Presa in diagonala

un alt fel de a conduce, un mod similar de a ne lasa condusi: informarea poporului

Mesajde Shaki » Dum Sep 20, 2009 9:49 pm

prostu satului, versetele satanice nu are nicio legatura cu satanismul. si nici rushdie.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Invincible » Dum Sep 20, 2009 11:03 pm

ma rog... ala a fost punctul meu de plecare eu vrand in fapt sa te hartuiesc pe tema hobbyurilor tale.

chestia esentiala (si pe care eu voiam s-o exploatez) e ca esti atrasa ca magnetul de satanisme si ai cumpara orice obiect care trimite gandul la satanism (in cazul nostru, cartea aia cu titlu sugestiv).

ai oferit destule indicii ca simpatizezi cu satanistii, daca nu cumva faci parte din tagma lor. stii tu.... goticisme, excluderea threadului aluia de muzica religioasa de pe forumul de muzica, misto-ul ala... haha.. ce tare a fost mistoul ala! te-ai pishat pe thread cu intentia de a-l curatamai tarziu. :D:.

pricepusi unde bateam?

Satan sa te pupe pe fruntea ingusta!
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Sep 20, 2009 11:48 pm

a fost de ajuns sa vad ce o scris ca sa-mi confirme gusturile/apucaturile matalutza

ti-ai confirmat singur ceva ce e in mintea ta (btw de ce i-am raspuns piskeshului)

Rushdie e un scriitor (nu stiu daca iti este familiar conceptul), ceea ce nu are niciodata (zic de profesie, ori de talent, ori macar de indemanare) o legatura necesara cu subiectul scrierilor.


Dar, pentru informatia ta, S Rushdie este un scriitor care pare sa se bucure de starea de om, scrie cu blandete si cu intelegere chiar si despre defectele care ne compun; daca e ceva care sa se bucure de o opinie ferma de-a lui (si anume negativa), e artificialul care incearca sa constranga, e ipocrizia (mai ales a autoritatii, oricare ar fi aceasta autoritate) cum ar fi (de pilda) intunecarea adusa de religie.

e pacat ca vorbesti (cu oarece rautate, mai ales) despre ceva ce nu intelegi


Daca imi dai voie sa te consiliez, te-as invata asa: apuca-te de citit (Carti, nu "carti de stiinta"; documentatul si invatatul nu-s acelasi lucru cu bucuria lecturii), si incepe cu literatura pentru copii (n-o lua ca pe o ofensa, ci incearca sa intelegi ca:

1 - ai carente extrem de serioase in bagajul tau cultural; indreapta-le (ca sa nu te mai faci de rusine in public, ca sa poti sa fii un bun parinte, ca sa ai parte de mai multa bucurie)

2 - literatura (arta, in general) nu este "o disciplina care trebuie studiata" ca sa raspunzi "nevoilor snoabe ale societatii", ci este, cu adevarat, o sursa de incantare; daca educatorii tai au fost incapabili sa te directioneze si sa te fereasca de handicapul acesta (cum ti-ar fi sa nu stii sa interpretezi mimica celor cu care intri in contact? cum ar fi sa nu stii sa fii amabil si politicos? macar atunci cand vrei sa obtii ceva, sa nu exageram), inca mai ai sansa sa te dregi - ce te costa? pentru cei mai multi dintre noi (astia cu care interactionezi tu pe forum, astia carora ai tu sa le platesti nistee polite), literatura face parte din viata, nu cred ca am putea sa ne imaginam devenirea fara povestile mestesugit spuse din carti
(sau, cine stie, poate ca am trai intr-o lume de invincibili, ceea ce ar fi extrem de trist)

3 - daca finalitatea, scopul demersului este bucuria (si este garantata, toata lumea stie asta) - ce ai de pierdut? de ce sa nu incerci si tu? nu-ti dai seama ca esti mai sarac decat cei de care faci mistourile astea neterminate?

4 (daca ai sarit peste 2 si 3, zi-i "2") literatura pentru copii, asta la care te indrum eu, o sa-ti fie usor accesibila - ca mijloace si limbaj - si n-o sa-ti ridice probleme, si o sa-ti mai si deschida apetitul si o sa te pregateasca pentru beletristica (beletristica asta fiind tot un soi de literatura pentru copii, numai ca se vorbeste deschis despre sex si droguri si violenta)

5 - abia dupa o zestre de 50-200 de carti diverse (adica nepretentioase; poti sa incluzi nu doar cele de copii, ci si romanele istorice, de dragoste, de razboi, politiste si SF) o sa fii apt sa citesti (si sa intelegi macar o zecime, sau un sfert de zecime) din mesajul unei carti despre care discuta pasionatii de literatura)


deci e limpede ca e musai sa te apuci, neintarziat, de citit; hai, pana la Craciun sa ajungi la Cohelio. sau nah, sa zicem Cohelio la Pasti, dar pana la Craciun sa termini musai cu Legendele Olimpului, Muschetarii si Sven Hasel



iar pe post de ps (revenind la aspectul curat serios al discutiei): incearca sa intelegi macar ca, dincolo de goth si machiaj negru si simboluri teribiliste, noi vorbeam despre literatura; daca ti-e straina (si crede-ma pe cuvant, iti este mai straina decat fundul Gropii Marianelor) ca domeniu (sau ca limbaj, sau ca orice altceva) nu te mai baga in vorba
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Lun Sep 21, 2009 10:58 am

Candidatul la alegerile prezidenţiale Remus Cernea ameninţă că işi va da foc astăzi, in faţa Televiziunii Romane




Candidatul Partidului Verde la alegerile prezidenţiale, Remus Cernea, a anunţat prin intermediul unui comunicat de presă că intenţionează să-şi dea foc in faţa sediului Televiziunii Romane, astăzi, la ora 12.30. El s-a plans de "o ignorare manifestă a candidaturii la alegerile prezidenţiale de către postul public de televiziune" şi a ameninţat că va reacţiona printr-un "gest radical".



personal mi-au placut doua comentarii:
nr. 14
tetelu Astazi, ora 08:32 Pertidul te vrea tuns roachere.... :))


si nr. 26

Piczco Astazi, ora 10:46 TOCMAI CE AI PICAT TESTUL PSIHIATRIC CANDIDATULE ;))))))))))))))))) CA SA CANDIDEZI LA SUPREMA FUNCTIE IN STAT TRE' OBLIGATORIU SA FII APT PSIHIC.... ACUSH E UN CANDIDAT MAI PUTZIN, POTI SA-TI DAI FOC LINISTIT ;))))))))))))))



ex-cep-ti-o-nal.

mai e juma de ora...sa vedem cum decurg lucrurile.
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Lun Sep 21, 2009 11:34 am

nu a aparut nimic nou despre baiatu ala.

nici macar trenul nu e sigur in unele zone ale tarii:

Un tren de calatori a deraiat la Craiova

Locomotiva şi opt vagoane ale unui tren de călători au deraiat, in noaptea de duminică spre luni, la cateva minute de la plecarea din Gara Craiova, mai multe persoane fiind duse la spital in urma accidentului.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eliana » Vin Sep 25, 2009 8:38 am

De ani de zile, dl. Băsescu exploatează imaturitatea democratică a romanilor. In mod normal, propunerea ca in ziua in care se votează preşedintele să se voteze şi o lege propusă de unul dintre candidaţi, ceea ce inseamnă un tripotaj electoral grosolan, o fraudă morală in favoarea candidatului Băsescu, ar trebui intampinată cu huiduieli la nivel de masă. Nu se va intampla aşa, pentru că la noi nu e format instinctul respectării regulilor, al corectitudinii, al fair-play-ului, funcţionează in schimb complicitatea "făcutului cu ochiul".



Cristian Tudor Popescu: "La ţepe, in Piaţa Constituţiei!"


Concluzia, ascunsa printre randuri, e totusi asta:

Pe termen lung, e posibil totuşi ca micşorarea Parlamentului să aibă şi efecte pozitive, aş vota şi eu o asemenea măsură, dar in nici un caz la pachet cu prezidenţialele.
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Vin Sep 25, 2009 8:53 am

despre un Parlament unicameral se vorbeste de ani buni de zile, prin anii 2000 asta era unul din punctele UFD (pentru cine nu isi mai aduce aminte, o grupare de dreapta condusa de vosganian. desprinsi din coalitia PNL-PD si nu mai stiu care, baietii posibil sa fi facut jocurile unora si altora pt ca nu au candidat separat, in momentul alegerilor revenind practic in coalitia din care plecasera. mai tarziu au fost absorbiti de PNL)

basescu e o expresie a romaniei profunde, incep sa realizez tot mai clar asta, asa ca ne plangem degeaba.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde viXen » Vin Sep 25, 2009 12:20 pm

Poti foarte bine sa micsorezi numarul parlamentarilor si deci sa faci economie, ca asa trancanea basescu, si fara sa modifici numarul camerelor.
In UK au doua camere si functioneaza foarte bine si nu se calca pe picioare fiindca au atributii diferite, asa ca nici argumentul asta nu tine, ca s-ar scurta adoptarea legilor. Ar fi 300 care s-ar certa cat 471 tot atata timp
Si pe urma sa ne uitam la americani si la lobby-stii lor, cercurile de interese insista cu INTERESELOR CU TOT , tot o forma de coruptie dar mai voalata, pe langa cati oameni gasesc ca doar nu credti ca s-ar micsora dorinta de jecmaneala si chiverniseala doar pentru ca 171 de oameni nu ar mai avea titlul de parlamentar!

hai ca mor de ras, daca mai despic firul in patru ceva!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Mar Sep 29, 2009 9:38 am

In general, exclusivităţile şi conţinutul video, mai ales in cazul articolelor cu tentă sexuală, fac diferenţa şi asigură succesul unui material.

Cine zicea deunazi ca a oferi publicului senzationalul, la nivel din ce in ce mai jos, creeaza o spirala descendenta, si ca publicul consumand astfel de continut, se tampeste?

Ei bine, da.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Mar Sep 29, 2009 9:54 am

un consumator tampit e un consumator influentabil. bine ati venit in secolul XIX
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eliana » Vin Oct 02, 2009 8:56 am

Arhiepiscopia Bucureştilor obligă preoţii să cumpere cate 120 de sticle cu vin- VEZI VIDEO


"Suntem obligaţi. Au făcut o conferinţă administrativă. O sută douăzeci de litri de vin. La trei sferturi. Şase baxuri. In orice caz, suntem obligaţi să il luăm. Şi o să-l luăm, n-avem incotro", a precizat preotul paroh.

Reprezentantul Arhiepiscopiei susţine că vinul e bun, deşi nu a fost verificat de experţi. Şeful Administraţiei Episcopale recunoaşte, insă, că afacerea ocoleşte plata impozitului.

" Vinul? Fiscalizat? Noi suntem o instituţie privată de utilitate publică", a spus acesta.



Ar fi teribil de amuzant, daca nu ar fi trist.

Conform ordinului semnat chiar de Patriarhul Daniel, decizia a fost luată din cauza dificultăţilor prin care trece Arhiepiscopia. Cat despre criza prin care trec enoriaşii...
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde anjin-san » Vin Oct 02, 2009 9:17 am

:rofl: sfatuiesc pe aceasta cale pe preacinstitii parinti sa incerce consumarea lui (a vinului acru si scump) combinat cu coca-cola, sau dupa ce consuma alt vin mai bun, in acele momente nemaicontand atat de mult calitatatea vinului. :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Vin Oct 02, 2009 9:19 am

sfatul, de altfel fiind biblic :D: :D: ~p :dap:


la nunta din Caana, si nasul zice asta: vinul prost, se bea dupa ala bun.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde anjin-san » Vin Oct 02, 2009 9:21 am

smile, vinde-le bre tu niste vin din podgoria si cramele tale :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Vin Oct 02, 2009 9:23 am

nu mah, n-auzi ca impartasesc copii cu el?!


sa le dea niste coca-cola mai bine.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Vin Oct 02, 2009 9:44 am

extrem de trist. cand ai cvasi monopol pe piata credinciosilor iti permiti diverse~p

iaodi, pai daca bei vinu bun dupa ala prost nush daca il mai simti. nu mai stiu.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde anjin-san » Vin Oct 02, 2009 9:48 am

poi daimon, noi ce am zis? sa bea vinul prost dupa ala bun, cand sfintiile sale, cuvioasii parinti sunt deja ametiti (daca ma citeste danut imi da acatist la biserica :D: )
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Invincible » Vin Oct 02, 2009 9:53 am

le dau de-al dulce de-o sa plece copii fericiti si pe branci, acasa :D:

Numai ca n-o sa vie ca trebuie sa faca lichidare de stoc. de-aia le dau de-ala.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde eliana » Vin Oct 02, 2009 10:00 am

institutie, stoc, lichidare, ordine, semnaturi.


toate cuvintele astea nu afecteaza pe nimeni cand e vorba, totusi, de biserica?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Joi Oct 08, 2009 8:49 am

poate isi avea locul sila carti, dar amatorismul editurilor din romania e mai degraba o treaba ce tine de social, ca o oglinda a intregii societati.

Hilary_Mantel_castigatoarea_Man_Booker_Prize_necunoscuta_editorilor_romani

Hilary Mantel, autoarea roma*nului de ficţiune „Wolf Hall“, caştigător al Man Booker Prize, nu este cunoscută in Romania nici măcar de editori. Aceştia nu pot aprecia cat de valoroasă este Mantel ca scriitoare pentru că nu au citit-o.

Scriitoarea britanică Hilary Mantel, distinsă marţi seară cu Man Booker Prize la fic*ţiu*ne, pentru romanul „Wolf Hall“, este com*plet necunoscută editurilor din Ro*ma*nia, ne*fiind in portofoliul nici uneia. „Hilary Mantel nu intră in aria noastră de preocupări. Atunci cand alcătuim o colecţie, nu premiile sunt ace*lea după care ne ghi*dăm, ci alte criterii“, spune Adrian Buz, coordo*natorul colecţiei Edi*turii Curtea Veche. Buz adaugă că editura are un plan editorial incărcat, iar din cauza cri*zei au fost oprite achiziţiile de carte. „Am fi foarte fericiţi să putem scoate ce avem“, precizează Adrian Buz.

Reprezentanţii Editurii Humanitas spun că, in următoarele şase luni, nu vor fi cumpărate drep*turile de autor pentru Hilary Mantel.

Romanul „Wolf Hall“ este o istorie literară a lui Thomas Cromwell, plasată in anul 1520, la curtea dinastiei Tudorilor. „Per*so*na*jul meu principal, Thomas Cromwell, a fost vital pentru mine. Nu există nimic altceva la curtea lui Henric al VIII-lea despre care să fi vrut să scriu, in ochii nimănui altcuiva nu am fost tentată să privesc. Şi dacă priveşti prin ochii lui Cromwell, vezi toate faptele de atunci* altfel. Povestea devine nouă“, a măr*tu*risit Hilary Mantel intr-un interviu acordat imediat după anunţarea premiului.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eliana » Joi Oct 08, 2009 9:16 am

O stradă din centrul Capitalei a fost retrocedată unui bucureştean


Amplasarea terenului in zona de protecţie a pasajului Mărăşeşti a făcut ca preţul acestuia să fie stabilit de experţi sub preţul pieţei. "Ofertele care au fost făcute proprietarilor, erau de 500-600 de euro pe metru pătrat. Proprietarii nu au acceptat această sumă, motiv pentru care au acţionat in instanţă", a precizat Ion Dedu, Director Direcţia Transporturi PMB.



si cea mai tare treaba:

Mai mult, proprietarul terenului a inceput să spargă asfaltul cu un buldozer. El spune că aici va cultiva roşii sau castraveţi.



felicitari, domnule Bănceanu.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Daimon » Joi Oct 08, 2009 9:32 am

nu comentez, ca de-astea s-au intamplat si prin alte zone:a: unde era vorba chiar de o intersectie importanta
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ciuhandru » Joi Oct 08, 2009 9:39 am

bai ce lume rea... uite-asa n-are agricultura nicio sansa de relansare, c-o inecam in asfalturi si betoane...
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde eliana » Joi Oct 08, 2009 9:41 am

monsieur Daimon, pasajul Marasesti e la 5 minute de Palatul Parlamentului.
~p ~p...la 2 minute de Tribunalul Bucuresti, si la 3 minute de Piata Unirii...
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Ciuhandru » Joi Oct 08, 2009 9:45 am

Pai, Parlamentul e varza, pe Justitie nu da nimeni o ceapa degerata iar Unirea e ca porumbul la vremea asta: ofilita. Asa ca rosiile si castravetii sunt cum nu se poate mai nimerite. :D
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde Daimon » Joi Oct 08, 2009 9:47 am

pai de un' sa stiu eu ca sunt din TIMISOARA remeber. habar n-am cum e Bucurestiu :P

dar eu n-ash face gradina, as construi blocuri :P
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eliana » Joi Oct 08, 2009 10:02 am

nu ai citit cu atentie. :)

zona e deasupra pasajului. nu ai pamant sa sapi fundatie. deci nu poti construi pe el. :))
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde viXen » Joi Oct 08, 2009 10:24 pm

eliana scrie:monsieur Daimon, pasajul Marasesti e la 5 minute de Palatul Parlamentului.
~p ~p...la 2 minute de Tribunalul Bucuresti, si la 3 minute de Piata Unirii...


eu am stat doi ani la 5 minute mers pe jos de pasajul Marasesti, care taman atunci era inchis pentru consolidare.

circulatia era un cosmar, splaiul unirii era insusi cazanul cu smoala si toti dracii din infern!!!!!! cand au dat drumul la pasaj, am mai stat 2 luni si m-am mutat, dar numai gandul ca au retrocedat un drum public, mi se pare o imbecilitate, numai eu la cate procese am asistat, nu-i lasa sa puna gardul cu 60 cm ,mai incolo, daca in vreo harta portiunea aia era mentionata ca teren proprietate publica! stiu zona, si incurca circulatia, cred ca o sa fie strans de gat cu mainile goale de multi soferi furiosi!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Vin Oct 09, 2009 12:26 pm

Barack Obama a caştigat premiul Nobel pentru Pace

"Comitetul a acordat multă importantă viziunii şi eforturilor lui Obama, in vederea unei lumi fără arme nucleare", a declarat preşedintele Comitetului norvegian Nobel, Thorbjoern Jagland.



Opinia publica zice ca totusi acest premiu mai putea astepta o vreme, pana sa revina presedintelui SUA.
Altii sustin ca Nobelul se ofera pentru realizari trecute, nu pentru intentii viitoare.


Si desigur, se pune la indoiala atat ratiunile de acordare cat si reputatia comitetului care ofera celebrul premiu.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Ciuhandru » Vin Oct 09, 2009 12:29 pm

Oh, da, sigur... Obama, visul de aur al omenirii!

Hai sa fim seriosi: in toata povestea asta Obama are doua merite: (1) e negru si (2) e idolul la care se-nchina toata stanga mondiala.

Gretos.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Media

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron