibrat, tie mai mare dragul sa-l citestip; reflecat bine o stare. starea

cifrele:
7 paragrafe, 857 de cuvinte in partea pretins neutra (m-am lasat prostit, recunosc)
14 paragrafe, 1585 de cuvinte in partea anti-basescieni
uite ce mai spune femeia asta ca-i fac eu si ceilalti ca mine:

...
Morții familiei tale sunt sodomizați din toate pozițiile, iar rudele incă vii iși iau și ele porția
...
nu ești taxat ca fiind jegos sau ipocrit, ești doar calificat cu tandrețe și condescendență ca fiind naiv și ți se recomandă cu aroganță și superioritate, disimulate cu greu, ca ar fi mai bine să nu te duci la vot
...
ajungi să fii supus unui rechizitoriu agresiv și hărțuit pană in panzele albe, tot pe sistemul cate unei bucățele din adevărul mare al istoriei cu care ți se dă in cap pană incepe să te doară. Degeaba incerci să invoci tabloul intreg sau să faci referire la alte bucățele de adevăr, mai puțin favorabile idolului, discuția e redusă imediat la ce ii convine fanului lui Băsescu
...
Fanul lui Băsescu nu tolerează dialogul, fanul lui Băsescu are el să-ți spună ție niște lucruri, iar tu tre’ să caști urechile și ochii, să le ințelegi și să le bagi la cap. Și mai trebuie și să acționezi conform cu părerea lui, altfel te ia mama dracului.


asta sunt eu, river? asta e ciuhandru? astea ti-am facut (sau temi ca ti-am face) noi? ca noi doi am postat mai mult pe aici, deci ma simt indreptatit sa cred ca noua ni te adresezi (tu, noua, nu minunata ziarista altora, ca nici ea si nici acei altii nu-s aici)

dar nu-i tot:
Sigur, există și excepții, dar sunt foarte puține și nu la ele mă refer.

sigur; regula este ca fanii lui basescu sunt niste mineri, niste imeghebisti, niste...
ce rost are sa se refere la exceptii? probabil ca-s si prea putine, aceste exceptii, neglijabile, ca si cum n-ar fi; mai bine sa traga inainte cu brutele:
Mama celui care scria contra-Băsescu era luată la o poștă mică, iar autorul textului era zdreanța mogulului. De opiniile pro-Băsescu, aflate in pagina alăturată se făcea abstracție. Alea nu existau pentru fanul nervos.
...
peste cei care scriu pe Vox Publica, se varsă vidanje intregi și cisterne de lături
...
acolo se face manipulare ordinară, aici mai lasă mogulul puțină libertate, interesul lui e să-i manipuleze p-ăia care nu au acces la net”. Păi, și atunci de ce nu-i injurați p-ăia de la televiziune și-i injurați p-ăia de la net, oameni buni? aș intreba eu. De ce nu alegeți graul de neghină și nu injurați selectiv?
...
Ești onest și bun dacă crezi in Băsescu, nu ești onest și bun dacă ai dat cel mai mic semn de scepticism, iar, dacă ai zis de-a dreptul ceva nasol, locul tău e la Glina, printre gunoaie


dupa care, ca sa nu crezi ca e nedrepata, nu-i injura numai pe fanii lui basescu, si ii mai si pupa nitel in dos pe fanii lui geoana:
Nu, nu mi s-a intamplat să am astfel de discuții cu partizani de-ai lui Geoană. E drept că nu prea am in jur fani de-ai lui, dar am oameni care au decis pragmatic să voteze anti-Băsescu. Nu mi s-a intamplat să-i văd sărind cu violență la gatul cuiva, nu mi s-a intamplat să-i văd luptandu-se cu ghearele și cu dinții să convingă că opțiunea lor e cea corectă, că ei dețin adevărul suprem și așa mai departe. Nu am cunoscuți care votează anti-Băsescu și care să fi impărțit oamenii in buni și răi in funcție de opțiunea lor electorală. Nu am auzit oameni care votează anti-Băsescu făcandu-i proști pe ăia care-l simpatizează cu el.
...
care au decis acum, pragmatic și rece, să voteze anti-Băsescu. Cu Geoană adică. Sunt oameni inteligenți și nuanțați, cărora nu le-a fost ușor să ia o asemenea decizie


zice si de sine:
In fine. Știu că va urma un val imens de injurături. Nu voi răspunde la ele. Nu sunt vandută nimănui, nu sunt ipocrită

sigur
dar n-a terminat:
această agresivitate și această turbare a simpatizanților lui Traian Băsescu
...
E o dovadă in plus, dragi fani portocalii, că lucrurile nu sunt deloc ce par a fi. Și deloc atat de simple pe cat pretindeți voi că sunt. De-aia ar fi fost mișto să fiți capabili de dialog.

(cu cine dialogul ala, river?)
sarumana, madam simona tache, multumesc din toata inima ca ti-ai risipit urina pe mine

am gresit, river? am interpretant tendentios, am scos din context? sau poate ca bine mi-a facut, bine mi-a zis, asa trebuie, e adevarul curat? a vorbit bine pentru tine, aceasta voce de pe net?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde river » Joi Dec 03, 2009 5:43 pm

da, era musai, in contextul de fata...:)
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 03, 2009 6:03 pm

această agresivitate și această turbare a simpatizanților lui Traian Băsescu


Tinand cont de ce s-a intamplat in campanie si de comportamentul cvasi-general al "moderatorilor" de televiziune, aceasta acuza reprezinta, nu ma sfiesc s-o spun, o culme a nesimtirii, o intoarcere pe dos a realitatii si o minciuna prin care autoarea se descalifica intelectual si moral. Si e pacat, pentru ca articolul contine si multe adevaruri.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Joi Dec 03, 2009 6:08 pm

river, am editat

si am scris ca si cum as fi luat-o personal, si eu

ca si eu is om

te rog insistent (ia-o ca pe o ultima rugaminte pe care ti-as mai face-o eu. adica in serios) sa citesti cu atentie tot, si citatele si comentariile mele

chiar daca risipesti 5 minute, presupune ca te-am rugat eu sa ma ajuti intr-o problema in care m-ai putea ajuta; alt favor nu-ti mai cer
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 03, 2009 6:17 pm

Sa-i cerem dnei Simona Tache sa nominalizeze in mod concret pe fanii turbati ai lui Basescu care au agresat-o, injurat-o si spurcat-o? Ar fi o zadarnicie.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde river » Joi Dec 03, 2009 6:21 pm

Ciuhandrule, dar desrpre agresivitatea moderatorilor televiziunilor B1Tv, Otv, Etno TV si Taraf TV, VoxNews si chiar PrimaTV-prin carcotasii si National TV, 7 dintr-o lovitura, ce spui? Sau nu, la aceste posturi nu se poate vorbi despre agresiune, ci doar despre adevar si acuratete a informatiei...


Din pacate, trebuie sa-i dau dreptate autoarei textului. Cel putin in ceea ce ma priveste, pana acum, nu am reusit sa-mi exprim punctul de vedere in legatura cu optiunea mea in fata unui votant de-al lui Basescu din simplul motiv ca nu am fost lasata sa vorbesc (nu ma refer doar la comunicarea virtuala, a se nota, va rog). Si atunci, m-am resemnat si am abandonat ideea de a ma mai exprima. :)

Ce as vrea sa mai spun, insa, este ca, traind aceste zile, retraiesc anii de facultate in care studiam carti despre manipulare si psihologie politica. Ma trec fiori pe sira spinarii, regasind in politica PDL elemente nu comune, ci identice cu cele ale politicilor de indoctrinare ce au avut ca rezultat instaurarea unor regimuri nefericite, nu atat comuniste, cat totalitariste sau fasciste... Dar asta e, probabil, doar o senzatie inselatoarea de-a mea.

In conditiile astea, nu-mi ramane deci, decat "sa ma obisnuiesc cu gustul amar pe care il voi simti cand voi constata ca am pus botul si am legitimat, din nou, pe calaii romaniei". Nu cred ca-mi va fi greu sa ma obisnuiesc cu asta, dupa acesti cinci ani de fiere.


emire, eu am terminat ce-am avut de spus.
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Joi Dec 03, 2009 6:29 pm

Aveam de gand sa raspund mai detaliat, dar chestia asta

Ma trec fiori pe sira spinarii, regasind in campania PDL elemente nu comune, ci identice cu cele ale campaniilor de indoctrinare politica ce au avut ca rezultat instaurarea unor regimuri nefericite, nu atat comuniste, cat totalitariste sau fasciste


m-a facut sa-mi cam piara cheful. Daca Basescu e un Mussolini si PDL-ul o banda de "camasi portocalii", chiar ca nu mai nimic de discutat.

Doar daca nu cumva vei avea bunavointa sa listezi caracteristicile ideologice si organizatorice ale unui partid fascist si sa arati in ce masura PDL si Basescu corespund acestora.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Joi Dec 03, 2009 6:30 pm

river, te-am rugat ceva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Joi Dec 03, 2009 7:07 pm

emire, daca river (o mentionez pentru ca a postat aici, da? nu ma abat de la nenumaratele tale rugaminti de a cruta "userii vechi", de parca eu as fi tortionar sau mai stiu eu ce calau) simte nevoia sa ne vorbeasca asa de frumos si de delicat (cu totul altfel decat obisnuieste, si nu am verificat IP-uri de dragul numelui ei) parerea mea e ca are si ea o opinie.

ca as prefera sa nu se simta atacata direct, ok.

pe de alta parte, eu am dreptul sa votez cu cine vreau eu, si nu am bagat asta pe gat nimanui.


asa imi displac si acuzele astea pe care nu le inteleg, si tonul asta vehement...ingrozitooooooooor.


si acum o sa fiu comentata si rascomentata, dar chiar nu imi pasa.

da. votez basescu. si? ce ar vrea unii (simpatizantii taberei adverse, antibasescienii ma rog, deja nu mai e vorba de river) sa nu imi exercit dreptul de vot si libera alegere? uite ca o voi face.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Invincible » Vin Dec 04, 2009 8:42 am

In lumina noilor date se pare ca Vantu sufla acum in panzele lui Basescu.

Deh, interesul poarta fesul. :D
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Ciuhandru » Vin Dec 04, 2009 9:37 am

Pai ajung sa cred ca Vantu a fost de la bun inceput omul lui Basescu, avand misiunea de a-l compromite pe Geoana. Lucru de altfel usor de realizat, data fiind prostanacia legendara a acestuia, probata o data mai mult de episodul din noaptea premergatoare confruntarii.

Confruntare in care a compensat necunoasterea prin vrajeala.

Sper sa se mai fi convins cativa nehotarati.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde eliana » Vin Dec 04, 2009 9:44 am

haideti sa discutam iRealitatea:

Dragos Paul Algica, Senior Research Fellow la James Buchanan Center for Political Economy de la George Mason University, din Arlington, Virginia, publica pe siteul Hotnews o analiza a situatiei grave din media romaneasca. Iata un fragment:

Ca toti cei ce locuiesc de multa vreme in strainatate, am auzit si eu mereu prietenii din tara plangandu-se de ce se petrece cu si la postul numit Realitatea TV. I-am privit mereu cu superficialitate. Dupa ce ai vazut la CNN campania pro-Obama, de anul trecut, ce te mai poate mira sau indigna? Ce poate fi mai rau?!



restul articolului,aici.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Ciuhandru » Vin Dec 04, 2009 11:30 am

Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde Invincible » Vin Dec 04, 2009 12:20 pm

CE MAI RAMANE atunci?

sa repetam prezidentialele si sa votam Vadim. sau na, ecologu' ala, daca inca mai credeti ca e uns cu tot felul de alifii desi, din ce-am vazut pana acum, Vadim e mic copil pe langa aranjorii astia.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Dec 04, 2009 2:13 pm

eliana scrie:haideti sa discutam iRealitatea:

Dragos Paul Algica
...
restul articolului,aici.

si restul, ce a mai pus ciuhandru


eu n-as merge chiar atat de departe cu demonizarea realitatiitv

e limpede orientarea lor, e limpede ca mai sunt si altii ca ei, e limpede ca pe unele le dau cu sclipici, sa se vada de departe si pe altele le lasa in cutiile lor, ca si cum n-ar fi deloc dar asta nu-i destul; cata vreme mai scapa si din cele care contravin interesului lor aparant (chiar daca nu in proportie semnificativ asemanatoare), eu cred ce e ok

acuma ce vreti, un trust de presa chiar independent si lipsit de interese? hai sa fim seriosi

in definitiv, au mai fost campanii de presa in care orientarea (a mai mult de jumatate din televiziuni si ziare) era evidenta spre un anume candidat; insusi basescu a beneficiat, in 2004, de un asemenea sprijin, nu?



iar pe Hurezeanu refuz sa-l cred vandut
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Dum Dec 06, 2009 6:11 pm

Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Dum Dec 06, 2009 7:12 pm

cu mentiunea ca nu prea se vad comentariile geonistilor (si asta e nefiresc), e un articol "pe placul nostru"



ce sa zic, chisr sunt de acord cu ce zice nesuferita aia acolo, si mi se pare ce puncteaza bine


dar degeaba bati la porti inchise
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Mar Dec 08, 2009 4:24 pm

Da, da si iarasi da.

Iaodi, C. T. Popescu da un avertisment pesedeilor: daca prin absurd se repeta alegerile, Basescu va castiga cu 60 %.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde kant emir » Mar Dec 08, 2009 5:02 pm

nu prea as pune eu baza pe ctp

desi e mai putin antipatic si neserios fata de cum era acu' 4-5 ani sau mai mult, previziunile lui nu prea au temei; serios, nu spun ca nu vede si ca nu pricepe (basca relaxarea pe care o are acuma, cand nu mai pupa - cel putin in aparenta - poala nimanui), nu mi se pare ca are asa o capacitate de a anticipa cu precizie


auzi (btw de articolul rodicai culcer), da mai vorbim mult de maimutoiul asta caraghios? ce dracu mai e de spus de geoana?

plus observatiile:
-KJ a declarat ca pentru el s-a terminat, se intoarce la primarie; chiar nu-l vad sa se suceasca dupa mofturile lui geoana
-pnl si preacuratul crin deja si-au asumat statutul de curve si acuma negociaza pretul
-ungurii si-au scos caciulile, si-au facut crestineasca cruce si asteapta cuminti, cu manutele in poala, sa primeasca osciorul pe care sa-l imbuce cuviincios


cine dracu mai e cu geoana, in situatia asta? daca, prin absurd, s-ar ajunge la reluarea alegerilor (care alegeri, numai turul doi? sau si turul unu? si daca numai turul doi, cum va fi? cu filmulet si cu dezbatere si cu relaxat la vintu acasa, cu aceleasi aliante? sau se incearca altceva)

dupa cuma am mai zis, incep sa cred ca masonii si evreii si negrii si ungurii si raketii (aaaa, si mogulii, sa nu uitam de moguli; moguliada sa numim aceasta conspiratie) au facut o conspiratie mare-mare, care are ca unic scop nu presedintia sau puterea sau banii sau alteva, ci doar sa-l ajute pe geoana sa se faca de ras; sa intre in istorie drept etalonul prostiei, drept exemplu negativa la scoala de politicieni
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Mesajde ZOROX » Mie Dec 09, 2009 1:46 pm

nu vor fi reluate alegerile in veci, acu' se zbat exclusiv pt reputatia lu geoana, incearca sa ne bage pe gat ideea ca geoana a fost furat. si asta e mare lucru - sa furi psd-ul. daca basescu chiar a furat decisiv aceste alegeri, adica nu trebuia sa iasa presedinte - tot respectul ! muie psd!
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Dec 09, 2009 2:03 pm

batranul vulpoi bolsevic

da-l drec si pe asta

auzi, i-a chemat la analiza

"presedintele de onoare" i-a chemat la analiza, si i-a luat la ciomagit. cine conduce psd? aud?


vai de capu nostru, ca eu am suparat atatia sustinatori de-ai lui geoana, ca incepusem sa-mi pun problema ca "am creierul spalat". eu

ei nu, deloc
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Media

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron