pisicuti mici, salvati de pe strada, cauta stapani sau foste

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

pisicuti mici, salvati de pe strada, cauta stapani sau foste

Mesajde catzzz » Lun Iun 22, 2015 9:39 pm

Eu sunt o mamica pisica ce va scriu in speranta ca puisorii mei vor ajunge bine si nu vor avea soarta altor pisicuti ai strazii care traiesc nefericiti si mor in chinuri, fara sa cunoasca iubirea unui suflet bun.
Noroc pana acum am avut totusi. Mi-am nascut pusiorii in gradina unui bloc, dar cum se intampla cu noi pisicutele de strada, sanatatea mea nu e cea mai buna si piticii mei s-au nascut slabiti si au contactat rinotraheita (asa a zis domnul doctor cand am ajuns la un cabinet, ca eu nu stiam cum se numeste aceasta boala, vedeam doar ca au ochisorii umflati si plini de puroi). M-am speriat foarte tare!
N-aveau nici o sansa acolo, cei care ar fi supravietuit, mai mult ca sigur ca ar fi orbit. Dar am avut sansa sa dea de noi un om tare bun la suflet si sa ne salveze de acolo si sa ne duca la un cabinet veterinar.
Puisorii mei sunt acum aproape vindecati si nu isi vor pierde vederea. Eu sunt sterilizata acum si voi scapa de aceste griji si problemele de sanatate. Eu ma pot intoarce pe strada pentru ca sunt obisnuita sa ma feresc de pericole acolo, desi imi va fi si mie greu pe strada.
Ce mi-as dori din tot sufletul si va rog sa ma ajutati, daca exista acolo oameni la fel de buni ca fata care ne-a salvat, sa popularizati povestea noastra ca ai mei copilasi sa aiba o viata mai buna decat am avut eu.
Au nevoie fiecare de cate o casuta unde sa fie iubiti si ingrijiti pentru toata viata lor.
Nici la cabinet nu mai putem sta, deci si o cazare temporara pana la adoptie ar fi minunata pentru puisorii mei.
Sunt doi pui mici si frumosi si ca orice mamica eu ii vad cei mai buni si cei mai cuminti.

Eu va multumesc mult pentur ajutorul de a le cauta familii adoptive….

Contact: 0726568613- Reli / pisiata@gmail.com
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
catzzz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 am

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron